Neakivaizdininkams: ateik ir pateik

Beveik visą savaitę egzaminuosiu neakivaizdininkus. Egzaminuosiu? Žvilgtelkite į kitą temą neakivaizdininkams – jau esu kaltinamas, kad galiu klausti tik iš poezijos… Kasmet taip. Per sesiją ir po sesijos sudentai (studentai?) ieško, kuo čia apkaltinus dėstytoją, kad jie nemoka matematikos. O tada jau plejada švietimo valdininkų, nuo ministrų iki dekanų, atakuoja… ne, ne studentus – dėstytoją.

Taip priverčia ruoštis kontratakai. Stropiai kaupiu įrodymus, kad nesu toks talentingas, jog per vieną semestrą deklamuodamas Jeseniną priversčiau studentą užmiršti viską, ko jį talentingi mokytojai ir dėstytojai mokė 13 metų. Domiuosi mane barančiųjų darbo metodais ir darbo rezultatų pateikimu. Šio to jau pramokau. Jei būsiu dar kartą grubiai užpultas, darbo gali turėti FNTT ar net tarptautinė komisija…

***

Taigi, gerbiami studentai, primenu: jūs studijavote visą semestrą neakivaizdžiai, tik dabar ir aš galėsiu pamatyti, ką išstudijavote. Atvažiuokite, ateikite ir parodykite. Loterijos nebus, nebijokite, t.y., negalėsite skųstis, kad nepataikėte “ištraukti” žinomų klausimų, užduočių. Jūs dar turite 3-5 dienas – tiek ir mes, stacionaro studentai, skirdavome pasiruošti egzaminui. Bet ar skirsite? Štai aš atsikėliau anksčiau – gal prireiks mano pagalbos? Klauskite, prašykite.

Atsakymai

Sapmi, 2010-01-10 10:47:58

Kiek man žinoma, tik TSPMI sugebėjo išspręsti neakivaizdininkų “studentų” problemą. – Po kiekvienos sesijos po 50% išmesdavo be gailesčio, ir ramu.

Mantas, 2010-01-10 15:45:38

O kam išmesti tą, kuris tave iš dalies finansiškai išlaiko? 🙂

Burgis, 2010-01-10 15:47:18

Mantui: o kas atsakys už tai, kad tas su “aukštuoju” gadins mano anūkėlių gyvenimą?

Stanislovas, 2010-01-10 16:52:46

Taip ismeskime visus. Juk tie studentai visi kvaili ir niekad niekur niekaip nieko nezino, nemoka, nesupranta, nenori. Va tik metant po 50 procentų, kiek reikia studentų, kad nors 1 baigtų?

Be “aukštojo” tikriausiai gyvenimą dar labiau gadins.

Evaldas, 2010-01-10 17:28:03

Burgiui: įdomu, gal Jums kur nors teko matyti kokių nors tyrimų apie tai, kaip studijų universitete rezultatai koreliuoja su darbo pagal įgytą profesiją efektyvumu? Sprendžiant iš savo daugiametės patirties, aš LABAI LABAI glaudaus ryšio nematau… Aišku, gal tik visiško “nulio” atveju jie yra tiesiogiai susiję 🙂

Burgis, 2010-01-10 18:16:31

Stanislovui: yra gamtos dėsnis, su juo nepasiginčysi: jei gamta kokiam nors gyvūnui neduoda vienos kitos savybės – duoda kitas, kad gyvūnas išgyventų.

Tinginys, nemokša, negabus visada turi savybių, leidžiančių jam konkuruoti visuomenėje: įžūlumo, drąsos, fizinės jėgos, cinizmo… Tai va. Dabar apsidairykite ir pamatykite, kiek yra verkiančių, dejuojančių ir keikiančių, kad valdžioje – vieni niekšai, vagys, bukagalviai. Bet juk Jūs pats, Gerb. Stanislovai, už tokį gamtos dėsnį. Nesiskųskite. O ir aš išmokau išgyventi. Bet tiesos sakyti nenustosiu.

