Ne krizė, o tik kompiuterijos eros pabaiga

Jūs matote daugiau kaip prieš vienuolika metų išleisto pirmojo „Kompiuterijos“ žurnalo viršelį. Netrukus galėsite nusipirkti paskutinį „Kompiuterijos“ numerį. Žinau, kad daugelis kalbės: krizė sužlugdė žurnalo leidėjus. Tai netiesa!

Dabar jau galima viešai paskelbti, kad nebeleisti žurnalo nutarėme daugiau nei prieš pusmetį (galite patikrinti, kada pasirodė pirmieji pranešimai apie portalą www.leisk.lt… ).

Žinoma, jus domina, kodėl nutarėme nebeleisti. Atsakymas paprastas: pasikeitė rinka. Kapitalizmas labdaros nepripažįsta (nepainioti labdaros su mecenavimu!), o mes nemėgstame dirbti beprasmių darbų. Per keletą pastarųjų metų pasikeitė bent trys esminiai rinkos požymiai:

  1. Kompiuterija dabar yra interneto, žiniatinklio, virtualiosios erdvės, o ne spausdinto žodžio pasaulyje. Kompiuterijai operatyvumas, o ypač interaktyvumas reikalingi kaip deguonis ugniai.

  2. Baigėsi ne „Kompiuterijos“, o kompiuterijos era. Kompiuterija tapo visuotine, buitine, mėgėjams pasiekiama ne per žurnalą, o profesionalai ir mėgėjai tuo pačiu žurnalu nesidalija. Nėra Lietuvoje žurnalo „Šaldytuvai“, „Televizija“ (apie įrangą…), nereikia ir „Kompiuterijos“. Tai, kad nebereikia, kasdien matau mokyklos, universiteto visuomenėje – anksčiau kaip tik ten pamatydavau, kad naujas numeris jau išspausdintas…

  3. Pasikeitė kompiuterijos bendrovės. Žurnalas negali gerai „gyventi“ be solidaus finansinio įnašo, gaunamo už reklamą. Tarptautinės korporacijos beveik visai pasitraukė iš Lietuvos reklamos rinkos. Jomis pasekė ir vietinės bendrovės. Mes ne elgetos, kad ištiesę ranką kaulytume paramos ir „parsiduotume“ už ją. Ne mūsų uždavinys ir demaskuoti bendroves, neskaidriai, korumpuotai gaunančias valstybės užsakymų, todėl ir nebeturinčias poreikio reklamuotis.

Geram žurnalui reikia ne tik gerų rašytojų (reporterių, žurnalistų, specialistų), bet ir gerų skaitytojų. Rastume pinigų geriems rašytojams, bet negalime „sukurti“ gerų skaitytojų. Juk jūs žinote, ką dabar žmonės skaito (neskaito…)? Moksleiviai dabar žiniatinklyje skaito, pavyzdžiui, apie sinusoidę: „Mažiausias teigiamas periodas yra 2*pi, kuris kartojasi kas 2*pi*n…“. Išverskite…

Pasidžiaukime, kad 11 metų „Kompiuteriją“ kūrė puikių žmonių, gerų specialistų komanda. Įdomu tai, kad daug metų net mūsų partneriai iš „PC World“ nežinojo, kur yra ir kokia yra „Kompiuterijos“ redakcija, bet gyrė mus už gerą žurnalą, didelį skaitytojų būrį, geras pajamas už reklamą. O redakcijos … kaip ir nebuvo! Keli maži kambarėliai, kuriuose sėdėdavo 1-3 žmonės… Visi kiti dirbo ten, kur norėjo dirbti: ir Lietuvoje, ir įvairiose kitose šalyse.

„Kompiuterija“ yra KTU gimnazijos kūdikis. Jos pirmtakas – kompiuterijos (iš pradžių – „kompiuterikos“) puslapiai „Lietuvos ryte“ – gimė vos pasirodžius KTU gimnazijos „Kompiuterikos“ vadovėliui (valdininkų iki šiol nepripažintam, bet išmokiusiam kartų kartas gerų kompiuterininkų). Ačiū „Lietuvos ryto“ vadovams Gedvydui Vainauskui, Vidmantui Strimaičiui, Rimvydui Valatkai, patikėjusiems, kad mes galime pradėti „Kompiuterijos“ erą Lietuvoje.

