„Nevalgykite bulvių, kurios skirtos sėklai.”

Bendrovės „Nokia” vadovas, buvęs Suomijos premjeras E.Aho įspėjo, kad krizės metu pavojinga mažinti lėšas, skirtas švietimui.

(lrytas.lt)

***

Švietimui skirtas lėšas būtina mažinti! Ir taip ženkliai, kad švietimo valdininkai tai pajustų, ir jie

„… kad cyptų, kad kauktų, kad balsas jų didis per Lietuvą plauktų!“

*

Jūs tik paskaitykite („Dialogą“): „Juos (buvusius apskričių valdininkus – B.B.) ministerijoje jungia naujai įkurtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas (30 etatų)…“ Žmonės gerieji! Plėšia! Vagia! Grobia šventu švietimo vardu!

Jau esu rašęs, kad švietimas suryja milžinišką dalį biudžeto. O neūkiškumas, netaupumas šioje srityje – pasibaisėtinas. Pratybų sąsiuviniai. Vos ne kasmet – nauji tos pačios paskirties vadovėliai. Gauja gerus atlyginimus gaunančių niekam nereikalingų valdininkų. Neefektyviai panaudojami pastatai, didžiuliai sklypai žemės.

*

Bet svarbiausia – melagingi riksmai apie mažus mokytojų atlyginimus. Na, būkite geri, kas nors „iškapstykite“, kiek „į rankas“ gauna pensijinio amžiaus gimnazijos mokytoja ekpertė, turinti standartinį 18 val. krūvį! Atlyginimo ir pensijos.

Ne, jums nepavyks. Tai – valstybės paslaptis. Kodėl pensininkė? Todėl, kad gali kilti pagrįstų abejonių dėl jos tinkamumo mokyklai. Kodėl ekspertė? Todėl, kad iki pensijos mokytoja galėjo tapti eksperte, tiesa? Jei ji gera mokytoja. Žinoma, jei nenorėjo – gerbiu. Bet tada nereikia ir dabar norėti…

Tegu mane prakeikia mokytojai. Gal neprakeiks tie, kurie uždirba švietimiečiams atlyginimus.

O suomiui atsakyčiau: sėklai skirtų bulvių nevalgykime, bet nereikia nei bulvėmis, nei duona maitinti veltėdžių!

Atsakymai

Paulina, 2010-09-13 16:48:58

Gerb. Burgi, nekalbėsiu apie departamentus, bet pačioje mokykloje, na, tikrai nėra nei vieno, kuris neturėtų darbo, daug darbo.

Mes iki krizės turėjome kavinę, patys dirbdavome, sau dirbdavome, mokykloje dirbu daugiau, nusistekenu per dieną. Ir vis vakarais pagalvoju, kad galėjau geriau, daugiau…

Evaldas, 2010-09-13 17:26:56

Gerb. Burgi, mano nuomone, “pagal sąrašą” Jūs teisus lygiai 50%. Teisus esate dėl dviejų sąrašo dalykų:

  1. „Juos ministerijoje jungia naujai įkurtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas (30 etatų)… Plėšia! Vagia! Grobia šventu švietimo vardu!“

  2. Neefektyviai panaudojami pastatai, didžiuliai sklypai žemės.

Pusiau teisus dėl “Gauja gerus atlyginimus gaunančių niekam nereikalingų valdininkų”. T.y. kad yra niekam nereikalingų – šventa teisybė, bet jų atlyginimai… Kaip čia pasakius? Praradęs darbą viename UAB’e, norėjau įsitrinti į jų gretas. Bet, sėdėdamas namuose, uždirbu daug daugiau, nei jie kiurksodami tarnyboje. Beje, pasidomėkit tokiu įdomiu reiškiniu, kaip protingų žmonių atsisveikinimas su UPC’u per pastaruosius keletą mėnesių. Dėl atlyginimų…