Burgis, 2010-01-10 18:18:20

Evaldui: šiek tiek tinka atsakymas, kurį parašiau p. Stanislovui, bet reikia patikslinti: universitetai (imant vidutiniškai) seniai neduota to, kas suteiktų pranašumą gyvenime. Todėl žmonės tą pranašumą įgyja savarankiškai.

ude, 2010-01-10 18:50:45

Burgiui:

jei kandidatuotumet i seima ar i prezidentus, tai manau su tokiu jusu pasisakymu visi balsuotu tik uz jus. Kur anksciau buvote, gal Lietuveleje nebutu taip kaip dabar yra. Plius: jus turbut budamas seime nepultumet prie to pinigu “lovio”. Ar as klystu?

edgaras, 2010-01-10 19:25:25

Teisingai ponas Burgis sako, pilnai sutinku, o Stanislovui galiu pasakyti tik tiek, turėčiau tokius įgaliojimus, išmesčiau ne 50%, o visus 60%, nes toks procentas studentų yra neverti studijuoti universitetuose, tiesiog gamta neapdovanojo protu. Iškreipta ta mokslo sistema dabar, kai aukštąjį mokslą baigia beveik kiekvienas, visi “išsimokslinę” juk… 😀

Burgis, 2010-01-10 20:18:31

ude: ačiū už gerus žodžius, bet kaip čia man atsikračius bent 10 metų? Jūs neklystate – niekada neieškojau, nesiekiau pinigų, bet jie patys mane surasdavo ir vis dar suranda – legalūs, švarūs pinigai. Tai irgi gyvenimo dėsnis…

Pagalvokime, kas sutiktų gimti, jei prieš gimdamas sužinotų: tavo gyvenimo tikslas bus pinigai, turtai, prabanga – o paskui vieną akimirką tu viso to neteksi.

ude, 2010-01-10 20:19:12

parodykite man nors viena zmogu ( ne pries 100metu ar daugiau mirusi), kuris turi visus sugebejimus kuriuos vardinate. Ka jus cia snekate nesamones: nera tokiu zmoniu- visagaliu. Tada uztektu vieno zmogaus, kuris: pvz. galejo dirbti IAE ir viska padaryti vienas. Snekate pievas. Yra zmoniu su savo sugebejimais vienoje ar kitoje sritije. Del to ir pareigu daug firmose- imonese (pareigybiniu instrukciju).

ude, 2010-01-10 20:24:02

saunu, kad pinigu seimai, anukams jums nereikia stengtis uzdirbti- jie patys ateina. Tikiuosi ir man taip bus, kai toliau tobulesiu savo sritije, ismoksiu kazka naujo, daugiau zinosiu, negu dabar zinau. Kitiems galesiu parodyt.

Stanislovas, 2010-01-10 20:32:53

Taigi p. Burgi, kad yra gamtos dėsniai. Mokytis gali kiekvienas, ir nori to ar nenori mokosi. Gyvenimas priverčia. Kiek jau išmoksta tiek. Va bet mokyti gali tik išskirtinės asmenybės. Išmokyti tik dar išskirtinesnės. Na, o jums p.Burgi noriu išreikšti pagarbą už tai jog pas jus paskaitoje (jei tai vadinasi paskaita) prasedėjus nuo 9 iki 13 val., manęs, kuris visiškai nemoka matematikos, nesuėmė miegas. Ir eilėraščiai jūsų visai nieko.

Jūs p.Burgi manote esąs teisingas. Va tik ta tiesa priklauso nuo atskaitos taško, kaip fizikoje. Jūs ir į pirmą paskaitą atėjote nusiteikęs, kad tie neakivaizdininkai nieko nesimokys ir per antrą paskaitą jau mus vagimis vadinote.

