Nepasmauk pėdo!

Aš naudojuosi, kai reikia, translit.ru. Dabar aš naudosiuosi, kai reikės, http://gate2home.com/Lithuanian-Keyboard. Ačiū svetainės viešniai D.!

*

Bet leiskite šį tą paaiškinti plačiau…

*

Kažkada girdėjau Dagestano poetą Rasulą Gamzatovą pasakojant, kaip mama jį mokė rišti javų pėdus. „Nepasmauk pėdo!“ – sakydavo jį stipriai raištį veržiančiam sūnui. Poetas tą pamokymą pritaikė ir poezijoje: rašydamas eilėraštį, mokė jis, nepersistenk „tempdamas“ žodį. Aš bandau šį vaizdingą posakį pritaikyti dar plačiau.

*

Jūs esate matę ne vieną žmogų, įknibusį į savo mobilųjį telefoną tada, kai pro šalį eina pasaulio grožis arba danguje nardo kregždės. Jūs esate matę ne vieną žmogų, kuris nepakenčia neplauto, dulkiu siurbliu kiekvieną savaitę neišvalyto automobilio. Jūs esate matę ne vieną žmogų, kuris perskaito kiekvieno įrenginio, aparato, vaistų instrukciją nuo pradžios iki pabaigos. Jūs esate matę ne vieną žmogų, kuris penktuoju bandymu prie šaligatvio preciziškai pastato automobilį. Jūs esate matę ne vieną žmogų, kuris po penkis kartus skaito žiniatinkliui skirtą tekstą, stengdamasis pastebėti paskutinę klaidą.

*

Bet tai nebuvau aš! Ir niekada nebūsiu… Esu šiek tiek nevalyvas, šiek tiek išsiblaškęs, šiek tiek žioplas, šiek tiek netikslus… Bet esu linksmas ir geras! Esu stropus, įdėmus ir staigus. Gyvenu plačiai, gyvenu naikintuvo greičiu. Ar dabar aišku, kodėl Stokholme rašau be lietuviškų raidžių?

*

Žinau, supeiksite… Aš pats peikiu save ir kitus, kai atbunka dėmesys smulkmenoms. Bet vėl ir vėl sau sakau – nepasmauk pėdo! Todėl ir savo eilėraščių nedailinu, ir šveplai rašyti sau retkarčiais leidžiu. Šįryt anksti ryte Stokholme, oro uoste, leidau sau išgerti buteliuką dažyto vandens už maždaug 10 litų. O vyresnė už mane moteris leido sau išgerti dvigubą dozę „Jameson“ viskio… Taigi.

Atsakymai

D., 2011-10-11 17:53:21

Šiaip tai aš būčiau ne viešnia, o svetys 🙂 Nežinau, kodėl pagalvojote jog aš moteris, lyg ir niekur nerašiau moteriška gimine, gal mano mąstymas moteriškas 🙂

Na man tai nemaišo tekstas be lietuviškų raidžių, bet eilėraščius toks parašymas sugadina. Nors esmę žinoma galima suprasti.

P.S. nurodytos svetainės privalumas palyginus su kitomis panašiomis – tekstą galima rinkti klaviatiūra, nereikia rinkti raidžių pele. O jei pasirinkote lietuvišką klaviatūrą ir norite rinkti skaičius – laikykite nuspaudę dešinį ALT klavišą, o kitą ranka galėsite rinkti skaičius, kurie yra viršutinėje eilutėje. Nuspaudus kartu dešinius ALT ir SHIFT – toj pačioj eilutėj veiks specialūs simboliai !@#$ ir t.t.

sonata, 2011-10-11 20:08:35

Bingo! Neišlaikiau savo tylos įžadų – aš irgi 100 proc. buvau įsitikinus, kad D. yra moteris ar mergina. Čia tai geras! Peržiūrėjau ankstesnius įrašus… jie … jie nekampuoti… išlaikyti… tokie, kad galima pasakyti – džentelmeniški. Ir tada pasidarė nejauku – visgi prie kokio “vyriško” bendravimo stiliaus esam įpratę mes, moteriškos giminės atstovės, m? Atsiprašau šeimininko, kad “ne į temą”. Nors … kaip visad:)

Burgis, 2011-10-11 20:12:57

D.: va, čia tai bent! Jūs ir dabar rašote taip taktiškai, taip švelniai, gražiai, taisyklingai – taip juk tik moterys moka! Bet vis tiek atsiprašau… :-))).

