Mūsų džiaugsmas ir mūsų viltis

O kokia ateitis? Šiais, 2014-aisias metais, po dvylikos emigracijos metų, grįžtu dirbti į Lietuvą, į Saulėtekio slėnyje esantį Fizinių ir technologijos mokslų centrą. Turiu tikslą sukurti mokslinę grupę. Būsiu labai laimingas, jei tai pavyks padaryti būtent Lietuvoje. Ateina toks laikas, kai idėjų kyla kur kas daugiau, nei sugebi jas įgyvendinti vienas. Norisi dirbti ne tik su lietuviais studentais, bet ir pritraukti užsieniečių, kad jie savo talentu praturtintų Lietuvą.

*

Taip parašė fizikos mokslų daktaras Audrius Alkauskas, 1996 metais baigęs KTU gimnaziją, aukštuosius mokslus baigęs Vilniuje ir Šveicarijoje, šiuo metu dirbantis Kalifornijoje.

*

Žinoma, Audrius grįžta į Vilnių ir dėl to, kad Vilniuje dirba jo brolis dvynys, matematikos mokslų daktaras Giedrius. Abu broliai – ne tik mokslininkai, bet ir kompozitoriai…

*

Bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – protingiausių, labiausiai išsilavinusių žmonių požiūris į gyvenimą, į mokslą, į savo buvusią mokyklą.

Ačiū Tau, Audriau!

Atsakymai

Burgis, 2014-03-17 13:35:21

Apsidžiaugusiems…

Artūras, 2014-03-18 10:59:21

Dažnai lankausi šioje svetainėje, bet čia pirmas mano komentaras. Tiesiog pagarba tokiems žmonėms. Džiaugiuosi kartu!

Burgis, 2014-03-18 11:11:16

Artūrui: čia pagyrėte Audrių, bet ir aš jaučiuosi pagirtas… 🙂 Ačiū!

GZ, 2014-03-24 05:58:48

Parvažiuoja, nes Kalifornijoj vanduo baigiasi 🙂 Gyventojam dar neužsuko, ūkininkams po truputį planuoja. Tiems patiems, kurių vienų metų derlius uždirba dagiau nei visas auksas rastas nuo didžiosios karštinės laikų.

Labai mažai pažįstu grįžusių, gerokai daugiau nebesiruošiančių parkeliaut. Paklausau pastarųjų vaikų lietuviškos tarmės, pasidžiaugiu mūsų pasirinkimu. Labiausiai dėl vaikų ir skauda sprendžiant, kur gyvent.

Būtų labai įdomu su Audrium susitikt. Dvylika metų – ilgai.