Aurelija, 2010-01-10 20:35:54

Aš universitete šio to išmokau 🙂 pasakysiu ko: 1. kad negalima neišsimiegojus ir išgėrus 3 kavos puodelius bėgti į universitetą, nes atbėgus į paskaitą pradės bėgti kraujas; 2. Viską reikia daryti laiku: tai yra prieš tris dienas, o vieną reikia pasilikti “refleksijai”; 3. reikia paisyti eismo taisyklių ir net jei bėgi į egzaminą reikia palaukti žalios šviesos, nes jei partrenks automobilis tai tada teks imti akademines; 4. tavo katinas visada mirs likus trims dienoms prieš valstybinį egzaminą. 5. Magistrinių darbų nieks neskaito, tik kritikuoja, todėl išsakytos kritikos nereikia priimti asmeniškai; 6. Niekada nežiūrėk į grupiokų/ kursiokų pažymius, nes jų pažymiai neparodo tavo lygio. Tavo lygį parodo tavo pažymys. t.y. 10 (puikiai); 9 (l gerai) 8(gerai) ir t.t.; 7. Nors dėstytojas visada teisus, bet visgi verta turėti ir savo nuomonę. 8. Istorijos mokytojos visada sako, kad tą ir aną svarbu žinoti, nes prireiks universitete. Tai žinokit jos teisios. To visada prireikia kai sprendi kryžiažodį per nuobodžią paskaitą. 9. Nebijok profesoriaus, bijok doktoranto. Nes profesorius turi daugiau gyvenimiškos išminties su tavim bendrauti nuoširdžiai ir su pagarba savo profesijai. 10. Privaloma būti mandagiu visada! Net jei tave su žemėm sumaišo, padėkok, tada leisk pykti, o kai pyktis atlėgs pagalvok ar ne pats esi kaltas. …na va…visa kita, jei nesi bukagalvis – išmokstama.

Burgis, 2010-01-10 21:42:04

Stanislovai, būkime biedni, bet teisingi – vagimis vadinu ir vadinsiu tik tuos studentus, kurie nusirašinėja, pateikia vogtus namų darbus. Čia jau nieko nepadarysi – Dekaloge nėra kito tam tinkamo “straipsnio”, tik “Nevok”.

Žinoma, Jūs ir poryt neišsiduosite, kuris iš būrio esate, bet siūlau dar kartą: 1) jei norite išmokti – klauskite, prašykite; 2) jei nenorite būti vadinamas vagimi – dirbkite sąžiningai.

Stanislovas, 2010-01-11 10:36:17

Gerb.Burgi, kodėl sakote neišsiduosiu? Nemanau, kad pasakiau (parašiau) kažką dėl ko turėčiau gėdytis ir slėptis. Pasirašinėju taip pat savo vardu. Visada rašiau savo nuomonę (kuri gali būti klaidinga kartais) ir tai ką galvoju. Juk tam ir skirta diskusijų svetainė.

Dėl “vogimo”. Ar vogimas iš savęs taip pat blogai kaip vogimas iš kitų? Juk pirkdamas namų darbą studentas apvagia ne universitetą, ne dėstytoją, o tik save.

Burgis, 2010-01-11 10:46:25

Taip, Gerb. Stanislovai, ką tik surašiau jūsų grupės rezultatus ir pastebėjau, kad Stanislovas tik vienas… Tikrai nesiruošiu Jums keršyti, bet ir nesiruošiu su Jumis sutikti! Pirma, tai, ką Jūs vadinate studijomis yra visai ne studijos. Antra, tai jau pripažino ir ministras, ne kiekvienas pajėgus, pasirengęs studijuoti universitete, o tai darantis be tinkamo pasirengimo – apvagia valstybę, mane, mano vaikus. Trečia, pirkdamas namų darbus studentas apvagia valstybę (mane, mano vaikus…), nes taip “įgydamas” diplomą jis apgauna valstybę, privalančią toliau traktuoti tą žmogų kaip su aukštuoju išsilavinimu. Kas čia gali būti neaišku?

Stanislovas, 2010-01-12 15:40:36

Gerb.Burgi, rašote: “tai, ką Jūs vadinate studijomis yra visai ne studijos.” Kaip tai? Kas tada? Mano sutartyje su universitetu rašoma – studijos. Va čia iš KTU puslapio apie neakivaizdines studijas mūsų specialybės (copy paste):

Studijų metodai:

Paskaitos ( suteikiamos teorinės žinios bei pateikiami iliustruojantys pavyzdžiai). Pratybos ( įgaunami teorinių žinių praktinio taikymo įgūdžiai). Laboratoriniai darbai (įgyjami programinės bei techninės įrangos taikymo įgūdžiai, isisavinama matematinių skaičiavimo metodų kompiuterinė realizacija). Reguliarios konsultacijos.

