Nabagėliai nabagėlių filme

Vakar mudu žiūrėjome lietuvišką filmą „Tyli naktis“ ir man buvo gėda dėl trijų priežasčių:

  1. Salėje buvo gal 20 žmonių. Kodėl turiu žiūrėti filmą, kurio beveik niekas nežiūri? Kodėl esu žioplas ir to (ne žioplumo, o lankomumo…) iš anksto neišsiaiškinu?

  2. Kokie nabagėliai, kokie vargetos to filmo kūrėjai… Nieko kito nebesugalvoja, tik sudėti kaip „Lego“ kubelius į filmą viską, kas prastuomenei gali būti patrauklu: didelę dozę nuogo kūno, visas sekso atmainas (moters su vibratoriumi, vyro su vyru, moters su moterimi, mačios su uošviu, žmonos su vyro draugu, vyro su dviem moterimis… Gal ką praleidau? Ir visi jie, išskyrus vieną moterį, susituokę, turi vaikų… Tpfu!), kraujo, natūralių rusiškų keiksmų, gėjų temą, neįgalumo temą, alkoholio temą… Jokio išradingumo, jokio jausmo, jokio meno. Kokie vargšiukai aktoriai, koks primityvus pagrindinis kūrėjas Maris Martinsonas. Bet juk čia jau rašiau apie jo „Amaya“, turėjau numatyti, kad nieko geresnio ir nesitikėk.

  3. Kokie nabagėliai to filmo herojai! Vietoj meilės pasitenkina primityviausiu seksu, išduoda patys ir leidžia, kad juos išduotų. Ir niekas nieko už tai net neprimuša! Šeimos narys su iškrypėliu nesiskiria. Moteris įeina į viešąjį vyrų tualetą, priverčia jauną ir gražų vyruką masturbuotis jos akivaizdoje ir tas kaip veršis paklūsta. Šeši pagrindiniai herojai, o išdidumo, orumo, pagaliau bent elementarios estetikos iš visų jų nesurinktum nė lašo. Gal čia unikalus žmogelių rinkinys? Tai kodėl turėčiau žiūrėti į tuos pacientus?

***

Du kitokie jausmų ir minčių vingiai:

  1. Aš mokau jaunus žmones tinkami gyventi, tinkamai suderinti meilę ir seksą, nesikeikti, tinkamai įvertinti alkoholinius gėrimus. Ką jie, mano jaunieji draugai, galvotų apie mane, apie tuos mano pamokymus, pamatę, ko ir kaip juos moko M.Martinsonas, K.Smoryginas, L.Pobedonoscevas, D.Storyk, V.Kuodytė ir žinoma, nuogoji Valda Bičkutė? Girdėjau, kad V.Bičkutė jau populiari Rusijoje… O juk kiti aktoriai, pavyzdžiui, K.Smoryginas, gali būti autoritetas jauniems… Laimė, kad mano gimnazistų salėje nebuvo. Šaunuoliai!

  2. Kaip turi jaustis jaunų įsimylėjėlių porelė, žiūrinti tokį filmą? Lytiškai susijaudinti taip, kad iškart po seanso ką nors padarytų pirmą kartą gyvenime? O gal tai turi padaryti čia pat, salėje? Taip skatina filmo herojai… O gal į tokius seansus vyrukai ir mergaitės turi eiti po vieną ir čia pat, seanso metu, „pasimylėti“ – kaip skatina filmo herojai? Nabagėliai…

***

Ir finalinis klausimas sau pačiam: o kaip tu jaustumeis seanso metu, jei tau būtų ne 60+, o, pavyzdžiui, 20+? Juk nesi medinis, tiesa?

