Nebenori mokytojauti? Pradžiugink kolegas!

Kas Lietuvoje vis dar nori dirbti mokytojais? (lrytas.lt)

*

Kasdien ateinu į gimnaziją ir galvoju: kiek mūsų mokytojų dirba nemėgstamą darbą? Kiek dirba ir patyliukais keikiasi, kad darbas sunkus, o atlyginimas mažas? Kiek iš jų mano, kad „pailgintos“ atostogos, laisvas darbo grafikas yra per menka kompensacija už jų pragarišką darbą? Kas iš jų supranta, kad mokykloje dirba tik todėl, jog niekur jokio kito darbo negautų arba gavęs nesugebėtų dirbti? Noriu tikėti, kad tokių visai nėra!

*

Moksleivių katastrofiškai mažėja. Mokytojai nesutinka išeiti iš mokyklų, kad likusiems padidėtų krūvis. Švietimo administracija nuo žemiausių iki aukščiausių grandžių nieko nedaro, kad mokyklose nebedirbtų netinkami tam darbui žmonės. Bijo. Mokytojų labai daug! Rinkėjai gi… Be to, mokytojai dažniausiai labiau išprusę, sumanesni ir iškalbingesni už valdininkus, todėl su mokytojais valdininkai bijo ginčytis. Bijo ir to, kad visi pamatys – pirmiausia iš visų švietimo tarnybų reikia išguiti netinkamaus tarnautojus (gal ir mane?…).

*

Sakiau ir sakysiu – geras Mokytojas visada turės darbo ir gaus gerą atlygį už darbą! Pasidomėkite, kokius atlyginimus gauna Vilniaus privačių prestižinių vaikų darželių darbuotojai. Visi jie įgiję pedagogų išsilavinimą, yra mokslų magistrų! O paskui paskaitykite piktus „pedagogų“ komentarus žiniatinklyje, suskaičiuokite gramatines klaidas… Kodėl valstybė turėtų išlaikyti nemokšas?!

*

Džiaugiuosi ir gėriuosi, kad mūsų gimnazijoje yra puikių Mokytojų! Štai ir šįryt – gera žinia: Aidas Kilda Vidurio Europos matematikos olimpiadoje iškovojo sidabro medalį! Kaip gali nenorėti dirbti tokioje gimnazijoje?

Atsakymai

Burgis, 2012-09-12 09:34:34

Įvertinkite…

cimas, 2012-09-12 11:04:54

Kelios savaitės atgal – lryto tv studija vedėjas Jakilaitis. Svečiai Steponavičius ir pora kaip ir profsąjungos lyderių.

Jei susidaryti įspūdį tik pagal tą laidą tai mūsų švietimas jei ir nežydi tai bent jau pradėjo eiti teisingu keliu.

Nesu įsigilinęs į daugelį švietimo problemų, bet bendros žinios ir problematika kur kas aukščiau šalies vidurkių. Ir darosi baisu kas ir kaip bando oponuoti ministrui bei kokie rūpesčiai kankina bei koks jų išprusimo lygis.

laisvamanis, 2012-09-12 12:16:09

būtų puiku, jei būtų smagu ne tik kolegoms – tai turi džiuginti moksleivių tėvus ir moksleivius. deja…