Žurnalui rašė gabiausi KTUG kompiuterininkai: Elvinas Piliponis, Rimas Abromavičius, Paulius Jonaitis, Paulius Jakutavičius, Mantas Dubauskas, Audrius Pundzevičius, Simas Grinkevičius, Ignas Limanauskas, Remigijus Staniulis, Marius Triukas, Audrius Masalskis, Šarūnas Toleikis, Vaidas Neverauskas, Rūta Makūnaitė, Edvardas Cickevičius, Jurgis Pralgauskis, Tadas Jurgutis, Almantas Barkauskas… Atsiprašau, visų neišvardinsiu! Bet kaip nepaminėti jaunų ir sumanių ne KTUG auklėtinių. Audrius Jonaitis, Artūras Vedrickas, Gediminas Štikonas, Marius Virbickas visada galės didžiuotis, kad dirbo ranka rankon su patyrusiais kompiuterijos „vilkais“: Bangimantu Starkumi, Gintautu Grigu, Valentina Dagiene, Renata Danieliene, Elena Jasiūniene, Valerijonu Žalkausku, Vladu Tumasoniu, Vladu Palubinsku, Antanu Kulikausku, Audriumi Vaičiūnu, matematikos žvaigžde Romualdu Kašuba.

Laikas pradėti – laikas baigti. Bet kaip norėčiau, kad ir šį tekstą ištaisytų stropi ir gabi korektorė Rosita Kupčinskienė, o sumaketuotų talentingoji Vaida Dosinienė… Bet visų laukia kiti darbai.

Ačiū visiems, kurie buvote su „Kompiuterija“!

Atsakymai

Juozas, 2008-12-10 15:05:30

Sveiki,

na tikrai labai gaila, bet šiuo metu galbūt labiau galima stebėtis kaip kiti žurnalai išgyvena.

Liūdna, 2008-12-10 15:06:49

labai.

Edvardas, 13a, 2008-12-10 15:19:35

Ačiū už gerą žodį. Išties gaila, kad “Kompiuterijos” nebebus, skaičiau kiekvieną numerį nuo 1999 m., tad dabar net nežinau, kuo reikės ją pakeisti… Internetiniai blog’ai operatyvesni ir interaktyvūs, bet spausdintas žurnalas man visada maloniau.

Mantas, 2008-12-10 16:54:47

Kartais mokykloj paskaitydavom kompiuteriją, bet, laikui bėgant, vis mažiau ko nors skaitomo ir įdomaus ten rasdavau.

Nė kiek negaila, kad ir užsidarė šis žurnalas.

Kaip beje seniai laikas užsidaryt ir CBL (nors kur jie ten užsidarys, kai tokie pinigai eina už reklamą ir nupirktus(?) įrašus).

Aras Pranckevičius, 2008-12-10 18:23:26

O, atsimenu tą pirmo numerio viršelį! Tiesa, po poros metų žurnalą skaityti nustojau. Tikra tiesa – kompiuterija pasidarė visuotinė, o žurnalo specialistams rinka Lietuvoje tiesiog per maža.

Kas prasidėjo, turi kada nors ir baigtis.

Burgis, 2008-12-10 18:31:06

Mantui: atpažįstu savo paauglystės draugus… Niekada išėję iš kino jie nesakydavo, kad filmas patiko. Geriausiu atveju sakydavo – “nieko…”. Nes paaugliui nėra didesnės baimės kaip būti išjuoktam, kad jis neišprusęs, mažai ką matęs, neišmano. Todėl ir Jūs, pervertęs “Financial Times”, pasakysite: “Nieko gero…”. Tą patį pasakysite ir pervertęs “National Geographic”, ir bet kurį lietuvišką leidinį ar knygą. Kodėl taip manau? Todėl, kad geriau nei Jūs pažįstu tuos, kurie Jums rašė. Žinau, kad jie žino, moka, išmano. Žinoma, gali būti, kad Jūs esate Lietuvos kompiuterininkų elito dešimtuke. Tada atsiprašau… Tokiems mes ir nerašėme.

Burgis, 2008-12-10 18:33:26

O, atsiprašau, Arai, ir Tave turėjau paminėti! Ne kaip žurnalistą, o kaip skaitytoją, pakilusį į pasaulio kompiuterijos olimpą.

Mantas, 2008-12-10 18:37:54

po dešimt metų pirmą numerį reiks ebay parduot nepigiai 🙂

Giedrius, 2008-12-10 18:48:31

Dėkoju Artūrui Vedrickui, kuris padėjo (ir padeda:))rasti kelią kompiuterijos džiunglėse. Tikras kompiuterijos džiunglių tigras! Ačiū…

darius, 2008-12-10 19:25:09

nors as jau universiteta baigiau pries keleta metu, bet paskutiniuose kompiuterijos numeriuose su malonumu skaitydavau tik R.Kasubos matematikos ‘dziungles’. tikrai idomu budavo prisiminti mokykla ir pamiklinti smegenis. tikiuosi Romualdas ras vieta savo skyreliui kokiame nors kitame leidinyje, o gal internetineje erdveje?