Atsakymai

Burgis, 2013-02-06 08:27:02

Įvertinkite…

petras, 2013-02-06 08:45:13

Tai salėj tik 20 žmonių buvo, nes kiti arba matė jau, arba iš aprašymo suprato, kad filmas ne jiems.

aš prieš aidamas į filmą, pasiskaitau filmo apžvalgą, susipažinu bent minimaliai su siužetu. dar pasižiūriu kas režisierius, kokie aktoriai. nors kartais gerai ir aklai pažiūrėt filmą.

beje, gal to filmo tikslas buvo šokiruoti žiūrovą ?

na ir šiaip mano subjektyvia nuomone, lietuvaičiai nelabai kokius filmus suka (na gal dokumentinius neblogus nebent 🙂 negalėčiau dabar pasakyt kokį gerą lietuvišką filmą esu matęs, nes man patinkančių nerandu. max. pora vidutiniškų ar geresnių nebent, ir tie dar tsrs laikais pagaminti 🙂

Jūratė, 2013-02-06 10:46:41

R. Zabarausko “We will riot [Streikas]” turėtų būti vertas dėmesio. Šį rudenį.

ak, 2013-02-06 11:03:53

atvirai pasakius į filmus nevaikštau – bedarbiui ne pagal kišenę. Bet internetu parsisiunčiu ir pažiūriu. Iš lietuviškų filmų turiu tik “Niekas nenorėjo mirti”. Gal ir ne visi dabartiniai yra PIGUS ŠLAMŠTAS, BET MAN – NEĮDOMŪS, TAI JŲ IR NEŽIŪRIU. Beje, smagiu atradimu tapo visa eilė klasikos iš Burgio saršo – Hatik dog story, Dvylika piktų vyrų ir t.t. Daug jų pažiūrėjau su malonumu. Patiko “Teorija Zapoja” ( pats mėgstu išgerti) Malholando kelias. Vardinti galėčiau daug. Net “Kapitono Granto vaikai” ar Zoro man įdomūs. Tačiau meilės serialai ” varo vėžį” šiuolaikinius filmus ir romanus atpažįstu iš pavadinimų ir jų nei siunčiuosi nei į rankas imu. Eiti į tokį filmą kaip Burgis aprašė manęs net su šakėmis nepriverstų

Kestas, 2013-02-06 12:56:33

Ne visiškai į temą, o ir nuotaikos gadinti nenoriu, bet siūlau trumpa filmuką apie kitus nabagėlius…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MonKy82UMBA

Kažkada buvo tema apie mauglį, ten būtų labiau tikę..

KTUG, tikiu, tokių egzempliorių neturi, o jei ir turėtų – greit atsikratytų. Bet yra kitos mokyklos kuriose mokosi tikrai nerinktinė publika.

Ką manot apie tokius mokinius? Bei apie “fizinio poveikio” vaikams taikymą (tame tarpe ir mokyklose)?

petras, 2013-02-06 14:47:02

bet iš tikro, tai įdomu pažiūrėt naujus lietuviškus filmus. vis įdomu, ar pagaliau susuks tokį, kuris tikrai bus “geras” ir patiks. šiaip dabar reklamuoja lietuvišką ant dienų pasirodysiantį filmą kinoteatruose “valentinas vienas” ar panašiai.

Burgis, 2013-02-06 15:01:34

Kęstui: šokiruojantys vaizdai! Bet aš pasakysiu tiesiai šviesiai – tai ne paauglių kaltė, tai suaugusiųjų kaltė!

  1. Koks kvailys direktorius gali leisti į klasę seną žmogų, kuris nesugeba apsiginti?!

  2. Koks žioplys turi būti mokytojas, jei nepajunta momento, kad jau nebegali valdyti klasės?

  3. Kokia idiotų teisėsauga negali išsiaiškinti, kad taip būna?

  4. Kokie bukagalviai politikai negali sukurti sistemos, kur ir kaip auklėti (perauklėti) tokius paauglius?

  5. Kokios turi būti apkerpėjusios valstybės tradicijos, kad būtų galima taip tyčiotis iš senų žmonių?

***

Laukiau, kad tas senas žmogus pagaliau kurį nors niekšelį nudobs. Nesulaukiau… O juk filmuose visada nudobia! Ir mokytoją išteisina arba pripažįsta nepakaltinamu.

***

Dar yra prielaida, kad visa tai suvaidinta. Tuo atveju aktoriai tikrai puikūs!