Neteisus dėl likusių punktų: pratybų niekas neverčia pirkti, vadovėlių – taip pat. Apie mokytojų atlyginimus kategoriškai nesutinku. Taip, jie santykinai dideli lyginant su įvairiais vidurkiais Lietuvėlėje. Bet palyginkim su kitom valstybėm. Kad ir su Estija. Ir vėl remsiuosi sava patirtimi. Turėjau galimybę per praėjusius metus net keletą kartų įsidarbint mokytoju. Atlyginimas viliojo (nors ne pensininkas, bet ekspertas). Tačiau… Pagalvojus, kaip ir kiek reikės sunkiai dirbti už tą santykinai gerą atlyginimą, likau namuose. Tikrai lengviau…

Tomas, 2010-09-13 17:34:25

Evaldai, gal galima šiek tiek smulkiau apie tą “kaip ir kiek reikės sunkiai…” ?

Evaldas, 2010-09-13 17:58:28

Tomai, čia tik pabuvusiam (esančiam) tikru, eiliniu mokytoju eilinėje mokykloje suprasti… Tiesą sakant, aš pats to nepatyriau, nes mokykloje teko dirbti tik “valandininku”. O tai yra gal tik pusė (beje, malonesnė) eilinio “etatinio” mokytojo darbo…

Burgis, 2010-09-13 21:25:25

Pasiginčysiu, bet tingiai…

Kol kas jokių skaičių jūs neparašėte. Ar tai atsitiktinumas?

Štai prieš mane mūsų gimnazijos mokytojų atlyginimai. Jūs to sąrašo niekada nepamatysite! Pirma teks apie savo pajamas informuoti garsiausiai besiskundžiantiems.

Bandydami palyginti mokytojo darbo sunkenybę su kitų profesijų (pavyzdžiui, verslininkų) lengvu uždarbiu, nepamirškite keleto „smulkmenų“: pašaukimo (aš pavyzdžiui, niekada taip nesiplūkčiau, jei ne pašaukimas; neįsivaizduoju, kad turėčiau verslininko pašaukimą didinti pelną…); garantijų (palyginkite žemdirbį ir mokytoją…); laisvo ar beveik laisvo grafiko, atostogų, gėlių, koncertų, išvykų ir kt.

Burgis, 2010-09-13 21:32:20

Švietimo ir mokslo ministerijoje septyniems darbuotojams tenka vienas vadovas. (lrytas.lt)

***

Burgis, 2010-09-13 21:35:05

Pigiausi – Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai. Čia vidutinė alga – maždaug 1,7 tūkst. litų. (lrytas.lt)

***

O jūsų gimnazijoje? O mano minėtos pensininkės pajamos?

j., 2010-09-13 22:37:15

Pavyzdys apie pensininke eksperte, svelniai tariant, nekorektiskas.

Nereikia maisyti atlyginimo ir pajamu. Atlyginimas nera pasalpa, jis mokamas uz darba, kuris, valstybes nuomone, reikalingas ir atitinkamai atliekamas (jei jau mokytojas atestuojamas). Kokiu papildomu pajamu zmogus gauna, niekieno reikalas.

Ypac jei jis jas gauna uz tai, kad keliasdesimt metu mokejo mokescius.

Liutauras, 2010-09-14 00:54:53

kažkada bandžiau surasti du sąrašus, kuriuose būtų išlygiuotos visos (!) LT vidurinės ir gimnazijos:

a) vieno moksleivio mokymo kaštai (įtraukiant kaštus nuo tualetinio popieriaus iki netiesioginių subsidijų kaip kad nemokamos patalpos ar dovanotas autotransportas)

b) mokymo kaštų efektyvumas vienam rezultato vienetui (rezultatas – pvz. egzaminų vidurkis, olimpiadų medalis)

gal kur nors yra tokie duomenys?

simas, 2010-09-14 02:09:53

Atleiskite, bet jei mokytojai drįsta teigti kad uždirba tikrai mažai…

Kiek – kokie du mėnesiai atostogų? Neblogai. Grafikas irgi kaip čia pasakius… Ir tikrai – kiek kaži mokytojų, kurie “atidirba” visą darbo dieną (t.y. nuo 8 ryto iki 17 val vakaro?!)

