Nusiųsk jiems spindulėlį, pavasari!

Penkis spindulėlius nusiųsk: į Kalvariją, į Plungės rajono Alsėdžius, į Raseinių rajono Ilgižius ir du spindulėlius į Alytų.

*

Taip mes nutarėme su komisija, kuri paskirstė šių metų paramą iš mano vardu pavadinto fondo.

Skaičiau tas trylika rekomendacijų, kurias atsiuntė Mokytojos, ir labai jaudinausi. Kaip gaila, kad negalime pradžiuginti visų tų vaikų! Bet kaip gera, kad dosnūs žmonės suteikė galimybę pradžiuginti bent kelis! Pasirinkome penkis iš trylikos. Pasitikėkite komisija, visi jos nariai yra Gimnazijos pažibos. Buvo tada, kai mokėsi Gimnazijoje, yra dabar, kai savo gerumu ir išmintimi džiugina pasaulį.

*

Vos tik atsiverčiu fondo bankinę ataskaitą, džiaugsmo ašaros tvenkiasi akyse. Kokių vis tik gerų žmonių esama!

*

Tūkstantį eurų iš fondo perkėliau į šių metų rezervą – galime paremti vieną kitą moksleivį, kuriam tos paramos gali prireikti, norint dalyvauti kokioje nors olimpiadoje, konkurse ir pan. Mokytojai, pamatykite tą galimybę!

*

Iš visos širdies dėkoju kilniems ir dosniems žmonėms! Pažadėjau, kad niekam niekada neatskleisiu, kas ir kiek paaukojo, bet jūs neabejokite – jūsų vardai jau įrašyti dangaus knygoje!

Atsakymai

Burgis, 2015-03-03 09:29:58

Gerumo dienos…

lll, 2015-03-03 09:47:49

Tai pagal kokius kriterijus atrinkot? Nes kažkaip neskaidriai ši veikla atrodo. Ar negavę paramos gaus kažkokius laiškus su paaiškinimais?

Burgis, 2015-03-03 09:54:19

III. Kodėl neskaidriai, vargšas tu žmogau? Negavę paramos gaus laiškus (dabar juos ir rašau…), bet ne su paaiškinimais… Jūs gyvenkite kurmio gyvenimą, o aš gyvenu žmonėms.

lll, 2015-03-03 10:03:26

Tai laukiam laiško

Darius, 2015-03-03 10:14:27

O ar galėtumėte papasakoti kam skirtos premijos (aišku be miestų, vardų, pavardžių). Ar galvojate sekti tų vaikų likimą po metų, penkių, dešimties?

Burgis, 2015-03-03 10:36:22

Dariui: rizikuoju paskelbti rekomendacijų ištraukas… Man nesmagu, kad mokytojos neištaisė klaidų, bet dabar toks stilius – nesitikėjo, kad tie laiškai turi kokią nors prasmę…

*

Žinau, kad dabar pikti žmonės „mėsinės“ kiekvieną žodį ir aiškins, kad yra žymiai vertesnių paramos. Kodėl nepasiūlė?! Ir nepamirškite, kad čia tik ištraukos, mes skaitėme rekomendacijų kiekvieną žodį…

*******

M. gimęs tris nepilnamečius vaikus auginančioje darbininkų šeimoje, kurios maitintojas nedirba dėl neįgalumo, o mama šeimos biudžetą stengiasi papildyti kurdama tautodailės dirbinius ir darbo vietų stokojančiame miestelyje dirbdama minimaliu atlygiu vertinamą darbą . Nepaisant ribotų šeimos finansinių galimybių, joje tvyro išskirtinė santarvė, dėmesys vaikams ir jų auklėjimui. Kiek leidžia galimybės, skatinama jų saviraiška.

M. ir jo sesuo – gimnazijos lyderiai. Aktyvūs mokinių tarybos nariai, savanoriai, projektų dalyviai. M. – ryškus tiksliųjų mokslų atstovas. Nuolatinis matematikos, informatikos olimpiadų dalyvis, krašto gimnazijų matematikos olimpiadose 2012, 2014 m. užėmė I ir II vietas. Yra save sėkmingai išbandęs ir lietuvių kalbos (savivaldybėje 2013 m. I vieta) bei biologijos ( savivaldybėje 2014 m. II vieta) olimpiadose, savo kūrybos konkursuose.

***

A. gyvena kartu su mama, broliu ( 9 m.) ir sese (7 m.). Mama yra išsiskyrusi, gauna po 45 Eurus alimentų ir socialinę pašalpą 170 eurų, ir už tris vaikus po 15 Eurų kas mėnesį. Gyvena jie 1 kambario (18 kvadratinių metrų) bendrabutyje. Mama labai rūpestinga moteris, vaikai pagal galimybes tvarkingai ir visada švariai aprengti, turi visas mokymosi priemones. Mama niekur nedirba, drabužėlius duoda geri žmonės, iš labdaros. Moteris turi kaimą, ten sodina, augina daržoves.

A. yra nedidelio ūgio berniukas, turi ir ypatingų sveikatos problemų, jam vasarą reikia slėptis nuo saulės.

***

Ji viena aktyviausių mokyklos mokinių, mokinių tarybos narė, buvo išrinkta atstovauti mokyklą rajono rinkimuose į LMP, dalyvauja rajono lietuvių kalbos, geografijos, anglų kalbos olimpiadose, yra Jaunųjų šaulių sąjungos narė. Aie ją būtų galima pasakoti dar labai daug. Tikrai neeilinė asmenybė, visada turinti savo nuomonę, nebijanti jos išsakyti, sugebanti uždegti bendraamžius.

