Niekieno žemė

Dar paerzinsiu… Leninas mokė – negalima sukurti komunizmo vienoje valstybėje. Naujieji kapitalistai sako: galima, tik reikia, kad tvora būtų aukšta!

Kažkada stebėjausi Mančesteryje: vienas prabangus namas, kitas prabangus namas, o tarp jų – griuvėsiai… Dabar nereikia Mančesterio, viso ko yra Lietuvoje: čia žolytė gražiai nupjauta, bet iš gretimo sklypo vėjas usnių pūkus neša; čia namelis, greta – nebaigtas, 15 metų „statomas“ namelis; čia landynė greta naujo tavo namo, bet landynės neliesk – privati nuosavybė!

***

Kas yra privati nuosavybė?! Mano gatvė, mano miestas, mano šalis yra mano privati nuosavybė! Žinoma, man visa tai priklauso dalininko teise, bet priklauso gi! Tai kodėl kiti dalininkai su mano nuosavybe elgiasi kaip panorėję?! Kaip aš galiu gražiai gyventi, jei greta kažkas erkes nepjautoje žolėje augina?

Vakar neapsikentęs įsimečiau į mašinėlę krūmų žirkles ir ties sankryža nukarpiau šakas, kurios labai trukdė matyti skersinę gatvę. Ant tos sankryžos kampo – landynė, šeimininkai nė pėsti nevaikšto, „iki lemputės“ jiems tos šakos…

***

Žoliapjovės pigios (santykinai, žinoma), žolę pjauti smagu, vaizdas bematant pagerėja (nors viena kolegė teigė, kad gražiau už natūralią pievą nebūna…). Gal imkime dirbti ir ten, kur niekas nedirba?

Gal valdžia, savivaldybės pagaliau pareikalaus – arba tu tą savo privačią nuosavybę tinkamai prižiūri, arba mes tai nuosavybei paskiriame tinkamą šeimininką.

Dar viena keistenybė: valdžia (mes) moka bedarbio pašalpas, bet darbo už tas pašalpas neduoda. Kodėl?! Gavai pinigų – dirbk! Trūksta įrankių? Gerai, vieną žoliapjovę (trimerį) padovanosiu – tik tegu kas nors priverčia tuos pašalpų gavėjus dirbti! Pagaliau – nesuprantu, kaip galima norėti nedirbti?

Iš tiesų jie dirba – gauna pašalpas ir dirba nelegaliai. Tai dviguba blogybė…

Atsakymai

aaa, 2010-06-18 09:28:22

Pastarosiomis dienomis ieškojau, kur galima supjaustyti skardą. Paskambinus į n įmonių, reikėdavo traukti po žodį iš “darbuotojų”, tiesiog maldauti… Vienu žodžiu, dar nėra jokios krizės, tiesiog žmonės tingi dirbti.

4vėjininkas, 2010-06-18 09:48:23

Juokingiausia būna, kaip tarp namų yra žalios vejos lopinėlių, ar tai tik šiaip veja, ar vaikų žaidimo aikštelės. Dviejų namų komendantai apsitvarko aplink savo namą, o tu žalių plotelių neliečia viens ant kito sakydami, kad čia ne man priklauso, ne aš ir tvarkysiu. Tai viena syki paėmiau iš komendanto žoliapjovę ir nupjovau tuos lopinėlius žalius, dar kiti buvo nepatenkinti kam aš čia laiką gaištu ale seniūnyja tai turi daryti. Kol sulauksi iš tos seniūnijos tai gali ir vasara baigtis, o vaikai erkių prisigaudyt. Čia yra mūsų jau tokia Lietuvėlė, visi darys sau tik kas geriausia.

V.R., 2010-06-18 10:19:46

4vėjininkui: kodėl, sakote, visi? Va pats tamsta jau ir padarei. Bravo.

Darth Vader, 2010-06-18 10:50:00

“mano šalis” nėra privati nuosavybė: nebent politinę tautą laikysime dideliu juridiniu asmeniu, Seimo atstovaujamu. Eilinis akivaizdus įrodymas, kad liberalizmo ideologija mirė (nes valstybė – tik “naktinis sargas”) ir reikalinga tokia valstybė, kuri arba priverstų tvarkytis, arba “šventą ir neliečiamą” privačią nuosavybę atimtų. Va čia ir esminė “laisvos rinkos” yda – nevala gali 100 metų laikyti griuvėsius centre ir nepajudinsi. Arba išpirk už rinkos kainą.

tikras lietuvis, 2010-06-18 11:23:00

“Politinei tautai” seniai yra pavadinimas – nacija.

tikras lietuvis, 2010-06-18 11:23:36

Beje, bedarbiai jau seniai visur už pašalpas dirba viešuosius darbus.

tikras lietuvis, 2010-06-18 11:25:21

B.Burgiui.

Ir ką gi jūs čia erzinate?

Nebent save.

to, 2010-06-18 12:45:31

bedarbyste kaip liga niekas to nesiekia bet kartais tai ima ir atsitinka.

Ligoniu irgi nevarom kiemu sluoti.

