Nejauku…

Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“ – šlamštas. Ne – visiškas šlamštas!

O taip išreklamuotas!

Darosi nejauku dėl parsidavėliškumo…

*

V.Putinas skrenda virš Lietuvos, o visos mūsų tarnybos ir visi atitinkami vadai, ministrai apie tą „vizitą“ sužino jau po skrydžio… O jei kas nors būtų tą lėktuvą numušęs? Iš principo, kad galėtų atakuoti Lietuvą.

Darosi nejauku dėl tokio aplaidumo…

*

Lenkai (lenkai?) pakabina granito lentą Wielka Rzesza, lietuviai (lietuviai?) po poros dienų tą iškabą sudaužo. Geresnio nacionalinės nesantaikos kurstymo nesugalvosi. Tai kas sugalvojo? Kodėl to ėmėsi?

Darosi nejauku, kad nei specialiosios tarnybos, nei politikai, nei valdininkai neparodė jokių ženklų, kad dirba…

***

Kažkam turi būti gėda. Bet nėra…

Atsakymai

Anonimas, 2017-08-19 23:18:13

Ką galvojate apie tai?

https://www.youtube.com/watch?v=aZ-SapIc3qs

Burgis, 2017-08-20 09:15:35

Anonimui: KTU jau seniai charakterizuoju vienu žodžiu – kontrastai. Yra mokslo šviesulių, dorų, protingų, darbščių ir teisingų žmonių, bet yra ir visiškų puvėsių: bukagalvių karjeristų, prisitaikėlių, bailių, sukčių, kyšininkų ir visiškų niekšelių.

Labiausiai supuvusi yra pati viršūnėlė. Baršauską vadinti rektoriumi yra pasityčiojimas iš institucijos. Apie tą tipą ir jo pirmtaką tikrai kada nors papasakosiu plačiau…

Burgis, 2017-08-20 09:17:27

Anonimui: aha, pamiršau ką nors pasakyti apie tą įrašą. Šaunuolis magistras! Bet… raštingumo trūksta. Tik šią kaltę turėtų pasidalyti ir su KTU…

Amber, 2017-08-20 11:00:00

Kadangi tema apie politiką, tai spėju, kad daug komentarų nebus.

Dėl Putino skrydžio galima kelti įvairias versijas, tik reikia nepamiršti, kad tiek mūsų, tiek kitų valstybių valdžią sudaro Sovietų sąjungos palikuonys(įslaptinti agentai) ir jų mokiniai. Juk saviškio niekas nepuls…

Dėl iškabos, tai nenustebčiau, jei tą iškabą sudaužė pačios specialiosios tarnybos, nes vienas iš jų pagrindinių darbų yra kiršinimas.

Juozas P., 2017-08-20 15:12:01

Liūdna, kai tiek tų nevykėlių politikoje.

Ne tik Lietuvoje, bet tas nelabai guodžia.

Nobelio laureatas Obama per aštuonis savo kadencijos metus ne tik neaplaužė ragų Putin’ui, bet savo prasivardžiavimais/užgauliojimais suvienijo (сплочил) rusus…

Mūsų gi JEDG privedė prie to, kad Lietuvos priešas Nr.2 lėktuvais saugo mus nuo priešo Nr.1.

Pasaulio šalių tarpe pirmaujame tik neigiamuose dalykuose…

Gal ne tik iš piršto laužti ir šie reitingai:

WORLD RANKING OF COUNTRIES BY THEIR AVERAGE

https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country

Amber, 2017-08-20 18:17:12

Juozai, mano nuomone, kad nereikėro rašyti “jos ekscelensija”(JE). Būtų užtekę ir DG. Be to, tas jūsų minimas priešas nr. 2 ne taip jau senoje istorijoje yra buvęs Lietuvos išdavikas.

Didelė dalis jaunimo irgi yra nevykėliai, nes domisi krepšiniu, futbolu ar dar kokiais vėjais, vietoj to, kad domėtųsi politika ar ekonomika. Jaunimas nuo mažens auklėjamas domėtis viskuo, tik ne suaugusiųjų reikalais. Stebuklas, kaip jie sugeba savarankiškai be tėvų išgyventi. Beveik nebėra brandžių žmonių.

Juozas P., 2017-08-21 12:30:59

Dėl priešų ir “priešų” – negalima eiti pirmyn, žiūrint atgal.