Pas kurį mokytoją yra 176 darbo valandų mėnuo? (kiek pamenu, 5nį jau trečią valandą būna tuščia…

aišku, net nesinori pagalvoti apie rimtesnių dalykų mokytojų “makles” – ne tik darbas pamokų metu, bet ir “korepetitoriavimas” po darbo (ar netgi darbo metu) už kažkiek tai litų nuo mokinio į vieną valandą… o ir valandų pakankamai, o ir kartais – be papildomų “pamokymų” sunkiai seksis ir semestruose…

Aišku, stresas, pasiruošimas pamokoms ir t.t. – nu bet ne jie vieni ir stresuoja…

Evaldas, 2010-09-14 07:17:49

Burgiui: Jūs skaičių taip pat nerašote. Beje, parvirtinot, kad valdininkų atlyginimai nėra jau tokie aukšti. O vienas vadovas septyniems darbuotojams – anoks čia įrodymas. Pritariu pritariu dar kartą – biurokratų pernelyg daug.

o dėl viso kito? Gal primintumėt, kad KTUG truputį neeilinė gimnazija, nes kažkokios dar raidės rašomos prieš pavadinimą… Gal tai reiškia, kad ne terbele viena jūs gyvi? Gal tad KTUG gimnazijos mokytojai ir truputį geresnius atlyginimus gauna Jūsų apsukrumo, atsiprašau – verslumo, dėka? Deja, net ne dauguma gimnazijų turi tokius statusus ir tokius verslius direktorius…

Bandymas lygintis su verslininkais – gal ne visai korektiškas? Įdomu, koks verslininkų uždarbio vidurkis? Tiesą sakant, aš ir nesiginčiju, kad mokytojų atlyginimai maži tarp kitų tarnautojų, o pastaraisiais metais – darbininkų smukusių atlyginimų. Na, su laisvais grafikais kiek persūdėt – pamoka yra šventas reikalas. Jei turi pamokų tvarkaraštį, tai jis tave ir “pririša”. Aš gal pakalbėčiau ir apie nenormuotą mokytojo darbo dieną – juk pamokos sudaro tik dalį mokytojo darbo, ar ne? Ai, pas Jus gimnazijoj gal kiek kitaip? Bet KTUG – ne Lietuvos vidurkis, tad apibendrinimai pagal šią gimnaziją nėra korektiški. Lieku su mintimi, kad mokytojo nėra deramai atlyginamas pagal įdėtą darbą, patiriamą psichologinį ir net fizinį krūvį… Jei galvočiau kitaip – būčiau mokytojas :)))

Evaldas, 2010-09-14 07:52:13

Papildymas apie mokytojo laisvą grafiką/darbą: kiek čia yra DISKUTUOJANČIŲ darbo metu mokytojų, t.y. tokių asmenų, kuriems mokytojavimas yra kasdieninis darbas, o ne egzotika prie kitų darbų? Komentarai juk atsiranda ir šventu darbo metu, ne tik vėlyvą vakarą ar paryčiais…

Is salies, 2010-09-14 09:37:21

Ponas Burgi, norit jūs ar nenorit, bet ir jūs neužilgo pradėsit gauti pensiją, mokytoja – pensininkė savo pensiją užsidirbo, užsidirbsit ir jūs, tai jai to prikišt, kad gauna pensiją ir algą tikrai nereikėtų.

Burgis, 2010-09-14 10:04:27

Is salies ir kt.: ne, mano pavyzdys apie mokytoją pensininkę yra geras! Pirma, aš pabrėžiu, kad sąžiningai visą gyvenimą dirbęs žmogus turi būti šio to pasiekęs, šiek tiek sutaupęs. Antra, aš pabrėžiu, kad kalbant apie sunkų kurios nors kategorijos žmonių buitį, būtina įvertinti visas tos kategorijos žmonių gaunamas pajamas! Trečia, aš jums pažadu – išėjęs į pensiją aš niekur nedemonstruosiu, nepiketuosiu, neprotestuosiu dėl savo vargano gyvenimo! Gyvenau ir gyvenu taip, kad jokia valstybė negalėtų įstumti manęs į skurdą. Ir visiems jums to linkiu.