Jurijus, 2008-12-10 19:50:42

Ačiū.

Mantas (bet jau kitas), 2008-12-10 19:58:31

Kompiuterija ir mane “užaugino”.

Vis dar turiu Jurgio Pralgauskio man “paskolintą” knygą “Kompiuterika”, Aro Pranckevičiaus ir Pauliaus Liekio Pascal rašytas grafikos programėles su skraidančiomis knygomis… Audriaus Jonaičio man dovanotą senų “Kompiuterijos” žurnalų CD archyvą, kurių keletą turėjau ir nusipirkęs.

Ačiū visiems, kad rašėte (nors kelis paskutinius metus beveik “Kompiuterijos” neskaičiau). Ačiū gerb. Bronislovui Burgiui už darbų organizavimą bei… principingumą.

…tai gyvenimo būdas 🙂

Sėkmės ateities projektuose Jums visiems!

shilelis, 2008-12-10 19:59:55

Ot rupūs miltai… O tai buvo vienintelis likęs tokio pobūdžio žurnalas… Neslėpsiu, neesu kompiuterijos naujokas… Taip, internetas dirba sparčiai, bet spausdinto žodžio niekas nepakeis, galimybė paliesti, galimybė aplieti, įplėšti, gyventi su tuo žurnalu.. Vienintelis žurnalas buvo likęs, kuriame būdavo gerų, malonių straipsnių, ne reklaminių.. Ir Burgio žodis visada būdavo labai įdomus… Pasitraukė “Hakeris”, “Scientific america lietuviškas vertimas”, o dabar ir “Kompiuterija”… “Naujoji komunikacija” kažkada dar neblogai rašė, o dabar vien tik reklama.. Tapo tokiu žurnalu kaip “Technika mums” arba “Stuff”, o apie “Computer active” ir “Computer bild Lietuva” net nėra ką kalbėti…

Liūdna, kad neturime tokios leidybos sistemos kaip Švedai.. Bet esame Lietuviai ir džiaugiamės tuo, gyvenam čia ir dabar. Nebėr žurnalo, tai nebėr, gyvenimas nuo to nesikeičia, jis vis tiek juda į priekį.. Na, nebus ką paskaityt, na ir kas, paimsi kokią knygą seną apie kompiuteriją išsitrauksi.. Kaip tik pas senelį spintoj radau Viktoro Pekelio knygą “Kibernetika”, vietoj “Kompiuterijos” kirsim tokias knygas.. Malonu, kad buvo toks žurnalas, ačiū, kad jį leidote. Pagarba. Sekmės jums visiems, šio žurnalo žmonėms, linkiu viso ko geriausio. 🙂

Rokas Arbušis, 2008-12-10 20:14:48

heh… o juk, regis, mačiau “kompiuterijos’ gimimą/gaminimą nuo pat pradžių. ir vis užeidavau į jų kabinetuką padiskutuoti, apie “kompus” paklausinėti. o kai vykdavo įrangos testai, būdavau didžiausias kodėlčiukas 🙂

gyvenimas turi vieną nekintamą taisyklę – viskas keičiasi. na, pasikeitė laikmetis, žmonių norai, pomėgiai, įpročiai ir dar daugelis dalykų. daug kas persikėlė į internetą. tad svarbu, kad žurnalas nueitų nuo arenos, kaip mėgsta sakyti popžvaigždutės, “laiku ir pakelta galva”.

pagarba, redaktoriau!

Audrius, 2008-12-10 20:18:14

Truputėli liūdna… bet aš siūlyčiau į tai pažiūrėti kitu kampu… Galbūt “Kompiuterija” jau atliko savo darbą Lietuvoje?.. 1997 metais kompiuterį turėjo vienas kitas, šiandien – net mano pusbrolis (10 metų amžiaus) turi savo el. pašto adresą ir naudoja Skype bendrauti su draugais 🙂

Reikės supakuoti ir saugiai pasidėti savo “Kompiuterijų” kolekciją, kai lankysiuos namuose 🙂

Ačiū už progą dalyvauti žurnalo leidime!

Burgis, 2008-12-10 20:21:59

Audriui: o, noriu tikėti, kad Tu dabar Londone per 100 m. nuo Big Ben su mylima Marija gyveni šiek tiek ir “Kompiuterijai” prisidėjus… Ne, kompiuterijos genijams žurnalų nereikia.

Audrius, 2008-12-10 20:39:24

To niekas niekuomet negalės paneigti 🙂

Marius, 2008-12-10 20:57:16

Turiu visus numerius išskyrus pirmą. Gal per mažai ieškojau. Tikrai gaila, kad žurnalas baigia savo erą.