Fankis, 2010-01-12 19:22:41

Gerb.Burgi,

P.S. ponu nevadinsiu, nes ponu laikai baigėsi kartu su nepriklausomybe, tas žodis tuo metu buvo nuvalkiotas jau, dabar visi lygus.

Klausimas:1. Kas yra didesnis vagis: ar tas kuris nedėsto studentams (ne) mokomo dalyko, neperteikia informacijos, nesuteikia žinių?

  1. Ar tas kuris atnešė namų darbus padarytus kito asmens, kartu bandė mokintis, sužinoti kažką naujo- apie matematika, ko nežinojo. Juk iš to žmogaus nebuvo pirktas namų darbas, jam šautuvas nebuvo įremtas į galva ir nebuvo priverstas`a daryti namų darbus?

Ir reziumė: žmogus dirba tam, kad uždirbtu, kad gautu algą. Į darba ateiname ne pasėdėti, kitaip- nedirbtume.

Burgis, 2010-01-12 20:16:42

Stanislovui: studijos yra tada, kai studentai studijuoja, t.y., kada patys studentai ką nors daro, kad įgytų žinių, įgūdžių, o ne tik ateina ten, kur nurodyta tvarkaraštyje. Paskaitų neakivaizdininkams nebūna, būna tik kurso apžvalgos ir konsultacijos.

Fankiui: 1) žr. atsakymą Stanislovui; Jūs meluojate! Studentams aš dėstau! Bet atsitiktiniams ateiviams to nesuprasti… Įrodymas paprastas: kažkas tikrai dėstė (nejaugi visi tokie idiotai, kaip Burgis?) Jums pernai. Paprašykite – leisiu dar kartą atsiskaityti pagal ankstesnių semestrų kursą. Pagaliau – sutinku pasirašyti ir už abitūros kursą!

  1. Šiandien Jūs atsiskaitinėjote pagal namų darbą, kurį darydamas kažko išmokote? Kodėl nematau rezultato?

Jei Jūs studijas vadinate darbu, tai kodėl nepamenu, kad būtumėte dirbęs, o ne vien sėdėjęs?

Mantas, 2010-01-12 20:29:28

Kiek tūkstančių kartų visai tai jau skaityta, matyta ir girdėta 🙂 Dievaži – jei jau yra kažkokia kartelė, kurią studentas turi peržengti (realūs penki balai iš dešimties galimų, atitinkantys lygį, vadinamą žodžiu “silpnai”) – tai juk viskas tvarkoje. Dėstytojas dėsto, konsultuoja ir egzaminuoja. Tie, kurie neišlaiko iš antro karto nustatytu lygiu t.y. – gauna už egzaminą mažiau nei penkis balus – kartoja kursą arba tęsia mokslus su išlyga (skola) už kurią moka atitinkamą mokestį. Žinoma, jei dekanatas daro dėstytojui spaudimą (kaip spėju ir yra), kad “išlaikytų” bemaž visi, tuomet aš suprantu “kovą prieš absurdą absurdiškomis priemonėmis”. Tačiau tuomet nėra apie ką diskutuoti ir pasirašyti į lapelius galima jau rugsėjo pirmąją

Fankis, 2010-01-12 20:45:51

Gerb. Burgi: jūs neskaitote ką parašiau. Įsiskaitykite tarp eilučių, kas norima pasakyti apie net menkiausia nedėstymo kokybę.

Matau, kad beviltiška.

Burgis, 2010-01-12 21:33:58

Mantai: Jūs pataikėte į “dešimtuką”! Bet kas iš to?

Fankiui: kodėl turiu skaityti “tarp eilučių”? Ar Jūs – CŽV agentas? Beje, duokite kam nors išversti į lietuvių kalbą savo sakinį “…kas norima pasakyti…”. Įdomu, ar pavyks?