Burgis, 2010-06-18 13:40:03

to: seniai tai buvo… Tai buvo paskutinis kartas, kai mačiau savo jaunesnįjį brolį, tebūna jam lengva žemelė. Ir kalbėjau su juo laukuose, kur jis vargšas kauptuku, saulei kepinant, ravėjo runkelius, nors tų runkelių beveik nebuvo… O ravėjo jis dėl to, kad tuo metu buvo bedarbis. Man širdį suspaudė: negalėjo brolis nematyti, visą vaikystę kartu su broliais daržus ravėjęs, kokį beprasmį darbą jam davė. Niekšai! Patyčios! Patyčios valstybės vardu!

***

O štai „tikras lietuvis“ mano, kad „licencijuoti“ bedarbiai tikrai dirba… Pateiksiu palyginimą. Neseniai rašė, kad Lietuvai okupuoti Rusija atsiuntė maždaug 150 000 kareivių. O bedarbių dabar turime bemaž dukart daugiau. Kur jūs matėte dirbant tą armiją?! Armiją!

***

Vaikystėje mane išmokė: jokiu būdu negalima tyčiotis iš duonos ir iš darbo! „Tikras lietuvi“, ar Jus išmokė?

dominykas, 2010-06-18 14:05:18

Norėjau truputį paprieštarauti – toks dalykas, kaip bedarbio pašalpa, neegzistuoja. Yra bedarbio socialinio draudimo išmoka. Tą išmoką žmogus užsidirba mokėdamas mokesčius – draudimo įmokas. Čia panašiai, kaip draust savo automobilį nuo nelaimingų atsitikimų, o tada, tai nelaimei nutikus, gauti kompensaciją. Tad reikalauti, kad už tuos pinigus žmogus dar ir atidirbtų, turbūt nėra visai korektiška…

Burgis, 2010-06-18 14:38:42

dominykui: o, kaip tai primena mano studentų nuostatą: nesimokiau, nesimokau ir nesimokysiu – atsiknisk! Niekur neparašyta, kad aš privalau mokytis tiek ir tiek. Tu tai privalai mane mokyti tiek ir tiek!

***

Gerai, Dominykai, tegu jie, bedarbiai, nedirba. Tik paskui tegu neaimanuoja, kad valstybė netikusi, kad į užsienius reikia bėgti. Man visaip gerai!

dominykas, 2010-06-18 15:11:22

Na, man labiausiai nepatiko Jūsų frazė “tegu kas nors priverčia tuos pašalpų gavėjus dirbti!”. Kodėl visur vis kažkas kažką turi versti? Čia juk ne Šiaurės Korėja, tegu sau žmonės patys renkasi. Nenoriu – nedirbu. Nebeturiu už ką valgyt? Cha, pats kaltas.

Panašiai ir su studentais. Nenori, neįdomu, neįžvelgia prasmės – tegu nesimoko. Tik va čia jau iškyla bėda, kad už dažno jų “mokslą” valstybė moka, o ne jie patys…

O jei jau užsidirbo žmogus teisę gauti bedarbio išmoką (kuri tikrai nėra didelė, ir po šešių mėnesių, berods, viskas baigiasi), ir ši jį tenkina, nėra įkvėpimo ko nors imtis, tegu sau ir paguli ant krosnies kurį laiką. Tas irgi kartais visai į naudą…:-)

Burgis, 2010-06-18 16:01:19

Dominykui: įdomu! Kaip tiksliai Jūs pataikėte į „kapitalistinių-socialistinių“ šalių nuostatą! Švedijoje jaunuoliui sako: nenori – nedirbk; mes tau viską duosime, tik tu nesimušk, nevok, neniokok mūsų gražaus gyvenimo.

Britanijoje sėdi ant šaligatvio atletiškas jaunuolis su šunimi ir įdėmiai žiūri į praeivius – nepraeik nepaaukojęs! Kodėl jis nedirba? Nenori!

***

Bet būkime atsargūs, Dominykai! Prisiminkime riaušes Prancūzijoje, Danijoje ir kt. šalyse. Aš manau, kad žmogaus (kaip ir bet kurio gyvūno) prigimtyje yra poreikis dirbti. Nepatenkinę to poreikio, sulauksime baisių dalykų…

ST, 2010-06-18 19:18:38

Įdomu, ar gresia bauda už tų šakų nukarpymą? 🙂

Iš patirties: – Prieš daugiau nei du metus daugiabučio namo aukšte viename bute kilo gaisras. Aprūko koridoriaus lubos. Kaimynai nesutiko finansiskai prisidėti prie remonto. Pradėjau domėtis ar galiu savo lėšomis atlikti remontą. Pasirodo, kad ne, – gresia bauda. Nebent gaučiau raštiškus savininkų sutikimus. Kaimynai daugiausia nuomininkai (ne savininkai). Taip ir gyvenam aprūkusiomis koridoriaus lubomis 🙂

tikras lietuvis, 2010-06-18 22:03:06

ST.

Nemanau, kad tiesą pasakėte.

tikras lietuvis, 2010-06-18 22:04:34

Burgiui 13 40.

Kažkaip pašnekėjote laisvo minčių srauto stiliumi, bet be sąlyčio su tikrove.

Plinijus, 2010-06-19 06:19:21

ST:bet užtat būtumet kaip A.Zuokas: teistas už gerus darbus!

D., 2010-06-22 01:14:42

JAV (nežinau ar visose valstijose) jei tavo sodyboje augs piktžolės – gausi baudą. O ji siekia tūkstančius.

petras, 2010-06-22 09:01:15

Estijoj už piktžoles baudos negausi :P:P taip kad …