Nelygiaverčiai mainai

Vieną po kitos skaitau Haruki Murakami knygas…

Kasdien stebiu mylinčių (?) vienas kitą gimnazistų poras…

Dažnai sutinku baigusius gimnaziją jaunus žmones arba jų tėvus ir beveik niekada neišvengiu klausimo: „Šeima, vaikai?…“

*

Ir iš viso to gimsta tokios emocijos:

*

Šį kartą nerašysiu apie aistringą, viską kelyje nušluojančią, visas užkardas įveikiančią meilę. Jai negalioja jokie vyruko ir mergaitės suderinamumo principai. Pakalbėkime apie murakamišką protu valdomą procesą.

*

Jaunystėje žinojau, kad vyrukas turi būti aukštesnis už mergaitę. Bet, po galais, kiek aukštesnis? Centimetru, dviem ar bent sprindžiu? Nesu aukšto ūgio, todėl tas klausimas manyje žadino nevisavertiškumo jausmą.

*

Jei ji graži ir iš turtingos šeimos, tai gal galima ją „imti“ net ir tuo atveju, kai jos intelektas likęs už kadro?

*

O jei aš protingas, bet nelabai gražus, taip kiek to negražumo kompensuoja protas? Dar turiu pasimokyti, gauti porą diplomų ir balansas bus pasiektas?

*

Ji iš kaimo, iš daugiavaikės šeimos, o aš vienturtis miestiečių vaikas. Kas iš to gali išeiti?

*

Draugauti gali, bet ar esi tinkamas seksui? Kas bus, jei paaiškės, kad jos lūkesčiai šioje srityje gerokai pranoksta tavo galimybes? O jei atvirksčiai – tu norėsi dvigubai daugiau nei jai bus priimtina? Kaip pasitikrinti, pasimatuoti, jei nė karto su niekuo nebandei? Tai gal pabandyti? Bet jei ir ji su kitu pabandys, tai gal tau nepatiks? O gal nieko tokio?

*

Pradžia visada graži. Numatei, ką darysi, jei tęsinys tau neptiks? Jei nepatiks finalas lovoje? Nejaugi visi kiti kriterijai nieko verti? Bet gal vis tik geriau laiku pakeisti partnerį?

***

Gana. Beveik visada – nelygiaverčiai mainai… Apie tai ir rašo H.Murakami. Bet jūs, jaunos mergaitės, neskaitykite. Gyvenkite savo, o ne knyginį gyvenimą. Gamta viskuo pasirūpins, jei gyvensite sąžiningai.

Atsakymai

Burgis, 2014-05-28 10:18:45

Įverčiams…

ainana, 2014-05-28 11:55:08

Perdaug jau cia apie LOVA ir seksa.

Kaip koks pornosaitas …

Burgis, 2014-05-28 12:29:08

ainanai: taigi įspėjau, kad skaitau H.Murakami… Panašu, kad ir Jūs, kaip ir aš, atitrūkęs nuo dabartinio gyvenimo…

Kaimietė, 2014-05-28 16:19:49

Atsiprašau, ar jis „neskystas “ rašytojas? Nieko jo neskaičiau, ar verta pradėti?

Burgis, 2014-05-28 16:36:01

Kaimietei: ne, jis nėra „skystas“ rašytojas, bet nėra ir mano stiliaus. Skaitau kas trečią eilutę, todėl jau baiginėju ketvirtąją knygą.

*

Kita vertus, jis dviejose knygose labai įtikinamai parodė tai, ką čia ne kartą esu rašęs – negalima tuoktis ne su mylimu žmogumi…

Kaimietė, 2014-05-28 17:47:41

Ačiū.

Kai skaitau Granauską, būnu transe – nuo žodžių, sakinių, minčių. Skaitau ir tyliai, ir garsiai… Man tai – aukštasis pilotažas.

Jūs kritikavote Baricco… Bet rašymo maniera panaši. Tik Baricco – drugelis, o Granauskas – akmuo.

Indra, 2014-05-28 19:50:10

Gerb. Bronislovas daug, aistringai, įkvepiančiai kalba apie darbą. Aš suprantu, kad tai prasmingos mintys apie veiklą – plačiąja prasme. Visur dirbti šimtu procentu: namie vyru, tėčiu, seneliu; darbe – direktoriumi, vadybininku, mokytoju, išminčiumi; sode – žemdirbiu, poetu; dirbant su savimi – analitiku, filosofu, rašytoju, vienuoliu…

Meilė – taip pat darbas – sudėtingas, ne kiekvienam įkandamas… Tie, kurie atsakingai, be atlygio dirba Meilei, jos ir sulaukia, ją išsaugoja, ja džiaugiasi ir dalijasi su kitais.

Dažnai jaučiu dėkingumą už Jūsų Darbą!

tikinti, 2014-05-28 21:49:09

Viena iš tų dviejų turėtų būt “Į pietus nuo jūros, į vakarus nuo saulės”..O kita? Man Murakamio knygos labiau ne apie meilę, o apie vienišumą, susvetimėjimą, rodos tie žmonės aplamai nežino kas ta meilė…

Rasa, 2014-05-29 13:10:40

B. Burgis: “Gana. Beveik visada – nelygiaverčiai mainai… Apie tai ir rašo H.Murakami. Bet jūs, jaunos mergaitės, neskaitykite.”

Internetinė išmintis: “Kaip galima išmokyti vaikus būti gerais, jeigu Tarzanas vaikšto nuogas, Pelenė namo grįžta tik po 12 nakties, Betmenas laksto 450 km/h greičiu, o Snieguolė miega su septyniais nykštukais! Baisu!”

🙂 Geros dienos visiems 🙂