Neišmoktos žydų istorijos pamokos

***

Kristus buvo žydas, tiesa? Tai kodėl tie, ant kurių diržų buvo parašyta „Gott mit uns“, žudė žydus tik todėl, kad jie žydai? O kodėl lietuviai žudė žydus? Todėl, kad žydai kolaboravo su sovietais? Visi žydai kolaboravo? Pagal požymį: jei žydas – tai kolaboruoja?

Kažkaip neprisimenu, kad tėvai būtų sakę, jog tie, kurie mus išvežė į Sibirą, buvo žydai… Ne, ten nebuvo rusų! Kur tu rasi Paminiejų kaime prie Plungės rusų?! Lietuviai išvežė.

*

Tai va: sakiau ir sakysiu, kad reikia suprasti tikrąsias žmonių niekšingumo šaknis. Savo istorija pasimokiau: laiku nesuprasi – turėsi iškęsti niekšų patyčias. Turėjau matyti ir suprasti, kad visokie adžgauskai, stadaliai, balžekaitės, drozdienės, baršauskai, narkevičiai gyveno tada, gyvena ir dabar. Niekas nepasikeitė. Nuo to, kad atkūrėme nepriklausomybę, niekšų nesumažėjo. Nuo to, kad praėjo daug metų po holokausto, niekšų nesumažėjo.

Todėl šiomis dienomis, minint Vilniaus geto likvidavimo metines, verta parymoti ir įsivaizduoti, kaip ir kas anais laikais buvo sužvėrėjęs. O tada apsidairyti aplink…

Atsakymai

petras, 2018-09-24 08:34:06

Lietuviai nevežė, jie pridavė.

Egidijus, 2018-09-24 12:38:35

Kažkodėl istorijos faktai mokykliniuose istorijos vadovėliuose pateikiami iškreipti arba nutylimi ir niekas net nebando pareikalaut tiesos.

Juozas P., 2018-09-24 14:08:08

Klausimą apie AMB atsiprašymą knesete p. Burgis sąmoningai nutylėjo?

Burgis, 2018-09-24 14:12:26

Juozui P.: ne, nieko sąmoningai nenutyliu! Tiesiog ta tema per plati, kad viską aprėptum…

Juozas P., 2018-09-24 20:02:45

Koks čia per platumas!!! Teisėtai išrinktas antrosios LR prezidentas atsiprašė Izraelio parlamente už tų lietuvių- tautos išgamų- veiksmus, kurie prisidėjo prie pirmosios LR piliečių – žydų tautybės piliečių, apie 200 tūkstančių- visiško išnaikinimo.

Net aktorius Deividas Suše, BBC laidų cikle atradęs savo šaknis netoli Kretingos, stovėdamas prie didžiulių žydų kapinių, stebėjosi- šitoks mažas miestelis ir šitokios didelės kapinės.

qwerty, 2018-09-26 15:46:55

Tai, kad tai Birutei Drozdienei pašvilpti ant pačio lojimo. Kaip siautėjo Birutė Kauno teisme, kaip tyčiojosi iš žmonių, atvirai bei ciniškai rodė savo visišką profesinį degradą, taip ir toliau rodo. Nejaugi šią subjektę taip ir išleisime į pensiją nenubaudę? Bet jau išvyti iš teismo privalu būtų. Kaip galvojate?

qwerty, 2018-09-26 16:07:34

Juozai, o kas ir kada iš žydų pusės atsiprašė lietuvių? Ar kas nors kada nors atsiprašė dėl žydų išgamų, kurie sudarinėjo tremiamų lietuvių sąrašus, dėl žydų išgamų, kurie lietuvius tardė NKVD rūsiuose, dėl žydų išgamų, kurie siuntė vaikus, senelius į mirtį?

Dalius, 2018-09-26 16:33:35

Visose tautose visokių yra. Labai gaila, kad praeitame amžiuje vyko žydų genocidas vieno isgamos iniciatyva, o paskui jau pasireiškė bandos jausmas. O toje bandoje tai jų visokių iškrypėlių buvo pilna.

Juozas P., 2018-09-26 19:49:43

qwerty. deja, bet:

Anglų- būtų tik egzotika. 🙂 🙂

*prieškario Vokietijoje- o tai apie 80 mln., o žydų vos 0,5 mln., bet iš tikro jie buvo užvaldę viską.

Ir aš nemyliu žydų. (Nes jie gudresni, protingesni, vieningesni etc)

Bet juos gerbiu.

Cinkelis tame- jog žydus naikino vien pagal požymį- “žydas”, ko niekad nebuvo pagal požymį “lietuvis”.

Nemanau, kad sutiksi, kaip ir nemanau, jog p.Burgis diskusijom įsilies. Taip patogiau.

Rostanas, 2018-09-26 20:16:58

Labai gera tema ir ypatingai gera pamoka. Būtų gerai, kad mokyklose vaikus istorijos mokytų seni žmonės, kuriems nebėra prasmės parsiduoti. Vaikai sužinotų nors ir subjektyvią, bet tikrą istoriją. Ne kaip dabar kad istorikai remiasi knygomis, o ne archyvais ar žmonių pasakojimais.

Egidijau, ne tik istorija yra iškreipta. Jei gerai pasigilinsi, tai pamatysi, kad ir fizika, geografija, matematika, chemija, muzika ir taip toliau yra iškreipti. Ne veltui moksleiviui draudžiama turėti savo nuomonę, kuri skiriasi nuo scenarijaus ar choro.

O kalbant apie žydus, tai yra subtili tema. Aš esu pastebėjęs, kad yra dviejų tipų žydai: tikri ir netikri. Tikri žydai nesikiša nei į respublikų reikalus, nei jie turi kokią nors pilietybę. Pvz., ar esate matę žydą su lietuvos pilietybe? Toks gali būti tiktai netikras žydas. Be to, tikras žydas niekada nedirba kitam. Todėl jei sutiksite žydą, kuris dirba kam nors, tai žinokite, jog jis yra netikras žydas. Yra daugybė paprastų žmonių, kurie yra priėmę žydų tikėjimą bei pasikeitę pavardes į žydiškas, bet jie nėra tikri žydai. Tam, kad geriau suprastumėte pasidomėkite apie žydų tikėjimą ir papročius, paskaitykite Talmudą. Kažin kiek išvis bėra tų tikrų žydų? Ir šiaip klausimas, ar žodis žydas kartais nėra kokia nors priedanga?..

Burgis, 2018-09-26 20:35:49

qwerty: man visai neberūpi, kaip gyvena, kur dirba, kaip elgiasi tie niekšai! Jie jau neturi ir niekada neturės žmogaus verto gyvenimo. Aš tik retkarčiais visiems profilaktiškai priminsiu, kad jie niekšai. Ir mokysiu taip, kaip mokė Julijus Fučikas: „Žmonės, būkite budrūs!“

Juozas P., 2018-09-27 20:54:35

„Žmonės, būkite budrūs!“

net juokas neima.

qwerty, 2018-09-28 18:48:16

Juozai, ką turite galvoje, kuomet taip sakote?