Aš tikriausiai neteisus, bet man atrodo, kad jaunimas serga muzikos klausymo liga… Matėte, kiek jų vaikšto užkimštomis ausimis (su ausinukais)? Kodėl manau, kad tai liga? Geros muzikos, kaip ir vitaminų, negalima vartoti daug – susergama. Apskritai – nieko negalima vartoti nesaikingai! Kita vertus, ar taip jau daug GEROS muzikos? Ar tą patį W.A.Mocarto kūrinį galima klausyti kasdien? kas savaitę? kas mėnesį?
Kita problema: kai žmogus klauso muzikos, kitų garsų, kalbos jis nebegirdi, aplinkos gerai nebeįžiūri, mąsto paviršutiniškai (jei mąsto giliai – paviršutiniškai klauso muzikos…). Man atrodo, tai didelis nuostolis!
Dar viena problema vaizdžiai gali būti apibūdinta taip: žmonės tik sugeria garsus, bet jų nebeskleidžia… O anksčiau dainuodavo! Kas geriau: blogai (vidutiniškai…) dainuoti pačiam ar klausyti gerai (vidutiniškai…) dainuojančio kito? Padiskutuokime!
Atsakymai
Ieva, 2007-10-09 22:27:46
Taigi muzikos klausymasis yra ne tik garsų girdėjimas. Nežinau, kaip kam, bet man tai duoda labai daug 🙂 Eini gatve, klausaisi mėgstamos dainos. Ir mėgstamos ne dėl atlikėjo, jo sugebėjimo atlikti kūrinį, bet dėl to, kad gali jausti kiekvieną žodį ir natą sruvenant tavyje.
Kartais daina ir jos siužetas yra toks artimas mano gyvenimui, tai iki skausmo pabodusiai realybei.. Bet vis dėl to muzika padeda pasaulį pamatyti kitaip, naujai, tada supranti, kad gal viskas nėra taip jau nuvalkiota, o gyvenimas gali tapti ne toks monotoniškas.
Aš vaikšiodama užkimštomis ausimis pabūnu su savimi, pagalvoju. Juk ne visada mums reikia būti su kitais. Analizuoti aplinką, žinoma, svarbu, bet, klausydama muzikos, aš irgi analizuoju. Daina, muzikos kūrinys – nauja istorija, kurią kiekvienas skaito savaip.
O dainuoti net ir klausydamas gali 🙂 patikėkit, praeiviai gatvėje gali tai patvirtinti 🙂 Tik kai užtrauki, eidama gatve, kokią mielą širdžiai dainą, tai žmonės nekaip žiūri.. Gal mes dar nesame pripratę prie tokių saviraiškos būdų.. 🙂 tenka niūniuoti..
Paprasta, 2007-10-09 22:48:25
O gal jaunimas vaiksto su ausinukais tam, kad muzika uzstotu nuo aplinkinio (pvz transporto) triuksmo? Gal tam, kad sulaikytu kitus garsus isoreje ir galetu geriau susikaupti ties savo mintimis? Gal muzika (“muzika”?) yra priemone, o ne tikslas?
Vladas, 2007-10-10 09:23:16
Kas geriau: blogai (vidutiniškai…) dainuoti pačiam ar klausyti gerai (vidutiniškai…) dainuojančio kito?
Neskirtas gamtos (prigimties, sutvėrėjo) toks pasirinkimas. Dar visai neseniai lietuviai visi dainavo, visi mokėjo, ne prasčiau už operos rėksnius. Daugelis ir grodavo puikiai. O valstybinę švietimo sistemą įvertina faktas: aukštojo išsilavinimo diplomantai beraščiai – nedainuoja iš gaidaraščio. Tai gerai, kad yra skaitmeniniai įrašai ir ausinukai.
Vytautas, 2007-10-10 14:05:03
a) man asmeniškai būna momentų kai tyla blaško, tuomet pasileidžiu muzika
b) buna momentų kai muzika padeda atsipalaiduot, ar susikaupt
c) ar galima klausyt kasdien to pačio kūrinio? Aš negaliu klausyt kasdien to pačio kūrinio, bet galiu jį klausyt visa diena (kartą, du per metus).
d) muzikos kūrinių yra be galo daug, kuo daugiau jos yra tuo didesnė tikimybė kad ten bus kažkas vertingo, gero, grazaus.
e) jeigu pabandytumėm apie matematika taip snėkėt? Naudojat ją kasdien…
anupriute, 2007-10-10 19:14:07
Pamačiusi jauną žmogutį su ausinukais ausyse, noriu šaukti visam pasauliui; ar dar girdite lapų plevenimą, upelio čiurlenimą,žiogų čirškimą,paukščių giesmes? Jei girdite- nuostabu… Ausinukai ausyse visa tai gali atimti. Geriausi pasaulio medikai to negrąžins…
Andrius, 2007-10-10 23:00:48
Tai tik šlykščios mados reikalas.
