Neplaninė anekdotų pamokėlė

Šiandien – puiki diena. Šiandien – MLT ir MMLT (turnyrų moksleiviams) diena. Mes vėl džiaugiamės, kad per 400 moksleivių gražią pavasario dieną panoro pasirungti protu, sumanumu, gebėjimais mokslų srityje. Ir mes atsiprašome, kad šį kartą nebuvome tinkamai pasirengę, nes nenumatėme dviejų dalykų: 1) kad jūsų bus tiek daug (su visais suaugusiais…); 2) kad jūs ateisite taip anksti.

*

Teko staiga surengti anekdotų pasakojimo turnyrą. Nebuvo mikrofonų, nebuvo tinkamų prizų, bet turnyras buvo naudingas. Man – tikrai naudingas. kai kuriuos dalykus tik pasitikrinau, kai kurie dalykai gerokai nustebino.

*

  1. Tie vaikai gali, drįsta, sugeba išeiti prieš pusės tūkstančio nepažįstamų žmonių minią ir kalbėti! Tai ir džiugina, ir neramina. Džiugina, nes pasaulis priklauso jiems. Neramina, kad jie jau tokie „storaodžiai“… Nejaugi nėra nerimo dėl „nusišnekėjimo“? Juk ne šiaip kalbėjo, o anekdotą pasakojo… Tai – meno rūšis. Nejaugi jie mano, kad yra meninio žodžio meistriukai? Kad turi to, ką verta parodyti? Šiai auditorijai – žinoma, dauguma turi! Bet nenorėčiau, kad jie neapgalvotai išeitų į bet kurią tribūną…

*

  1. Tie jų anekdotai… Visą laiką bijojau vulgarumo, nešvankumo, bet netikėtai išlindo kitoks „brokas“ – nacionalizmas, seksizmas (vaikai to nesupranta…). Gerai, kad suaugusieji galėjo paklausyti ir pagalvoti, iš ko juokiasi jų vaikai, kokie tekstai juos domina…

*

  1. Pasižadėjau sau – vaikus dar labiau reikia mokyti viešo kalbėjimo technikos. Žinoma, ne taip rėkauti, kaip man teko nesant mikrofono, bet vis tik reikia mokytis kalbėti. Manau, kad ir sėdėjusieji salėje pasimokė.

***

Antroji dalis – klausimai. Tam paskirsiu kitą temą.

Ačiū jums, moksleiviai!

 

Atsakymai

Burgis, 2012-03-24 18:05:21

Įverčiams…

Nežiniukas, 2012-03-24 18:19:45

Šiandien man labai pritrūko dėmesio auditorijoje, nors vaikai stengėsi kalbėti garsiai, salės gale nė velnio nesigirdėjo. Atrodė , kad visi kažkuo užsiėme, tik ne anekdotais.. Manu kitą kartą reikėtų labiau pasiorganizuot kažkokią pakylą, mikrofoną. Juk nepirmą kartą ~400 žmonių ateina. Nors atsipirkote literatūros ir meno testu, tikrai smagus testukas : )

Erikas, 2012-03-24 18:22:18

Geriausias buvo jūsų anekdotas su kontrolieriumi ir keleiviu… Jis man labai patiko! Ačiū už galimybę išgirsti ir Jūsų anekdotus!

Arvydas, 2012-03-24 18:44:46

Kad jau prakalbote apie mokslą bei anekdotus.. :)) Lietuvos mokslininkų nuotykiai:

Lietuvos mokslininkai išleido knygą “Valgomi Lietuvos grybai”. Antrą leidimą. Pataisytą.

***

Lietuvos mokslininkai, atlikę aibę sėkmingų eksperimentų klonuojant avis, pradėjo klonuoti žmones! Vienok, gaunasi vis tiek vieni avinai..

***

Ar žinojote, kad Lietuvos mokslininkai nustatė, jog žemė – ne apvali? Iš tiesų ji – purvina ir girgžda tarp dantų!

