Neakivaizdininkas turi gyventi žiniatinklyje

Neakivaizdininkai yra ne tik tie, kurie šį šeštadienį buvo E501 auditorijoje. Jų yra Anglijoje ir Airijoje, Švedijoje ir Turkijoje. Su kokiu malonumu nuotoliniu būdu aš mokyčiau lietuviuką Švedijoje vien už tai, kad jis mokytų mane švediškai!

Bet ši “dėžutė” – mano neakivaizdininkams. Žmonėms, kurie bent čia ko nors paklaus, paprašys, pakomentuos… Nesidrovėkite – anonimiškai galite klausti net apie Pitagorą. Išmok tai, ko neišmokai penktoje klasėje – pajusi pasitenkinimą. Išmok nors šį tą – įrodyk, kad nori išmokti. O jei nenori, tai patark, ką ir kaip turėtų daryti visi KTU dėstytojai, kad tu legaliai gautum diplomą.

Atsakymai

Bazaar, 2009-09-21 14:41:24

Laba diena,

aš taip pat KTU studentas, bet gaila pas šį puikų dėstytoją nesimokau ir nesimokiau, bet jo mintys čia užrašytos labai patinka 🙂 Tai taip ir toliau. Sėmės.

Rokas, 2009-09-22 00:30:53

Na tada tebus štai toks klausimas: kas buvo didingesnis matematikos istorijoje – Pitagoras, Euklidas ar Archimedas? Įdomu, ir ką mano kiti svetainės lankytojai, ne tik p. Burgis.

Burgis, 2009-09-22 08:06:31

Rokui: į tą klausimą niekas tiksliai neatsakys, bet pasamprotauti galima… Pavyzdžiui, taip: dauguma žmonių žino tik Pitagoro teoremą, o įprastai dėstoma geometrija, visa geometrija, vadinama euklidine – taigi Euklidas didingesnis. Archimedo dėsnis – fizikos dėsnis, mažai kas pasakys, ką Archimedas nuveikė matematikoje, todėl sunku palyginti. Dėsnis beveik prilygsta teoremai, todėl galėtume sakyti, kad Pitagoras ir Archimedas – “lygūs”. Bet tai diletantiški samprotavimai, o gilesnis palyginimas vargu ar ką nors domina…

Ronaldas, 2009-09-22 17:21:34

Na, aš Pitagorą dėčiau į žemesnį laiptelį. Nes kiek kai kuriuose šaltiniuose teigiama, jau Babilono civilizacija žinojo šią teoremą.

Evaldas, 2009-09-22 18:23:04

Į klausimą tikrai niekas neatsakys TEISINGAI, arba … visi atsakys teisingai. Nes žodžiai “didingas”, “reikšmingas”, “svarbiausias” ir pan. yra nepamatuojami. Mano atsakymas – jų didingumas laipsniuojamas tokia pat tvarka, kaip jie pateikti klausime. Kodėl klausimo autorius juos surašė ne abėcėlės tvarka, o būtent taip – Pitagoras, Euklidas, Archimedas? Tikriausiai todėl, kad nujaučia, jog, nepaisant Burgio jau įvardytų jų nuopelnų, daugiau žmonių bus girdėję apie Pitagorą nei apie Euklidą. Gal taip pat ta didesnė dalis žmonių bus girdėję apie Archimedą kaip fiziką, o ne kaip matematiką? Taigi, jei didingumo matavimo kriterijumi laikysim ne mokslinius nuopelnus šių dienų akimis, o žinomumą, tada PITAGORAS – apie (būtent, apie) jo teoremą žino beveik visi…

bavaras, 2009-09-22 21:50:17

gal daugelis nemoka ar nesugebetu eiluciu ir t.t., gal nedrysta paklausti, gal nezino matematikos is ankstesniu kursu (mokyklos), kas dabar butu sunku ir pervelu. Kaip suprasti uzdavini jeigu tu ir noretum ji isspresti, bet tau tai “tamsus miskas”. Ir ka daryti?

mama R, 2009-09-22 23:55:08

bavarui: esu girdėjusi, kad matematikas, dirbantis mokykloje, moko privačiai studentus. Pasitaiko motyvuotų studentų, kurie supranta, kad ne paskaitos metu pildyti spragas. Sėkmės jums moksluose.

Rimas, 2009-09-23 03:22:13

Evaldai, tokį eiliškumą Rokas galbūt pasirinko pagal matematikų gyvenimo tarpsnį =)

Aš Euklidą statyčiau pačiame priekyje, o Pitagorą stumčiau į galą.