Saulius, 2007-10-11 00:39:26
Na man tai pavyzdžiui ausinukas padeda išvengti kitų žmonių pokalbių (kurių klausytis tikrai nėra smagu, ypač kai šalia pilna “kietų” jaunuolių, o taip pat troleibusų “zyzimas” tikrai ne pats maloniausiais garsas ausiai…
Martynas, 2007-10-11 08:07:16
Kartais ausinukas padeda “prastumti” laika.. pvz jei tenka ilgai vaziuoti i universiteta autobusu. Kai klausai muzikos greiciau kelione prabega ir tuo paciu triuksma slopina.. :]
Rasa, 2007-10-11 10:01:26
Visu pirma muzika muzikai nelygi, tai ir klausom ja ivairiai 😀 Jei as uzsileidziu ” We will rock you” ar senukus “Pink Floyd”, tai reik, kad drebetu nuo “zemu” lekstutes ant mano sienos, jei klausau klasikos, tai KLAUSAU! , o jei uzsileidziu kaip fona, pasirenku kokia rusu Saviceva ar Whitney Houston ar skuducius, ar su juros sniokstimu. Be to, Ieva teisi, kartais pasirenki muzika, kuri atitinka tavo nuotaika tuo metu. Issirenku 5-6 dainas ir galiu klausyt ilgokai…
Del ausinuku, tai pav. mano vaikai ruosia pamokas arba net miega diena 😀 su ausinukais, nes pas mus gana triuksminga, o lygi muzika taip neblasko, kaip duru trinksejimas ar puodu barskinimas.
Del saiko, tai zinoma reik, pav. paklausai tukstanti kartu kokia daina ir gana… 😀
Del dainavimo, tai dainuot paciam yra puiku, tik kai kuriem, pav. man, geriau dainuot, kai nieks negirdi, nereik be reikalo zmoniu gasdinti 😀 O klausyti puiku, ypac bent neblogai dainuojanciu. Apskritai gyvai daug kas visai kitaip klausosi, kai mano drauge kazkada repetavosi Oginskio poloneza, prasedejau pas ja kaip pele po sluota visa vakara, ir dar buciau sedejus visos savaites vakarus, bet ji per greit ismoko ir nebegrojo 😀 Gyvai netgi lietuvisko popso koncertus istveriu, na, gal tik nuo Yvu vienakart pabegau neistverus, bet skonio reikalas. 😀
Tomas, 2007-10-14 13:39:13
Mocarta manau mažuma klauso tu,kurie vaikšto užkimštomis ausimis.
jusu studentas, 2007-10-15 12:45:11
muzika i musu gyvenima inesa truputi kitokios spalvos nei pilka… mums tai pradeda praleisti laika laukiant paskaitu… kartais mes muzika klausom pavirsutiniskai bet taip tik atrodo…nes mes sugeriam ta garsa neisigilindami perdaug i dainos zodziu ar pan.. bet paklasus ka katik klausiai atsakytume aj nebeprisimenu… bet antra kart izgirdes ta daina tu jau moketum bent puse jos…. ir sakytum kazkur girdejau tik nepamenu kur… tai pavirsutiniskas klausimas nera jau toks ir pavirsutiniskas..