Domas, 2008-12-10 21:01:27

Mano, kaip kompiuterių mėgėjo, įdomi pradžia priėjo galą. Tegyvuoja kompiuterija!

ben.lt, 2008-12-10 21:41:43

Ačiū jums ir visiems leidinio darbuotojams. Buvau gerbėjas nuo pat pirmo numerio, nuo pat pirmų Kompiuterijos skilčių Lietuvos ryte.

GL, 2008-12-10 22:58:48

Noriu padekoti visiems prisidejusiems prie sios labai svarbios srities vystymo ir propagavimo Lietuvoje.

Idomu, ar zurnalas bus panasia forma rengiamas online ar ne? Jeigu taip, tada sakyciau pasikeitimas labiau kosmetinis, nes pvz. as jau kuri laika neperku ir neskaitau jokiu “popieriniu” laikrasciu ir zurnalu…

Š.T., 2008-12-10 23:06:37

Gerbiamieji B.B. ir A.K., tik dėka jūsų pasitikėjimo, kantrybės ir reiklumo žinau, ką reiškia paimti į rankas spausdinį su savo kūriniu, ir juo nuoširdžiai didžiuotis.

Jei kažko pasiekiau savo tolesnėje veikloje, tai didele dalimi dėka to, kad iš jūsų išmokau pasverti žodį. Jei dar gyvenime parašysiu kažką bent kiek suprantamo ir patvaraus, tame bus jūsų įtaka ir dideliausias jūsų nuopelnas.

Visiems “Kompiuterijos” kolegoms linkiu kuo geriausios kloties toliau siekiant profesinių aukštumų!

Pentium100, 2008-12-10 23:06:59

Aš irgi turiu visą krūva “Kompiuterijos” žurnalų, įskaitant ir tą pirma numerį. Dar pamenu, kaip pirmą kartą perskaitęs (“Kompiuterijoj”) interneto adresą microsoft.com pagalvojau, kad tai yra programa (tik kažkodėl jos varde viena raide per daug:) ).

Bet kuo toliau tuo vis rečiau pirkdavau žurnalus, o paskutinius kelis pirkau beveik vien tik dėl “redaktoriaus žodžio”…

Burgis, 2008-12-10 23:23:20

Pristatau Š.T: – Šarūną Toleikį, inteligencijos, erudicijos, kuklumo ir elegancijos derinį. Šarūnai, Tu dirbai daugelyje šalių, kur dabar?

Š.T., 2008-12-10 23:56:37

Net nuraudau. Iš to paties kuklumo turbūt. 🙂

Kad neypatingai daug tų šalių… Bet taip, nors fiziškai esu Lietuvoj, tačiau mintimis ir darbais nebe. Jau ilgokai su amerikiečiais bendrauju. Po naujų skrisiu su eiliniu darbo vizitu į Niujorką. O nuo kitų metų planuoju užu Atlanto kurtis ilgam — nors virtualus bendradarbiavimas yra gerai, bet kuo rimtesni reikalai, tuo svarbiau gyvas ryšys…

Š.T., 2008-12-11 00:02:55

Ar dar galima ką nors parašyti į paskutinįjį “Kompiuterijos” numerį?

Javainis, 2008-12-11 00:06:19

Liudna ,kad toks zurnalas iseina… Prisimenu ta pirma numeri. Nemazai turiu senuju “Kompiuteriju”. Gal ir protingai padare ,nes “Kompiuterija” pirkdavo tie ,kurie susigaudydavo su kompais. Tokie ir patys info randa. Tik visokie Computer Bild lieka, kuriuose pateikiama info tiems ,kurie patys nesugeba jos rast ir aplamai nezino kuo informacija internete geriau negu laikrastyje.

Archatas, 2008-12-11 01:11:31

Prisiminiau tą kompiuterikos lapą lietryty. Tos savaitės dienos laukdavau vien dėl šitos skilties.. Berods pirmadieniais būdavo.. 🙂

Dabar taip. Viskas persikėlė į internetą. Tiek Lietuvos, tiek užsienio IT žurnaluose perskaitoma informacija dažniausiai būna jau kažkur skaityta.

Burgis, 2008-12-11 08:23:17

Š.T. Deja, ne. Paskutinis numeris jau spausdinamas… Ačiū. Tu, Šarūnai, tikrai nepaklysi Niujorko džiunglėse.

Vilma, 2008-12-11 12:29:18

Labai gaila.Šalia informacijos internete visada vertinau spausdintą knygą ar žurnalą.Nemanau,kad visus prisilietimus reikia iškeist į virtualumą…

Sėkmės dirbusiems”Kompiuterijoje”!