Rasa, 2010-01-13 08:55:21

Žinau tik viena: per sesiją visada atsiranda daugiau “blogų” dėstytojų 🙂 Na tikrai, net mane nervina kai kurie, kai pažiūriu į dukrą, paklausau, matau, kaip tiesiog kabo ant jos kelnės, kaip ant šakaliuko… 🙂

Braižo iki šešių, paskui dar valandą pamiegojus varo atsiskaitinėt, o ten kabinėjas neteisingai…

O dėstytojai tai miega… Turbūt ramiai… :))))))

Anekdotą prisiminiau:

Tamsi šilta naktis. Antra valanda nakties. Profesoriaus butas. Staiga pasigirsta telefono skambutis. Apsimiegojęs profesorius pakelia telefono ragelį:

– Alio…

-Tai, ką- miegi?

– Mmm, taip… O ką?

– O mes tai mokomės! – Pasigirsta balsas iš anapus ragelio.

Aurelija, 2010-01-13 12:40:04

Rasa 🙂 aš jums sakau, kaip baigusi studentė 🙂 kad dukrai taip ir turi būti 🙂 Kad žinotumėt kiek kartų aš nemiegojau ir kiek kavos prigėriau tiesa ne prie brėžinių, o prie knygų 🙂 bet užtat visam gyvenimui išmokau pamoką, kad viską reikia daryti laiku ir mokėti savo laiką planuoti 🙂 Universitetas nėra skirtas padaryti tave geru matematiku ar architektu ar daktaru…jis yra skirtas tam, kad išmokytų, paaiškintų tam tikrus žingsius, duotu tam tikras gaires, kurios padės tau pačiam tapti geru matematiku, architektu ar dar kažkuo. Nes nėra tokio stebulkingo mokytojo, kuris imtų iš tavęs ir nulipdytų ką nors 🙂 tai gali tik tu pats 😉 čia mano nuomonė 🙂 Universitetinis išsilavinimas yra viso labo tik mokslas apie gyvenimą 🙂 kurį reikia labai vertinti:) Čia mano tokia kukli nuomonė:) nuneigsit?

Rasa, 2010-01-13 13:20:38

Aurelijai: neneigsiu 🙂 O dukra planuot laika moka, net as jai pavydziu, nezinau is ko ismoko… Bet vis vien laiko pritruksta. Ji PER DAUG sazininga. Negrazu taip sakyti, bet taip yra. Bus jai sunku gyvenime.

O del destytoju, piktoka tik tai, kad kai kurie teoretikai labai reiklus, o praktiskai klystantys daug. Tarkim dukra konsultuojasi su dede, pusbroliu, kuriu suprojektuoti ir pastatyti pastatai puosia musu sali :))) o destytojams turi irodineti, kad ir VGTU vadoveliuose raso tiesa, o medziagos keiciasi ir atsiranda nauju, kurias galima panaudoti. O destytojas pyksta, kad ji netyli ir atsako i klausimus, kodel taip daro, o ne kitaip:)))) Bet tai smulkmenos.

Beje, vienas is tu puikiu specialistu mokesi pas Burgi 🙂 Puikiai ji mini. Bet ji istrenke is KTU :)) Na, pats isejo, tiesa sakant, bet butu istrenke :))) Ir labai puikiai pasielge. Nes vilko ta moksla, kaip nukarses jautis pluga, kol spjove ir isvare i Anglija. padirbo, grizo, istojo Vilniuj i ta specialybe, kuria jau tikrai norejo studijuoti ir gavosi puikus specialistas. O Kaune buvo istojes, nes stojo ten, kur leido pazymiai, kur tipo lengviau, nes tevai norejo, kad tik “kazkuo” taptu… :)))

Aurelija, 2010-01-13 13:46:38

Rasai 🙂 Na va 🙂 panašu, kad mes supratom viena kitą 🙂 Suprantu Jus kaip mama 🙂 nes manoji mama irgi verkdavo kai aš išeidavau į egzaminus 🙂 (nes aš labai stresuodavau) 🙂 O dėstytojai manau turi pykti 😉 nes kaip kitaip išmoksi savo tiesą ginti 🙂 Iš kiekvieno, net ir labai blogo mes kažką išmokstame 🙂

