Norėti ir galėti

Vakar ji pagimdė dukrą. Dukrelės tėvas nėra jos vyras, jiedu gyvena nesusituokę. Tas vyras – visiškas skurdžius, antstolių auka. Ko ėmėsi – tą sužlugdė. Ji jokių mokslų nebaigusi, dirbusi tik epizodiškai: tas nepatiko, anas nepatiko… Gyvena juodu lūšnoje: tualetas lauke, vanduo semiamas kibirais iš šulinio, krosnis kūrenama malkomis…

Valstybe, padėk jiems!

*

Jie nori būti seimūnai (signatarai, valdininkai, kontrolieriai…) ir mano, kad gali. Visi mato, kad negali, bet jie tampa.

Valstybe, padėk jiems!

*

Tie imasi studijuoti tai, ką nori, bet visi aplink mato, kad negali, nepajėgia. Bet jie studijuoja, baigia ir… dirbti nemoka, negali.

Valstybe, padėk jiems!

***

Ta merė siūlo sterilizuoti girtuokles, kad jos negimdytų vaikų… O kas „sterilizuos“ į valdžią besiveržiančius, iš valstybės kaip erkės čiulpiančius? Ne, su sterilizacija nieko nebus! Tai būtų tiesus kelias į fašizmą.

*

Reikia pradėti nuo viršūnių ir nuo gelmių. Viršūnės – tai valdžia. Gelmės – tai mūsų vidinis supratimas, kas yra gyvenimo gėris, laimė. Kai jauni žmonės supras, kad išlaikytiniai verti užuojautos, kad jie prarado tikruosius gyvenimus – problemos neliks. Kai jauni žmonės supras, kad norėti ir galėti nėra vienas ir tas pats – problemos neliks. Kai žmonės nuo jaunystės išmoks pažinti save, savo galimybes, suderins jas su savo norais, jie gyvenime, pasaulyje suras savo nišas ir jausis jose jaukiai, o kiti tuo džiaugsis.

*

P.S. Pažvelkite į ankstesnę temą: aš norėjau parašyti tai, ką norėjau, o lankytojai reitinguoja – nepatiko. Tai man keistis ar lankytojams?

*

P.P.S. Esu kviečiamas dalyvauti viename projekte, bet užsakovai „užsuko“ tokį biurokratijos, formalizmo,  kalbinių šiukšlių sūkurį, kad aš galvoju: noriu? galiu?

Atsakymai

Burgis, 2014-08-01 08:53:34

Padėk man… 🙂

petras, 2014-08-01 09:56:50

čia jau reik dievo pagalbos prašyt, valstybė reikiamo lygio dar nepasiekus 🙂

qwerty, 2014-08-01 15:59:05

Nėra jokių atskirai egzistuojančių viršūnių, kaip nėra ir kažkokių atskirai egzistuojančių gelmių. Kaip nėra atskiro blogio ar atskiro gėrio buvimo. Yra tik dominavimas. Esmė kas dominuoja. Ir viršūnės, ir gelmės – tai mes, mūsų vidinis supratimas, kas yra gyvenimo gėris, o kas yra blogis. Tikėtis, kad žmonės kada nors sutars, turės vienodą nuomonę kas yra blogai, o kas gerai ir problemos neliks yra naivu. Kvaila ir naivu.Kaip kvaila ir naivu yra tikėtis, jog visi žmonės kada nors pataps išmintingi ir gyvenimą gyvens dorą bei prasmingą.Realybė tokia, kad viršūnėse dominuoja vaišvilos, viešoje erdvėje profesionalūs patriotai (ar gali kas būti atgrasiau nei profesionalus patriotas?), o gelmėse- kitokio neigimas ir kitas mėšlas…