Nesuprantu kapitalizmo

Ankstyvą rytą išlydėjome savo švediškuosius šeimos narius… Oro uoste sutikau gimnaziją senokai baigusią Ievą su dukrele ant rankų, su vyru Linusu. Seneliai lydėjo…

Dabar jūs man pasakykite: pilnutėliai lėktuvai skrenda į Stokholmą ir atgal, tai kodėl „Ryanair“ atšaukia skrydžius žiemos sezoną? Mes sutinkame mokėti daugiau, sutinkame! Kad tik būtų tiesioginis skrydis. Nejaugi be mūsų neatsirastų sutinkančių mokėti daugiau?

*

Džiaugsmas ir vargas tie anūkėliai vasarą Kaune. Neturime kur nueiti, ką pamatyti. Zoologijos sodas su išretėjusiu būriu gyvūnų? Žinoma, gerai! Kas dar? Prie Kauno marių įrengti puikūs treniruokliai – suaugusiems… Bandžiau paplaukioti mano metų vandens dviračiais – vos pats nenuskendau ir anūkėlių nenuskandinau…

Kino teatruose – vienas filmas vaikams. Vienas! Spektaklių – nulis…

*

Esu čia rašęs apie savo verslo idėją, kurią realizuosiu išėjęs į pensiją: prie savo namų pasistatysiu spalvingą namelį, apsirengsiu pasakiškais drabužiais ir seksiu pasakas. Viena pasaka – vienas litas. Jei verslas gerais seksis, vaikučius ledais ir uogomis vaišinsiu nemokamai.

*

Kur jūs, studentai, moksleiviai? Kur jūsų spektakliai, pasakos? Mes, seneliai, pasirengę jums mokėti brangiai, nes norime džiaugsmo ne tik savo anūkėliams, bet ir jums.

*

Kur saugūs ir išmoningi kartodromai? Kur vaikams pasimokyti mėtyti, gaudyti, slapstytis, lenktyniauti, rungtyniauti, statyti? Kur labirintai kukurūzų laukuose? Kur pramoginės pamokos uogauti, grybauti, žuvauti, vėžiauti? Kur visą dieną vykstančios pramoginės pamokėlės skaityti, skaičiuoti, deklamuoti, dainuoti? Kur mažoji observatorija?

*

Ech, nemokate jūs paimti mano pinigų, nemokate… Labiausiai stebiuosi, kad mažojo verslo nesiima moksleiviai ir studentai. Juk vaikučiams taip patinka būti su vyresniais vaikais!

*

Šią vasarą jau pavėlavote… Kol grįšite iš turkijų, graikijų, jau ir į mokyklą bus laikas. Bet jau rudenį susiraskite mane ir imkime kurti verslo planus. Žinoma, teks griežtai paspausti politikus, kurie vaikų, atrodo, iš arti net matę nėra…

Atsakymai

Burgis, 2013-08-03 11:08:24

Suprantantiems…

:), 2013-08-03 12:22:52

į Trakus, seneli, į Trakus! paplukdysit savo šeimynėlę valtimi, pairkluosit, raumenys atgis:) pasiturkšit švarutėliame vandenyje, pavalgysit kibinų!:) yra kur, yra!:)

Burgis, 2013-08-03 12:44:28

Į Trakus? Kasdien? Trečią dieną popiet senelis persikeltų į klinikas… Bt vis tiek ačiū! Būsime ir Trakuose.

Dalia, 2013-08-03 14:08:10

Į Lampėdžius! Laipynės tarp medžių, vaikiški treniruokliai, maudynės ežere, avietės miške.

Burgis, 2013-08-03 19:28:36

Daliai: man pasakojo, kad ten blogiau nei Palangoje…

genute, 2013-08-04 09:34:59

Dalia gal juokauja su Lampėdžiais 😀

Maudytis gal ir galima tenai, bet žmonių per daug suvažiuoja. Kokios ten avietės? Tos nuskintos?

Laipynės tarp medžių ar vaikiški treniruokliai nėra labai populiarūs. Kažkoks namelis su greitu maistu, kuris dėl higienos stokos vos ne uždarytas.

Krūmuose kuičiasi neaiškūs tipai demonstruojantys savo (…) atsiprašant.

Gimnazijos direktoriui, universiteto dėstytojui tenai būti?! Baikit….Nebent, Vip zona būtų, kurios nėra.

Pačioje pradžioje pliažas gal ir sutvarkytas, bet …

sonata, 2013-08-04 12:06:15

Į dinozaurų parką Radailiuose. Tiesa, ten mam buvo baisoka 🙂

buves Jūsų studentas, 2013-08-07 09:44:46

Sužavėjo Jūsų idėja apie pasakų namelį su pasakomis 🙂 Tačiau, Jūs, įtariu nereprezentuojate rinkos, nes esate sąmoningas senelis, kuris labiau išimtis, nei tendencija, o bet kuris verslo planas prasideda nuo rinkos tyrimo / marketingo plano. Nėra rinkos – nėra verslo … Yra aibė netgi nemokamų projektų sąmoningiems tėvams, kurie deja nesurenka tėvų. Tai ką kalbėti apie mokamus … Taip pat įtariu, kad nemažai yra ir kitokių projektų, kurie Jums tiktų ir patiktų, bet jie matyt paskęsta informacijos jūroje …

Burgis, 2013-08-07 09:48:42

Studentui: prašyčiau kelių idėjų… Pelnu pasidalysiu.

Ieva (is oro uosto), 2013-08-08 09:23:01

Ieskojau bilietu spalio-lapkricio menesiais ir ryanair.com puslapyje radau lapkricio 5d. tarp Kauno ir Stockholmo. Tai ar jie dar “nezino”, kad bus ziemos sezonas, ar gal siemet skraidys istisus metus?

Beje, buvo labai smagu jus sutikti – gaila tik, kad taip anksti ir taip trumpam..