O mokytojai vis tik turėtų solidarizuotis ir su tais, kuriems gyvenimas neskyrė pašaukimo, kurie patyrė nelaimių, kurie tiesiog ne dėl savo kaltės pateko į skurdą.

D., 2010-09-14 10:20:06

Evaldui: jei mokytojautumėt vien dėl algos, tai iš jūsų būtų toks ir mokytojas. Nelinkėčiau niekam.

Evaldas, 2010-09-14 12:35:54

D.: o kodėl man šią pastabą taikot? Negi aš priešingai teigiau? :)))

Maja, 2010-09-14 15:14:18

B.Burgi, o kokia jūsų alga? Juk gaunate ją iš mokesčių mokėtojų. Pasidalinkite, taip pat nurodant ir savivaldybės skiriamus priedus :).

petras, 2010-09-14 15:49:36

gal nereikia, čia skaudžios temos. blogiau net už “kiek metų” 🙂

Burgis, 2010-09-14 16:56:46

Majai ir Petrui: taip, tai skaudžios temos, bet tik ne man. Nuoširdžiai atsakau – jau daugelį metų nesidomiu tuo, kiek man užmoka ir kiek aš užmoku mokesčių (pavyzdžiui, kaip IĮ savininkas…). Taip ramiau gyventi. Bet jei vis tik norėtumėte sužinoti, kiek aš iš visur (iš savivaldybės negaunu…) gaunu, aš galėčiau pasidomėti, bet pradėti tektų nuo „galvos“. Kadangi „galva“ tikrų duomenų nepateiktų, tai ir aš nepateiksiu. Ir mokytojai tegu nepateikia, bet tik tegu neverkia dėl mažų pajamų!

V., 2010-09-14 19:01:49

Simai, Simai, kažko tamsta pyksti ant mokytojų? Mokytojai dirba tikrai daugiau negu iki 17 val. Ar nemanai, jog pamokoms reikia PASIRUOŠTI? Beveik kasdien, juk nekalbėsi kaskart to paties per tą patį. Kontrolinius irgi taisome namie. Vakarais. Savaitgaliais. Niekas čia neverkia dėl pinigų, bet pagal Simą tai atrodo, kad mokytojai tik atostogauja ir dykaduoniauja.

algis, 2010-09-14 23:11:51

kadangi burgis pats savo pinigu nerodo, o kitus kviecia, tai taip ir padarysim

esu universiteto destytojas – asistentas, nes turiu tik magistro issilavinima (tai mazas laipsnis, taciau vis tik tenka normaliai destyti ir auditoriniu valandu kruvis yra didesnis nei kitu rangu destytoju). uzdirbu 1400 lt per menesi i rankas.

manau, kad burgis gauna maziau (nes manau, kad mokyklu, tegu ir gimnaziju direktoriai gauna maziau nei universiteto destytojai). dziaugiuosi kad jam to pakanka, nes pats nejaucia pinigu trukumo ir del to pinigu nepasigenda. manau, like mokytojai (megstantys streikuoti del atlyginimu) galetu is jo pasimokyti, kaip issiversti su taip vadinamu mazu atlyginimu

(tiesa, as galiu ir klysti – pats burgis sake, kad reiketu vertinti visas zmogaus pajamas, tai manau, kad gali buti ir taip, kad mistiskoji burgio galva, su kuria jis konsultuojasi, uzdirba tiek daug pinigu, kad burgiui tu pinigu visai pakanka ir jis gali nelauzyti sau galvos ir net neziureti i savo atlyginima)

ir dar – norejau pasakyti, kad is burgio turetu mokytis ir visi esami pensininkai – jei nesusitaupei per savo visa gyvenima, tai pats kaltas ir nesiskusk, kad pensija maza (kaip ir burgiui – dera galva tureti, su kuria galetum konsultuotis)

birute, 2010-09-14 23:28:47

Mokytojas gali gyventi gerai tik dirbdamas papildomai po darbo valandų.Tuo tarpu pvz.gydytojas gali gyventi gerai,” užsidirbdamas” papildomai savo darbo metu.Tai gal nepykime, kad mokytojas korepetitoriauja…Nedidelis malonumas turėti 10-12 pamokų per dieną,ką?