Burgis, 2008-12-11 13:16:07

Vilma: sutinku, sutinku… Bet ne viskas mūsų valioje. Pavyzdžiui, aš norėčiau senti lėčiau, bet neleidžia…

Giedrius, 2008-12-11 14:01:45

Jūs,p.Burgi, tikrai esate labai originalus…Niekada nepagalvočiau, kad nemirtingiesiems rūpi…senti lėčiau.

Burgis, 2008-12-11 14:14:10

Giedriui: geras pokštas! Nemirtingieji dažniausiai labai trokšta numirti. Laimė, nesu nemirtingas.

matematikos mokytoja, 2008-12-11 14:58:45

Nemanau, kad Giedrius pokštavo. Prognozuoju: ateityje KTUG nebus, bus Kauno B.Burgio gimnazija. Linkiu, kad taip atsitiktų dar labai negreitai.

kitas, 2008-12-11 17:11:54

keista, juk Lietrytis pareiske kad mazina islaidas, uzdarineja padalinius, atleidineja zmones…

tikriausiai tai ir liepe ir zurnaliuksti uzdaryti – apzvelgiami produktai zurnale, dazniausiai jau buna “pasene” – to ir reikejo tiketis…

sekmes.

Burgis, 2008-12-11 19:08:16

kitam: baigęs leisti žurnaliūkštį, gal galėčiau paskaityti Jūsų žurnalą? Priešingai nei Jūs, nepyksiu, net jei leidžiate visišką šlamštą (nebūtinai žurnalą…).

Tomas, 2008-12-11 21:52:38

Ir dar viena proga pajusti savo ir aplinkos laikinumą. Nieko pastovesnio už jį nėra – sako vos pora heroglifų.

Įdomu, ką tai reiškia redakcijai, turiu galvoje jausmą. Vis dėlto nemažai metų!

Burgis, 2008-12-11 22:43:28

Tomui: paskaitysite mano lozungą ant paskutinio numerio viršelio:”Gyvenimas yra tolydus, o ne diskretus.” Tai reiškia, kad iš tiesų niekas nei prasideda, nei pasibaigia, yra tik nenutrūkstama idėjų, realizacijų, projektų, gimimų, mirčių grandinė… Vos baigęs paskutinį “Kompiuterijos” numerį, aš jau “įklimpau” bent į dvi idėjas, dabar svarstau, kurią pirma versti projektu…

Gytis Repečka, 2008-12-12 00:06:23

Labai apmaudu, kad informacinės technologijos kraustosi ir spausdintų puslapių. Prasidėjus masinei “blogizacijai” dabar rašo bet kas, bet ką ir bet kaip. Žurnalo turinį redaguoja kalbos redaktorė, ar tekstas tinkamas skaitytojams sprendžia redaktorius… Yra atsakomybė prieš jį ir, žinoma, skaitytoją. O kokia šiandien spauda lietuviškame internete? “Lietuvos rytas” rašo nepatikrintą ir neteisingą informaciją (pats susidūriau), Balsas.lt ir Vz.lt dūsta nuo reklamos, o “blogeriai” rėkia garsiai ir subjektyviai. Todėl liūdna matyti iš rinkos išeinantį gerą leidinį. Džiaugiuosi, kad prieš šešetą metų “Kompiuterijai” parašęs kelis straipsnelius galėjau išbandyti save srityje, kurioje šiuo metu dirbu. Sėkmės, Direktoriau, naujuose projektuose!

Gytis Repečka, “Naujoji komunikacija”

Genovaitė, 2008-12-12 00:56:48

Apmaudu ne tiek dėl to, kad nebeturėsime kultūringo žurnalo. Liūdna, kad net nenagrinėjam priežasčių, kodėl pasitraukti turi geriausi. Neįtikinot, jog popierius čia kaltas. Jau dabar aišku, kad galvas dar labiau pakels “Computer Bild Lietuva”, „Computer Active“. Ar jie vertesni už B. Burgio žurnalą? „Kompiuterija“ nebuvo bevardė, kaip įprasta dabar, ji turėjo redaktorių, autorius. Rask juos kad gudrus, pavyzdžiui, „Iliustruotajam moksle“.

Apie naujausius kompiuterijos, interneto pasiekimus rašęs turbūt redaktoriaus dėka žurnalas išliko tarsi ir ne šiuolaikinis – ragino ne sėkmingu būti, o mokytis labai konkrečių dalykų ir net knygas skaityti.

Matematikas redaktorius, savo skiltį dažnai pradėjęs eilėraščio posmu ar neseniai išleistos grožinės knygos ištrauka vis primindavo tuos seniai praeitin nuėjusius Lietuvos laikus, kai išsilavinęs žmogus, nesvarbu , kurios profesijos jis bebūtų, mokėjo kalbas, domėjosi muzika, menu. Dabar svarbiausia sėkmingu būti . To mokančių, atrodo, nepritrūks, užleis jiems vietą protingesni, o mes kažkodėl tik supratingai linksėsim, jog laikai tokie.