D., 2013-02-06 16:48:48

nemačiau šio filmo, bet paskaitęs filmo recenzijas ir nežiūrėsiu, nes jau vaizdą susidariau apie ką jis. Man tik įdomu iš kur kūrėjai tokiems projektams gauna lėšų? Visi dejuoja jog trūksta lietuviškam kinui pinigų, bet kažkokiom nesveikoms fantazijoms jų atsiranda. Ir dar kyla klausimas ar lietuviškieji režisieriai nematę kino klasikos, kaip be jokių spec. efektų, keiksmažodžių ir nuogybių padaryti gerą filmą?

petras, 2013-02-06 17:43:25

tos fantazijos turbūt atsiperka, todėl ir randa 🙂

ak, 2013-02-06 19:20:21

aš filmo nežiūrėjau, bet turėjau tokį mokytoją – kai mokiausi Psnevėžio pedagoginėje muzikos mokykloje mus mokė toks aštuoniasdešimtmetis ,Mykolas Karka. Jam ir popieriaus lapą buvo galima priklijuoti ant nugaros ir triukšmauti per jo paskaitas. Visi žinojome silpnybę – paprašydavom pagroti ir jis grodavo. Mat nors ir bjaurūs buvo tie vaikai sovietmečiu, bet iš bejėgio senuko tyčiodasvosi tik bjauriausieji. Pora, beje, gavo nuo manęs į snukį nes buvau “kietas bičas”.

Bet vis tik vaizdas būdavo graudus…

sonata, 2013-02-06 21:20:35

Apie lietuviškus filmus dar anais laikais kažkuris humoristas (nebeatrenku – Žilinskaitė ar Zabielskas) rašė: “Į Balbieriškį per Kanus”. Daugiau nėra ką pridurti:)

Rasa, 2013-02-06 22:18:00

Na, kas yra “geras filmas” nelabai apibūdinčiau. Yra geri man, yra geri kritikams, yra geri daugeliui, bet man neįdomūs.

O koks turėtų būti “geras filmas”? Kas tai yra?

Tarkim mano skoniui šiandien visai neblogą baigiau žiūrėt- “Cloud Atlas” 🙂 Bet mano tėvai tokio nežiūrėtų 🙂 Skirtingai nuotaikai esant mėgstu žiūrėti ir skirtingus filmus- nuo animacinių, kuriuos labai mėgstu iki rimtų.

Kaip ir skaitant knygas, taip ir žiūrint filmus, kas vieną skatina susimąstyti, kitam kelia nuobodulį, pasibjaurėjimą ar juoką. Mes skirtingi.

Štai šiandien beveik apsiverkiau dėl gėjų meilės grožio 🙂 Nors filmas ne apie tai, jis apie… hmmm… Net nežinau kaip apibūdinti. Gal jis apie laiką? Ir mus, mūsų pėdsaką, mūsų ryšį laike. Ir apie tai, kad nors aš menka kaip lašas, bet ir vandenynas susideda iš jų- iš lašų… Man jis apie meilę- genetiškai modifikuotą ir gėjišką, toli visatoje ir greta.

Filmus mėgstu apibūdinti “man patiko” arba “man nepatiko” :). O ar jie geri ar blogi… Neeeeežinau.

Nes aš daug ko nežinau. Pav. man labai labai patiktų, jei kas nors man išaiškintų, kuo dar, be Pikaso pavardės, tas paveikslas- Pikaso meilužės portretas, vertas tų 28,6 milijonų svarų? L.Ryte rašo paie jo pardavimą.

Būkit geruliai, įtikinkit mane, kad ta moteris nežemiško grožio, kad žiūrint į tą paveikslą mes turėtume jaustis pakylėti… Juk menas! TIKRAS! Visų pripažintas!

Vladas, 2013-02-06 22:38:35

Super:)) Rasa:) Gyvenime esu sutikęs žmonių, kurie nebijo pasakyti “aš nežinau”, bet labai nedaug. Tai puiki savybė (čia mano nuomone), nes dauguma žmonių, deja, “tiksliai žino tiesą” ir taip bet kokiu klausimu:((

Ausrius, 2013-02-07 03:24:36

Kartą dar jaunas būdamas pratrūkau:

– Aina š… toks darbas! Amžina drėgmė, amžinas purvas, amžinai skaudanti nugara!

