Neakivaizdininkams. Galioja iki 2010 vasario

Vakar jūsų buvo 16. Atsiskaityti bandė keturi. Ką numatote gruodžio 19 dieną?

  1. Atnešite namų darbus. Individualius namų darbus.

  2. Bandysite KIEKVIENAS atsiskaityti taip, kad galėčiau žiniaraštyje parašyti IS.

O jei epidemija nesibaigs? O jei neatvyksite? Likvidavimo ar palaiminimo procedūros numatomos sausio mėnesį. Nepabėkite. Neišsigąskite.

Dabar čia galite klausti, prašyti, peikti, reikalauti…

Atsakymai

Mantas, 2009-11-22 21:11:51

KTU nėra Plechanovo akademijos filialas, bet KTU neakivaizdinis skyrius – yra 🙂

ude, 2009-11-23 12:27:12

taip pat yra ir serganciu, o jus jau smerkete per anksti.

Burgis, 2009-11-23 12:50:38

ude: aš juk nesmerkiu!

Mantui: negali būti! Jei taip būtų, tai:

  1. Atsirastų bent vienas studentas, kuris pasipiktintų tokia aukštojo mokslo sistema, pareikalautų dirbti teisingai.

  2. Atsirastų bent vienas dėstytojas (tikriausiai besiruošiantis į pensiją, todėl nieko nebebijantis…), kuris iškviestų STT, FNTT, ONTT tarnybas, užsienio ekspertus ir įrodytų neregėto lygio nusikaltimą.

  3. Darbdavių konfederacija paskelbtų, kad visi neakivaizdininkų diplomai yra niekiniai.

  4. Neakivaizdininkai pareikalautų, kad diplomai jiems būtų įteikiami paauksuotuose rėmeliuose, nes jie tinka tik namuose ant sienos pasikabinti – jokios kitos vertės neturi (Kur V. Uspaskichas laiko savo dilpomus? Kam jie jam buvo reikalingi?).

Kol taip nėra, aš turiu tikėti, kad neakivaizdininkai studijuoja…

D., 2009-11-23 20:28:24

Klausimas, ar įmanoma visą dieninio semestro medžiagą išdėstyti ir išmokti per 8 šeštadienius. Tai turi būti labai gabūs studentai, o taip pat ir turėti nemažai laisvo laiko.

Manfredas, 2009-11-23 22:05:26

D: klausimas truputį kitas – kodėl nei vienas dėstytojas iš antro punkto taip ir neatsiranda.

Taip ir apvaginėjam vieni kitus, kaip pripratę (-inti). Bet jūs teisus, D., diplomo vis tik norisi. Na aišku, gabumo gal ir nelabai gabūs, “laisvo” laiko studijoms (?) gal irgi nelabai turim, gal (neduok die) ir to noro matematiką mokytis nelabai yra. O tai ką dabar daryt?..

Bet Jūs ne vienas, D., visiems taip pat. Atsiverčiau pirmos pasitaikiusios KTU IF katedros puslapį – pakliuvo man asmeniškai aktualiausia, programų inžinerijos katedra. Tituliniame puslapyje (iš išvaizdos ir HTML kodo lygio – paskutinį kart atnaujintame ne anksčiau kaip prieš dešimt metų) pagrindinės programų inžinerijos katedros mokslinių tyrimų kryptys: Elektroninės aparatūros automatizuotas projektavimas ir testavimas (prof. R. Šeinauskas), Taikomosios srities aktyvių komponentų tyrimas (prof. V. Štuikys), Distancinių studijų tyrimas ir diegimas Lietuvoje (vad. prof. A. Targamadzė) (juokas ima jau vien iš pavadinimų, na, bet ką čia)… Iš trijų pagrindinių mokslinių tyrimų krypčių vadovų – vienintelis (kažkada buvęs prof.) R. Šeinauskas turi “interneto puslapį” (jeigu taip galima vadinti devynias eilutes klaidingo HTML kodo). Kaip bebūtų, paskutinis šio gerbiamo mokslininko (vieno iš pagrindinių KTU IF programų inžinerijos katedros mokslinių tyrimų vadovų) straipsnis išspausdintas 1990 m.. Rusų kalba. Su klaidomis angliškame “mokslinio straipsnio” pavadinime.