***

Lietuvos archeologai 30 metrų gylyje aptiko gigantiško mamuto griaučius. Tai dar kartą įrodo jų teoriją, jog mamutai gyveno urvuose, po žeme..

***

Lietuvos mokslininkai, atlikę tam tikrus bandymus, nustatė, jog fizika – vienintelė sritis Lietuvoje, kur dar galioja kažkokie įstatymai!..

***

Lietuvos mokslininkai pareiškė manantys, jog ne taip jau ir sunku graužti mokslo šaknis. Tiesiog sunku jas suvirškinti!

***

Lietuvos mokslininkai atrado visiškai naują ir niekur negirdėtą priežastį prisigerti!

***

Ar žinojote, kad Lietuvos mokslininkams pavyko įrodyti, jog tai ne jie, būdami visiškai girti, aną penktadienį traktoriumi važinėjo po Kauno senamiestį?!

***

Amerikos mokslininkai išrado naują dauginimosi būdą – klonavimą! Lietuvos mokslininkai net nesuprato – o kuo blogas buvo senasis būdas?

***

Tam, kad išvengti painiavos, Lietuvos mokslo akademija nusprendė mokslo sritis suskirstyti pagal gautus tyrimų bei bandymų rezultatus:

– Jei tai žalia ir trūkčioja – tai biologija.

– Jei tai smirdi ir neina nuplauti – tai chemija.

– Jei tai neveikia, bet sunaudoja daug energijos – tai fizika.

– Jei tai niekam nesuprantama ir nereikalinga – tai ekonomika!

sonata, 2012-03-24 18:48:48

Klausimas Arvydui: kiek vitamino C pasigamino, jei kvatoju nesustodama 4 minutes?:) Ypač geras su traktorium:))))

Robertas, 2012-03-24 18:52:19

Norejau paklaust; gal paskelbsit MLT anglu k. testo uzduotis..?

Burgis, 2012-03-24 19:19:02

Robertui: ne. Tai autorinis kūrinys.

Arvydas, 2012-03-24 19:37:02

Sonata, Lietuvos mokslininkai nustatė, kad daugiausia vitamino C galima gauti bet kurioje vaistinėje!.. 🙂

Lietuvos mokslininkų vardu džiaugiuosi, jog Jums patiko jų nepaprasti nuotykiai!

Susimasčiusi_blondinė, 2012-03-24 19:59:13

Dėl anekdotų… kuo lenkas už blondinę geresnis?

sonata, 2012-03-24 20:21:42

Susimąsčiusiai blondinei: tai čia reiktų kaip nuoskaudą suprast? Neverta skaudintis – laimingi tie, kurie moka truputuką iš savęs pasišaipyt. Kažkada kalbėjau su armėnu apie armiją ir kontekste sekė jo frazė ” odin armianin v dvie šieriengi stanovisj” (“Vienas armėne, į dvi eiles išsirikiuok”) – nuo to jo vertė ir savivertė nesumažėjo, tik buvo linksma:) Aš irgi blondinė, bet visai nežeidžia tie anekdotai… jei nepikti.

saulyt, 2012-03-24 20:33:24

Pati ėjau sakyti anekdoto, bet sakiau jį gražų ir manau, kad kai kurie šiandien išgirsti ankdotai tikrai nėra labai gražus.

Susimasčiusi_blondinė, 2012-03-24 20:38:49

Sonatai: aš ne blondinė, aš lenkė :))) Dėl to klausimas ne apie nuoskaudas. Manau anekdoto autorius supras ir atsakys 🙂

Arvydas, 2012-03-24 21:39:11

Asmeniškai man labiausiai patinka anekdotai-gyvenimo atspindžiai, kuriuose pradžia ir veiksmas vyksta pagal realaus gyvenimo scenarijų, tik pabaiga būna kokia nors labai netikėta. Kažkokie įžeidžiantys, nuspėjami, tulžingi anekdotai – ne man. Kai pasakoju anekdotus, stengiuosi juos “adaptuoti” konkrečiai kompanijai. Pvz., jei papasakoju kelis anekdotus apie moteris, tada stengiuosi kelis “skelti” ir apie vyrus. Kad būtų balansas! 🙂 Na, ką gali įžeisti tokios miniatūros:

Šiąnakt sapnavau košmarą, kad mano žmona garsiai knarkia!

