Neliesk laimingo vaiko!

Pirmoji taisyklė, kurios sūnus išmokė tėvą, kai jam gimė vaikučiai: „Seneli, neliesk laimingo vaiko!“ Labai pasiteisino! Kol vaikutis ramiai guli, miega, žaidžia, nereikia jo kalbinti, čiupti į glėbį, maitinti… Senelis turi apsireikšti tada ir tik tada, kai vaikutį reikia nuraminti, pamaitinti, pakeisti drabužėlius, kai kaip nors vaikučiui reikia padėti…

*

Valstybės tarnybos, kontroliuojančios visų mūsų gyvenimą, šios taisyklės nesilaiko… Emigrantai sako, kad kitose šalyse laikosi, o pas mus nesilaiko. Jūs man pasakykite, ką naujo kasmet gimnazijoje gali rasti priešgaisrinės saugos inspektoriai? Ką tik stropi tarnautoja pusdienį „tardė“ mano pavaduotoją ūkiui. Jei ką nors netinkamo rado, tai kodėl to nerado ankstesni inspektoriai? Juk čia jau bent dešimt metų niekas nesikeičia!

*

Priminsiu nežinantiems: gimnazija įkurdinta vienoje buvusio bendrabučio laiptinėje. Čia nėra valgyklos. Čia nėra chemijos, fizikos ar panašių padidinto pavojingumo laboratorijų. Čia nėra kokio nors degaus interjero. Kodėl mus kasmet reikia tikrinti!?

*

Čia kalbu tiek apie vieną tarnybą, bet esu rašęs ir apie pustuzinį kitų…Visos jos susikuria sau „darbo frontą“. Visos jos išlaikomos už mūsų pinigus. Kodėl negalima sudaryti „padidinto patikimumo“ (o tokia yra KTUG) organizacijų sąrašą ir palikti tas organizacijas ramybėje, kaip laimingus vaikus? Žinoma, kilus menkiausiam įtarimui, kad vaikutis kažkaip pakeitė būseną, ateikite ir tikrinkite!

Atsakymai

Burgis, 2013-05-27 14:46:41

Reitingams…

Rokas, 2013-05-27 15:39:00

Kai kurios komisijos ir jų reikalavimai būna ne tik nepagrįsti, bet ir nevisai įmanomi.

Vien tai, kad už išpaišytas sienas atsako pastato savininkas – juokinga. Išpaišo tau sienas, turi krapštyt nemažus pinigus, kad jas nušveist, o jei tuo metu neturi – bauda. Taip ir su inspekcijom, ne viskas yra tikrai būtina, ko jie reikalauja.

Stud.ktu.lt, 2013-05-27 17:27:59

Turi žmonės iš kažko gyventi… Va, neturiu darbo, tai užsidedu inspektoriaus kortelę ir einu tikrinti mokyklų.

Aišku juokauju, bet dalinai tiesa: savotiškas legalus pinigų plovimas

sonata, 2013-05-27 17:59:52

Visai neseniai teko kartotis tik 25 įstatymus ( įskaitant ir Viešųjų pirkimų, kurį sudaro “tik” 96 straipsniai). “Darbuotojų saugos ir sveikatos ” – “tik” 50 straipsnių. Su smulkiais punkčiukais. O kur dar likę 23 įstatymai… Vykdant viską paraidžiui, įmonei pagrindine veikla užsiiminėti liktų gal penktadalis laiko. Visa kita – “reikalavimų vykdymas”. O dar neperžvelgiau susijusių poįstatyminių aktų. Taip kad įvairių instancijų inspektorių darbo vietos garantuotos 200 metų į priekį.

ak, 2013-05-27 19:37:02

Kad LR yra biurokratų mafijos terorizuojama šalis – jokia naujiena. Įdomu, kaip vis dėl to įsigudrina išgyventi tokios gimnazijos kaip KTU, Licėjus ir kt. Juk jas valdininkai galėtų tikrinti ir už ,ką nors bausti kasdien.

Dalia, 2013-05-27 19:52:44

iš tikrųjų turėtų nustatyti krietrijus mažą rizikką keliančių įmonių ir netikrintir bent minimaliai.