Vien dėl to, kad mes realiai nieko apie jį [Pitagorą] nežinom (neišlikę jokie raštai) ir veikla vertinama nevienareikšmiškai (yra teiginių, kad jam priskiriama daug svetimų pasiekimų).

O su Euklidu gi viskas atvirkščiai =]

Evaldas, 2009-09-23 07:24:36

Rimui: sutinku, kad Jūsų argumentai irgi yra teisingi, ir eilė teisinga:) Tačiau pabandykit kur nors ne matematikų tarpe grupei žmonių pateikti klausimą “Koks kitas žodis dera su vienu iš šių vardų – Pitagoras ir Euklidas?” Manau, kad prie vieno tuoj bus prijungtas žodis “teorema”, o su kitu rasti sąsajas apklausiamiems bus truputį sunkiau…

Gal aš ir klystu, bet taip yra su tuo didingumu. Tikiuosi, nesupyksit, kad nuvesiu nuo matematikos ir pateiksiu kitą pavyzdį. Kuris didingesnis – A.Hitleris ar F.D. Ruzveltas? Abu buvo valstybių vadovai, abu vadovavo tuo pačiu metu (1933-1945), abu kovojo su krize. Manau, kad absoliuti dauguma žmonių vieną tuoj pat susies su Vokietija, o apie kitą žinios bus šiek tiek miglotos. Juk galima ir taip interpretuot žodį “didingumas” – kaip įsiamžinimą žmonijos atminty. Aišku, kitas dalykas bus jų “nuopelnų” moralinis (ir ne tik) vertinimas…

Rimas, 2009-09-23 15:05:45

Aš populiarumo taip nevertinu =)

Gal kokią Zvonkė Lietuvoje labiau žinoma nei, sakykim, Domantas Razauskas, tačiau tai nieko nereiškia.

Išsilavinęs žmogus žinos ir Frankliną, ir Hitlerį, ir net Gandį. Nuopelnai su žinomumu masėse nebūtinai korealiuoja. Be to, žinomumas stipriai vyrauja pagal regioną (Google fight).

Sutinku, kad Pitagoras liaudyje (bent jau Lietuvoje) yra labiau žinomas, bet tik dėl teoremos, kurios ištakos siekia senovės Babiloną. Tie, kurie nežino Euklido, apie Pitagorą tepasakys a²+b²=c² ir nieko daugiau. Nemanau, kad toks “žinojimas” daug vertas.

Indėlio į mokslą ir svarbos istorijai klausimus palikčiau narplioti specialistams =)

Evaldas, 2009-09-23 18:15:30

Tai va, klausimas ir buvo visiems (ne tik specialistams) apie diding(es)umą matematikos istorijoj. Kad žinotum žmogus, kaip pamatuot didingas, didingesnis, didingiausias? Kas yra tikras, visiems priimtinas, neginčijamas kriterijus?

O mano matavimas ir susijęs su tuo primityviu žinojimu. Išgirdęs “Euklidas”, tepasakyčiau “geometrija”, ir nieko daugiau. Išgirdęs “Pitagoras”, pasakyčiau “teorema”, “skaičiai”, “muzika”, mistika”, “brolija”…

As, 2009-09-23 23:26:41

Teko but studentu, pas Burgi siaip zmogus gal ir protingas, bet labai kompleksuotas, kad parodyt koks jis gudrus is pradziu visus isvadina idiotais. Po to sokineja visas suprakaitaves tikina kad mes norime jam kazka padaryt bloga, nu nenormalus ir tiek, duokite kelia jam.

Burgis, 2009-09-23 23:52:00

As: ar teko “būti studentu”, ar net bandėte studijuoti? Jei antras variantas, tai buvo taip seniai… Negali būti, kad tiek laiko būčiau išbuvęs laisvėje – medikai mūsų geri.

Gabriele, 2009-09-27 17:54:05

Gerb. Burgi. Ga galit paaiskint kaip skaidyti dauginamaisiais ? Nes niekur kitur internete nerandu normalaus paaiskinimo.

Burgis, 2009-09-27 18:15:32

Gabrielei: ačiū, pagaliau tikras klausimas! Bet reikia patikslinti: ko gero, Jūs norite išmokti racionaliąją (daugianaris padalytas iš daugianario) trupmeną išdėstyti paprastųjų trupmenų suma? Laukiu bent užuominos ar pavyzdžio.

Emilija, 2009-10-08 19:10:13

Ponui “As” – is kiekvieno zmogaus mes galime ka nors ismokti ar suzinoti – ypac is tu, kurie protingesni ir daugiau pasieke uz mus. O peikti uz akiu, ir dargi labai bjauriais ir nepagristais zodziais – slykstu.