Rasa, 2011-10-11 22:39:26

Mes prisistatinėjom visi, prisistatinėjom, o vis vien niekas niekam nerūpi ir niekas nieko neatsimena 😀 Kodėl?

Juk D. ne tik vyras, jis dar ir tikras šaunuolis bičių mylėtojas, jei čia tas pats D., kur ir seniau rašė.

O Žydrūnas inžinerius, o Linas čia ne Linas, o kitu juokingu vardu rašo… Ir jam dar nėra 30-ies O… Tiek to 😀

D., 2011-10-12 12:12:38

Ačiū už komplimentus! 🙂 nepagalvojau jog iš rašymo stiliaus galima nuspėti žmogaus lytį. Tuo labiau jog tas rašymas nėra toks išskirtinis. Juk Burgis, Rasa ir kiti komentatoriai daug gražiau rašo. 😉

Burgiui: ačiū, bet kad nėra už ką atsiprašyti 🙂

Sonatai: o koks yra “vyriškas” bendravimo stilius? 🙂 o gal įtaką daro aplinkos žmonės, nes pvz. mano darbovietėje moterų yra dauguma.

O Rasa teisingai rašo, dauguma komentatorių jau buvo prisistatę (bent jau iš dalies).

sonata, 2011-10-12 12:24:42

D: koks gi tas “vyriškas” bendravimo stilius? Jei bendraujama t i k kaip su moterim, kurios socialinė, ekonominė ir visokia kitokia padėtis yra nežinoma – stilius paprastai kampuotas, su “žvilgsniu iš viršaus”, kartais maskuojama, kartais ne, lengva pašaipėle. Auris tikriausiai pasakytų, kad tai vėl projekcija:) Bet aš žiūriu kiek iš kito kampo – tokį stiliuką dažnai pačios provokuojam, iš savo kultūrinės pasąmonės išsitraukę aksiomą, kad “vyras – viešpats”:) aha, ir vėl ne į temą:))

scania, 2011-10-12 13:33:20

Kai pameistrys laikydavo egzaminą, gamindamas savo chef d’oeuvre, tai „nepasmauk pėdo“ patarimą galėjo duoti tik piktdžiuga koks ar neprietelius.

„Nepasmauk pėdo“ patarimas, kaip ir visi kiti patarimai šiuose matavimuose, tinka ne visur.

Taigi – vyresni supranta patarimą daugmaž taip, kaip sakė jo autorius, o truputį jaunesni – supranta kaip „nebereikia stengtis, gyvenk atsipalaidavęs“ 🙂 😀

Ant savęs žinau 😉

Aurius, 2011-10-12 13:38:02

Aurius nieko nerašys, nes supyko už postų ištrynimą. Burgis, antras Račas.

kolegos blogeriai jei postas nėra kenksmingas pagal tarptautinius kanonus, o tik aštrus ar nelabai suprantamas tai dar nereiškia,kad jį reikia trinti.

Arba tiesiai šviesiai pasakoma dink iš čia.

petras, 2011-10-12 16:17:13

tai tu auriau atrodai kaip spameris. vis kiši holistinį mąstymą ar kokį ten, į visas problemas žvelgi vienodai ir tavo mintys kaip kopijos kartais atrodo. įliek įvairumo, rašyk rečiau bet įdomiau ir viskas bus ok.