Atsibudau – ačiū Dievui, dar nevedęs..

***

Jaunas, inteligentiškas vyrukas su aukštuoju išsilavinimu, materialiai apsirūpinęs, be žalingų įpročių parduoda džiovinto uosio parketą!

***

– Vakar pasakiau mamai, kad ištekėsiu. Tai jau kiaulę papjovė..

– Ką, jau vestuvėms pradėjo ruoštis?

– Ne, supsichavo..

***

– Petriuk, kuo dirba tavo tėtis?

– Transformatoriumi!

– Kaip suprasti?!

– Na, gauna 380, atiduoda 220, o už likusius – ūžia!

***

– Dėl manęs vakar dvi merginos susimušė!

– Tai kaip čia taip?!

– Viena sakė “Pasiimk Tu jį sau!”, o kita irgi šaukė “Kam jis man reikalingas?!”..

***

Prieš 20 minučių užsidegė Klaipėdos valstybinės mokesčių inspekcijos pastatas. Žmonės, reikia pagalbos!!! Neškite malkas, anglis, benziną! Visi kartu dar galime suspėti!

??

Burgis, 2012-03-25 07:20:39

Arvydui: va, čia tai anekdotai! Kad taip nors vieną tokį vakar…

Arvydas, 2012-03-25 09:34:01

Manau, kad dėl penktokų anekdotų neverta nusiminti. Jie turi išgirsti krūvą visokių anekdotų tam, kad vėliau išmoktų atsirinkti gerus. Jie turi perskaityti daug knygų, kad suprastų kurias knygas iš tiesų verta skaityti. Jie turi išgirsti daug nuomonių, kad susiformuotų savąją.

Kai kas nors iš jų papasakos savo anekdotą, o kompanija net nenusišypsos, štai tada ir ateis supratimas, kad geras humoras, tai ne vien blondinės, rusai ar seksas. Todėl manau, kad šioje situacijoje nusiminti neverta, nes penktokams kol kas trūksta patirties. O ji neišvengiamai ateis. Teoriškai.. :))

Lukas, 2012-03-25 16:01:32

Gerb. Direktoriau, norėčiau paklausti kodėl per ankstesnį MLT vieniems buvo leidžiama naudotis skaičiuotuvais, o kitiems ne? 🙂

Burgis, 2012-03-25 17:22:03

Lukui: o tu ten buvai ir nieko nesakei? Vakar aš visiems priežiūros grupės nariams dar kartą pasakiau – darbo sąlygos visiems turi būti vienodos! Labai tiksliai vienodos!

Lukas, 2012-03-25 17:40:48

Aš tik po MLT vakar sutikau pažįstamus kelis ir jie pasakė, kad jiems leido per ankstesnį MLT naudotis skaičiuotuvais, tai užtat ir negalėjau pasakyti, nes nežinojau iki tol 🙂

Burgis, 2012-03-25 18:05:21

Ačiū, Lukai, ir atsiprašau… Todėl vakar ir kalbėjau su komanda.

Lukas, 2012-03-25 18:17:38

Na, tiesiog tikėkimės, kad ateityje panašių nesklandumų nebus 🙂

Monika, 2012-03-25 21:52:50

Skaičiuotuvais ir mums neleido naudotis, buvo gaila, nes kai kuriuos skaičius buvo labai sunku suskaičiuoti, tikriausiai be skaičiuotuvo ir padariau klaidų:)

Burgis, 2012-03-25 21:57:34

Monikai: testai sudaromi taip, kad skaičiuotuvų nereikėtų! Tikrai.