Nedovanokite sriubos!

Nebegaliu žiūrėti TV LNK! Ką tik vienam sukarpė kostiumą, kad tik mes greičiau paaukotume kelioms lėkštėms sriubos… Ką tik ministras sutiko paaukoti kaklaraištį, kad tik mes paaukotume kelias lėkštes sriubos… Tas ministras, kuriam tiktų pasirūpinti, kad NIEKAS NIEKADA neprašytų paaukoti sriubos! Kad žmonės nebūtų pažeminami iki elgetų! Kad televizija nepasidarytų „šou“ su Seimo pirmininke, kadenciją baigusiu prezidentu, panaudodama vagšus žmones kaip to „šou“ subjektus. Kur tai matyta – iš labdaros pasidaryti sau pramogą?! Ar tie, sėdintys salėje, sėdintys prie TV, nežino, kaip padėti skurstantiems?! Jie neturi kaimynų, giminaičių?

*

Kaip tik šiandien perskaičiau anglišką pokštą: jei visų mūsų gyvenimo tikslas yra padėti kitiems, tai kam mums tie kiti? Iš tiesų, ar mes pagaliau kursime orių žmonių valstybę, ar tik turčių ir elgetų valstybę? Ar dabar visas problemas spręsime labdara, o ne valstybės sąranka? Ką tik seimūnai balsavo, kad anksčiau prisivogto turto atimti negalima, o dabar tie patys seimūnai paaukos po 5 litus sriubai?!

*

Ir nebus šventvagiška paklausti – kas tie kiti, kuriuos turime remti? Visi padegėliai? Visi nukentėję avarijose? Visi netekę vaikų? Visi anksti susirgę sunkiomis ligomis? Būkime teisingi – ne! Labdaros šaukiasi ir valkatos, tinginiai, girtuokliai, nevykę karjeristai, netikę tėvai ir seneliai. Netekusieji darbo, nes niekada nenorėjo ir nemokėjo dirbti. Vogusieji sovietmečiu ir nebemokantys vogti kapitalizme. Nemokšos, nes niekada nenorėjo mokytis. Ne, niekada tokių neremsiu!

*

Bet tik nemanykite, kad neremsiu nė vieno! Remiu ir remsiu! Ką? Tuos, kuriuos suranda mano širdis… O man sriubos niekada nedovanokite – leiskite numirti oriai.

Atsakymai

sonata, 2010-12-08 22:05:44

Sunki tema nakčiai… Viena vertus, tinginiai, girtuokliai yra blogai. Bet pagalvoju – negimstama gi tokiais. Kas privedė iki to – silpnavališkumas, dvasios liga, aplinkybės? Neišeina žmonių surūšiuot “stiklas-popierius-plastmasė”. Tematau vieną išeitį – priversti užsidirbti sriubos lėkštei, jei žmogus nėra neįgalus. Žinau, prievartinis darbas neefektyvus, bet formuoja įpročius. Pažeminsim orumą prievarta? O gal tokio tipo prievarta nežemina. Visaip galvoju. Tik labai gaila jo, besišildančio “Akropolio” kamputyje, kol nepamatė apsauga. Nieko neprašančio. Ir taip rėžiančio akį vitrinų spindesio fone. Tą akimirksnį apgailėtinai išrodo visa ta butaforija su n-metrų ilgio “egle” iš šampano butelių.

Redita, 2010-12-08 23:07:40

Aukosiu visiems ir tyliai padėkosiu Dievui, kad nesu viena iš tų, prašančių sriubos ar centų. Nemeilė smogia į mus agresija; kokią visuomenę kuriame, tokioje ir gyvename. Ir Burgiui neleisčiau mirti iš bado, kad ir kaip jis norėtų mirti oriai. Kaip mes po to gyventume, kaip susitartume su savo sąžine?

nesvarbu, 2010-12-08 23:58:43

Redita, Amen.

Povilas, 2010-12-09 10:41:29

Įsiminė viena Degutienės mintis (tada dar nebuvo Seimo pirmininkė), pasakyta kalbant apie vaistų kainas: esą, jos motinai irgi reikia vaistų, ir jei kainos nebus pažabotos, ji (motina) vaistų nebeįpirksianti. Apsivertė man tada širdis kelissyk, ir nuo tada man Degutienė nebėra MOTINOS dukra…

Burgis, 2010-12-09 13:14:52

Negaliu nurimti… Nacionalinės premijos laureatas dovanoja senutei Maltos ordino šaliką. Tokį labai ryškų, su dideliu ordino ženklu. Kad močiutė tą šaliką nešiotų, ordiną reklamuotų ir visiems prisipažintų, kad yra remtina…

Ir visa tai filmuoja TV: koks geras laureatas, koks geras ordinas, kokia gera televizija ir kokia vargeta ta senelė…

*

Ar tu, ordine, ar tu, laureate, negalėtum senutei dovanoti tiesiog kašmyro vilnos šaliką? Geltoną, baltą, juodą, žalią? Be jokių ženklų! O gal net galėtum dovanoti nefilmuojant?!

