Į mokyklą dirbti atėjo jaunas geografijos mokytojas.
Palydėdamas mokytoją į pirmą pamoką septintoje klasėje, direktorius sunkiai atsiduso:
– Nežinau, nežinau, kaip jūs ten susitvarkysite… Ten vieni chuliganai, neklaužados, keikūnai…
– Nieko, nieko, tikrai susitvarkysiu! – nuramino direktorių mokytojas.
Įeina jis į klasę. Triukšmas baisus! Viskas išmėtyta, išvartyta… Tie barasi, anie mušasi…
– Ša! – visu balsu sušuko mokytojas. – Šiandien mokysimės užmauti prezervatyvą ant gaublio.
Stojo mirtina tyla. Visi sustingo kaip nušauti. Šiek tiek atsipeikėjusi viena mergaitė klausia:
– O kas yra gaublys?
– Va, nuo to ir pradėsime, – ramiai pasakė mokytojas.
***
Šį anekdotą įvairiuose seminaruose esu papasakojęs bent tuziną kartų. Vis tiek ne visi išmoksta dirbti!
Paskaitykite:
*
„Istorijos mokytoją kausto baimė grįžti į mokyklą“
(lrytas.lt)
*
Straipsnio komentaras:
*
Dar XX a. pradžioje austrų rašytojas Stefanas Zweigas sakė: „Jeigu jaunuolis nusikalto, nereikia jo siųsti i katorgos darbus, tegul jis eina dirbti į mokyklą. Darbas mokykloje atitinka visas bausmių rūšis.“
***
O aš kasmet laukiu rugsėjo! Jau ketvirtis amžiaus laukiu rugsėjo savo gimnazijoje. Ir niekada nemačiau baimės, panikos, nevilties savo mokytojų akyse. Tiesa, per tuos metus bent pusšimtis mokytojų išėjo dirbti kitur… Teisingai! Reikia rasti savo vietą gyvenime.
***
Jūs pasakysite – ta jūsų mokykla nėra tokia, kokios yra tipinės mokyklos. Tai uždarykite tas „tipines“ mokyklas! Paskelbkite boikotą pažeminimui ir patyčioms. Vaikai negimsta blogi. Tėvai ir mokyklos juos sugadina, ne kas kitas. Mokyklos turi neleisti tėvams gadinti vaikų, o tėvai turi neleisti mokykloms gadinti vaikų. Kaip tai padaryti? Aš žinau! Bet jau nebenoriu kartoti… Tiesiog būtina, kad kiekvienas būtų savo vietoje ir puikiai dirbtų savo darbą.
***
Tai dar ne paskutinis mano padžiūgavimas prieš rugsėjį…
Atsakymai
Burgis, 2014-08-22 10:01:10
Mokėkime pasirinkti…
Matas, 2014-08-22 11:30:04
Deja, mokyklos mažai turi galios neleisti tėvams gadinti vaikų. Neįsivaizduoju, ką mokytojai turėtų daryti su vaikais, kurių šeimos jiems taip kenkia, kaip man tekę matyti.
petras, 2014-08-22 12:23:07
Tegu skambija į soc. rūpybas visokias 🙂
Matilda, 2014-08-22 13:34:08
Su mokiniais mes dar susitvarkome. Problema yra jų tėveliai, kurie nežino, ko nori. Mokiniai visais laikai buvo įvairūs: judrūs, ramūs, padykę. Bet galėjai rasti bendrą kalbą, dabar- daug kur koją pakiša tėvai, kurie mąsto taip: vaiką gavote, tai ir auklėkite, mokykite. Jų ,,programa” pasibaigia vaiką atvedus į mokyklą. Dar būtų gerai, kad netrukdytų mokytojams auklėti, bet būtinai turi savo trigrašį įkišti ir trukdyti. Petras parašė, kad reikia informuoti soc. rūpybas. Galiu pasakyti- iš jų nulis naudos. Jos tik popieriukus tvarko, viskas. Vaikai jiems nerūpi. Turime mokykloje įvairių problemų, net policija bejėgė padėti, ką kalbėti apie socialines tarnybas. Vienas juokas. Visuomenė serga, o gydyti niekam nereikia, nes viršūnėlėms labai patinka esama chaosas, kai niekas už nieką neatsako. Tvarką padaryti galima, tik, bėda, kad jos niekam nereikia, išskyrus mokytojus, dar vienos kitos srities specialistus.
petras, 2014-08-22 14:06:36
Tai kad ne mažai daliai mokytojų irgi nereikia tos tvarkos 😛
Matilda, 2014-08-22 14:26:17
mokytojams reikia, bet ne jų tai dažniausiai priklauso, ar bent dalies mokytojų.