Nestovėk po medžiu

– Nestovėk po medžiu! – vakar man per TV3 pasakė Vytautas Landsbergis, kalbėdamas apie įvykius Garliavoje. Jis pats, žinoma, po medžiu nestovi nei Briuselyje, nei Lietuvoje – jis matomas ir girdimas.

„Tai jau man bėgti, lėkti, streikuoti, protestuoti, mitinguoti, rašyti (tai ir rašau…)?“ – galvoju sunerimęs. Bet palaukite, ponas V.Landsbergi, ar tokią valstybę Jūs ir kūrėte, kad niekas nei įprasto darbo nebegalėtų  dirbti, nei po medžiu pastovėti, pavasariu pasigrožėti nebegalėtų?!

*

Ne, ponas V.Landsbergi, aš po medžiu stovėjau ir stovėsiu – bet trumpai… O paskui vėl dirbsiu savo strateginėje pozicijoje. Dėkingas likimui, kad leido man dirbti ten, kur mūsų šalies, net žmonijos likimas lemiamas labiau nei Briuselyje. Aš keičiu tą valstybę, kurioje įmanomas Garliavos absurdas, Bražuolės tilto paslaptys, Juro Abromavičiaus, Vytauto Pociūno paslaptys, keičiu kiekvieną dieną!

*

– Viskuo abejok! – mokau vaikus senovės išminčiaus žodžiais.

– Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas! – cituoju vaikams, galvodamas ir apie Jūsų, ponas V.Landsbergi, kartą…

– Atsikratyk šamanizmo, – sakau vaikams, galvodamas ir apie teisėjų mantijas, iš po kurių jau ne pirmą kartą puvėsiai byra.

– Valdžia – tau, o ne tu valdžiai, – įteiginėju moksleiviams, o akyse – pirmosios, antrosios ir trečiosios valdžios šulai, net apsiputodami šaukiantys: „Nedrįsk priešintis! Nedrįsk abejoti!“

– „Teisk, jei teisi, gyvenimu savo…“, – kažkada eiliuotai rašiau kūrinėlyje „Ką pasakysiu gimus sūnui“. Ir jis gimė, ir jis, advokatas, kartais teisia mane savo gyvenimu. Man patinka! Nenuostabu, ponas V.Landsbergi, kad ir Jūs Garliavoje su sūnumi…

***

Apibendrinu. Mums reikia mažiau blaškytis nuo vieno mitingo prie kito, nuo vieno piketo prie kito. Mes turime prisiminti, kad žuvis pūva nuo galvos. Mes turime pakeisti tuos, kurie užgrobė visas tris valdžias ir nevykusiai, kartais niekšingai jomis naudojasi. O tam mes turime parengti tokią pamainą, kurioje niekšingumas nebegalės sudygti.

Atsakymai

Burgis, 2012-05-11 08:18:54

Reitingams…

Smile, 2012-05-11 09:57:20

Pataisymas: “…keturias valdžias…”

Burgis, 2012-05-11 10:07:18

Smile: ne, žiniasklaidos nekomentuoju – ją valdo rinka.

juokinga, 2012-05-11 10:22:38

Aš tai pritariu p. Burgiui. Dabartiniam etape svarbiausia yra išgaudyti tuos, kurie neracionaliai ir neatsakingai naudojasi tualetiniu popierium viešuosiuose tualetuose. Nes jie netausoja medžių ir greitai p. Burgiui nebeliks po kuo atsistot. O Landsbergiui, kuris užgrobė visas 3 ar 4 valdžias, tai iš dalies nepritariu, nes jis kažkodėl mato pedofilus, o tualetinio popieriaus problematikos neįžiūri.

Burgis, 2012-05-11 10:37:23

juokinga: yra indukcinis metodas ir yra dedukcinis… Aš per smulkmenas matau visumą, o kitas smulkmenų nepastebi, gyvena, gyvena tol, kol lieka tik „juokinga“…

tom, 2012-05-11 15:06:14

Aš keičiu tą valstybę, kurioje įmanomas Garliavos absurdas, Bražuolės tilto paslaptys, Juro Abromavičiaus, Vytauto Pociūno paslaptys, keičiu kiekvieną dieną!

///

Tai ar ir dėl Pociūno kaltinsit Landsbergį? Ir dėl kokio nors Milinio nužudymo? Dar trūksta sugriautų kolūkių ir bus pilnas komplektas. Man atrodo, kad Landsbergis kaip tik stengėsi daug ką pakeisti, bet jis visada dirbo vienas, todėl didžiulės sistemos negalėjo pakeisti. Tokie kaip Brazauskas ar Prunskienė išvis būtų nieko nekeitę ir ramiai gyvenę.

