Noriu būti lietuvis! Bet Lenkijoje…

Kadaise tėvai iš Daugmantų kaimo persikėlė į Drukių kaimą. Gaila, turėjome puikų sodą, Miniją iškart už sodo… Negaila kieme paliktos kiaulių fermos.

Pagrindinė persikėlimo priežastis – mums, vaikams, reikėjo, kad mokykla būtų arčiau…

*

Pamaryje netoli Rusnės žmonės kenčia nuo potvynių. Brangiai kainuoja mums tie potvyniai! Gal žmonės galėtų persikelti į kitą vietą? Gal tas vietas galėtume palikti paukščiams, žvėreliams, žuvims, žvejams?…

*

Švietimo ministras tuoj duos 700 000 litų lietuviškoms mokykloms Lenkijoje. Ten mokosi 38 mokiniai. Palaukite, palaukite! Juk tai penkis kartus daugiau nei vidutiniškai tenka mūsų gimnazijos moksleiviui! Gal galėtų tie lietuviai persikelti į Lietuvą? Kiek čia to atstumo… Sienos atviros. Susisiekimas puikus. Visi esame toje pačioje Sąjungoje.

*

Ne, sako lietuviai, mes gyvensime Lenkijoje, nors mus čia skriaudžia. Gerai, sako mūsų valstybė, mes jus globosime, nes reikia keršyti Lenkijai, kuri globoja lenkus Lietuvoje. Nacionalinis klausimas – labai svarbus!

*

Paklausykite, darykime kaip žydai. Repatrijuojantiems į Izraelį sudaromos nuostabios sąlygos! Tegu Lenkija sudaro nuostabias sąlygas repatrijuojantiems į Lenkiją, o Lietuva – repatrijuojantiems į Lietuvą. Tik iš Lenkijos, žinoma, nes repatrijuojančių iš Anglijos, Airijos, Ispanijos, Švedijos ir kt. valstybė nepajėgs globoti. Bet Lenkija – specifinė mūsų kaimynė. Ir mūsų valstybių istorijos specifinės. Gal apsikeiskime įkaitais, ką?

Atsakymai

Burgis, 2013-03-05 10:29:13

Čia tai jau pliusų nesitikiu…

ak, 2013-03-05 12:06:28

šiaip tiems lietuvaučiams net persikelti nereikėtų – reikia trijų geltonų autobusiukų – manau, kad iki artimiausios Lietuvos mokyklos tėra koks pusvalandis, na geriausiu atveju – valanda kelio. Na , bet biznis yra biznis. O 700 tūstančių vis šiokia tokia suma.

Arvydas, 2013-03-05 13:33:41

Logiška.Galima būtų tam net suteikt gražų POLITINĮ atspalvį.Atseit ,kadangi lenkai mus skriaudžia -tenka važiuot mokytis į Lietuvą….Mes gi dar ir ES pirmininkaujam-galėtume pateikti tai kaip naują lenkų piktybiškumo įrodymą (o juk jie išties piktybiški).tik reikėtų bent jau iki milijono (pageidatina- eurų) kartelę pakelt-dėl reikšmingumo padidinimo.700 000 lt -mažoka -dėl to netgi padoriam mužikui iš Lietuvos “muštis” neapsimoka.Reziumuojam-milijonas eurų ir mokom lietuvaičius Lietuvoj (ir dar su ekskursijomis į Rumšiškes,Zoosodą ir ,svarbiausia -KARO muziejų).Iš anksto prisidedu prie idėjos fanų.Viską reikia apiformint “gebelsiškai” (gal net dar geriau).Lenkus būtina pastatyt į vietą (kurios jie patys niekaip neras).

ak, 2013-03-05 14:14:37

ARVYDO IDĖJA SEIME IR ŠMM ko gero praeitų. Tik projektą reikia rašyti ne milijonui – dabar tai mizeris, o kokiam milijardui eurų.

