Mozaika. Sūkuriai. Iš žmonių…

Sėdėjau automobilyje, klausiau radijo. Žmona porai minučių užbėgo į parduotuvę, tai aš pusvalandį paklausiau katalikų laidos katalikams. Vėl apie Kristaus kančią, apie mistiką, kurios komentatorius-kunigas negalėjo paaiškinti ir pripažino, kad niekas negali paaiškinti. Ačiū jam už tai.

*

O aš galvojau: blogai elgiasi tie, kurie veda link to tikėjimo, blogai elgiasi tie, kurie veda nuo to tikėjimo. Geriausiai elgiasi tie, kurie bando rasti kitokį tikėjimą. (Aš pats toks…) Visatos Valdovui nereikia tarpininkų. Bet aš dabar apie tai plačiau nerašysiu…

*

Žiniatinklyje rašoma, „ką studentai išdarinėja bendrabučiuose“. Koks čia ryšys su pirmąją mano pastraipa? Ogi toks: nei tikėjimas negali būti paviršutiniškas, be proto ir jausmo pagrindo, nei seksas negali būti atsitiktinis, be proto ir jausmo. Žurnalistė, kuri parašė apie orgijas bendrabučiuose, tikriausiai nėra buvusi tų žmonių sielos dykumuose. Ten akmenys iš skausmo lydosi… Bet kam tai rūpi?

*

Tai dabar tiks užbaigti trečiuoju akcentu: ką žmonės išdarinėja su žmonėmis?

*

Aš, matyt, niekada nepasveiksiu

Nuo pavasarių savo ugnies,

Ir dainuosiu, ir verksiu, ir keiksiu,

Ir mylėsiu tą mirksnį būties.

*

Daugiau kaip prieš 20 metų tai parašiau, bet kaip atspėjau! Dabar, žinoma, daugiau verkiu ir keikiu, nes  jau tikrai nepasveiksiu, bet retkarčiais vis dar dainuoju! Nes kitaip nei tie, kurie tiki paviršutiniškai, tie, kurie ne myli, o „mylisi“, tie, kurie gyvena lyg laukiniai, aš gyvenu tai danguje, tai pragare. Gyvenu iš tikrųjų. Giliai. Greitai. Sunkiai.

*

Danguje. Pragare. Danguje…

Atsakymai

Temis, 2015-09-13 13:57:01

“Žmona porai minučių užbėgo į parduotuvę, tai aš pusvalandį paklausiau laidos ”

Tai KIEK LAIKO ir KUR iš tikrųjų buvo jūsų žmona? Gal jau turi kokį draugą? Mačiau ją per TV. Anksčiau įsivaizdavau, kad jūsų žmona – kokia nors pensininkė senučiukė. Bet kai pamačiau, tai… o-lia-lia.

Bet turiu pasakyti, kad jūsų džinsai ir raudona “maikė” nelabai derėjo prie žmonos elegantiškos aprangos. MILF