ES pradėta kurti 1957 metais. Taigi, praėjus tik 12 metų nuo IIPK kruvinų įvykių. Kokiais 1941-42 metais bet kas, prakalbęs apie ES principus būtų jei neišjuoktas, tai bent jau nesuprastas.

Dalius, 2017-08-21 22:35:20

Dėl Putino tai, Bronislovai, “perspaudėt”. Prezidentinio lėktuvo taip lengvai nenumuši-per daug stipri apsauga.

Giedrius, 2017-08-21 23:06:24

Juozui P. Yra amžini principai, ir būna žmonių fantazijos apie tuos principus – savotiški trumpalaikiai eksperimentai. Šiuo metu vyksta eksperimentas: kur atves neribota ir nelygstama (kaip išsireiškė vienas filosofas) asmens laisvė. Visi nekantriai laukiam atsakymo į klausimą: ar gali daugiau mažiau padorų istorinį laikotarpį egzistuoti visuomenė, kuri susikoncentravo tik į vartojimą, malonumų paieškas bei savo ego tenkinimą? Jokių vieningų globalių tikslų, išskyrus vartojimą, jokio gamtos tausojimo, jokių idėjų, net užuominų apie tai – ką daryti, kad pasaulyje būtų mažiau skurdo, skausmo ir kančios? Ir pagrindinis klausimas – o dėl ko iš viso gyvename, jau seniai išbrauktas iš visų dienotvarkių, kad nekeltų bereikalingos sumaišties vartotojiškose smegenėlėse, nes tai trukdo apdoroti informaciją apie vykstančias pramogas bei akcijas prekybos ir pramogų centruose.

Laikas permąstyti tuos principus. Filosofai laukia nesulaukia tokios užduoties, o mūsų valdžia kol kas juos ruošia tik tam, kad… jie papildytų pardavėjų bei kasininkų gretas prekybos centruose. Puikus visiško strateginio mąstymo nebuvimo pavyzdys.

Lukas, 2017-08-22 08:52:40

Giedriau, ar ne per daug pesimistiškai žiūrite į šiandienos pasaulį? Jokių vieningų globalių tikslų? O kaip Paryžiaus susitarimas, kuriame 195 valstybės teisiškai (!) įsipareigojo sumažinti anglies dioksido taršą, stabdyti globalinį atšilimą? Atsinaujinantys energijos ištekliai populiarėja vis labiau, o kiekvienais metais daugiau ir daugiau valstybių sugeba visiškai apsirūpinti atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

2011 metais, pačiame finansinės krizės įkarštyje, kai apie jokį ekonominį atsigavimą nebuvo nė kalbos, Pasaulio Bankas pakėlė absoliutaus skurdo ribą dvigubai (ženklas, kad skurdas, ypač neišsivysčiusiose kraštuose, mažėja). Kaip tik prieš savaitę žurnale “Foreign Affairs” skaičiau, jog 1975 virš 50% pasaulio gyventojų gyveno žemiau skurdo ribos. Koks tas skaičius šiandien? 10%

Žinoma, pasauly dar yra daugybė kančių, skurdo ir skausmo, bet tikrai viskas nėra taip blogai, kaip Jūs norite parodyti. Situacija tikrai gerėja, tačiau ypač slogų šiandienos įspūdį sukelia medija, kuri, siekdama pelno, nevengia gąsdinti žmonių, pritraukti skaitytojus baugiomis antraštėmis. Nueikite dabar į delfi ir pažiūrėkite, kokie straipsniai figuruoja pačiame puslapio viršuje, – keturi iš penkių kalba apie ateities grėsmes, baisias prognozes. Kodėl didžiausias Lietuvos žinių portalas nerašo apie tai, kad vakar buvo nugalėtas vienas iš didžiausių ISIS strateginių taškų? Kodėl nerašo apie tai, kad šiandien Angela Merkel išsakė planus visiškai atsisakyti dujomis/benzinu/dyzeliu varomų mašinų iki 2030 metų? Tai turbūt būtų nepelninga, o žmonės nebijotų…

Burgis, 2017-08-22 09:53:01

Daliui: prajuokinote… Lėktuvas gali „sugesti“, tarnybos gali ką nors „supainioti“ (Kačinskio atvejis), gali būti „žmogiškoji klaida“, gali ką nors „supainioti“ kieno nors raketa „žemė-oras“… O, variantų yra daug!

petras, 2017-08-22 14:24:10

jo, kino filmai, mums lietuvaičiams sunkiai įkandama užduotis. nėra tradicijų, nėra gerų scenaristų ir dar aktoriai visi iš teatro (ne kino aktoriai). aikšu ir režisieriai, arba tokie, kurie nieko originalaus nesugalvoja arba filmuoja kadrus, kur 5 minutes reik į lietų žiūrėt.