Ir pati paskaitydavau, ir bibliotekos skaitytojams patardavau.

Giedrius, 2008-12-12 08:50:21

pats prisipažinote:-)”…”iš tiesų niekas nei prasideda, nei pasibaigia, yra tik nenutrūkstama (…) gimimų, mirčių grandinė.” Išsidavėte, ech, išsidavėte:-)

Burgis, 2008-12-12 10:17:06

Ačiū, Gyti, ačiū, Genovaite! Rasime kelią pas jus ir kitus protingus žmones, jų vaikus…

ex, 2008-12-12 16:36:14

Aciu, Direktoriau, uz inovatyvia kuryba tuos visus metus, kai buvo leidziama “Kompiuterija” Aciu ir uz tai, kad teko garbe, nors ir labai menkai, prisideti prie sio leidinio Gimnazijos laikais!

Burgis, 2008-12-12 19:06:29

ex: Ačiū Mariui Žemaičiui – puikiam mūsų bendrakeleiviui.

rimvydas, 2008-12-13 12:13:29

Viskas turi pradzia ir pabaiga.Tik gaila jog kalciausias lieka skaitytojas.

Brolis, 2008-12-13 22:20:40

Tokia realybė. Manau, kad iki 2009 metų vidurio savo darbą baigs dar ne vienas laikraštis ar žurnalas. L.T. užsidarė, pasaulyje daug laikraščių ir žurnalų bankrutavo neatlaikę finansinės krizės, o čia, Lietuvoje, specializuotams žurnalams tiesiog nėra rinkos, todėl ateitį galima nuspėti bet kuriam specializuotam leidiniui. Gal tik “Laimos”ir “Panelės” išliks, gyvendamos išskirtinai iš reklamos. O redakcijai labai ačiū už skelbtą ir spaudsdintą žodį…

Liūtukas, 2008-12-14 11:07:41

Vien is pagarbos nusipirksiu jusu paskutini zurnalo numeri, nors jo anksciau ir nesu skaites.

V. R., 2008-12-15 20:00:56

Net nepatikėjau savo akimis! Kaip ir kiekvienų metų pabaigoje puoliau prenumeruotis, tik žiūriu, kad nesigauna kažko! Net minties nebuvo tokios, kad “Kompiuterijos” gali nelikti. Tikrai gaila… Rašau šitas eilutes prie “Kompiuterijos” man dovanoto monitoriaus, taip kad geruoju miniu vos ne kas dieną 🙂 Dėkui kad leidote nors minimaliai sudalyvauti ir jokiu būdu nerašau dėkui kad “buvote”, vis tie kažkur kažkas dar išlįs, neabejoju. O dėl interneto – taip ir neįpratau skaityti ilgų tekstų kompiuteryje. Kažką žaisti, dirbti ar rašyti tai taip, bet skaityti vis tiek maloniausia iš popieriaus.

Lindaugas, 2008-12-19 23:48:45

Iš tiesų ko jau ko, bet atvirai pasakius, nesitikėjau tokio įdomaus, perspektyvaus, autoritetingo leidinio saulėlydžio. Nebuvo net minties,kad toks puikus žurnalas tiesiog nustos gyvuoti. Atrodo jis turėjo testis amžinai.

ir kokia nesamoninga tendencija, jei galima taip pavadint išeina – kodėl tarsi lemta nustot tokie puikiem žurnalam kaip “Kompiuterija”, šiais metais pasitraukai dėl panašių priezasciu ir “Scientific american”. Taip atrodo tikrai neteisinga net leidu besikeičiantis pasaulis verčia taip keistis.

Sutinku su viena is komentatorių, kad ne priežastis jog internetas nustveria popierini leidini, man irgi mieliau idomiau skaityt tikra zurnala, o ne el.jo variantą. Manu internetas visiškai nepakeis spausdinto žodžio, knygu.

Norėjosi, kad p.Bronislovas suteikęs butu kokai vilti, kad jis atgims nauja forma, gal bus grynai elektroninis leidinys.

Žodžiu man tikrai gaila kad jus priversti trauktis, o gal tik trumpam.

Pagarba redaktoriui, ir visai jo komandai. Jūs puoselėjot, populiarinot Kompiuterių mokslą, ir per pastaruosius metus aprėpėt vis platesnes kompiuterijos sritis.

Tikiu, kad daug kam žurnalas praplėtė akiratį, ir nesvarbu, kad naujienos atsilieka nuo visagalio interneto, svarbu nuoširdus darbas, savo ir skaitytoju labui.