Burgis, 2012-05-11 16:50:46

tom: užgavau V. Landsbergio gerbėją? Nes nepastebėjote, kad aš tarp eilučių cituoju Justiną Marcinkevičių: „Aš kaltinu visus, visus, visus, visus, išmokiusius lietuvį nuolankumo…“

Arvydas, 2012-05-11 17:34:25

tom, kad kaltinti maestro nėra kuom! Tiesiog jis praleido progą pasitraukti iš aktyvios politikos ir dėl to smarkiai pakenkė savo reputacijai. Matote, gerb. profesorius – emocinis Sąjūdžio vadas. Tauta buvo pasiruošusi bei laukė ir jis (žinoma, ir kiti Sąjūdžio dalyviai) puikiai tuo pasinaudojo. Kai euforija bei emocijos nuslūgo ir reikėjo užsiimti konkrečiais, kasdieniais reikalais, man regis, kad maestro nepakako kompetencijos su tuo susidoroti ir tauta nuo jo nusisuko. Todėl galima daryti išvadą, kad gerb. profesorius – silpnas lyderis. Tai patvirtina ir nesėkmingi bandymai tapti šalies prezidentu. Bei vaikiškos emocijos, reaguojant į tautos valią 🙂

Vladas, 2012-05-11 17:50:40

tom, Gal galėtumėt paaiškinti, kodėl V.Lansbergis turėdamas tokį tautos daugumos palaikymą “visada dirbo vienas, todėl didžiulės sistemos negalėjo pakeisti”?

Nenorėjo dalintis atsakomybe, garbe ar dar kuo nors…?

juokinga, 2012-05-11 18:55:14

Burgis nekenčia Landsbergio, nes dėl jo, Landsbergio, kažkada buvo nepakankamai prašmatnios Brazausko pakasynos. Ir dėl jo Brazauskas nebuvo perneštas per Katedrą, nes Landsbergis nori būt perneštas pirmas. O taip pat Burgiui gaila paprastų Lietuvos žmonių, kurių komjaunuoliškas svajones Landsbergis begėdiškai sutrypė.

Burgis, 2012-05-11 19:51:37

juokinga: kodėl turėčiau nekęsti Landsbergio? Kodėl turėčiau mėgti Brazauską? Man tikrai juokinga, kai žmonės savo gyvenimo emocijas skiria visai jų nepažįstantiems žmonėms. Aš labiau vertinu savo gyvenimą! Ir Landsbergis, ir Brazauskas jau įvertinti, bet man visai nerūpi – kaip…

Ir man juokinga, kai „juokinga“ nori man prirašyti tai, kas mane darytų juokingu… :-)))

Vladas, 2012-05-11 22:46:46

juokinga?, greičiau jau liūdna, kai žmonės savo fantazijas ir interpretacijas pateikia kaip faktus. Paskutinis “juokinga” komentaras gali būti chrestomatinis tokio elgesio pavyzdys.

Beje norėdamas išlikti bent kiek garbingas ir objektyvus, negaliu nepaminėti, jog ir pats Bronislovas Burgis viename įraše iš elementaraus fakto (studentė rūko prie fakulteto) priinterpretavo nedidelę novelę. Kaip ji jaučiasi, ką galvoja ir netgi kokie ankstesnio gyvenimo vingiai ją atvedė prie to fakulteto kampo ir privertė užsirūkyti:).

Suprantu, kad tokį savo elgesį žymiai sunkiau pastebėti nei kito. Taigi jei aš irgi šioje srityje kada “sugriešysiu” (ar jau suspėjau tai padaryti), prašau, netylėkit.:)

Giedrius, 2012-05-16 09:22:00

Kur buvote, gerbiamieji komentatoriai, kai Rezistentas Nr.1 dalyvavo antitarybinėse demonstracijose, platino antitarybinę spaudą, kartu su Z.Valensa ir V. Havelu vargo kalejimuose?:) Pikti liežuviai galėtų pliaukšti, jog europarlamentaras galėtų prašyti teisinės pagalbos pagalbos ES ar JAV. Susitiko Vilniuje su JAV senatoriumi J. McCain-u, tačiau PAMIRŠO paprašyti pagalbos Lietuvos vaikams?Užtektų vieno senatoriaus skambučio…ir situacija pasikeistų. Ponas pasirinko sunkesnį kelią…straipsneliais laikraštienoje plaka teisinę sistemą, “vis dar pasitaikančius sunkumus”. Šventas žmogus.