Nenoriu net nueit į VDU, VPU, ŠU ar kitų “universitetų” informatikos fakultetų/katedrų tinklalapius. Iš čia akį veria prabangūs karaliaus drabužiai.

Tomas D., 2009-11-24 02:11:47

Pasipiktino studentai, kaip imanoma per 8 sestadienius tiek ismokti… tais 6dieniais Jus jau turite ateiti ismoke 🙂 Dieniniam studentai dali informacijos (vienam koliokviumui) ismoksta per 3-5 dienas, todel nereikia verkti mano nuomone 🙂

Burgiui: is tiesu pikta del musu informatiku svetainiu! Nors nei vienam ranka nepakils pasitelkt i pagalba savus studentus…

D., 2009-11-24 02:32:44

Tomas D.: na aš nesipiktinu ir nesakau jog per tuos šeštadienius išmokt reikia, tik ar įmanoma išdėstyti visą kursą. O jei jau viską mokytis namuose tada mokytis nuotoliniu būdu ir atvažiuoti tik atsiskaityti. Taip bus taupomas ir dėstytojų laikas ir benzinas, bei tausojama gamta 🙂

Dėl svetainių visiškai sutinku su Manfredu. Tikrai atrodo kaip Plechanovo laikų :). Ir iš vis KTU kažkodėl neturi bendros sistemos kur galėtų visi studentai prisiregistravę rasti visą jiems su studijomis ir paskaitomis reikalingą medžiagą. O dabar kiekvienas dėstytojas deda savo medžiagas į skirtingas svetaines, siuntinėja skelbimus į el. paštą seniūnui jog tas paplatintų kitiems. Vienu žodžiu betvarkė. Kiek žinau VDU tuo klausimu padėtis daug geresnė.

nesvarbu, 2009-11-24 10:19:11

“O jei jau viską mokytis namuose tada mokytis nuotoliniu būdu ir atvažiuoti tik atsiskaityti.”

Neakivaizdines studijos ir yra studijos namuose, nuotoliniu budu, o sestadieniai skirti konsultacijomis (skaityk: paklausi, kas neaisku, ir destytojas paaiskina) ir atsiskaitymams. Jeigu nori, kad tau kursa kazkas isdestytu, stok i normalias, dienines studijas.

Burgis, 2009-11-24 10:58:44

Neakivaizdininkams: jums jau atsakė – neakivaizdininkų niekas nė nesirengia išmokyti šeštadieniais kartą per mėnesį – nejuokinkite! Ko tada vertos studijos stacionare?!

Manfredui: paminėjote keletą žmonių, privalau pakomentuoti. Prof. R. Šeinauskas buvo mano disertacijos oponentas, vadovavo techninės diagnostikos grupei, aš dirbau kitoje tokiu darbu užsiimančioje grupėje. Tai tikras profesorius, Manfredai, tikras! Kaip ir A. Targamadzė – labai jaunas tapęs habilituotu daktaru, dirbęs irgi techninės diagnostikos srityje, tais laikais turėjęs prestižą visoje sąjungoje.

Mūsų, pagyvenusių dėstytojų, bėda kita: kas penkeri metai turime patvirtinti docento ar profesoriaus vardą. Štai kas verčia mokslininkus veidmainiauti, dirbti vardui, o ne mokslui. Neliko Lietuvoje lustų (mikroschemų) pramonės, reikėjo leisti visiems ramiai ir lėtai pakeisti mokslo vagą, nesimetant skubiai į sritis, kuriose ne mokslas, o muilo opera… Bet ne visi gali prarasti vardus, kai pienburniai jais pasirūpina, spjaudami mokslui į veidą. Kiek dabar priviso profesorių!