Nuoširdžiai sėkmės visiems ir p.Bronislovui. Lauksim naujovių iš jūsų. o ištikimi skaitytojai visada pasiliks su tuo kas tikra ir geriausia. Nes jūs buvot ir esat geriausi!

Mantas M., 2008-12-21 17:05:53

Šiandien nustebau kai žurnale perskaičiau, jog tai paskutinis numeris… “Kompiuteriją” skaičiau beveik nuo pirmojo numerio, su kiekvienu numeriu vis daugiau suprasdavau, dalyvaudavau konkursuose, būdavo malonu gauti prizų, o dar maloniau išvysti savo pavardę žurnale. O labiausiai nuliūdau, kad nebetekau galimybės rašyti į žurnalą. Būdavo puiki saviraiškos priemonė, aišku galima rašyti internete, bet jame ir taip milijonai blogų ir panašiai, ne tas pats kas laikyti savo straipsnį rankose…

Burgis, 2008-12-21 20:16:35

Ačiū tiems, kurie pasakėte gerą žodį. Jeigu galėtume, leistume žurnalą vien jums. Deja, mums reikia bent 8000 skaitytojų ir bent 5 psl. reklamos kiekviename numeryje. Kai to nebėra, rinka sako: “Viso gero…”.

Tokia mintis: rengiuosi pasiūlyti visai kitokį projektą visai iš kitos srities. Bet ar verta? Gal palaukti, kol kas nors įžiūrės, kam aš dar tinkamas ir kaip mane išnaudoti? Kapitalizmas numato išnaudojimą! Bet kur jūs, kapitalistai?!

Ronaldas, 2008-12-21 20:43:13

Tikrai gaila, kad nebebus leidžiamas šis žurnalas. Pamenu, kai pirmąjį [man] matytą “Kompiuterijos” numerį nusižiūrėjau iš pusbrolio. Patiko, tai ir savąjį nusipirkau. Ir taip jau eilę metų. Paskutiniuoju metu ypač patikdavo redaktoriaus žodis. Lauksiu Jūsų, B. Burgi, kurio nors iš minėtųjų projektų. Gaila, jog vienu metu netekta dviejų puikių žurnalų – Kompiuterijos ir Scientific American.. Norisi palinkėt kiekvienam iš prisidėjusiųjų prie “Kompiuterijos” žurnalo leidimo sėkmės gyvenime. Ačiū

Lindaugas, 2008-12-21 22:25:16

p.Bronislovai

Mes tikrai linkime sekmes kuriant naujus projektus, ir, manau, skaitytojai man pritars, kad leistumete nauja projekta. Gal tikrai kazkas idomaus iseis.

Neziurekit i kapitalizma, jis nebutinai viska isnaudoja. Na bent mano tokia nuomone.

Papasakokit apie projekta skaitytojams savo bloge.

Gal vertas demesio.

Aura, 2009-01-07 23:58:23

gerb.Redaktoriau,

esu gydytoja, pensija jau netoli. Su kompiuteriais susipažinau, kai dar NORTON langiukai buvo…. Surinkta kolekcija Jūsų Kompiuterijos ir Scientific Amer. (dar nuo rusų laikų pastarasis). Nerašau, kad gaila. Tik norėčiau pasakyti – kodėl naudojausi Kompiuterija ir ją kaupiau.

1- man reikėdavo koncentruotų trumpų apžvalgų apie naujoves technines (kad galėčiau susigaudyti, ką panaudoti darbų organizavime);

2- Jūsų aprašomų egzistuojančių programų – ką jos gali ir kam reikalingos;

3- žurnalas būdavo perskaitomas visas, gal tik žaidimų aprašymus palikdavau kitai generacijai:)

4- Jūsų žurnalas man sutaupydavo (nesumeluosiu) begalę laiko, nes dirbu visai kitoje sferoje, nors ir glaudžiai susijusia su komp.technika, bet jei jau įlendi internetan, tai medicininiais reikalais. O jau kai prisėdi, tai be gilios nakties “neišlendi” iš tų internetinių pinklių. O Jūsų leidinys buvo kaip (nesupykit už palyginimą) – reziume papkė ant boso stalo su užrašu “IT”. Suprantat – netenku pagalbininko, prie kurio pripratau kaip prie būtino gyvenimo daikto, be kurio bus labai nekomfortiška dirbti.

Todėl norėčiau išsakyti savo mintį – taip, Jūs teisus – žurnalas nebėra aktualus tiek, kiek tai buvo pradžioje. Bet visi projektai suauga ir nuvysta, kai jie atlieka darbą, dėl kurio buvo sugalvoti. Taip ir šis: savo paskirtį atliko. Bet gal verta pagalvoti apie kitokią kompiuteriją? Žurnalas labai reikalingas, Jūsų žinios, patirtis nepaprastai vertinga – nuodėmė nesidalinti ja. Tik koks jis turėtų būti? Ir nereikia kalbų apie popierinių variantų atgyvenimą – jie vieninteliai išlieka, o voratinkliai išnyksta kaip miražai.