Burgis, 2007-10-16 22:10:20
Studentui: ką mokėtum? ar esate įsitikinęs, kad tai, kas nevalingai išlieka atmintyje ir yra vertybė? ar “sugerti garsą” – gerai? (trumpesnes bangas sugerti tikrai blogai! laimė, garso bangos ilgesnės, bet vis tik…)
Rasa, 2007-10-17 10:58:38
Dar pamiršau pasakyti, kad pav. namie daug kas muziką klauso, nes nemėgsta namų tylos 😀 Rimtai, man nepatinka, kai namuose tylu, kažkaip negyvi atrodo tylūs namai. Aš netgi papūgą vėl norėčiau įsigyt. Pas mus visad kas nors kruta, o kai pasidaro tylu, aš bent televizorių įsijungiu, kad kalbėtų ką nors. Nelabai ir klausau, jei nėra jokių gerų laidų, bet man maloniau, kai namie ” bendraujama” 😀 Tik serialų negaliu klausyt, jų garsas mano psichiką blogai veikia 🙂
O gamtoj kitaip, gamtoj tyla skamba, traška, ošia, čiurba, šnara ir t.t., ten gali būt be galo, tylėdamas, ką nors galvodamas ir klausydamas.
Justas, 2007-10-22 23:07:18
As manau daugelis zmoniu klauso muzika jiems patinkancia kad atsipalaiduotu. As pvz. labai atsipalaiduoju klausydamas geros muzikos man patinkancios zinoma yra ir kitokiu budu atsipalaiduoti bet kartais norisi tiesiog girdeti sau miela muzika ar zodzius.
Justas, 2007-10-22 23:12:25
Dar norejau pasakyti yra ir tokiu kurie klauso muzikos masinose kur muzika groje taip garsiai!!! Tai yra norejimas atkreipti i save demesi o ne muzikos klausimas kad atsipalaiduoti apie tokius nera snekos:)
Remigijus, 2007-10-25 21:13:15
pritariu Justui, kai pamatau gatve “vaziuojanti” automobili, kuris vos juda nes gali bet kuria akimirka subyreti ir groja trankiausia muzika tai tik juokas suima ir uzuojauta tu zmoniu….:) atrodo kad nieko nera svarbiau masinboje kaip tik garsiai grojanti muzika… Zinoma kartais ir as pasiklausau garsiau muzikos vaziuodamas, taciau taip buna retai ir tik jei isgirstu kokia man labai miela daina, kuri man patinka ar esu senai girdejes. Idomu kodel tik niekas neleidzia garsiai kokio popso????? Gal del to kad paskui galvos kad jis ne “kietas” ? klauso cia visoki popsa…. Kazkada Laisves Alejoje maciau automobili Mersedes Benz is kurio grojo garsi muzika, taciau tai buvo ne popsas ir ne klubines dainos o tiesiog gtrazi simfonija. Galbut kai kuriem reiktu geriau klausytis savo megstamu dainu, o ne pasirodyt “kas tai as”….
maiklas, 2007-10-28 22:40:39
as irgi manau kad tos uzkistos ausys debiliskiausia veikla kokia tik galima sumastyt. jau ir taip univere isbeldi savo galva visokiom nesamonem ir dar per poilsio minutes klausyt muzikos. nu kazinau. ai jo sutinku su burgiu kad toks klausymas yra tik pavirsutiniskas ir slamstas. 🙂 reikia muzikos klausyt po visu darbu namie prie geros aparaturos. ai cia ilga tema. geriausia kurt muzika paciam ka as ir darau. aciu.
dlx, 2007-11-13 02:20:32
Na, nežinau apie tūlą muzikinį klausytoją, bet man malonu klausytis muzikos ir atrasti kiekvieną kartą kažką įdomesnio, klausyti gražaus solo gitaros ir bosinės gitaros derėjimo, suprasti, arba savaip interpretuoti žodžius, gilią prasmę, grožėtis sodriu būgnų skambesiu, ar melodijomis, čia panardinančiomis į giliausius vandenynus, čia – į aukščiausius padebesynus. Dar vienas dalykas – muzika veikia “energetiškai”. Paklausius energingo gabalo, gali užplūsti jėgų, arba ramesnės dainos – nusiraminti įniršus dėl kažko..
LOL, 2012-03-20 08:35:03
Muzikos pagalba :
• padeda išreikšti emocijas,
• pagerina emocine ir fizine būsena,
• vystomas kūribingumas ir pasitikėjimas savimi,
• padedama atsipalaiduoti ir gerai jaustis.
Ema, 2014-05-16 10:55:17
Seniau žmonės patys dainavo, šoko, sportavo.
Dabar žmonės žiūri, kaip kiti dainuoja, šoka, sportuoja.
Ateityje žmonės žiūrės, kaip kiti žiūri, kaip kiti dainuoja, šoka, sportuoja.
(perfrazuota pagal M. Jonučio ,,Kirminas paukštis”)