Mokytojų diena. Preliudas

Yra darbų. Yra pinigų. Yra darbuotojų. Dirbti negalima! Legaliai dirbti negalima, nes mokytojo „krūviui“ nustatyta viršutinė riba. Advokato krūviui (uždarbiui) viršutinės ribos nėra, verslininko krūviui (uždarbiui) viršutinės ribos nėra, o mokytojo uždarbiui – yra. Kodėl?! Ar to mokytojo 2-3 tūkstančių litų atlyginimas dydžiu šokiruoja advokatus, verslininkus, politikus? Ar mokytojas taip saugomas nuo persidirbimo? Advokatas nesaugomas, verslininkas nesaugomas, o mokytojas saugomas? Todėl, kad tas mokytojas moko advokato, verslininko vaikus, todėl turi būti žvalus, sveikas, darbingas labiau nei tie tėvai? Sutikčiau, jei bent maždaug atlyginimai būtų panašūs, bent tos pačios eilės…

*

Jau pradėjo sveikinti mokytojus…Ryt poryt sveikinimų bus daug! Pamatysite, bus ir dovanų, bus ir atlyginimo padidinimas, pamatysite!

Tada ir parašysiu. O dabar – tik preliudas (instrumentinė kūrinio įžanga, dažnai improvizacinė), uvertiūra (kūrinio įžanga, atliekama orkestro). Orkestras – tai mes, dirbantys mokyklose…

Atsakymai

Burgis, 2014-10-04 12:14:48

Vis tiek…

Ema, 2014-10-04 16:08:52

Vienais metais mokytojų dienos proga teko dalyvauti mokytojų pagerbime Valstybiniame muzikiniame teatre. Spektaklis, sveikinimo kalbos, apdovanojimai. Šventė? Nagi, -ne. Graudus vaizdas: suvargę, pilki, be šypsenų, įsitempę. Nors matosi, kad viduje šviesūs, šilti, inteligentiški. Šie puikūs žmonės, kuriems patikėta ateitis, kėlė skausmingą užuojautą. Daugiau niekada nėjau į tokius renginius.

Dėl darbo krūvių. Kažkada bendravau su viena geriausių Helsinkio matematikos mokytojų. Pilna energijos, švytinti, pasitempusi. Ji turėjo 18 savaitinių valandų darbo krūvį. Jos supratimu, tai labai daug. Po tokios sunkios darbo savaitės ji visą savaitgalį praleisdavo gamtoje, miškuose, kad atsistatytų ir ateinanti savaitė būtų produktyvi. Pasak jos, kai kurios jaunos kolegės išdrįsta turėti net po 21 savaitinės val. krūvį, bet ilgai neištveria.

Nekomentuosiu, mokytojai supras mano mintį. Ypač, sugretinę abi pastraipas.

Beje, KTUG mokytojai, kiek teko susidurti, niekada nekėlė užuojautos. Jie greičiau buvo panašūs į tą Helsinkio mokytoją. Džiaugiuosi už juos. Tai įkvepia.

Giedrius, 2014-10-04 19:39:12

Jeigu gelia, tai gali būti ženklas, kad gerai jaučiate. Galbūt tai nuo darbo, nes darbas yra darbas, vis tiek. Jausmas daugeliu atvejų sufleruoja atsakymus, jis eina pirmiau proto, ir jo pradžios, priešingai nei minties pradžios, įžvelgti negali, bet jausmas yra ir jis kažką sako. Tai mintis iš Rudolfo Šteinerio “Laisvės filosofijos”, atėjo laikas ir aš ten viską suprantu.

Nors kišuosi į klausimus, kurių išties nesuprantu, bet deduosi kad suprantu, tačiau tai reikia atleisti. Tai vis mano nerami prigimtis, suprantu, kad man niekuomet nebus vis tiek.

Renaldas, 2014-10-04 21:59:16

Dideli sveikinimai esamiems KTUG Mokytojams! Dar didesnis Ačiū buvusiems, kurie užaugino pirmąją gimnazistų kartą ir išleido 1992! Prof. Šulčiaus humoras per chemiją buvo nepakartojamas ir nė kiek nenusileido šio dėstytojo erudicijai. Tik neseniai supratau, kad dėstydamas universitete su savo entuziazmu bandau netyčiom mėgdžioti matematiką Leoną Narkevičių. Nors prieš tai galvojau, kad tai išmokau iš kažkur kitur. Ir pats didžiausias sveikinimas Direktoriui! Nuoširdus ačiū Jums už tą drąsą 1989 metais. Ačiū už daug dalykų, kuriuos neformaliai iš Jūsų išmokau. Todėl nė kiek neabejojau savo pasiūlymu savo sūnui palankyti Jūsų paskaitas penktokams. Kai jo po kiekvienos paskaitos klausdavau “na, ką kalbėjote, ar vėl buvo kažkas ypatinga?” Jis man visus kartus atsakydavo : “O taip”. Giliai viliuosi, kad jūsų pamokymai, įsisės jo širdyje, kaip įsisėdo manojoje tada pradžioje.

Burgis, 2014-10-05 09:56:22

Renaldui: būtent tokie žmonės, kaip Renaldas ir sukūrė gimnaziją! Būtent jie yra gimnazijos stabilumo garantas, bazė, nuo kurios ir dabar kylama į žvaigždes. Ačiū!

Edita, 2014-10-05 12:05:41

Sveikinu šios įdomios svetainės Šeimininką ir visus lankytojus-mokytojus su Mokytojo diena! Sėkmės, sveikatos, nuostabių dalykų Jums visiems!

sonata, 2014-10-05 22:09:16

Visai netikėtai šiandien turėjau garbės paspaust ranką vienai šauniausių KTUG Mokytojų. Nuoširdžiausi sveikinimai visiems Jūsų kolektyvo nariams ir ačiū Jums už mūsų vaikus.

jurgis, 2014-10-06 00:11:46

dėl krūvių ribos: įtariu valstybės finansuojamai darbo vietai čia taip, o privačiai (pvz, pagal individualią veiklą) tai negalioja…?