Žydrūnas, 2011-10-12 18:12:00

Rasa, bučkis :*

p.s. reik tą prisistatymų temą perkelt į kokią nors matomą vietą, o tai visi viską pamiršta net ir lytį :)))

Burgis, 2011-10-12 18:19:27

Auriui: taigi aš ir sakau – nepasmauk pėdo! Rašydamas vis pagalvokite, kaip pasijaustumėte, jei po to įrašo sutiktumėte mane akis į akį. Trinu tokius įrašus, kurių normalus žmogus turėtų anksčiau ar vėliau gėdytis. O kam jam gėdytis? Geriau aš ištrinsiu.

Rasa, 2011-10-12 19:54:09

Žydrūnui: ačiū 🙂

O dėl temos perkėlimo, tai nereik, tik pagalvojau, kad mes turėtume (galėtume) ne tik rašyti savo mintis, bet ir “matyti”, ką kiti rašo ir bendrauti 🙂 Tada ir pasidaro įdomu su kuo bendrauji ir nepamiršti 😛

Žydrūnas, 2011-10-12 20:14:34

Tai čia gi Gerb.Burgis norėjo tų prisistatymų kadais 🙂

tai sakau tegu ta tema gal ir kabo kur kampe, nauji žmonės irgi galėtų prisistatyt, norui esant aišku 🙂

Marius A., 2011-10-12 22:32:17

Atsakant į temos mintį…

Жизнь наша – цепь,

А мелочи в ней – звенья.

Нельзя звену не придавать значенья.

Aurius, 2011-10-13 06:20:18

Jei mes turėtume dėl ko gėdytis tai tik dėl to, kad šiuo metu nesugebame išlaikyti pensininkų. Turiu galvoje, mus dirbančius. O visa kita smulkmė. Mes Lietuviai turėtume gėdytis dėl to, kad nesugebame suburti normalių bendrijų, kurios pačios spręstų visas problemas ir keltų reikalavimus aukščiau. O nesugebame dėl to, kad esame prikišti klišių, stereotipų ir nesugebame įžvelgti laiko dvasios. Esame apsirėminę.

Bet mes nesigėdijame savo rėmų, bet gėdiname vienas kitą tuose rėmuose.

Man patinka čia, nes bendrauju su pažangiausiu pedagogu Lietuvoje, pažangiausiu pūvančios švietimo sistemos pedagogu, įrėmintos sistemos pedagogu. Aš atstovauju alternatyvias mokymo sistemas. Kai kurios iš jų yra šokiruojančios. Jos jau egzistuoja ir įgauna pagreitį. Bendra visoms toms sistemoms yra tai, kad jų mokiniai yra atviri ir imlūs. Jie negauna aksiomų…klišių.

Ką ruošia dabartinė švietimo sistema labai gerai matosi forumuose, jaunimo forumuose. Taip, reikia sutikti, kad tai pažangiausi atstovai ir gan stiprūs argumentuodami, bet individualistai ir, deja, nihilistai. Ir dėl to kenčiantys. Nelaimingi. Rezultatas-nelaiminga Lietuva. Kitaip būt negali. Nes juos ruošia tokie pat nelaimingi mokytojai. Nes laimės niekas nemokė. Programoje to nėra. „ eto mi neproxodili, eto nam nezadavali“.

O individualistus lengviau valdyti ir skaidyti. Tokia yra švietimo programa. Kai man žmona kartais pasako kokius nors Švietimo ministerijos nurodymus tai…. klausyt negaliu. Nes ten sėdi tokie pat mokyklų paruošti individualistai. Atitrūkę nuo gyvenimo ir žmonių.

Pardon. Įsivažiavau. Broniau, tu ištrynei postus kurie jau buvo netgi įvertinti Tavo blogo skaitytojų. Ir gerai įvertinti. O žodis Durnius buvo iš didžiosios raidės. Bet citata nebuvo durna, o tik pačio nesuprasta.

