Nerodykite „Hamleto“ pirmokams!

Rytoj ketinu dalyvauti Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Gabių vaikų ugdymas muzikos mokykloje“.  Mano pranešimo tema  „Einšteinai turi griežti smuikais“. Šiek tiek jaudinuosi (tai gerai!), nes tema man gana tolima…

*

Bet pakalbėkime apie teatrą… Mildutė užaugusi galės pasakyti, kad pirmąjį spektaklį trejų metų sukakties proga Vilniaus operos ir baleto teatre žiūrėjo kartu su kultūros ministru. Tiesa, ministras sėdėjo lygesniųjų ložėje, bet ne tai svarbu…

*

Sunku patikėti, kad Mildutė smalsiai žiūrėjo 2,5 valandos trukusį trijų veiksmų baletą „Snieguolė ir septyni nykštukai“ . Po antrojo veiksmo siūliau važiuoti namo, bet Mildutė pasakė: „Ne, aš dar noriu pažiūrėti…“ Gal dėl to, kad buvau spėjęs papasakoti, jog princas laimingai gyvens su Snieguole, o pamotė-ragana bus nubausta. Mildutę ta ragana kažkodėl labiausiai domino…

*

Kada aš pirmą kartą buvau teatre? Kada aš pirmą kartą teatre žiūrėjau baletą? Nepamenu… Kada man pirmą kartą patiko baletas? Pamenu! Odesoje, „Žizel“. Universitetą jau buvau baigęs…

*

Pamenu daugiau kaip keturių valandų trukmės „Hamletą“ su Andriumi Mamontovu. Man patiko! Bet vis tiek klausiau savęs – o trumpiau negalima?

*

Atvykęs studijuoti į Kauną, Įgulos bažnyčioje (Sobore) klausiausi J.S.Bacho. Supratau – per anksti… Neužaugęs aš dar iki J.S.Bacho.

*

Kada žmogus jau užaugęs iki simfonijos, baleto, operos? Žinoma, žmonės skirtingi, bet pasakykite, ar aš teisus manydamas, kad kai kuriuos vaikus verčia iki tų dalykų „užaugti“ greičiau nei tie vaikai gali?

Atsakymai

Burgis, 2011-01-27 14:19:00

Geriems ir blogiems šios temos įverčiams – čia…

Aš, 2011-01-27 14:24:00

Kalbant apie ilgį, tai man būnant gal 19 metų teko Kauno dramos teatre matyti “Nusikaltimą ir bausmę” (su Ivanausku, kuris dar tada buvo šiek tiek mažesnė žvaigždė), vaidinimo trukmė buvo berods 6 valandos ir jis vyko nepagrindinėje salėje 🙂 Patiko man tas spektaklis, ir manau nesvarbu kiek trunka, bile įdomu…. Tik aišku kažkiek kantrybės tam tikrai reikia.

Nyazoff - nematomaranka.lt, 2011-01-27 14:51:22

Į Bachą reikia investuoti, jo muzika sudėtinga. Tryliktą kartą klausant, skamba visai kitaip nei trečią. Siūlau pradėti nuo čia – prie šito kūrinio užaugama jį išklausius vos du kartus.:

http://www.youtube.com/watch?v=kYJ60nbiPCE&feature=related

Tuo tarpu kai kuriuos vargonų kūrinius tenka klausytis kokius aštuonis kartus, kad užaugtum iki jų…

AED, 2011-01-27 15:16:57

Bet galbūt ne visi baletai ir operos kai kam nuobodžios ir/ar neįdomios dėl to kad iki jų neužaugta? Su malonumu pažiūriu gerą spektaklį, bet pažiūrėjus lietuvišką operą/baletą mieliau vis vien nueičiau į dar vieną spektaklį 🙂 Tai dar neužaugau iki jų ar jie tikrai ne visada verti to sugaišto laiko?

Nepris, 2011-01-27 17:09:23

Šitoj vietoj prisiminiau Benjamin Zander pasirodymą TED.

“Benjamin Zander has two infectious passions: classical music, and helping us all realize our untapped love for it…”

sonata, 2011-01-27 19:33:35

gal menui, kaip ir meilei visi amžiaus tarpsniai tinkami(liubvi vsie vozrosty pokorny)? 8-oj klasėj mus “supakavo” literatūros mokytoja ir nuvežė į Šiaulių dramos teatrą, į Bairono “Kainą”. Ar ne per anksti 14-15 -kiniams? Oi, kaip purkštavom… “Jūs ne į turinį, į Piauloką žiūrėkit”. Pamaži pamaži atvėpo apatinės lūpos patiems didžiausiems protestuotojams. Piauloko Liuciferis užbūrė. Paskui dar mačiau šį šviesios atminties žemaitį Kauno dramos teatre “Tolimoj šaly”. Po 25 metų. Yra apie ką pagalvoti.

imbusy, 2011-01-27 20:17:30

Primena literatūros pamokas mokykloje, kurių visiškai nesuprasdavau, bet dabar pamažu atrandu viską pats.

sonata, 2011-01-28 07:09:54

Vakar peržvelgiau partijų rinkimines programas savivaldybės rinkimamas. Mane šokiravo “dėmesys” kultūrai – šalia išplėstinai aprašomų ketinimų suromentuoti gatves ir stiprinti (kaip?) policiją yra skirta netgi po vieną – du sakinius kultūrai, menui. Kas įdomiausia, kad tie sakiniai tarsi “nusirašyti”. Tai apie kokius enšteinus su kokiais smuikais galim kalbėti? Fyrantienės reportažus iš savivaldybės tarybos apie “auksinį” tualetą jau išmokau mintinai. Gal kokią problemą va taip viens du trys prisimintumėt, gvildentą kultūros aspektu? Nėr kultūros, nėr problemos?

Kestutis, 2011-01-28 11:31:52

Vakar suraičiau tekstą. Apie laikrodį, apie jo dantratukus – patį lėčiausią-stiprausią ir patį silpniausią, kurį galima sustabdyti nesuvokiant pūstelėjus. Pliusą dėjau gebėjimų ugdymui ir rutinai. Galų gale apie Mokytoją, nes reikia jo. Po to susilaikiau ir nelindau čia, bet viena Neprio nuoroda viską geriau paaiškina. Ačiū.

Smokas, 2011-01-28 14:40:38

Nepri, labai ačiū už nuorodą.

Marija Ant., 2011-01-29 21:20:01

Jūs teisus, direktoriau:) Anksčiau stebėdavausi, kaip žmonės gali iškęsti operas visokias. Dabar ne tik pati klausau klasikinės muzikos, bet vis stengiuosi nubėgti į Kauno muzikinį teatrą ar Operos ir Baleto Teatrą. Pribrendau tam, matyt.

Apskritai, dabar vaikai per anksti verčiami būti “rimtais”. Galvoti apie karjerą ir profesiją. O kada reikia bręsti ir galvoti, kokiu žmogumi nori būti?

lio, 2011-02-02 21:42:43

Susiraskit Youtube Andre Rieu, pvz. http://www.youtube.com/watch?v=LX1fiE0U1qA&feature=related

Jei norit futbolo sirgaliu, megstanciu klasika arba Sostakoviciu?- http://www.youtube.com/watch?v=V3i1-p4fP08