Smokas, 2010-12-09 13:39:21

viskas gerai, senutė, tai juk nesipriešina. 🙂

Smokas, 2010-12-09 13:52:26

Tos mūsų senutės, tai mūsų Nacionalinės premijos laureatų, žurnalistų, direktorių, viršininkų,seimūnų,mokesčių inspektorių,ministrų,kontrabandininkų ir t.t. motinos iš kurių ir gaunama pirmoji gyvenimo mokykla.

D., 2010-12-09 15:01:41

labai taikliai pastebėta. Bet tai jau kiek laiko vyksta. Tuštybių mugės.

Smokas, 2010-12-09 15:35:09

Aš tik vieno nesuprantu, ko tie intelektualai nori iš tų žmogeliukų? Paklausus bet kurio, kad ir J.Marcinkevičiaus, visi porins dorybingomis akimis, kad šeima yra visko pamatas, šventovė, plyta valstybės rūmuose, aukščiausias moralinis institutas. Jei aukščiausias institutas, tai yra višiškai suprantama ir pateisinama, kad kelių erelio užmušusio kelis vaikus tėvai meta visas pajėgas, kaip ištemti savo atžalą. Visiškai logiška, aukščiausia moralė priklauso šeimai, o ne įstatymui – kaip bendruomeninei moralei. Daug neįprasčiau atrodytų jei tėvas ar motina išsižadėtų savo sūnaus ar dukros, žiauriai nusižengusių bendruomenės moralei. Apsidairykime aplinkui, sėkmingiausi verslai – šeimyniniai verslai. Kad ir ta pati Vilniaus Prekyba. Kas tam laureatui rūpi,kad kažkas internete paplepės apie jį. Jo moralės pradinis ir pagrindinis etalonas

yra jo šeima, jo saviškių ratas. O ten jis yra visiškai OK.

Povilas, 2010-12-09 16:18:30

Burgiui: pritariu Jums. Įdomu, kas džiaugiasi, žiūrėdamas į tyčiojimosi iš vargstančių scenas televizijoje? Tie, kurie dalija šalikus, jiems patiems nekainavusius nė cento, tie, kurių veidus (?) transliuoja TV. Štai šiandien LTV tiesiogiai transliuoja biudžeto priėmimą, suradau jėgų truputį stebėti seimūnų spektaklį. Tik viena scena: profesorius K.Masiulis itin ciniškai pasityčioja iš dar ne profesoriaus A.Šedžio. Tribūnoje – finansų ministrė I.Šimonytė. Išgirdusi šį lėkštą ir šlykštų pasityčiojimą, ji ima ploti! Prieš kamerą, visos Lietuvos akivaizdoje! Norėčiau žinoti, kuris Profesinio rengimo centras suteikė K.Masiuliui profesoriaus vardą, kurią aukštąją mokyklą yra baigusi I.Šimonytė. Tai nėra priekaištas toms mokykloms, priešingu atveju Vilniaus universitetą reikėtų uždaryti: jį baigęs premjeras A.Kubilius.

Baisuoklis, 2010-12-09 20:07:04

Koki universitetą baige prof. V. Landsbergis? Ta universitetą būtina nedelsiant uždaryt!! Nes kuomet buvo valdžioje “neprastumė” desovietizacijos įstatymo.

Negalėtų bolotiruotis buvę “šlovingosios TSKP” – nesislaidytų povilai virtualioje erdvėje.

Povilas, 2010-12-10 11:38:05

Baisuokliui: kaip susiję desovietizacija ir virtuali erdvė?

giedrius_m, 2010-12-10 12:31:40

Remti žmones yra geras tikslas. Ir skatinti remti (kas turėtų būti tų laidų tikslas). Tai, kad daroma savireklama… na kagi, tokia viso to kaina. Kai tos savireklamos per daug, laida nebeatliks savo tikslo.

Išsilavinimas negarantuoja, kad žmogus bus mielas, geras ar protingas. Akademinis laipsnis irgi ne.

Visi turime savų baimių, problemų, jautrių vietų, etc.

As, 2010-12-13 21:23:16

Na, apie lnk tv tai čia labai tinka toks šių trijų raidžių šifras: Lnk – Lietuvai nereikalingas kanalas.