Tiesa, dėl vertinimų. Aš jais esu visiškai patenkintas. 100 procentų priimtas negaliu būti, nes kalbu kiek kitaip, o kadangi teigiami įvertinimai dažnai atsveria neigiamus tai jaučiuosi priimtas šio blogo bendrijos.

Taigi, dar kartą apie gėdą. Aš kaip daugelio forumų dalyvis, moderatorius, administratorius ištrynęs postą kuris niekam nepakenkė jausčiau gėdą.

petras, 2011-10-13 08:53:58

Tu auriau nori, kad žmonės pasikeistų per vieną dieną ?

Aurius, 2011-10-13 09:16:24

Petrai, aplinkiniai žmonės yra MANO GYVENIMAS. aš kuriu savo gyvenimą.

Šiandien pas save blog,e įdėjau naują straipsnį. Tai mano aplinka. Paskutinis vaizdelis yra viltis.

Gyvenimas (krizė) žmonijai duoda per…gerą vietą. gyvenimas pakeis žmones. O aš kalbu tik tiems kas pradeda susigaudyti.

Jei šiandien naujus mokslo metodus uždėtume ant senos švietimo sistemos tai viskas sužlugtų. Jėzus kažkada kalbėjo; nedėkite lopo iš naujos medžiagos ant seno apdaro. Supliš senas apdaras su nauju lopu.

scania, 2011-10-13 09:20:58

@Aurius – „…Jei mes turėtume dėl ko gėdytis tai tik dėl to, kad šiuo metu nesugebame išlaikyti pensininkų…“ neteisingas situacijos įvertinimas, bet atrodo labai dramatiškai.

Mes tiek sumokam mokesčių valstybei, kad užtenka netgi valdžiavyriams kasmet pavogti po kelis milijardus (pats Kubilius pripažino).

Ir jei mus skatini gėdytis – tai parink kitą taikinį. Pvz, „kaip mums negėda, kada neeiname su šakėmis pensijų tvarkyti“

Juk tų kelių milijardų užtektų pensijoms?

Tamsta emociškomis spalvomis grindžiate savo įsitikinimus. Tai yra pėdų rišimas garbės žodžiu. Greitas rišimas, gerai atrodo, bet nelaikys.

Aurius, 2011-10-13 09:38:11

Scania, atsakymas buvo sekančioj pastraipoj: ” Mes Lietuviai turėtume gėdytis dėl to, kad nesugebame suburti normalių bendrijų, kurios pačios spręstų visas problemas ir keltų reikalavimus aukščiau. O nesugebame dėl to, kad esame prikišti klišių, stereotipų ir nesugebame įžvelgti laiko dvasios. Esame apsirėminę.”

Bet yra toks dalykas kaip “tamsioji dėmė”, tai yra ta vieta kai akis nemato, ausis negirdi, protas nesupranta.

scania, 2011-10-13 16:00:56

@Aurius – kokių dar bendrijų?! Kokie dar apsirėminę?! Kas per manija nežiūrėti po kojomis?! O kam savivaldybės?! Yra viskas, ko reikia. Reikia tik ne kurti teorijas, o eiti ir rišti pėdus. (hmm, ir būtų kam rišti pėdas).

Va, pavyzdys apie pėdus – koks tai gudrutis nemoka rišti pėdų, arba tingi, ima išradinėti dviratį. Kai reikia dirbti! Ir dar gėdina kitus! Tamsioji dėmė… Ekologija… Ekonomika…

Lengviau apversti pasaulį kokia nors revoliucija, negu lauke surišti pėdus?

Kada mokinys išradinėja Čiapajevo konstantą? Kai patingėjo išmokti pamoką 😉

petras, 2011-10-13 16:18:07

dažnu atveju būna, kas daug šneka – mažai daro ir atvirkščiai.

Aurius, 2011-10-14 00:22:29

scania, supratau. reikia dirbti. ok. kasti duobę nuo tvoros iki pietų.

Taigi, visi taip dirba.