O geras žmogus Gediminas mane nuramino:

– O ko tu pyksti dėl to purvo? Viskas -iš purvo. Ir tai, kas gražu – iš purvo. Pabaigsi darbą – išsivalysi. To purvo jau niekas nebeprisimins, o tavo nutinkuotą sieną visi matys!

Burgis, 2013-02-07 09:35:23

Ausriau, Jūs gyvenate kitoje šalyje?

ak, 2013-02-07 11:27:35

AŠ UŽ RASĄ. šAUNUOLĖ. Nebijoti sakyti, kad karalius nuogas jau yra nemenkas pasiekimas. To Pikaso nedaug tesu matęs, gal ir ačiū dievui. Tiesiog nesudomino. Man jo tapyba visiškai nieko nereiškia. Aš vis tik norėčiau gėrėtis moterimi tokia kokia pavaizduota Rafaelio paveiksle “Venetros gimimas”. Realistas paskys man, kad tam paveikslui už kelias monetas pozavo kokia nors italė kekšė. Bet ji nors graži ir tą jos grožį aš sugebu suvokti….

Rasa, 2013-02-07 12:00:04

🙂 Jei jau tas Veneros gimimas kažkam parūpo, tai H. Radauskas va kaip savotiškai tai matė:

VENEROS GIMIMAS

Žaibas muša į okeaną, įtūžusi banga meta ją iš gelmių į krantą, ir jinai stovi ligi kelių vandeny, visa aplipusi dumblu, apraizgyta lašančiais žolių tinklais. Maži krabai bėga jos kūnu žemyn, jūros žvaigždės ir jūros ežiai krenta jai nuo galvos ir pečių, grįždami į savo drėgną tėvynę. Iškėlusi rankas, ji trinasi smėliu apneštas akis, kurios dar tebemato koralų ir vandens anemonų girias, elektros žuvis ir nutekančių formų, švelniausių spalvų gyvūnus: gelmių plėšikus, apsimetusius rojaus gėlėm.

Žaibas muša i žvejų kaimelį, prisiglaudusį tarp uolų, kelios lūšnos nuvirsta į jūrą, – jai nebėra ko bijoti: dangus sunaikino jos gėdingo gimimo liudininkus. Debesis nusileidžia žemyn, kietom srovėm nuplauna dumblą nuo jos kūno, kuris sušvyti perlamutro vaivorykštėm besileidžiančios saulės šviesoj. Išsilijęs, jis pridengia ją permatoma skraiste, ir jinai, atsargiai kvėpuodama neįprastai aštriu žemės oru, šypsodamasi sau pačiai, eina pajūriu į artimiausią smuklę, kur dar Šiąnakt su pravažiuojančiu pirkliu pradės savo linksmą ir purviną, begalinių triumfų kupiną žemės gyvenimą.

launė, 2013-02-07 12:21:21

Nesuprantu tų žmonių,kurie šiais laikais eina į kiną.Per internetą galima atsisiųst bet kokį filmą.Aš kine nebuvau gal 20 metų.

Burgis, 2013-02-07 12:33:28

launei: užjaučiu… Jūs galite išgerti visą butelį vyno virtuvėje, bet kiti žmonės eina į restoraną…

D., 2013-02-07 12:34:09

Rasai: geras filmas nebūtinai turi patikti visiems, nes suprantama mūsų skoniai skirtingi 🙂 bet yra filmų, kurie įtinka daugelio skoniui, tai jau vienas gero filmo požymis. Jei žiūrint filmą jis įtraukia jus, priverčia susimąstyti, apie jį galvoji ir išėjęs iš kino salės ir norėtum dar kartą pažiūrėti, tai taip pat gero filmo požymis. Dažniausiai tai filmai žmonėms patinka arba nepatinka, bet kai pamatysi GERĄ filmą, tada pati pajusi jog tai geras filmas ir klausimų tada nekils 🙂