Rasa, 2010-01-13 14:04:28

Aurelijai: Na taip, kuo bjauresnis destytojas, tuo protingesnis studentas, nes turi mokytis daugiau, negu butina, kad praslystu :))))))))

Siaip verkt tai as neverkiu, kai dukra egzaminus laiko, tik ikyriu jai, kad daugiau valgytu ir daugiau miegotu :))) As ja pasitikiu.

Juk ir as kazkada mokiaus 🙂

Va sunui tai jau nezinau kaip bus, dvyliktokui 🙂 Jis uzmiega nuo bet kokiu rimtesniu vadoveliu arba tokiu knygu, kaip Skemos “balta drobule”… Ir, zinai, jis visai nebijo egzaminu :)))) Uzplojau net vakar per spranda nelabai stipriai 🙂

Aurelija, 2010-01-13 14:27:15

Rasa: Kad taip mano mamai Jūsų ramybės 🙂 manoji tai gal pusę valerijono buteliuko išgėrė, kai magistrinį gyniausi 🙂 O dėl sūnaus nesijaudinkit 😉 vaikinai visada ramesni šiuo klausimu būna 😀

Rasa, 2010-01-13 20:45:07

Aurelijai: šiaip ar taip man visada labai malonu pasikalbėti su vaikais apie mokslus, mokytojus ir dėstytojus. Mes prisijuokiam, kartais jie prisiguodžia. Ir man jau seniai išaiškino, kad jei aš būčiau mokytoja ar dėstytoja, tai būčiau pati bjauriausia ir todėl geriau man nerodyti per daug namų darbų, nes aš visada prisikabinsiu 🙂 Ir jeigu aš dar mokyčiausi, pribaigčiau kokį dėstytoją savo klausimais, o dėstytojus reikia tausoti ir per daug nekamantinėti… 🙂 Nes jie gali nežinoti, ką atsakyti! 🙂 Vis tik man gana malonu kartais su jais pasimokyti. Tiesą sakant, net labai malonu, kai dar sugebu 🙂 Bet… pav. dėl kokybės: rašėm su dukra referatą, mūsų anaiptol netenkino kokybė, nes labai daug informacijos, kurią norėjosi ten pateikti, yra užslaptinta, ten finansavimas ir pan. Gavosi gana paviršutiniška. O dėstytoja sakė, kad net neturi klausimų, kaip gerai :))) Tai gali studentai per daug neverkšlenti, manau, dauguma dėstytojų jų nesmaugia… 🙂

Ir aš vis dar nesuprantu, kodėl studentai, studijuodami neakivaizdiniam, pav. Burgio neklausinėja? Aš tai įsivaizduoju, kad namie gal daug ko nesupranti, tai susirašai sąrašiuką, atsineši ir laikai tą dėstytoją prismaugęs (perkeltine prasme :)))), kol visko neišaiškins… Galima dar arbatos ir bandelę nupirkti, kad iš bado nenumirtų… Jei nespėja, mažai laiko, primokėkit, kad pabūtų ilgiau, kol išaiškins… O jei dėstytojas mėgsta pakalbėti apie kitką, tai nutraukit ir MANDAGIAI PRAŠYKIT aiškinti tai, kas jums neaišku. O jei visi leidžia dėstytojui kalbėti, o patys migdosi ir nieko neklausia, tai vadinasi jiems super duper viskas aišku… Tada dėstytojas gali atsipūsti ir paplepėti.

Tai čia buvo besiskundžaintiems… Juk Jūs jau ne mažiukai, ne pirmokai ir ne iš mėnulio nukritę, negi nedrįstat tiesiog normaliai pasikalbėti su reikiamu dėstytoju ir išsiaiškinti?

