Neišsižadėk savo gyvenimo, nepasitikėsiu tavimi…

*

Pabaigoje tik pridursiu, jog nesu Justino Marcinkevičiaus kūrybos fanas. Net ir Putinaitės teigiamai vertinamą “Grybų karą” neprisiverčiu skaityti savo dukrai. Istorija apie tai, kaip įnoringa ir kaprizinga žmona (paliepė) manipuliuoja savo pasyviai agresyviu vyru (baravyku) atsiduoda pašvinkusiais stereotipais, kurių savo dukrai nenoriu skiepyti.

Ainius Lašas. www.delfi.lt

***

Kartais man pasidaro nesmagu, kai nebesuprantu: ar jie tik taip moka juokauti, ar aš beviltiškai pasenau? Na, jūs man pasakykite, ar gali protingas, rimtas žmogus taip juokauti? Sakote, jis nejuokauja?! Tada aš beviltiškai pasenau…

*

Bet ši tema – ne apie keisto skonio ir mąstymo tėtį. Ši tema apie tai, ką jau ne pirmą kartą užkabina „pasaulio teisuoliai“.

*

Pasakysiu tai, ką jau ne kartą sakiau: žmonės, kurie išsižada savo praeities, yra labai pavojingi. Juk tai, kas yra dabartis, tai, ką jie sako ir daro dabar, netrukus bus praeitis ir jie vėl jos išsižadės!

*

Taip, aš buvau pionierius, aš buvau komjaunuolis, aš buvau aktyvus komjaunuolis. Kitokie universitete Lenino stipendijos negauna, bet aš ne dėl stipendijos buvau aktyvus! Man patiko veikti, būti, kurti. Bet aš nieko niekada neišdaviau, todėl ir nieko niekada neišduosiu! Ir niekada, niekada, niekada neišsižadėsiu nė sekundės savo gyvenimo! Nei savo laimėjimų ten, kur jums atrodo juoda, nei savo klaidų, kurias dariau ir darau nuoširdžiai, atvirai.

*

O jūs, išverstakailiai, smerkite visus iš eilės, manęs nepraleiskite! O jūs, menkystos, kurie nei tada, nei dabar neprilygstate tiems, kuriuos smerkiate, mėgaukitės vienintele jums likusia paguoda – smerkti kitus.

*

Tik nuliūdinsiu jus: kūrėjų, tikrų menininkų, žodžio meistrų jūs neįveiksite… Nei Just. Marcinkevičius, nei S. Nėris jums nepasiekiami…

Atsakymai

ema, 2015-08-13 21:13:10

Nezinau kaip madagiai issireiksti, nieko neuzgaunant. Mano sirdis saukia: salin rankas nuo J.Marcinkeviciaus ir S.Neries. Ne kiekvienam duota dievo juos suprasti.(skiriu Ainiui)

jpn, 2015-08-14 08:42:40

Taip pat neišsižadėkime savo kalbos ,kultūros ir istorijos. Pritariu šiame straipsnyje išdėstytoms mintims:

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/l-kontrimas-polonizacija-rusifikacija-triju-raidziu-kombinacija.d?id=68725780

Andrius, 2015-08-14 09:16:24

Reiketų dar kartą atidžiai perskaityti straipsnį, nes kažko matyt nesupratot

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-lasas-ar-tu-ir-tavo-tevai-buvo-kolaborantai.d?id=68716924

A.Lašas kaip tik mato ne tik balta ir juoda, bet bando apginti tą patį J.Marcinkevičių prieš Putinaitę.

O paskutinė pastraipa apie ‘Grybų karą’, parašyta patrolinimui, ant ko ir užkibote.

Burgis, 2015-08-14 09:48:23

Andriui: viską aš supratau! Kas yra „patrolinimas“? Tai nei humoras, nei satyra, tai prasčiokų kalba. Ainius Lašas tikrai nėra prasčiokas.

*

Mano buvęs rektorius irgi matė, kad nebūna tik balta ar tik juoda, ir spruko į krūmus vos tik jį pagąsdino… Just. Marcinkevičiaus nuo nieko ginti nereikia, tiesiog reikia skaityti Just. Marcinkevičių ir jausti…

petras, 2015-08-14 10:54:31

“Trolinimas” nebūtinai prasčiokų reikalas. viskas priklauso nuo atlikimo manieros. kaip ir visi kiti panšūs dalykai mūsų gyvenime. kaip pvz.

jeigu prasčiokai vyras ir moteris sanguliauja – vadinami sugulovais. jeigu kokie žymus, turtingi, įtakingi ar iš aukštuomenės,apibūdinami kaip gyvenimo palydovai, širdies draugai ir t.t.

jeigu žmogus pigiai ir neįtikinamai “patrolino”, tai dar nereiškia, jog trolinimas yra prasčiokų užsiėmimas 😉

jpn, 2015-08-14 22:24:47

petro,nesuprastink taip visko. Moteris ir Vyras yra dieviškos dimensijos. O tu-apie prasčiokus…

klaustukas, 2015-08-20 23:16:41

Ir meilė duonoj, ir gėlė balse – kiek atiduodi, tiek tavęs ir lieka. Tai kas gi tu ar kūnas, ar dvasia, gyvenime, saldžioji mūsų liepa?