Nuplauks, mūsų dienos nuplauks…

Nenoriu jokio konkretumo!

Nenoriu blogai kalbėti apie moteris! Net apie tą, kuri šįryt be jokios priežasties įvažiavo į šaligatvio bortelį, po to sustojo, užtverdama gatvę, ir apžiūrinėjo „avarijos“ pasekmes…

Nenoriu gerai kalbėti apie politikus! Net apie tuos, kurie nebežada balotiruotis į Seimą…

Nenoriu spręsti Sokolovo uždavinių! Net jei jie pateikiami mano svetainėje…

Nenoriu galvoti, ką pirkti, ką valgyti. Net jei esu alkanas…

Nenoriu jokio konkretumo!

Noriu tik jausti tekantį laiką…

Noriu gerti jauną pavasario vyną ir svaigti, svaigti…

Noriu kurti savo dienas ant tų pamatų, kurie iš mano eilėraščių, iš mano svajonių, iš mano meilės…

Noriu aiškiau ir aiškiau matyti skirtumus tarp gyvenančių žmonių ir tik esančių žmonių…

Noriu tikėti būties prasme…

***

Bet kitą kartą parašysiu konkrečiau.

Atsakymai

Elena, 2016-03-14 13:31:47

Siandien p. Burgi, man Jus ypac patinkat.

Vakar diena praetis, rytdiena ateitis-paslaptis, kuri gali ir neeateiti. Si diena realybe,kuria mes tikrai turim,todel dziaukimes.

Verkia ne todel, kad zmogus silpnas, o todel kad per ilgai buvo stiprus. Viskas praeina, praeis ir pavasaris, ir pavasarine melancholija.

Siandien kalba Jusu protas ir sirdis. “Kai man pavyko prota sujungti su sirdimi, jis is karto tapo vertingu mano sajungininku. Siandien si rysi as vadinu Sirdies ismintimi” – pasake Carlis Caplinas savo 70-cio proga.

O del buties prasmes? Zmogus niekada to nezinojo ir nezinos. O zmogaus gyvenimo prasme gali buti sutelkta tik i kitus zmones ir niekad i save pati. Jus tokia nuostata ir vadovaujates. Sekmes Jums ir istvermes.

Bukime ismimintingi ir sirdimi.

Nuosirdziai Elena

P.S. atsiprasau uz nelietuviska raidyna. Ka gi?…

Žydrūnas, 2016-03-14 21:51:47

Tai šiandien pi diena, jokio konkretumo…

Rasa, 2016-03-15 08:31:02

Geriu rytinę kavą ir galvoju apie Elenos pasakymą, kad “O zmogaus gyvenimo prasme gali buti sutelkta tik i kitus zmones ir niekad i save pati.” Įdomu, kiek tame tiesos? Smalsu, ką apie tai mano kiti. O kas tada turėtų pasirūpinti mumis pačiais? 😉

Sokolovas, 2016-03-15 09:59:45

Nepasirūpinsi savim, nepasirūpinsi ir kitais. Egoizmas ir altruizmas- du kraštutinumai, susieti dialektinės priešybių vienybės. Pažangos esmė- “aukso vidurio” paieška.

Elena, 2016-03-15 10:56:00

Rasai ir Sokolovui,-

pakoreguoju savo teigini :….prasme gali buti sutelkta ir i kitus zmones ir niekad vien i save pati”.Taip man geriau patinka.

petras, 2016-03-15 12:14:16

Elena, o galima be prasmės gyvent ?

Indra, 2016-03-15 14:39:35

Altruistas – tas pats egoistas, kuris daro gera kitam, nes jaučia pasitenkinimą, pasididžiavimą savimi. Toks egoistinis altruizmas gal tikrai geresnis už paprastą rūpinimąsi tik savo gerove… Būties slėpiniai painus reikalas…

Rasa, 2016-03-15 14:52:11

Indrai- aš altruizmu vadinu kitka 🙂 Ir manau, kad jis yra (nbent jau turėtų būti) normalaus, harmoningo žmogaus elgesys 🙂 Tame ir bėda, kad mes vartodami daugelį terminų, suvokiame juos labai skirtingai 🙂 Kalba nėra tobulas įrankis, kad galėtume vieni kitus suprasti 🙂

Tarkim man altruizmas- tai atjauta ir kito žmogaus supratimas ir padėjimas jam be JOKIŲ egoistinių paskatų. Jei gėris daromas turint kažkokių egoistinių paskatų, tada tai ir tėra gerumas ar geras, gražus elgesys, bet ne altruizmas. Egoizmas nesuderinamas su altruizmu. Na, aš tai taip suprantu.

Elena, 2016-03-15 15:13:13

Petrui,-

galima. Bet manau tokiu zmoniu “deka” istegiamas ir Ausvicas, ir duju kameros, ir Sibiro gulagai, ir…. Taip buna, kai zmogus negalvoja apie zemisko savo gyvenimo prasme amzinybes poziuriu. Tada veikiama pagal infantiliska principa – As taip noriu. Man baisu tokiu zmoniu, as ju bijau.Prasme yra ir tai – ka as galiu padaryti, kaip as galiu veikti atitinkamoj situacijoj? O tai priklauso nuo asmenybes vertybiu, sazines… “Kazkas” gali parodyti mums kelia, bet eiti tuo keliu privalome patys A.Einsteinas pasake :”tikra zmogaus verte apibrezia tai, kiek jis yra issivadaves is savo ego”.

Gyvenimas ir egzistencija ?….

Beje, as ne filosofija studijavau, todel priimu visa kritika mano samprotavimams ir gyvenimo nuostatoms

qwerty, 2016-03-15 17:24:45

kažkada ir man buvo įdomu kalbėti, rašyti komentarus apie gerumą, atjautą, gyvenimo prasmę, daryti apibendrinimus, etc. Dabar jau ne. Tuščias reikalas.

Rasa, 2016-03-15 18:01:38

qwerčiui: O argi apie ką nors kita kalbėti nėra tuščias reikalas? 🙂 Žinoma kad geriau “praktikuoti” nei apie kažką kalbėti 🙂 Bet, juk žinai kaip sakoma: “pradžioje buvo Žodis…”.

petras, 2016-03-16 08:40:33

Elena, o jei filosofiją būtumėt studijavus, tai jau nepriimtumėt kritikos ?:D

Žydrūnas, 2016-03-17 00:49:01

Tai čia gi elementaru…pradžioj reik savim pasirūpinti (dvasiškai), o vėliau jau apie kitus galvoti.