simas, 2010-09-15 01:16:32

V. aš puikiai suprantu, kad reikia pasiruošti.. Bet… Ar norite pasakyti, jog ateinate į darbą 8.00 (na, šiek tiek prieš) ir išeinate lygiai 17.00?

Aš ant mokytojų nepykstu. tikrai. Bet – juk turbūt neriekėtų dirbti namie ar savaitgaliais, jei namo, tarkime kokį penktadienį “pasiplautumėte” ne 14.00 bet 17.00?

Apskritai – turbūt vidutiniškai darbo diena ir trunka nuo 8 iki 15, įskaitant ir pertraukas..?

simas, 2010-09-15 01:17:22

P.S. jaučiu kad ir kontrolinius (Testus) kartas nuo karto ištaiso “geresni mokiniai, pamokų metu padedantis geram mokytojui?”

Burgis, 2010-09-15 08:23:01

algiui: Jūs jaunas, todėl ir aš prisiminsiu jaunystę: studijuodamas gaudavau Lenino stipendiją ir 35 rublius už pusę etato laboranto. Suma buvo didesnė, nei atlyginimas asistento, kuriuo pradėjau dirbti baigęs KPI. Bet aš tolumoje mačiau šviesą – docento atlyginimas buvo 320 rublių! Todėl ir dirbau kaip juodas jautis…

*

O dabar neiškentęs parašysiu keletą skaičių: kalbos mokytoja metodininkė, turinti 15 metų stažą, gimnazijoje už 20 pamokų per savaitę gauna 2768,66 Lt mėnesinį atlyginimą („popieriuje“). Pasvarstykite.

petras, 2010-09-15 14:02:11

man tai neįdomu kas kiek uždirba, tiesiog temo tokia ne viešam kibernetiniam pokalbiui 🙂 užtat galiu pasidžiaugt, kad man po 17,00 darbas nebeegzistuoja 🙂 užtat meleonų neuždirbu 😐

Saulius, 2010-09-15 14:54:22

niekas juk netardo, nereikia ir nėra būtina…

o vistik Jūsų kodeksas keistokas: leidžia neatskleidus savos piniginės viešinti koleges algalapį 🙂

Burgis, 2010-09-15 15:10:37

Sauliui: kodėl kolegės?!

Prisiminiau kitą atvejį: aš, matyt, pradėjau taip įtaigiai rašyti, kad kartą vieno rašinio nespausdino pamanę, jog tai tikri faktai iš mano artimos aplinkos. O buvo tai tik emocinė iškrova…

Dar apie mano piniginę: tai gal jums parašyti, kiek aš šiandien sumokėjau už vaistus? Daugelis žmonių tiek per mėnesį neuždirba…

Ne, šią temą laikas baigti, bet neabejokite – pamatęs ar išgirdęs mokytojus protestuojant dėl mažų pajamų, prie temos grįšiu labai konkrečiai.

Saulius, 2010-09-15 15:31:07

Burgiui: 🙂

… bet argi tas paminėtas žodis, keičia mano nusistebėjimo esmę 🙂

Burgis, 2010-09-15 16:04:01

Sauliui: be abejo!

Dar patikslinsiu: aš tikrai neišsisukinėjo nuo atsakymo, kokios yra mano pajamos! Kas jas suskaičiuos? Kažkiek gaunu už knygas, kažkiek – už kursus, kažkiek – už eksperto darbą keliose komisijose, kažkiek – už tiesioginį darbą. Gal dar gausiu (kažkada gavau…) už tarptautinius projektus. Čia yra esminė visų besidominčių pajamomis klaida – jie neįvertina, kad žmogus gali gauti pajamų iš labai daugelio šaltinių. Kai kurių dėstytojų tiesioginis atlyginimas tėra menka dalis jų pajamų, ar nežinojote? Nelaimė, mano papildomos pajamos yra nedidelės… Bet jos yra!