Arvydas, 2013-03-05 15:22:24

ak,matau -turite užmojį.O ką -tokios (‘beprotiškos”) idėjos kaip tik ir atsiperka.Skaičiuokim.Užsieniuose turim apie milijoną lietuvių.Jiems REIKIA suteikti GERĄ išsilavinimą.Skiriam visiems po 1000 eurų “krepšelį”-štai ir milijardas.Va ,dabar jau galim pradėti RIMTAI dirbti.Pradžiai paskiriam Burgį (kaip idėjos generatorių) koordinuoti veiklą (patyrimo pakaks )-atlyginimas 1000 ‘butkevičių’ per mėn ir žiūrim toliau.Aišku ir Tamstos -nepamirštam -jums irgi 1000 (butkevičių /mėn).Na ir aš pasiimč kuklų .tūkstantuką.Gaunasi 3 milijonai per mėn.Galim dirbti kokius 30 metų-na o toliau į pensiją.Oj ,paskaičiavau litais-na ‘likučio” ,manau pakaktų geram pedagogų kolektyvui (.labai geram) ir dar vaikams ant saldainių liktų.reiks su RYČKA pakalbėt-jam patiks ,tikrai patiks-EGZOPROJEKTAS.be to galėtumėm gimnazistus ir į kosmosą nuskraidint ir į vandenynų gelmes batiskafais nusileist.Lietuvis -mauglis tinka mokymams -galva tuščia kaip puodynė-tuščia ,bet DIDELĖ.

Burgis, 2013-03-06 08:10:13

Arvydui: ateis laikas, kai Jūs suprasite, kad geriausia dirbti negaunant jokio atlyginimo. Aš jau supratau!

Aušrius, 2013-03-06 08:16:47

Taigi čia Arvydas tik ironizuoja. Jūs, Arvydas – nesivaikot atlyginimo. Atlyginimas pats jus vaikosi!

Arvydas, 2013-03-06 08:28:14

Burgiui-Tas laikas jau BUVO atėjęs,bet dabar vėl praėjo.Piniguose nėra nieko blogo-ypač dideliuose.Dideli pinigai jau savaime yra NEKALTI (kaip pasakytų brensonų Ryčka-VIRGIN).Na ,o mažas pinigėlis-dažniausiai kaltas,susigūžęs ir niekingas.Pagaliau -viskas tuštybė ir vaikymas vėjo….viskas-štai ką aš supratau (juokauju,atleiskit).

Arvydas, 2013-03-06 08:38:01

Aušriui-ATLYGINIMAS -visus mus vaikosi-bėk nebėgęs -nepabėgsi (čia aš turiu galvoje atlyginimą plačiąja to žodžio prasme-atlyginimą už NUODĖMES).Kuo didesnės nuodėmės -tuo didesnis ir atlyginimas….Mažos nuodėmės-mažas ir atlyginimas !na ,o jei atlyginimo visai nėra (ką siūlo Burgis)-tai ir nuodėmių nėra.0=0 !

ak, 2013-03-06 10:46:29

Na be “otkatų” projekto neprastumsi – jeigu iš to milijardinio projekto gaus pelną visi ŠMM atsakingi, plius reikalingi vyriausybės nariai ir šiaip visokios grupuotės jis praeis 100 proc. Apie tai, kad toks dalykas reikalingas mokiniams niekas negalvoja aukštesnėse institucijose. Projektai reikalingi VALDININKAMS. Kad jie otkatus gautų. Jei projekto vadovas sau nenumatys jokio pelno ir dirbs už ačiū iš karto valdininkams kils dideli įtarimai. Ir aišku tiems mokiniuams nieko nereikia iš to projekto jiems turėtų likti koks 15 proc. lėšų. Jei autorius altruistas jis galėtų savo algą (kokius 20 proc. projeto vertės padovanoti mokykloms. Bet iš anksto apie tai prasitarus valdininkai išsigąstų. Tikrai naudingas mokiniams ir dar altruistinis projekta pro LR švietimo sistemą bei aukštesniąją valdžią – tikrai nepraeis. Gerą ir naudingą projektą galima prastumti tik sumokėjus visus reikiamus “otkatus” ir apsimetus, kad darai jį dėl savo naudos

Renata, 2013-03-06 10:53:22

“Pamaryje netoli Rusnės žmonės kenčia nuo potvynių. Brangiai kainuoja mums tie potvyniai! Gal žmonės galėtų persikelti į kitą vietą? Gal tas vietas galėtume palikti paukščiams, žvėreliams, žuvims, žvejams?…” – Ar susimąstėte, ką parašėte?????