Gal sulauksiu laiko, kai asmeniniu pavyzdžiu galėsiu įrodyti tai, ką kažkada įrodė matematikas Jonas Matulionis: išėjo, palikdamas gėdą visiems vargšams, kurie gyvo nepripažino jo profesoriumi, bet dabar net vardinę auditoriją įsteigė…

s, 2009-11-24 11:42:05

Lietuvoje dabar atsirado dar ir mokslo biurokratija. Toks studijų kokybės vertinimo centras kiekvieną straipnsį užregistruoja, įvertina taškais, išleidžia visokias taisykles… Kiek prikurta darbo vietų, o pridėtinės vertės – apskritas nulis… Kad taip įkurtų nors vieną tarnybą, kuri padėtų dėstytojams, o ne trukdytų. Dabar dėstytojas turi būti ir pedagogas, ir mokslininkas, ir buhalteris (kad susitvarkytų su projektais), ir vadybininkas. Žodžiu, trūksta žodžių…

D., 2009-11-24 15:57:26

Na bet tada logiškai galvojant studijų kaina turėtų būti mažesnė. O dabar ir dieninių ir ištęstinių studijų kaina sumoje gaunasi ta pati.

Juk jei mokaisi vairavimo eksternu, tereikia mokėti tik už egzaminus.

Tomas D., 2009-11-24 17:24:21

D.: kaina nesigauna ta pati. Semestrui – taip, bet dieniniam studijuoja 4 metus, istestiniam – 6. Reiskia neakivaizdininkams semestre buna maziau moduliu, o kaina ta pati, is to galim spresti, jog modulio kaina yra didesne 🙂 Samprotauju ir tiek, nezinau kaip is tiesu.

nesvarbu, 2009-11-24 17:57:48

Is visu pagal galimybes – studijuoja neakivaizdziai, vadinasi dirba (kitaip kodel ne dieniniam?); dirba, vadinasi uzsidirba; uzsidirba, vadinasi gali moket daugiau. Be to, LR darbo kodeksas reikalauja uz darba savaitgaliais moketi dviguba atlyginima, taigi ir kastai del neakivaizdziu studentu universitetui didesni.

shalikas, 2009-11-28 19:39:06

Aš tai manau, kad neakivaizdinės studijos yra pasityčiojimas iš bet kokio išsilavinimo. KTU teko sutikti trečiakursių inžinierių, nesugebančių sudėti trupmenų.

Saula, 2009-11-28 23:17:07

Aš (kaip ir priklauso blondinei) ne į temą. Bet vistik.

Ir kas sugalvojo tuos mokinių krepšelius(ar studentų „terbeles“)!

Jau ir taip tie dvejetukininkai be kliūčių (be kurso kartojimo) gaudavo atestatus, diplomus. Buvo susilažinusių, kad dvyliktoj klasėj neatvertęs jokio vadovėlio baigs mokyklą.

O dabar dar blogiau: jau mokymo įstaigos pačios suinteresuotos išlaikyti pinigų „terbeles“. Ir svarbiausia, kad mokiniai tai žino… Tuoj p. Burgiui studentus daugybos lentelės reikės pirma mokyti:-)