*

Gal matėte vakar per TV kaip nuoširdžiai Seimo narė D.Meiželytė pasakė: mano atlyginimas – tik 5000 litų! Ir lyg tarp kitko pridūrė – na, dar 2000 litų kanceliarinėms išlaidoms. Nebloga proporcija, tiesa?

Saulius, 2010-09-15 16:21:14

🙂 Jūs mane vėl pralinksminote, čia gerąja prasme, ir Jums visiškai pritariu: Jums tikrai laikas šią tema baigti, arba baigti į kitus rodyti, arba temą baigti pasitarus su “galva” ir įvardijus atlyginimą.

Burgis, 2010-09-15 16:36:39

Baigiu. Paskutinis štrichas toks – aš net maždaug nežinau, kiek uždirba mūsų sūnus ir dukra (advokatai)! Kodėl nežinau? Todėl, kad neklausiu. O kodėl neklausiu? Todėl, kad esu plepus ir išplepėčiau, jei sužinočiau…

algis, 2010-09-15 23:45:50

ta minima mokytoja metodiste – tai tikriausiai mokytoju karjeros virsune – i rankas gauna apie 2000 greiciausiai, nors ir atidirba normaliai – 20 valandu – jau normalus kruvis (ruosimasis pamokoms ir darbas po pamoku – mazdaug 1:1 santykiu, ar turetu buti dar didesnis – pamokos su darbu po pamoku – 2:1 ?)

(bet jei jusu gimnazijai ji per daug kainuoja – tai kam jums ta metodiste – pasiimkit ka nors is kart po pedagoginio, be stazo – tie tai tikrai pigiau kainuos)

palyginimui – destytojo akademine valanda universitete dabar ikainota 26 lt – taigi, uz analogiska kruvi gautu labai panasiai (tiek ta metodiste, tiek tie destytojai – vos siek tiek daugiau uz salies vidurki)

pritariu burgiui – ner ko dairytis i tuos atlyginimus – geras destytojas, kaip ir geras mokytojas, turi gerai chalturinti, kad pinigu butu uztektinai ir nereiktu apie juos galvoti

V.R., 2010-09-20 00:54:43

Dirbu aukštojoj, docentauju, žmona metodininkė gimnazijoje. Turim du vaikus studentus, vienas Amsterdame, kitas Vilniuje, trečias Kaune, gimnazistas. Tarsi ir daugiau už vidurkį uždirbame, bet papildomų darbų vis tiek tenka ieškotis, o žmona sunkiai dirba korepetitore kasdien po “valdiškų” pamokų. Kitaip neišsiverčiame – buto mums niekas nepaliko, tėvai padėti negalėjo, taigi ariame kaip juodi jaučiai už paskolą butui ir dar vaikų ant kojų nepastatėme.

P. Burgi, ne visi gali būti advokatais ir uždirbti tiek, kad tėvams nerūpėtų. Jūsų nuolatiniai pabaksnojimai, kad “mokytojų algos per didelės” rodo visišką nesiorientavimą realiame gyvenime. Kodėl pavyzdžiu keliate “mokytoją pensininkę”? Tokių vienetai.

Kur kas sunkiau auginantiems vaikus.

Burgis, 2010-09-20 10:06:01

V.R.: nieko nesuprantu… Kai mes „statėme ant kojų“ savo du vaikus, irgi arėme kaip juodi jaučiai, bet mėgavomės tuo, kad ir arti mokame, ir ant kojų statome. Dabar, jūs pripažįstate, mūsų vaikai jau patys stovi – mes ariame šiek tiek (bet tik šiek tiek!) mažiau. Pakentėkite keletą metų – ir jūs pasidžiaugsite. Juk akivaizdu, kad judu už mudu jaunesni, jūs gal dar tiek operacijų neištvėrėte – viskas prieš akis…

V.R., 2010-09-20 11:48:04

Na taip, mes tuo džiaugiamės. Vaikai kol kas sveiki ir protingi, vienam teko pasimėgauti jūsų (mūsų) gimnazija, už tai jums dėkui. Taip, mes truputį jaunesni, bet kalbame ne apie tai, o apie nuolat atnaujinamą jūsų idėją: mokytojai prasti, jie uždirba per daug.