Rasa, 2013-02-07 12:39:11

D.: labai net paprieštaraučiau dėl “yra filmų, kurie įtinka daugelio skoniui, tai jau vienas gero filmo požymis” 🙂

Jūratė, 2013-02-07 12:43:13

Rasa, kodėl Jūs šitoje svetainėje tai dingstat, tai vėl atsirandat? Ar visada skaitinėjat, laukiat tinkamos temos, ir tada “skeliat”? :–)

ak, 2013-02-07 13:03:36

na aš ir manau, kad jei filmas įtinka daugumai – jis tikrai nėra geras. Kad ir kaip sakytume, bet tikrai gerą intelektualo sukurtą filmą gali suvokti ir įvertinti tik kitas intelektualas. Nekalbu apie pasakas – tokias kaip “Žiedų valdovas” – pasaka yra amžinas dalykas ir beje, manau, kad R.R. Tolkienas vis tik buvo genijus. Nors ir dirbo paprastu profesoriumi. Kaip ir “Alisos stebuklų šalyje” autorius irgi buvo genijus, nors pats to niekada nesužinojo (jis, beje irgi buvo profesorius). Va tokie filmai yra tikrai genialūs ir kažką pasako visiems.

D., 2013-02-07 13:10:46

Rasai: na gal ne visai tiksliai išsireiškiau. Turėjau galvoje kad filme būna įvairių kino žanrų arba žmogui, kuriam nepatinka dramos, dramos žanro filmas labai patinko. Žinau tokių atvejų.

Rasa, 2013-02-07 14:58:22

Jūratei 🙂 Hm… Kodėl dingstu ir atsirandu? Neturiu poreikio ištisai čia rašyt, juk tai p.Burgio svetainė, ne mano 🙂 Juk ir kiti nerašo kasdien. Nesu kokia žurnalistė 🙂 Bet paskaitau viską. Jau daug metų.

O jei rimtai :))))))))) esu tik rasa, t.y. tam tikra prasme lašas. O lašas mainosi, vibruoja, banguoja… Taigi pagal tai, kokios jo bangos, jis ir reiškiasi. Arba tyli 😉 Juk jis ir užšalęs kartais būna 🙂 O tų bangų tokių įvairių per gyvenimą užklumpa, kad negali į jas nereaguoti, va net radau suskirstytas 🙂

Pagal kilmę:

vėjo sukeliamos,

potvynių ir atoslūgių,

anobarinės (dėl staigaus atmosferinio slėgio pokyčio),

laivų sukeliamos,

dėl ledkalnio ar atitrūkimo lūžio;

pagal jėgos poveikį:

laisvosios, negyvos (jėgos nebeveikia susikūrusios bangos),

priverstinės (kada jėgos nenustoja veikti);

pagal bangos elementų pokyčius laike:

susifomavusios,

nesusiformavusios;

pagal padėtį vandens paviršiaus atžvilgiu:

išorinės (susikūrusios jūros paviršiuje),

vidinės (susikūrusios tam tikrame gylyje);

pagal bangos ilgį ir jūros gylį:

trumpos (kada bangos ilgis žymiai mažesnis už jūros gylį),

ilgos (kada bangos ilgis didesnis už jūros gylį);

pagal bangų rūšį:

gravitacinės,

planitarinės,

persiduodančios.

ak, 2013-02-07 15:23:20

dėl vyno gėrimo restorane. Atvirai pasakius man restoranai nepatinka. kol buvau jaunas ir nevedes, tai tempdavausi ten panas ar su draugeliais eidavau, bet dabar, kai artėja šešiasdešimtmetis labai malonu pasėdėti su žmona, pasistačius po taurę gero ispaniško vyno ,tiesa, ne virtuvėje, o savo kambaryje. Ir žvakę užsidegame ir ką nors skanaus žmona padaro, ir rožių puokštę ant to stalo pasimerkiame. Ir visai smagu bei jauku būna. Kadangi, kaip jau minėjau kaina man irgi svarbu – visai nenoriu restorane mokėti 50 lt. už butelį vyno kuris parduotuvėje kainuoja 16 lt. bei valgyti prastai iškeptą kepsnį ar neskanias salotas.