Arvydas R., 2013-03-06 10:59:06

ak, o man atrodo, jog Jūs per daug galvojate, jog mūsų valdymo aparatas – korumpuotas. Žinoma, korupcijos bei lobizmo atvejų pasitaiko, tačiau aš būčiau linkęs daug ką nurašyti nemokšiškumo sąskaita. Tiesiog mes įsivaizduojame, kad tautos išrinktieji – lyderiai ekonomikos, intelekto ar dar kurioje nors srityje! Iš tiesų, yra truputį ne taip. Iš čia ir daugelis bėdų..

Burgis, 2013-03-06 11:20:36

Renatai: žinoma, susimąsčiau! O kas Jums kliūva? Smalsu, ar Jūs esate buvusi tose vietose? Aš netoli tų vietų gyvenau 11 metų…

*

P.S. Nelabai mandagu rašyti penkis klaustukus…

ak, 2013-03-06 11:31:36

Arvydai, Jūs matyt esate jaunas. Aš dalyvauju mūsų valstybės kūrimo procese nuo pat sausio 13 dienos. Jūs teisus – vyriausybėje gali pasitaikyti sąlyginai sąžiningas valdininkas (aš turiu omenyje atsakingus ir priimančius sprendimus – sekretorė gi visada rašo visai sąžiningai tai, ką jai diktuoja šefas, nebent per skubėjimą vietoj žodžio “parašas” kartais parašo “paršas”) tačiau tarp valdininkų viskas normalu – jei sąžiningas, tai kvailas ( atsiprašau – “nekompetetingas”), o jeigu jau tikrai gabus ir kompetetingas – būtinai sukčius.

Renata, 2013-03-06 11:39:57

Dar labiau glumina jūsų atsakymas…

P.S. Ten gimiau ir užaugau, dabar gyvena vaikai…

Burgis, 2013-03-06 12:04:23

Renatai: visai smalsu pasidarė… Gal galėtumėte patikslinti, kurioje konkrečiai vietoje gimėte ir užaugote?

*

O aš gyvenau netoli Priekulės. Visus tuos metus girdėdavau sunkius tėvų atodūsius, kad tuose smėlynuose niekas neauga… Kartais pavasariais patvindavo ir mūsų sodybos apylinkės – mes, trys broliai, vėliau ir sesutė, brisdavome per balas į mokyklą, šlapiomis kojomis, varvančiomis nosimis… Niekada nepamiršiu, kaip jau sutemus atsivežiau ten savo būsimąją žmoną, mamai parodyti, bet visai sutrikau, negalėdamas jos saugiai nusivesti iki namelio, nes kur eini – ten vanduo po sniegu… O nešti tada dar nedrįsau…

*

O iš kitos pusės… Ten aš mačiau, pažinau laukines žąsis ir antis. Ten išmokau ir pamėgau dirbti durpynuose. Ten gėrėjausi bekraštėmis „Kazachstano“ lygumomis. Ten pamilau jūros vėją… Iš ten ir mano supratimas, kad geresnio draustinio, kaip visas tas pamarys, mes neturime ir neturėsime. Tai kodėl Jūs to nenorite?

Arvydas, 2013-03-06 12:27:40

a.k. Na ,galima pasakyti ,kad MILIJARDINIAI projektai būtent ir yra reikalingi (.visi kiti nesukelia susidomėjimo).Jeigu turime galvoje ŠVENTĄ ŠVIETIMO reikalą-milijardas -visai nebloga ir perspektyvi (svarbiausia išties perspektyvi) investicija.Imkim ,kad ir brazilus ,pvz,-ar matėt ,kaip suklestėjo?-todėl ,kad investavo į švietimą.Mes gi investuojam…-na patys žinot.700 000 -ir dar lt-na tai tikras pasityčiojimas-tik įsivaizduokit ,kiek liaudis PRAGERIA -po 70 ltr. -kiekvienas (įskaitant kūdikius ir nėščiasias)-va iš kur galima pritraukt milijardus.Tačiau ,juk Lietuvoj -GĖRIMAS -ŠVENTA KARVĖ-jos liesti negalima-nei butkevičiams ,nei kubiliams ,nei grybauskaitėms…,o juk galėtumėm PABALANSUOTI tuos reikaliukus.ŠVIETIMĄ ir ALKOHOLIZMĄ.