Burgis, 2010-01-13 21:18:43

Rasai: ačiū Jums, taip paprastai paaiškinote tiems suaugusiems žmonėms… Bet nustebsite sužinojusi, kad aš jau kartų kartoms studentų kalu: “Klausk, klausk, klausk…”. O išgirdo tik kai kurie gimnazistai ir … penktokai. Va, su jais – vienas smagumėlis!

Rasa, 2010-01-13 22:20:45

Burgiui: gal Jūs ten universitete toks baisus, kad visi žado netekę… :)))

O penktokai- puiku. Nors kai kurios mokytojos mano, kad su 5-6-7 kl. mokiniais sunkiausiai dirbti, nes, kai jie kvailai elgiasi, tai nė patys nežino kodėl 🙂 Bet pas Jus ateina norintys kažką sužinoti.

Atsidusau. Šiandien vienai mamai, savo giminaitei, bandžiau aiškinti, kodėl jos sūnus kartais elgiasi idiotiškai. Nenorėjau per daug jos skaudinti, ji guodėsi, tai gražiai aiškinau, kad negalima prarasti kantrybės ir, jei lupsi, tai nepadės. Ir, kai vaikas tokio amžiaus, paprašytas nebelsti, pabeldžia dar milijoną kartų, tai reiškia, kad jis stebi, kiek tu jam leisi, kokia tavo kantrybė, nori dėmesio ir visai nenori gaut antausio 🙂 O tas vaikas toks puikus ir protingas! Tik judrus labai ir norintis būti dideliu. Mamai sunku ir vaikui sunku su mama. Jam dar taip jos reikia, o ji nori sau daugiau dėmesio skirti. Gaila. Kaip tokiems vaikams reikia bendravimo! Ne su kompiuteriu, o su mama, tėčiu, mokytojais, treneriais ir kitokiais gerais, protingais žmonėmis…

Stanislovas, 2010-01-13 22:28:13

Rasa, teisybę rašote, na bent jau daugelis tikrai pritars kad teisybę.

P.Burgi, žadėjote man nekeršyti, kam tada tas balsavimas šiandien, ar įskaityti Stanislovo parašytą nesąmonę(pripažystu, kad nieko gero neparašiau)?

Stanislovas, 2010-01-13 22:33:14

Dar pridursiu. Visdėlto toks egzaminavimo būdas – genialu. Gerb. Burgi, jei taip būtumėte egzaminavęs mus visą semestrą… Na klausimų būtų buvę daugiau turbūt…

Aurelija, 2010-01-13 23:04:06

Na vėl kai buvusi studentė galiu pakomentuoti dėl klausimų 🙂 kai ką nors paklausdavau tai visa auditorija atsisukdavo 🙂 🙂 🙂 Man tas taip nemalonu būdavo 🙂 aš pati pavyzdžiui niekada neatsisuku kai kas paklausia iš auditorijos 🙂 Na žinot, čia kvailas pasiteisinimas, bet man tai būdavo barjeras 🙂 geriau jau pasivedi dėstytoją kur į šalį ir tada klausi 🙂

D., 2010-01-14 00:16:24

Aurelijai: tikriausiai geri klausimai buvo 😉

Rasa, 2010-01-14 08:52:00

Aurelijai: suprantu tave, buvau visai pamiršus, kad naglą marmūzę, kokią turėjau aš, turi ne visi :))) Yra ir kuklesnių 🙂 Bet tu mokeisi dieniniam, manau. Ten daugiau žmonių susirenka ir visi jauni. Tai ta žvengimo banga, jei ką ne visai gerai pasakysi, tikrai gali sunervint 🙂 Bet, aš įsivaizduoju, kad pav. neakivaizdiniam studijuoja vyresnių žmonių, kurie turėtų būti mažiau bekreipiantys dėmesį. Ir, manau, jų susirenka daug mažiau, tai mokytis turėtų būti daug paprasčiau ir jaukiau. Ir, jei dieniniam tu nesupranti kažko konkretaus, tu gali pasivesti dėstytoją, bet neakivaizdininkai nesupranta visko! Aš taip įsivaizduoju, nes pagalvoju, jei man dabar reikėtų mokytis matematiką :))) tai, kad ir kokia nereali matematikė buvau, iš galvos išdulkėję viskas 🙂 Taigi vienintelė išeitis pasikalbėti, pasitarti tarpusavy ir prispausti dėstytoją 🙂 Tik problema gal tame, kad visi bijo būti išjuokti, pažeminti ir nedrįsta? Bet tai labiau gėda lopiškai neparašyti nieko per egzą, negu žmoniškai pasikalbėti su dėsytoju 🙂

