Kiek bekritikuočiau valstybinių egzaminų sistemą, turiu pripažinti, kad “statistiškai” ji gera. Kitaip sakant, ne konkrečiam žmogui, abiturientui, o statistiniam vienetui, baigiančiam mokyklą, ji pritaikyta: nebūna “nederliaus” metų, nebūna, kad niekas negautų “šimtukų” (prisimenate, šaunusis kareivis Šveikas sakė: niekada taip nebūna, kad nieko nebūtų…), nebūna, kad universitetai neturėtų ko priimti…
Ir KTU gimnazija kasmet gali surinkti net dvi “futbolo rinktines”, kuriose – mokslo žvaigždės. Pasigėrėkite:
Sąrašą sudaryti labai sunku… Kas pranašesnis: šešis valstybinius egzaminus gerai išlaikęs abiturientas ar tris – labai gerai (Vaidotas ar Indrė)? Kiek VBE rezultatai svarbesni už gimnazijos mokytojų parašytus pažymius? Kaip įvertinti nuopelnus tų, kurie save ir gimnaziją puošė tarptautinių olimpiadų medaliais? Ir kaip pasverti mūsų klaidas, kaltes?
Tikiu – likimas visiems atlygins teisingai. Būkite laimingi!
Atsakymai
sonata, 2009-07-13 11:59:56
o aš savaitgalį pasikartojau Heses “Po ratu”. Sakiau būtinai paskaityt sūnui – ne viską gyvenime galima matuoti įverčiais ir balais. Gerai, kai tai nepadaroma pagrindiniu tikslu. “Balas dėl balo” yra blogai. “Balas dėl gyvenimo” – jau geriau. Bet kad to gyvenimo laimingumo balais neįmanoma sugraduoti. Direktoriau, man atrodo, kad nemažinu motyvacijos mokslams, tik noriu, kad būtų ne tik protingas, bet ir išmintingas.
petras, 2009-07-13 13:19:58
Manau pranašesnis Vaidotas 😀 iškart užkliuvo žiūrint sąrašą 🙂 ir dar Liktaras užkliuvo, jam nereikėjo privalomo egzo laikyt ?:DD
petras, 2009-07-13 13:23:06
IR marija manau pranašesnė bei kai kurie kiti, nes laikė daugiau egzaminų, tai ir vidurkį sunkiau aukštą išlaikyt. Gaila tik, kad mažiau nei pusė žmonių istoriją laikė.
Burgis, 2009-07-13 14:07:17
Mano kaltė, mano kaltė! Atsiprašau Gedimino ir jam prijaučiančių – praleidau jo lietuvių kalbos rezultatą (86). O gal ir gerai, kad praleidau? Gedimino vidurkis būtų sumažėjęs, bet šis vyrukas nusipelno didžiausių pagyrų…