Giedrius, 2017-08-22 22:46:22

Lukui: Sakoma, pesimistas tai yra gerai informuotas optimistas 🙂 Vis tik, priskirčiau save prie realistų, nes norint pradėti tvarkytis bet kokioje, kad ir pačioje blogiausioje situacijoje, visų pirma reikia žinoti kokia situacija yra. Taip pat tikiu ir žinau, kad išeitis yra visada ir iš pačios sunkiausios padėties. Tai ta prasme esu didelis optimistas.

Tai ką gi mes turime? 20% pasaulio gyventojų suvartoja 80% visų pasaulio išteklių. Hmmm… socialinė atskirtis ir nelygybė. Karo pramonei skiriama 12 kartų daugiau pinigų nei pagalbai besivystančioms šalims. Kodėl šių skaičių nesukeitus vietomis? 1 mlrd. pasaulio gyventojų geria nešvarų vandenį. Gal pasaulio turtingieji galėtų išsikelti sau tikslą aprūpinti nemokamai geriamu vandeniu visus to trūkstančius? Va čia tai būtų globalus vieningas tikslas. Beveik 1 mlrd žmonių kenčia badą. Hmmm… Čia turbūt tie 10%? Nors šiek tiek skaičiai nesueina. Apie 40% pasaulyje dirbamos žemės yra visiškai nualinta. Kasmet išnyksta 13 mln hektarų miškų pasaulyje. 75% žvejybos plotų yra išeikvota, išsekę arba jiems gresia išnykimas. Kas visa tai atsodins ir atkurs? Vandenynuose susiformavusios ištisos šiukšlių salos, gresiančios pavirsti šiukšlių žemynais. Kas tai sutvarkys? Oksfordo universiteto tyrimai rodo, kad 47% amerikiečių neteks darbo dėl visuotinės kompiuterizacijos. Panašios tendencijos ir visame pasaulyje (Jau matėme automatines kasas prekybos centruose :). Kas tiems žmonėms duos darbo? 1% pasaulio turtingųjų turi daugiau turto už likusius 99%, o 62 turtingiausi žmonės – daugiau nei pusė planetos skurdžiausių gyventojų. Ir ši tendencija nuolatos ryškėja.

Elektra varomi automobiliai žinoma yra gerai, bet tai nesprendžia esminių problemų, kurios glūdi dvasinėje-dorovinėje srityje. Ten yra visų problemų priežastys ir ten pat yra raktas visoms problemoms išspręsti.

Ir pabaigai prieš naktį, pamąstymui, apie perspektyvas. 1934 metais JAV pasirodė veikalas “Seksas ir Kultūra”. Jos autorius J.D. Unvinas tyrinėjo 16 aukšto išsivystymo civilizacijų ir 86 primityvių kultūrų istoriją. Jis teigia, kad civilizacijų mokslinė, ekonominė ir kultūrinė pažanga tiesiogiai siejosi su tų kultūrų atstovų: moterų ir vyrų tarpusavio santykių kultūros kilimu. Teigiama, kad pažanga ir palaidas seksualinis gyvenimas – nesuderinami dalykai… http://alkas.lt/2012/06/25/a-zarskus-civilizacija-seksas-ir-islikimas/ Ir ką gi mes tuo klausimu turime? … Visuotinę seksualizaciją? … Kažin kuo tai baigsis? … Labai įdomu.

Vitalis, 2017-08-22 23:17:17

Giedriau, ačiū už puikias įžvalgas.

Juozas P., 2017-08-23 13:16:58

”šiandien Angela Merkel išsakė planus visiškai atsisakyti dujomis/be” – 2030 metais Jungtiniuose Europos kalifatuose?

NiekurNeiva, 2017-08-28 09:37:26

Youtube: Facebook CEO Mark Zuckerberg delivers Harvard commencement. Full speech 2017

https://tjournal.ru/45001-perevod-polnoy-rechi-marka-cukerberga-pered-vypusknikami-garvarda paklausykite – nesigailėsite!

http://news.harvard.edu/gazette/story/2017/05/mark-zuckerbergs-speech-as-written-for-harvards-class-of-2017/