Stanislovas, 2009-12-11 09:36:28

Turbut bedarbiai stacionaro studentai ar jau baigę tokias studijas negali sukonkuruoti su neakivaizdininkais darbo rinkoje. Ko vertas diplomas su pagyrimu jei namuose tuščias šaldytuvas. Kaip nekurie čia teigia, kad trečio kurso neakivaizdinio studentai trupmenų nemoka paskaičiuoti, tai tą patį galima pasakyti ir apie stacionarą. Neakivaizdininkai bent jau gali susimokėti už tuos aštuonis šeštadienius ir nesėdėti valstybei ar kažkam ant sprando. Koks stacionaro studentų procentas įstojęs ten kur nori ir kas jam patinka, o ne ten kur vietos nemokamos buvo? Neakivaizdiniame skyriuje yra didžioji dalis žmonių jau dirbančių darbą pagal tą specialybę ir tik gilinančių žinias toje srityje. Kai reikia atlikti darbą, to darbo diplomas neatlieka. Darbą atlieka žmogus. Pagal pasisakymus visi neakivaizdinio skyriaus studentai turėtų būti bedarbiai, bet kažkodėl yra atvirkščiai. Pats studijuoju neakivaizdžiai ir galiu pasakyti, kad per 8 šeštadienius galima išdėstyti tikrai daug. Dauguma neakivaizdinio skyriaus studentų bent jau žino ko nori, kas jiems įdomu ir ka jie veiks su tuo diplomu, ko nepasakyčiau apie stacionaro studentus. Jeigu turėčiau galimybę studijuoti stacionare, taip ir daryčiau, bet deja šaldytuvą reikia užpildyti. Nei vienas stacionaro studentas neįdeda nei pusės tiek pastangų studijoms kiek įdeda neakivaizdininkas. Taigi neakivaizdinės studijos nėra, kaip teigia gerb. shalikas, pasityčiojimas iš išsilavinimo, o neakivaizdininkai yra stiprus žmonės kurie dar turi jėgų atidirbę darbo dieną vakare mokytis tarkime matematikos. Tie kurie verkšlenate, kad neakivaizdinis diplomas gaunamas nieko nemokant ir t.t., tikrai neturėtumėte taip pergyventi, nes tas diplomas tik ant sienos ir kabos ir su stacionaro diplomais darbo rinkoje nekonkuruos. Kodėl gi neduoti galimybės žmonėms norintiems praleisti šeštadienius universitete ir paremti universitetą, tai daryti :).

P.S. jei pavyks gauti diplomą, tai ant sienos nekabinsiu, o padėsiu stalčiuje.

anupriute, 2009-12-13 18:31:11

P. Stanislovai, prajuokinote. Tos, Jūsų įvardintos, studijos-neakivaizdinės arba ištęstinės- šiaudas išsigelbėjimui…

Stanislovas, 2009-12-14 07:47:54

Dziaugiuosi, kad mano pasisakymas nors viena pikciurna prajuokino 🙂

Na o jus cia susirinke isminties perlai geriau kazka naudingo parasytumet, pvz. kur tu neissprestu uzdaviniu internete surasti. Kazkam sutaupytumete laiko.

Burgis, 2009-12-14 10:01:58

Stanislovui: o nenorėtumėte vis tik žvilgtelti į knygas?

Saula, 2009-12-15 15:19:44

Stanislovai, rašote: „sutaupytumete laiko“. Tai jei susirinkote į studijas išmokti spręsti, tai spręskite, mankštinkite savo pilkąsias ląsteles, protingesnis tapsite, IŠSILAVINĘS, nes rezultate gausite aukštojo IŠSIlavinimo (ne nusirašinėjimo) diplomą. Antraip, ko čia ėjote? Būtumėte labai daug laiko sutaupęs iš viso nėjęs. Kokį fizinį darbą dirbęs (nuo-iki). Marios laiko būtų.

Ir dar. Lietuviškai rašyti reikėtų (už lango XXI a.:-))