Kitaip dabar studijuoja. Visi svetimesni. O mano draugų krūva likę iš tų laikų, kai mokiausi. Mes buvom jėga! 🙂

Aurelija, 2010-01-14 09:56:37

D: Aha Dėstytojas atsakydavo, kad turi pasinagrinėti literatūrą 🙂

Baisuoklis, 2010-01-16 17:59:59

Klausimai:

Kodel pvz uz CISCO administravimo kursus tenka moketi po kelis tukst. litu?

Kodel atsiranda po kelis tukst. Lt mokanciuju?

Kodel baigus IT aukstaji kai kam tenka eiti i minimus kursus?

Kodel, kai kas i minimus kursus eina savo noru ir moka savo pinigus?

Kodel Jusu destoma disciplina (jei teisingai supratau)

mazai kas maksimaliai domisi?

Ar yra pasaulyje toks, kurs nenoretu ismokti tai, is ko pelnytusi “balta” duona?

Burgis, 2010-01-17 18:56:40

Baisuokliui: supratau, kad norėjote pasakyti, kodėl CISCO nepateikiama universitete? Todėl, kad tai UNI mokykla – universalų išsilavinimą tam tikroje srityje, o ne profesiją teikianti įstaiga. Aš klausčiau kitaip: ar UNIversitetą baigęs negaliu pats savarankiškai išmokti CISCO? Jei negaliu – tai koks čia išsilavinimas?

O mano disciplina (matematika) – tikrai universali, bet jos – nė žingsnio išsilavinusių žmonių pasaulyje.

nesvarbu, 2010-01-17 20:34:36

Ar universalu issilavinima turintis zmogus, negali pats savarankiskai ismokti aukstosios matematikos? Zinoma gali. Bet ar pasitelkus zmogu, tai jau ismananti, kaip mokytoja, neismoktu tukstanti kartu greiciau? Manau, kad ismoktu greiciau. Todel aukstaji baige zmones eina i minimus kursus, todel verta i juos eiti.

Jeigu kursai, kainuojantys 5000 Lt, pades zmogui uzdirbti papildomus 2000 Lt KIEKVIENA MENESI, ar verta i juos eiti? Todel atsiranda po kelis tukst. Lt mokanciuju. Todel mineti kursai kainuoja po kelis tukst. Lt (rinka, tautieciai, rinka).

Ar yra pasaulyje toks, kurs nenoretu ismokti tai, is ko pelnytusi “balta” duona? Taip, yra.

Baisuoklis, 2010-01-18 21:50:48

Ne, as norejau paniurzgeti del to, jog baigus universiteta /ir tam idejus namaza resursu/ iskart dar turi investuoti vel. Kurgi zadetasis tas universalumass??? (rinka nelaukia, jei ka)

Antra vertus, man regis, jog tokio ar kitokio lygio issilavinimas reikalingas tam, kad _tvirciau jaustumiesi darbo rinkoje_. Mokslas del mokslo, taip pat kaip menas del meno… Nemazai buna tada finale sniurksciojaciu nosim – “nieks manes nesupranta, nepripazista, nevertina, ai ai ai”.

Finalui klausimai:

a) ar gerai islaikes kelias aukstasias matematikas gali CISCO /siap cia tik pvz/ ikirst?

b) ar gerai neislaikiuisieji jau neikirs CISCO ?

c) Koks motyvas nenoreti ismokti tai, is ko pelnytaisi “balta” duona. /na atmeskim ta kazka, kas labai nepatinka/?

d) ar uz visu “kontra” is fundamentalistu pusees nestovi taip vad. “kompetetingu zmoniu efektas”?