Lina, 2013-02-07 16:24:29

Manau, kad girtis filmų žiūrėjimu iš interneto yra nekultūringa, nes tas filmo parsisiuntimas yra vagystė, o vagys turėtų sau tūnoti tyliai.

Bet labai pritariu ak. Dabar, kai televizoriai turi tokias galimybes, tai kine gaunama raiškos ir 3D kokybė siaubingai nuvilia… Panašiai kaip ir restorane už 30 litų atneštos prieš šimtą metų supjaustytos salotos…

petras, 2013-02-08 10:27:57

Tai negali būt 3d vaizdas ir gera raiška. čia kino teatras ne prie ko.

ak, 2013-02-08 11:26:25

Dėl tų vagysčių – gerą filmą man malonu žiūrėti vienam ar su kokiu geru draugeliu ramiai atsisėdus namuose ir irgi mėgstu gurkštelti vyno, ar kokio kitokio gėrimo. Tie šiuolaikiniai kinotetrai taip toli nuo mano sovietinės vaikystės, kad atvirai pasakius man nepatinka nei visokie garso efektai, nei visokios trimatės projekcijos nei… Man patiko lankytis tokiame kinoklube tokioje Šiaulių kolegijoje (ten dešimtį mėnesių buvau kursuose – studijavau kaip bedarbis pasiųstas Darbo biržos darbo teisę). Tai ten paprastai susirinkdavome į auditoriją, ant sienos pasikabindavome ekraną – visai kaip gūdžiu sovietmečiu. Ir visiems labai patiko… Juo labiau, kad filmus to klubo vadas parinkdavo tikrai gerus.

Rasa, 2013-02-08 11:47:55

ak 🙂 Nu jau… Viskas buvo gerai tada, kai buvau jaunas…

O man patinka 3D, o jūs- senas diedas be dantųųųųųųųųų, neįkanda riešutųųųųųųųų… Atsiprašau, tik neįsižeiskite, pone, man tik pirma mintis tokia kilo :)))))))))

Andrius, 2013-02-08 14:59:13

ak, o kur galima rasti tą Burgio rekomenduotų filmų sąrašą? “12 piktų vyrų” turiu, bet dar nemačiau.

Aš kokius du mėnesius mėgavausi savaitgalio vakarais filmu pagal Dostojevskį “Idiotas” per LTV2.

ak, 2013-02-08 19:09:21

nA PIRMA PASIŽIŪRĖK TUOS DVYLIKA PIKTŲ VYRŲ.Jei patiks – duosiu visą sąrašą. Jį turi žmona – ji yra mokytoja. Aš, nežinau ar sakiau, esu bedarbis žurnalistas. Mane kartais vadina “rašytoju”, nes esu išleidęs keturias knygeles. Na o šiaip filmų žiūriu nedaug. Iš Burgio sąrašo pažiūrėjau kokius šešis. Rekomrnduoju “Užrašų knygelę”. O Dostojevskio Idioto naują variantą su įdomumu pažiūrėsiu, jei jį įmanoma atsisiųsti. Rekomenduoju tamstai Dostojevskio “Idiotą” režisuotą Kurosavos. Tikrai genialus dalykas.

Andrius, 2013-02-08 21:29:55

ak, apie šitą kalbate? http://www.imdb.com/title/tt0043614/

Deja, suprantama kalba rasti nepavyko.

Ausrius, 2013-02-08 22:15:05

Dėstytojau, atsiprašau už pavėluotą reakciją. Taip, aš gyvenu Anglijoj. Jau keturi metai. Su šeima pabūnam tik per atostogas. Mano nuomonė apie šitokią padėtį tokia pati, kaip ir Jūsų. Kol kas negaliu nieko pakeisti.

Burgis, 2013-02-08 23:01:51

Ačiū, Aušriau! Labai įdomu skaityti!