Stanislovas, 2009-12-15 19:15:45

Saula: Na jūs manęs negirdite, atsiprašau, neskaitote. Aš rašau neišspręstų uždavinių, kad laiko daugiau sprendimui liktų :). Dabar reikia dar daug laiko ieškojimams skirti, bet ir ne į tai čia kliedėdamas norėjau pasakyti. Mano mintis buvo ta, kad čia parašyti komentarai nieko verti. Gerb.Burgis sukuria informacinę skiltį neakivaizdininkams, kad šie kažko klaustų ar dar kažką, o čia kaip jūs ir sakėte “ne į temą”, vien akmenys skraidantys į neakivaizdininkų daržą ir pagieža ant švietimo sistemos. Kyla toks įspūdis, kad mums (neakivaizdininkams) mokytis nieko neverta, nes pasirodo KTU neakivaizdinis skyrius yra Plechanovo kažkoks tai filialas (nežinojau, reiks pasidomėti)…, kažkas be kurso kartojimo diplomus gaudavo (gal ir aš gausiu tada)…, dar kad trečiakursiai inžinieriai (maniau, kad inžinieriumi tampama po 4 ar 5 kursų) nemoka trupmenų dalinti (o gal dauginti)… Na žodžiu daug nereikalingų raidžių. Užėjau į šitą skiltį, perskaičiau viską iki galo. Šiek tiek pyktelėjau už mano manymu šmeižtą, kad KTU neakivaizdinis skyrius tatai Plechanovo filialas. Reikia galvoju nors vieną komentarą apie neakivaizdininkus geresnį parašyti. Parašiau. Po to pasirodo, kad kažką prajuokinau… Na tikriausiai buvau nesuprastas, o gal tikrai čia kažkaip juokingai gavosi…, na tiek jau to. Galvoju, reik paprašyt gal kas nors kokių sąlygų uždavinių parekomenduos mano pilkosioms ląstelėms įveikiamų. Juk čia turėtų būti informacinė skiltis neakivaizdininkams… Bet va gavau “velnių” už rašymą nelietuviškai (atsiprašau, rašysiu su lietuviškais simboliais, tik nesupratau prie ko čia XXIa.) ir dar liepėte man spręsti (tikriausiai pamiršote parašyti sąlygą), pilkąsias ląsteles mankštinti (čia tikriausiai apie smegenis)… Va o dėl fizinio darbo…, nebijau jo, “nuo-iki” – tai tikriausiai darbo laikas, bet kad jis mažiau laiko atima tikrai netikiu.., bet tikriausiai čia kažką netaip supratau ;-).

Saula, 2009-12-15 19:33:55

Na, gerai jau gerai. Guliu minkštai „ant biuletenio“ ir per apsiašarojusias akis neįžiūrėjau to jūsų „NEišspręstų“ 🙂

Ale, kad įsižeidėt:-)

Na, bet nauda yra – maloniau skatyt lietuviškais rašmenimis parašytą tekstą (XX a. pabaigoje dar ne visi galėjo rašyt lietuviškai, o dabar tai jau norma).

Jei rimtai, man kaip informatikei, atitolusiai nuo klasikinės matematikos, sunkoka būtų jums konkrečiai patarti. Mūsų taikomosios matematikos dėstytojai tikrai nurodydavo šaltinius, kur ką pasprendėti. P.Burgis irgi jums liepia „žvilgtelti į knygas“ (tai gal jūs turit žinot, kokias?)

Sėkmės! Kas ieško, tas suras. Manau, jei taip gilinatės, jums pasiseks. Tuomet įrodysite, kad jūsų tiesa 🙂

Stanislovas, 2009-12-15 19:38:41

Va aš taip ir maniau, kad su tuo amžiumi kažkur mintis paslėpta 🙂

Saula, 2009-12-15 19:43:17

Jūs apie kokį amžių čia? 🙂 Tikiuosi, apie XXI-ą 🙂

O gripas – tai, pasirodo, rimta liga 🙂

Nesirkit!

Stanislovas, 2009-12-15 19:54:30

Taip, apie XXI-ą amžių.

D., 2009-12-16 18:30:50

Stanislovui: Jūsų žiniai nuo šių metų įštęstinės (buvusios neakivaizdinės) studijos taip pat remiamos valstybės ir nereikia mokėti už studijas taip kaip stacionare (žinoma jei pakanka finansuojamų vietų).

ude, 2009-12-19 19:15:42

pasakykite ka nors p. Burgi apie si sestadieni 12.19,

juk praejo dar vienas neakivaizdininku sestadienis.

Burgis, 2009-12-19 20:23:14

ude: nieko naujo:

  1. Suaugę žmonės atakuoja mane, smerkia mane, kad apskritai reikalinga ta matematika. Kitus dalykus jie neva mokosi! Keista, kodėl jie nepasirinko universiteto be matematikos? Kodėl jie prieš įstodami neprivertė pakeisti universiteto programų?

  2. Jų klausimų nedaug, o ir tie – kaip ką tik matematikoje gimusio kūdikio…

  3. Jie norėtų, kad visko, ko iš jų reikalaujama, būtų išmokyta per keturis šeštadienių pusdienius. Neakivaizdininkai! Jie nori būti mokomi, bet nesutinka studijuoti!

