Mums rupi, mums rupi viena…

… kad krastas kiltu kas diena.

Niokotas audru ir plieno,

Prazydes sirdziu liepsna…”

***

Prisiminiau sia komjaunuoliskos jaunystes daina (ji man labai patiko!) del to, kad, budamas toliau nuo namu, dar aiskiau matau, kad mums rupi, o kas visai nerupi, nors kazkas butinai nori iteigti, kad turi rupeti! Pavyzdziui, turi rupeti tautiskumas, o nerupi – nors nusisauk. Skaitau Agata Kristi (jau penkta knygele is serijos…) – jau ir jos laikais nerupejo! O Anglija nezlugo… Gatves pilnos misrunu, spalvotu, pilvotu, ligotu, senu (vidutinis Stokholmo vyru amzius – apie 80 metu! Negaliu tuo patiketi…), bet man tai visai nerupi! Daugybe zmoniu vedziojasi sunis – va, man rupi, kad nesulaukciau tokios vienatves – as veziojuosi Luka ir/arba Emelie! Man nerupi, kaip as apsirenges, ko uzvalges, bet man rupi, kad buciau laisvas, laisvas! Toks kol kas ir esu, bet nerimo yra – laisvei reikia pinigu…

Man rupi Lietuvoje like artimi zmones, ju sveikata, ju nuotaika, ju sekmes ir nesekmes. Man rupi mano veiklos tesiniai. Man rupi mano nepjauta veja, gal nuvyte krumai, medeliai, geles. Bet man visai nerupi, kokios “zvaigzdes” su kuo susituoke ar issiskyre… O butent apie tai rasoma!

Ech, gyvenimas geras ir beveik niekas nerupi! 🙂

Atsakymai

sonata, 2010-07-24 19:08:06

jei kiekvienam rūpėtų “neglobalūs” dalykai, tvarka “savam kieme, savoj giminėj”, gal ir globalūs nebūtų tokie problematiški – nereiktų valstybei drausmint tėvų, dirbančių airijose kipruose graikijose, kai čia palikti jų mažamečiai vaikai “trumpam” – metams, trejiems, penkeriems. Aš bijau. Bijau, kad teks karšti, kai pačiame jėgų žydejime bus jie – paliktieji, nepatyrę kasdienės meilės, rūpesčio, tešildyti kalėdinių- velykinių blizgučių. Duok dieve, kad juose išliktų prigimtinis gailestingumas ir mielaširdystė, nes įgyti šių savybių jiems nebuvo duota. Visa kita – užgyvenama. Net ir pinigai.

Burgis, 2010-07-25 11:30:13

Sonatai: tiesiai i sirdi! Aciu.

Burgis, 2010-07-25 11:32:51

Rytoj – geju ir pan. paradas Stokholme. Siandien “Dagens Nyheter” pagrindinis straipsnis – rupestis del dvieju kiniu lesbieciu. Per TV du kanalus rodo transseksuala – pirma karta maciau smulkmenas. Kazkam turi tai rupeti?