Moteris turgelyje

– Po kiek kiaušiniai?

– Mažesni po šešis, didesni po aštuonis.

– Bet šitie tai jau visai maži!

– Todėl po šešis…

– Bet tie didesnieji nuo mažesniųjų mažai skiriasi…

– Skiriasi, skiriasi.

Pirkėja pagalvoja, pagalvoja ir žengia tolyn, nieko nepirkusi. Staiga stabteli, sugrįžta ir sako:

– Duokite man tų po aštuonis, bet ne dešimt, o penkis.

Pardavėja paima maišelį ir nuo dėkliuko deda kiaušinius į maišelį.

– Aš norėčiau su dėkliuku! – kaprizingai sako pirkėja.

– Su dėkliukais duodame tik perkantiems po dešimt, – mandagiai sako pardavėja.

– Tada duokite man dešimt po šešis, – irzliai sako pirkėja.

Pasiėmusi kiaušinius, pirkėja eina prie kiekvieno prekystalio, kur prekiaujama žirniais ankštyse.

– Ar galiu paragauti?

– Galite, prašom.

– Oi, kokie kieti ir nesaldūs!…

Prie kito prekystalio:

– Labai maži ir neprinokę…

Prie trečio prekystalio:

– Šitie žirniai iš Lenkijos?

– Ne, iš mūsų daržo.

– O kur jūsų daržas?

– Netoli Abromiškių.

– O kur tos Abromiškės?

– Netoli Elektrėnų.

– Labai netoli?

– Na, keli kilometrai…

– Tai ten labai didelis užterštumas.

– O Lenkijoje mažesnis?

– Tai aš ir neperku lenkiškų!

Taip ir nenusipirkusi žirnių, moteris eina pirkti kitų gėrybių: išsiaiškina, kuo karpiai skiriasi nuo plačiakakčių, supeikia, kad ožkos sūris su česnakais, bet gabalėlį nusiperka, ilgai renkasi ir nusiperka vieną gėlę – saulėgrąžą už du litus, paprašo leisti išsirinkti svogūnų galvučių ir nusiperka dvi, prisirenka pačių mažiausių šviežių bulvių kilogramą ir išaiškina, kad kaip tik šios skaniausios kepant su lupynomis orkaitėje, trečiu bandymu pataiko nusipirkti ryšuliuką krapų…

*

Paskui su vyru, kuris tylėdamas kentė visą prekybą ir vilko maišus su gėrybėmis, sėda į prabangų „Mercedes-Benz“ ir nuvažiuoja.

Atsakymai

Burgis, 2013-06-29 18:39:17

Pailsėkite…

sonata, 2013-06-29 20:07:39

Tai gal mersedesas vyro, o moteris lūpdažiui taupo:)

Darius, 2013-06-29 22:06:37

Ten pirko Agelfagija :-)))))

Lina, 2013-06-30 09:56:49

Vienas pačių nuostabiausių ir šilčiausių mano matytų vaizdų gyvenime, įvyko nedidelio Prancūzijos kalnų kurorto miestelio turguje. Buvo šeštadienis, kai visi vietiniai eina apsipirkti į turgelį. Nors ir negražu, negalėjau nepasekioti iš paskos vienai nerealiai porai. Vyras ėjo su pintu krepšiuku, žmona ėjo prieky ir rinkosi produktus. Abiem jau tikrai daug metų, gal po 70 gal apie tiek. Jie prieidavo prie kiekvieno prekiaujančio, su visais pasisveikindavo, aptardavo produkciją ir arba nusipirkdavo kažką arba ne. Pirko 6 rūšių sūrių po 100 arba 150 gramų, pirko gal 5 rūšių alyvuogių irgi po 100 gramų, pirko žolelių, vyras išrinko jauno vyno butelį. Jie tai darė su tokia didele meile, kalbėjo su visais pardavėjais, kad aš negalėjau net atsitraukti. Tiesiog jaučiau, kaip jie grįžę namo surengs pikniką, neskubėdami išragaus sūrių su alyvuogėm, išgers vyno buteliuką, paskui mylės vienas kitą. Pavydėjau. Pavydėjau tos gyvenimo pilnatvės, to ritmo, kai niekur neskubi, kai gali pirkti po 100 gramų sūrio, kai visi yra laimingi ir patenkinti. Ech…

Linai, 2013-06-30 13:31:48

Gražiai Lina papasakojo.

Aš turguje į prekeivės ar prekeivio veidą dėmesį pirmiausiai atkreipiu. Būna kartais parašyta, kad toks darbas turguje – kančia ar nepakeliama našta. Ir kaip pirksi, ką nors, pas kokią susiraukėlę.

Teko girdėti apie vieną ponią (pirkėją) su virgulėmis “tikrinančią” salotas…pirkėjų visokiausių irgi būna.

petras, 2013-07-01 13:19:58

istorija apie žirnius man priminė situaciją, kuri man juoką kelia kai pvz. svečiuose ar šiaip kur, ragauja ką nors žmonės ir sako: oj kaip skanu oj kaip skanu, bet nevalgo. nes aiškiai neskanu visai. bet pasakyt bijo, nemandagu, bet ir nevalgo. tai gaunasi totali nesąmonė. po to kitą kart, vėl tuo pačiu vaišina, nes galvoja, kad skanu labai.

jei žirniai neskanūs tai neskanūs nieko nepadarysi 🙂

draugas pardavinėjo turguj vyšnias savo augintas. atbėgo po kiek laiko pirkėja viena, sako kirminuką radau uogoj. tas sako: na tai ką ? tipo, viskas liuks, natūrali uoga ir kirmėliukas natūralus. o vat moteriškė nori, kad kaip parduotuvėj būtų uogos, atrinktos ir dar pramoninės. abu manau teisūs, tik požiūriai skiriasi.

todėl turgus ir yra geras dalykas, kad gali paragaut, pasiginčyt, pasiderėt. manau taip ir turi elgtis žmonės turguj, tik aišku kultūringai 🙂

ak, 2013-07-01 19:04:14

Na poniutės visada išsidirbinėja – nuo neatmenamų laikų. O turguje gali visokių žmonių sutikti. Ir gerų ir blogų. Gal ir gerai , kad tie turtingieji elgiasi šlykščiai – o tai ir taip daug kas jais be reikalo žavisi.