Nepasakyta kalba laukia…

Tai va, net prokuroriukas neišdrįso pasiūlyti realios laisvės atėmimo bausmės…

*

Bet aš dabar čia visai nieko nekomentuosiu! Nemėgstu puskalbės – arba viskas, arba nieko. O visko kalbėti kol kas negaliu ir nenoriu. Palauksiu rugpjūčio 21 dienos, kai paskelbs nuosprendį.

*

Tiesa, TV3 apklausa kol kas parodė 82:18 rezultatą mano naudai. Neblogai.

Bet aš vėl pakartosiu, ką sakiau į kameras, – ta byla niekada nesibaigs. Tai mano didžioji pamoka savo vaikams, man brangiems žmonėms. Tai mano didžioji padėka tiems, kurie neišdavė.

*

Nebenoriu į klinikas… Dabar visas džiaugsmas – vaikai ir anūkėliai. Jie čia, jie mano gyvenimo vasara!

Ir jūs pasilepinkite, pailsėkite… Dabar čia rašysiu rečiau.

Atsakymai

Raimonda, 2015-07-09 20:39:11

‘as apakus’- tik tokius prastus reportazus sugeba lrytas padaryti??! Video is seno, netgi ne is siandienos posedzio! Paziurekit ka 15min mazylis paruose! To pacio Lryto Straipsnis irgi desperatiskas meginimas izvelgti baubu Burgio kalboje, taip ir nepagaunant ka is tiesu nori pasakyti.

Teisus Direktorius- serga ne tik valstybe, svietimas, bet ir ziniasklaida.

vitalis, 2015-07-09 21:48:46

Valstybėms sergant atsiranda šviesuoliai, kurie žadina apsnūdusius ir rodo jiems gyvenimo prasmę. Senovės atėnuose tai darė Sokratas, o šiandien Lietuvoje šią šventą misiją atlieka B. Burgis.

Tai kas sakoma apie Sokratą, visiškai tinka trumpai apibūdinant gerbiamo B. Burgio gyvenimą:

“Sokrato teismo etinė prasmė,suprantama,yra įvairiapusė ir gili. Akcentuojamas toks aspektas:mąstytojas savo pokalbiais ir gyvenimiška elgsena išreiškė ir liko ištikimas tam,kas besąlygiška,kas jo supratimu turi aukščiausios vertybės reikšmę.Nepaisydamas kasdienio gyvenimo sunkumų,komediografų ir patenkintų savimi miestiečių pajuokų,galų gale ir mirties pavojaus,Sokratas pakluso dorovės principo dvasiai.Filosofas K.Jaspersas pabrėžia,kad žmogus,įgyvendindamas tai kas besąlygiška, savo empirinę būtį pajungia idėjai,meilei ar ištikimybei.”

Gerda, 2015-07-09 21:48:55

O Jūs nejuokaukit su lietuviška teisėsauga ir nebūkit toks bravūriškas. Teismas tenkins prokuroro prašymą ir dar teismo salėje Jus sučipuos arba uždės tokią apyrankę ant kojos, kad galėtų probacijos tarnyba kontroliot. Ir be jų žinios negalėsit nakčiai niekur išeit ar išvažiuot kur nors. O jeigu menkiausia pražanga, gausit realiai cypės.

Geriau bėkit iš šitos Lietuvos kur nors į Ameriką ar Australiją. Aš kitos išeities nematau.

Burgis, 2015-07-09 21:52:18

Gerdai: jau lekiu… 🙂

Ona, 2015-07-09 21:52:45

Prokuroras mane nustebino, jis net kalbėti nemoka, kažką lemeno televizijai, kad net suprasti nėjo… Išsigimusi teisėsauga, trūksta žodžių. O jau A… lyg ir patenkinti, apsidžiaugę pergale išėjo. Apgailėtini vargšai. Gal kada nors, prabėgus daug metų ,ji (ta rūkalė) išdrįs Jūsų atsiprašyti, atsiprašyti mūsų visų, kurie buvo KTUg bendruomenės nariais, tą padaryti, manau, ji privalo. Aš net negaliu įsivaizduoti, kad ji galėtų būti medike.

Sokolovas, 2015-07-09 22:51:14

IR VIS DĖLTO…SU PROVOKATORIAIS KALBĖTIS NEDERĖJO

Jie negalvos, –

Jie vykdys,

Ir Vanagai džiaugsis jais…

Gal ir nepritars man gerb. Burgis, nors jį palaikau šioje byloje. Tačiau…

Jau daug kartų buvau rašęs- šaknys,-ne mistinėje “Pravieniškių teisėje”, o KTU bei KTUG povandeninėse srovėse.

“Blokada”. Kur ji dabar? Jei KTUG jau tada nebūtų užvaldyta, jei jau tada nebūtų tam tikros “strategijos”,- visa Gimnazija būtų sukilusi prieš “židinį”. Bet…tylu-ramu…

Gerb. Burgi, ar jūs buvote reiklus tik mokiniams ( kas savaime yra gerai), ar …ir savo pavaduotojams?

Ir dar…Tas demonstratyvus “užsirūkymas” Vilniaus centre bent jau man dvelkia iš anksto suplanuota provokacija.