Aš sutinku, kad jūs geras direktorius vaikams, bet ar suprantate mokytojus? Imu abejoti.

Kadangi žmona mokytoja, tai ir beveik visos jos draugės mokytojos, todėl situaciją žinau puikiai.

Jos kone visos dirba po 10 valandų į dieną. Darbas paprastoje, ne elitinėje mokykloje DAUG sunkesnis už darbą aukštojoje. Savaitagaliais žmona arba taiso kontrolinius, arba guli paslika -pervargusi.

Aš negaliu daugiau, negu galiu – stengiuos iš paskutiniųjų “išspausti pinigų”ir pavaduoti žmoną. Štai šiandien turiu tik popietines paskaitas, tai bent pietus baigiu virti, nes ji dirba nuo 8, o grįžusi 16,30 turės dar kelis mokinius. Laimė, kad ji anglistė – ne visų dalykų mokytojai turi galimybę užsidirbti papildomai korepetitoriaudami.

Jūs nuolat primenate savo ligas. Žinokite, kad sunkiai sergančių žmonių daug daugiau, negu jūs manote – tik dauguma jų tyli.

Prieš daug metų pažinojau jus kitokį. Dabar jumyse mažiau atjautos, o daugiau arogancijos. Jūs deklaruojate, kad nebepasikeisite, bet keičiatės… ne į tą pusę, kaip būčiau jums linkėjęs.

Nesikeiskite, bet pagalvokite. Apie mokytojus.

Burgis, 2010-09-20 12:14:12

V.R. : sistema negali įvertinti pati savęs, todėl negaliu ginčytis… Man atrodo, kad ar net labiau nei anksčiau mėgstu savo mokytojus, man atrodo, kad jie man šypsosi nuoširdžiai, man atrodo, kad aš daug dirbu to, ką turėtų padaryti mokytojai, pavaduotojai… Bet gal tik man atrodo? O gal būtent Jūs keičiatės „ne į tą pusę“? Nesupykite, rašau, ką manau.

simas, 2010-09-20 15:59:41

V.R. – leiskite paklausti nekuklų klausimą – O Jūs ar Jūsų žmona, nuo korepetitoriavimo – mokesčius ar sumokate?

Nes jei ne – tai nedrįskite skųstis mažais atlyginimais!

V.R., 2010-09-22 02:05:57

simui

Na ir kas, kad sumokame? Žmona turi patentą korepetitoriavimui. Mano mokslinis darbas universitete, legalus. Apmokamas tikrai per mažai. Mano reta specialybė, esu kviečiamas užsienin, bet nenoriu palikti Lietuvos. Turi ir čia kas nors likti, ar ne?

nesvarbu, 2010-09-22 09:59:17

Lietuva yra maza, todel ir dauguma dalyku joje – pasirinkimo galimybes, atlyginimai, rinka verslui, studiju ir moklso kokybe – yra mazi. Pasaulis, tuo tarpu, yra didelis. Kiekvienas pasirinkimas turi savo kaina: Jus pasirinkote nepalikti Lietuvos ir mokyti – ir to pasirinkimo kaina yra mazi atlyginimai ir dideli kruviai. Galite keisti pasirinkima ir sumoketi uz tai kaina arba galite susitaikyti su savo pasirinktu keliu – bet nieko nekeisti ir skustis yra tiesiog per lengva, kad butu rimta.

V.R., 2010-09-22 18:53:50

Tiesiog nenoriu, kad Lietuva išsivaikščiotų ir kad mano anūkai nutautėtų. Man tai svarbu.