NATO meškiukų nemato

1960 m. amerikietis Geris Pauersas (Gary Powers), kurio žvalgybinis lėktuvas buvo numuštas virš Sovietų Sąjungos teritorijos, nuteistas 10 metų laisvės atėmimo.

***

G.Pauerso lėktuvas buvo numuštas, kiek prisimenu, prie Uralo kalnų. Tais laikais kai kas šaipėsi, kad tiek toli įskrido. O dabar pasaulis gali šaipytis iš mūsų, iš NATO, iš A.Lukašenkos Baltrusijos. Kaigi taip? Vieni „nematė“, kaip lėktuvas kirto NATO sieną iš demokratinės į totalitarinę šalį, kiti nespėjo numušti 1003 įsibrovėlių, treti suprato, kad savo kvailas akcijas gali laisvai realizuoti kitų šalių teritorijose… Na, ir kas, kad švedai? Visur yra breivikų!

*

O dabar mūsų valdžia, mūsų aukščiausioji valdžia, stengiasi išsaugoti orumą ir nusišneka kiekvieną dieną. Ko tik neišgirdome! Kad ne mūsų šalies lėktuvėliai gali skaidyti pirmyn ir atgal – kas čia tokio? Kad pažeisti tarptautines taisykles galima, jei ta šalis (Baltarusija) to nusipelno (dabar Baltarusija nutars, kad Lietuva nusipelno kelių bombų ant IAE…). Kad visos mūsų tarnybos dirbo kaip šveicariškas laikrodis (A. Anušausko fantastika).

*

Gėda! Visiškas „bardakas“ valstybėje. Nulio vertas tas „NATO skėtis“. Bet koks breivikas gali pasimėgaudamas tyčiotis iš mūsų.

***

1987 metais vokietis Mathiasas Rustas lengvuoju lėktuvu nusileido Raudonojoje aikštėje.

***

Po to kažkas buvo pakeista (pakeistas)? Dabar – mūsų eilė.

Atsakymai

Burgis, 2012-08-21 08:43:37

Įverčiams…

Regina D., 2012-08-21 10:12:32

Aš irgi kraupstu galvodama, kad mūsų šalį bet kokie debilai be jokios atsakomybės gali naudoti kam tik nori. Sako, kad mėtė TIK meškiukus?.. Gal kitą kartą ką rimtesnio numes?! O kas dabar kompensuos Lietuvos nuostolius dėl pablogėjusių santykių su kaimynais (beje, šalys kaimynų pasirinkti negali)? Gal meškiukų mėtytojai į savo išlaidas įkalkuliavo ir šias?

O apie milijonus kainuojantį NATO skėtį tai apskritai tyliu. Toks “skėtis” lygus prisidengimui ąžuolo lapeliu per viesulą…

kibir-tele-vibir, 2012-08-22 18:54:03

Reaguočiau panašiai, jeigu žinočiau, kad tikrai buvo sienos pažeidimas. Žinau kad kažkokia PR agentūra pasisakė neva kirto sieną, bet PR agentūrų, be abejo, nelaikau rimtu informacijos šaltiniu. O ar buvo rimtesnių duomenų apie realiai įvykusį sienos kirtimą? (klausimas ne retorinis, neturėjau laiko skaityti visų naujienų)

Burgis, 2012-08-22 19:00:02

kibir…: taigi kirto, kirto, net patys tai nufilmavo ir labai tuo didžiuojasi.