  4. Jie atvirai, neslėpdami pateikia suklastotus (svetimų padarytus) namų darbus ir nelaiko to nusikaltimu. Atvirkščiai, jie nusikaltimu laiko reikalavimą pateikti tuos namų darbus…

***

Kelintą kartą aš tai sakau? Kas tai išgirdo?

D., 2009-12-20 19:30:33

Burgiui dėl 4 punkto: man ir keista kai manęs prašo neakivaizdininkai už juos padaryti namų darbus. Juk šiaip tai tuos darbus ir skiria kad kažką išmoktum, o ne kažkam duot uždirbti :).

Stanislovas, 2010-01-06 21:49:45

Kažkaip baisiai keista… Neakivaizdininkai nesutinka studijuoti (kodėl?)… Dėstytojai nesutinka mokyti (nes 4-ių šeštadienių neužtenka)…

Norint studijuoti nebūtina eiti į universitetą. Visų didžiausias studijų namie pliusas – namie daug kartų pigiau, antras pliusas – nėra terminų iki kada ir ką reikia studijuoti, nėra egzaminų. Minusas – niekas napasako kaip studijuoti, kur ieškoti medžiagos, niekas neduoda diplomo. Man susidaro toks vaizdas, kad neakivaizdininkai moka pinigus ne už paskaitas, mokymą, o už egzaminavimą. Dar kitaip išsireiškus: “Perka diplomą išsimokėtinai”.

Kaip suprantu šeštadieniai skirti PASKAITOMS.

KONSULTACIJOMS skirtas kitas laikas.

Sutinku, kad išdėstyti viską pilnai gal būt ir neįmanoma, bet didelę dalį galima. Na jei aš klystu, tada kyla klausimas, koks aferistas sugalvojo neakivaizdines studijas, o tiksliau ne studijas o tokią jų kainą? Jeigu neakivaizdininkai turi ateiti viską mokėdami ir tik parodyti savo žinias, tada jie ir turėtų mokėti ne už studijas, o už egzaminavimą.

Burgis, 2010-01-06 22:14:55

Stanislovui: kokios paskaitos, Gerb. Stanislovai?! Nejuokinkite svieto – viso semestro kursą išdėstyti per keturis pusdienius?! Tai kurių galų stacionaro studentai į paskaitas eina kasdien?! Jie antrarūšiai, negabūs, ar kaip?

Neakivaizdininkas – gabus, geležinės valios žmogus, savarankiškai įveikiantis tai, kam kitiems reikia vadovų, “auklių”. Jei toks nesate – studijuokite stacionare!

Už ką Jūs mokate pinigus? Tai klausimas ne dėstytojui! Aš Jūsų pinigų akyse nemačiau…

Stanislovas, 2010-01-06 23:01:09

Gerb. Burgi, ne esmė piniguose ir kas juos matė. Jei ir būtumėt matęs, kurso per kelis pusdienius vistiek neišdėstytumėte. Mano komentaro mintis buvo – “kokia dirva, tokia ir augmenija”.

ude, 2010-01-09 20:37:35

matematikos paskaitos sestadieniais buvo tik eilerasciu klausymas. Ka dar sugeba sis destytojas: is matematikos puses, mes jau nesuzinosime.

Burgis, 2010-01-09 22:22:36

ude: o Jūs paklausėte, užsakėte temą, bet aš neatsakiau? Meluojate.

neakivaizdininkas D, 2010-01-14 13:45:22

Gerb. destytojui B.Burgiui

Aciu Jums uz fantastiskai ir nepakartojamas paskaitas

Linkiu Jums sveikatos ir kantrybes

siunciu sia poezija kuri mane ikvepia

Mūsų dienos — kaip šventė,

Kaip žydėjimas vyšnios, —

Tai skubėkim gyventi,

Nes prabėgs — nebegrįš jos!

Tai skubėkime džiaugtis! —

Vai, prabėgs — nebegrįš jos!

Mūsų dienos — kaip paukščiai,

Kaip žydėjimas vyšnios.

(N.Salomeja)