Ar reikėjo pasiduot provokacijai? Aišku, šaukštai jau po vakarienės…Tačiau…

Reikėjo pašalinti židinį iš mokyklos. Be kalbų. Tyliai, bet griežtai.

Vienintelis dalykas, kuris tuomet grėsė- teismas ( jei provokacijos vykdytojai į jį kreiptųsi) atstatytų “židinį” į moksleivių sąrašus.

Bet tada jau niekas negalėtų įtarti gerbiamo B. Burgio dvigubais standartais, ar pan. Ir “blokada” gal būtų įgijusi visai kitokią reikšmę. BŪTŲ PERSIKĖLĘS SVORIO CENTRAS NUO OBJEKTO LINK SUBJEKTO. Kitaip tariant, būtų demaskuoti Burgio priešai jo aplinkos viduje.

Ir dabar jie demaskuoti. Bet…

Taigi, jei su provokatoriais, atėjusiais su telefonais ( ir galimai su “penktosios kolonos” KTUG žinia), Jūs, gerb. Burgi, mažiau šnekėtumėt, o geriausiai- visiškai nešnekėtumėt,- tai nebūtų ir šios bylos.

Ir Jūs dar daugiau nuveiktumėte Lietuvai.

Ir nereikia kalbėt,net ir būtuoju laiku, apie “norą padėti”…provokacijos židiniui. “Židiniai” verti paniekos, ar bent jau abejingumo. Ir jiems būdinga savybė nepražūt be Jūsų paramos.

Jų yra. Jų buvo. Jie vėl atgims, jie vėl vykdys..

JIE NEGALVOS. JIE VYKDYS. IR VANAGAI DŽIAUGSIS JAIS…

Povilas, 2015-07-09 22:58:31

Buvau, mačiau. Ačiū, Direktoriau, už dar vieną gerą kalbą… “Priesaika negalioja”. Baisu.

Ačiū advokatams, už situacijos sudėliojimą teisės kontekste… Jų kalbas taip pat reikėtų paviešinti.

Gyvenime neteko būti teisme. Keista matyti, kaip institucijoje, siekiančioje TEISINGUMO, kaltintojas “pritempinėja” situaciją prie “straipsnio”. Kodėl už tai nėra atsakomybės ?

Bent jau mano suvokimas apie tiesą/teisingumą/teisybę ir įrodymus teisme – pasikeitė. Iki šiol juos [prokurorus] įsivaizdavau dirbančius prieš nusikaltėlius, o jų rolę – ganėtinai kilnią: siekti teisingumo, ĮRODYTI neteisybę.

Deja.

Jei sprendimas įsigalės – turint telefoną bus galima mokytojus per pusdienį iš mokyklų išmėtyt. Blogai, kad jie nereaguoja…

Gimnazistas, 2015-07-09 23:28:41

Prokuroras ne ką geriau pasirodė ir per teismą — kalba buvo ilga, monotoniška, varginanti. Taip pat reikėjo įtempti ausis, kad ką nors suprasčiau. Jo kaltinimai atrodė lyg būtų skirti sunkiausiam nusikaltėliui. Galiausiai, ačiū Dievui, baigė savo „šedevrą“ skaityt prokuroras ir pradėjo kalbėti Direktoriaus advokatai. Tada galėjo atsipalaiduoti ausys, širdis suprasti bylos absurdiškumą. Tačiau Jūsų kalbai, Amžiaus Direktoriau, niekas neprilygo — net ašarą išspaudė.

Justina, 2015-07-09 23:57:07

Taip pat buvau ir mačiau. Mane nustebino gana isteriškas prokuroro tušinuko mėtymas bandant prieštarauti advokatų išsakytiems argumentams. Švelniai tariant, jam sunkiai pavyko rasti tinkamus žodžius. Ačiū, Direktoriau, už Jūsų mintis ir taip pat dėkui advokatams už suprantamą ir rišlų situacijos aiškinimą.

tegaida, 2015-07-10 00:03:35

Išties lietrytis šiandien labai nuvylė savo straipsnio tonu. Lyg bandoma būti siuolaikiskiems ir humaniskiems, o is tikro sumaisytos vertybes.

Sveikatos, ramybės, palengvejimo …

Burgis, 2015-07-10 07:28:15

Visiems jums ačiū!

Q, 2015-07-10 11:03:30

Stiprybės ir vasaros džiaugsmo Jums. Didelė pagarba dėl visko ir tuo pačiu viltis, kad gal vis dėlto sveikas protas nugalės, pagaliau šiam farsui baigiantis. Nestudijavau gimnazijoje, tačiau teko garbė su Jumis dirbti – ir visada liksiu labai už tą progą dėkingas. Laikykitės. Ir nepamirškite, kad Jūsų darbai aprėpia daugiau nei tik gimnaziją, kad yra ir daugiau žmonių, kurių gyvenimai yra gražesni ir prasmingesni dėl to, kad prie jų prisilietėte, pastūmėjote viena ar kita kryptimi. Ačiū Jums už tai. Ir gražios vasaros.

mama R, 2015-07-10 11:55:27

Ačiū Jums, kad nebuvote “drungnas” Direktorius 🙂

Burgis, 2015-07-10 13:36:52

Q: Ačiū Jums! Labai gražiai parašėte.