Mormonų šventyklos Lietuvoje

Kaune netoli Pramonės prospekto gražiame, dideliame sklype yra gražus statinys. Tai mormonų bažnyčia. Taip jau pasitaikė, kad porą kartų teko būti ir tos (bei kitos panašios Vilniuje…) bažnyčios viduje. Puiki įranga, gera garso aparatūra ir… tuščia. Dažnokai pravažiuoju pro tą bažnyčią Kaune – tuščia… Tokie turtai, tokie resursai ir – tuščia.

*

O dabar pažiūrėkime į mokyklas, universitetus. Kiek vietos, resursų ir kiek moksleivių, mokytojų, studentų, dėstytojų, mokslininkų? Kas domisi plotų, patalpų, įrangos panaudojimo efektyvumu? Kas atsakingas už tą efektyvumą? Ką daryti, kad mokymo įstaigos nevirstų mormonų bažnyčių tipo įstaigomis?

*

Dar viena analogija. Mormonai giliai tiki savo bažnyčių paskirtimi. Mokymo įstaigų šeimininkai giliai tiki, kad nieko keisti nereikia. Vos tik kas nors iš išorės pasikėsina į šventyklas (vieno ir kito tipo), protestai neišvengiami. Nes kėsinasi tie, kurie nėra bendrijų nariai. Bendrijų nariai nekirs šakos, ant kurios sėdi. Taip ir gyvensime?…

Atsakymai

Burgis, 2012-03-12 09:50:44

Įvertinkite…

būsiu, 2012-03-12 11:07:34

Šviesiems protams, kai savaitgaly buvo 40- ties paukščių diena, tai jų giesmės meilei kviečia, o tikėjimas niekam nekenkia.

Andrius, 2012-03-12 16:25:33

Sveiki,

tikriausiai esminis skirtumas tikriausiai yra tai, kad Mormonų bažnyčia (o gal ją dera vadinti šventykla?) priklauso pačiai jų bendruomenei, tad jokie prižiūrėtojai ir patarėjai iš išorės jai nereikalingi. Ir jie galėtų visai pagrįstai piktintis, jei svetimi lįstų su „efektyvinimo“ patarimais.

O didžiuma universitetų priklauso ne jų bendruomenėms, o valstybei. Čia jau bendruomenės negali priešgyniauti, jei savininkas panorės savo turtą efektyviau naudoti.

Tadas, 2013-09-18 02:26:17

Kaip straipsnio autorius reaguotų jeigu kas nors jam pradėtų aiškinti kaip su jo asmenine nuosavybe elgtis?:) Na ir apskritai, jeigu įdomu, siūlyčiau ne tik po langais pašmirinėti, bet pasidomėjus kokios veiklos ir kada vyksta, užsukti vidun. Sėkmės