Linkiu sėkmės persikūnijime!

pagarbiai

Aurelija

Andrius, 2009-01-24 03:02:58

Gaila tai girdėti. “Kompiuteriją” prenumeravau nuo pat 1998 metų. Tada man tai buvo kaip kompiuterijos “Biblija”, galima sakyti, visų IT žinių sėmiausi iš Jūsų žurnalo. Dar ir konkursuose sudalyvauti teko… Tiesa, pamažu visą informaciją pradėjau susirasti internete, bet “Kompiuterija” liko geriausias Lietuvoje žurnalas IT tema.

Sėkmės Jums darbuose!

Burgis, 2009-01-24 08:52:34

Ačiū, Andriau, už gerus žodžius! Ir aš jaučiu ilgesį, bet… kapitalizmas.

Česlovas, 2009-03-07 19:44:03

Nebenoriu kartotis ir sakyti užuojautos žodžių, tačiau skaudu kai tauta kvailėja. Vietoj rimtų žurnalų skaitymo renkasi “eksta panelė” ar “savaitgalis”.

Puikiai pamenu ir vis dar saugau pirmąjį “kompiuterijos” numerį. Nebuvo net minties, kad jis gali sustoti. Taip pat galėčiau pasakyti, kad užaugau kartu su juo. O kas dabar paliko? “NK” – visiškas popsinis šlamštas. nezinau.lt portalas rašo tik apie google naujienas. Ir keli žaidimų žurnalai (jau nebekalbu apie “computer bild”, kuris yra kompiuterinių žurnalų išniekinimas).

Ačiū, Bronislovai, už viską ka padarėte dėl mūsų. Tikrai Jūsų komanda buvo šauni. Lauksime naujų planų ir palaikysime.

Modestas, 2009-03-23 14:47:45

Sveiki,

Gal kiek kitokia nuomonė. Aš “Kompiuteriją” skaičiau ne nuo pradžių. Keletą metų prenumeravau. Pastaruosius jau nebe…

Paprastai žurnalus skirstau į:

  1. “Dlia asoba tupych” (te atleidžia kalbininkai ir LT mylėtojai 🙂 ) arba pradinukams;

  2. Pažengusiems

  3. Exspretams.

Jūsiškis žurnalas mano laikytinas 2 arba 3(iš esmės tai Jūsų pačių išauginti skaitytojai) grupėms(straipsniai straipsniams nelygūs). Dėl to pradinukams jis jau nebetiko(tam kapitalizmo rinkoje, mano nuomone, atsirado pakaitalai “Kompiuterijai”. Kadangi auditorija susiaurėjo(juk save laikantys 2 ar 3 retai kuris savikritiškas žmogus), tai automatiškai sumažėjo skaitytojų/reklamdavių. Mažėja ir asmenų mėgstančių spausdintą žodį. Taip pat atsirado pakankamai daug specializuotų knygų su pamokymais kaip dirbti su viena ar kita programa, kas irgi atėmė dalį skaitytojų. Taigi rinka padiktavo, kad kompiuterija arba turėjo mažinti kartelę skaitytojų išprūsimui(žurnalo kokybei) arba evoliucionuoti į kiek kitokio turinio žurnalą su tam tikra spec. auditorija(specializacija kad ir pvz. programavimas).

Jei šnekėtumėme, kodėl aš pats nustojau skaityti kompiuteriją – tiesiog pasikeitė domėjimosi interesai/pomėgiai. Nebeliko laiko/noro spausdintam žodžiui ir gal dar koks 120 priežasčių… 🙂

Bet kuriuo atveju – sėkmės kuriant naujus projektus.. arba rinkos ekonomikoje – parduodant save.

common dreams, 2012-10-13 13:12:36

Hіghly enеrgetiс poѕt, I enjoyed that a lot.

Wіll there be a part 2?

Anatolij, 2020-05-09 02:42:27

Kartais vakarais, kai visi jau miega, man atsiveria “praeities” pasaulis. Pradedu ieskoti informacijos apie tai, kas buvo aktualu pries desimtmeti, kokios buvo technologijos, kad pazvelgti i dabarti su retrospektyva. Ir siandien ieskojau informacijos apie Kompiuterijos zurnala. Kaip gaila, kaip graudu, pries savaite netekome Bronislovo Burgio. Man asmeniskai neteko bendrauti su Bronislavu, man labai liudna. Liudna…