Arvydas, 2013-03-06 13:00:15

Arvydai R,na ir prajuokinot ,bedravardi-tarybiniais laikais sakydavo “vis dar pasitaiko ….” suprask negerovių-pavienių atvejų…pavienių.Jei atidžiai pasižiūrėt-tai kaip tik ,atvirkščiai- vis dar pasitaiko vienas kitas naivuolis.Kita vertus be korupcijos-ekonomika išvis negali vystytis (čia kaip be mielių).Draudimai ,leidimai yra tik tam ,kad iš jų pelnytis.Kas dėl tų “lyderių”-jie visi -TIKRI lyderiai pasipelnymo srityje-kas nemoka lyderiaut-tiesiog išmetamas.Kas yra tas tikrasis PASIPELNYMAS-sąvoką apibrėžčiau taip: kuo mažiau būti naudingu visuomenei ir kuo daugiau iš jos gauti.Dar geriau ,jei esi netgi kenksmingas,o gauni dar daugiau.Pagal šį principą ir gyvena valdininkija-tikri pasipelnymo genijai.Naudingas gali būti tik kvailys ,kuris visai savęs negerbia (dar vienas tikro biurokrato priesakas).

Arvydas R., 2013-03-06 13:43:39

ak, Arvydai – tarkim, kad aš pakeičiau savo nuomonę. O galite parašyti kelis esminius dalykus, kaip reikėtų kovoti su korupcija bei nesąžiningais valdininkais?

ak, 2013-03-06 15:33:26

Na Mao Dze Dungas buvo sumanęs kultūrinę revoliuciją – Chunveibinai nužudė ir nukankino apie dešimtį milijonų valdininkų. Beje, Kinija dabar pasiryžusi pirkti ES valstybių skolas, o kartu ir pačias valstybes. Gal ta revoliucija šiek tiek padėjo?

Arvydas, 2013-03-06 19:04:06

Didysis Mao buvo savotiškai teisus-geriau prarasti tuos 10 milijonų negu visą milijardinę tautą (grynai pagal KARO MENĄ-kur imperatorius mylimiausiai sugulovei galvą nukirto dėl disciplinos).Šiais informacinės revoliucijos laikais-“valdininkas” virto “progreso stabdžiu”-jis reikalingas tik sau.Beje -ir su mokytojais -tas pats-galima mokyti nuotoliniu būdu bet kokį skaičių mokinių.Visai šalelei užtektų gana kompaktiško mokytojų kolektyvo.Na -su egzaminais -dar paprasčiau-bankomato principas.Tai netolima ateitis.(Ką tik rašė LR ,kaip lietuviai nustebino NASA su savo nuotoline medicinine diagnostika-taigi ir daktariukams -tas pats).Manau -viskas spręsis per sekančius 15 – 20 metų (tam ir “krizė” sugalvota).

Vytautasptn, 2013-03-07 22:13:05

Mano draugam kurie bandė įsikurti Vilniaus krašte nepavyko. Nuolatines vietinių išdaigas atkentėjo. Pagrindinis išsikėlimo motyvas buvo. Kad kai paaugo vaikai paaiškėjo, kad artimiausia lietuviška mokykla Vilniuje. Nors atsikėlusių naujai gyvent lietuvių su vaikais gyvena gal trečdalis. O pašonėje pilna pradinių mokyklų po 7 vaikus. Aišku visos ne lietuviškos. O visas gražumas tame, kad tokia kaimo pradinė mokykla (greičiau troba) su 7 mokiniais sugeba gauti iš mūsų biudžeto 500000t.lt. remontams. Ir už tuos pinigus tesugeba pakeisti tris langus. Kai kas nors iš Vilniaus tikrinančių institucijų bando aiškintis kaip panaudoti pinigai. Gauna aršų atkirtį dėl tautinių mažumų engimo.