D. gyvena globėjų šeimoje, nepaisant sudėtingos ir sunkios jos materialinės situacijos – ji visada sugeba atjausti kitus – šiemet kartu su mokyklos komanda įsijungė į „Maisto banko“ akciją ir dalyvavo joje renkant produktus mokyklos bendrabutyje gyvenantiems vaikams iš socialinės rizios šeimų.

D. nuogąstauja, kad jos materialinė padėtis gali būti kliūtis jos išsvajotoms studijoms.

***

Mama paraližuota po insulto ,gyvena atskirai ,nes reikalinga pastovi priežiūra ,nevaikšto.Tėtis,pas kurį dabar gyvena A.-smulkus ūkininkas,turi ligonę savo mamą.A. mokosi beveik vien 10 , pastoviai daug dirba,skaito,domisi.Šeimoje vieno tėvo 2 vaikai ir kito tėvo du vaikai,augo atskirai,tai nežinau ar daugiavaikė čia šeima.Pats A. turi silpnai išreikštą rankos paralyžių,todėl ne visada sugeba tvarkingai atlikt brėžinius,bet kur reikia išmokt-jis vienas pirmųjų.Jo vidurkis visų pažymių 9,73.

6 vieta rajone matematikos ,,Kengūroje”.

Dalyvauja pastoviai rajoninėse istorijos,geografijos,chemijos olimpiadose.

***

Pasiūlyti šį mokinį nusprendžiau todėl, kad materialinė padėtis šeimoje yra tikrai sudėtinga. Tėvai yra išsiskyrę, o priteistus alimentus tėtis moka nenoriai, dažniausiai ne visą sumą. Mama dirba sekretore, tačiau turi lėtinę progresuojančią kepenų ligą, prognozė – kepenų transplantacija. Dėl šios priežasties dažnai turi gydytis KMUK, negali dirbti, todėl negauna viso atlyginimo. Šeima tikrai sunkiai verčiasi. V. dar turi jaunesnę seserį, ji yra jaunoji menininkė.

Mindaugas, 2015-03-03 18:48:33

Šiaip jau turėtų būti nuomonių įvairovė, kritika (be keiksmažodžių). Nesupratu, kam kitokia nuomonė yra trinama? Ar Burgis laukia tik besąlygiškų liaupsių?

Burgis, 2015-03-03 19:01:18

Mindaugui: ar Jūs žinote, kas rašo tuos „priešingos nuomonės“ komentarus? Ar Jūs žinote, kodėl juos rašo?

*

Manyčiau, kad labai neetiška nurodinėti, ką ir kaip aš turiu daryti, kai nežinote didelės dalies informacijos. Dar kartą primenu, kad čia mano svetainė, o ne visuomeninis leidinys. Primenu, kad nesu mazochistas ir į svečius nei čia, nei į namus nepriimu žmonių, kurie ateina priešiškai nusiteikę. Primenu, kad kiekvienas iš jūsų gali pasirinkti kitą, jums priimtinesnę svetainę.

j.m., 2015-03-04 09:26:35

Mokytojas Burgis yra menininkas. Čia – jo drobė. Nori – rašo, nenori – nerašo. Nori – tapo, nenori – nutrina.

Tai ir yra laisvė. Jei kuryba pagal užsakymą (bus raudona, mėlyna, su žirniukais ar kvadratukais) – tai jau amatas, o ne menas…

Burgis, 2015-03-04 09:28:02

j.m.: 100 balų! Pirmą kartą protingas žmogus taip tiksliai įvardijo, kas gi ta asmeninė svetainė yra. Ačiū!

Vilniete, 2015-03-04 10:02:02

Tai svetaine jis kuria isimtinai sau? Aciu uz paaiskinima:-)

Burgis, 2015-03-04 10:05:23

Vilnietei: sau ir palankiai mano atžvilgiu nusiteikusiems… Palankiai, o ne priešiškai! Jūs tik pagalvokite, koks keistas turi būti žmogus, kuris ateina į svetimą svetainę ir barasi, bara šeimininką! Jūs galite rašyti kokią tik norite savo nuomonę apie tai, apie ką diskutuojama, bet ne apie mane!

Vilniete, 2015-03-04 11:22:39

Bartis ir vienas kita tujinti viesoje svetaineje apskritai nederetu. Izeidimai dazniausiai pasipila pritrukus argumentu. Ir savigarbos. O palankiai nusiteike lankytojai svetaines kurejo atzvilgiu, ar nepalankiai, ne taip svarbu. Svarbiausia, kad vyktu idomios, aktualios diskusijos, butu issakomos ivairios nuomones. Taip idomiau 🙂

Burgis, 2015-03-04 11:37:32

Vilnietei: tai aš gi visai su Jumis sutinku!

Briedis, 2015-03-04 12:03:54

Iš pradžių kiek nuliūdau, kad mano surastas, ir remtas kandidatas liko tarp tų 8. Kai nors kiek įdedi pastangų, laiko tas kandidatas pasidaro „savas“, imi už jį sirgti. Bet kai paskaičiau kitų istorijas supratau, kad komisija sprendė objektyviai ir teisingai. Dar galvoju apie tą didelį būrį kuris prisidėjo prie šio reikalo – jie visi kažkiek „serga“ už visus laureatus. Labai rūpi tolimesni jų pasiekimai.

Nežinau ką maniškiam parašė į rekomendaciją. Čia pateiksiu ištrauką iš jo mamos atsakymo, kai parašiau jiems apie Burgio fondą. Kaip suprantate dėl rekomendacijos į mokyklą jie tikrai nėjo, ėjau aš. Jaučiat kokie tai Žmonės?

Labas Vyteni,

ačiū tau už rūpestį, bet tai ne mums, mūsų neištiko kokia tai bėda (tik tada manau būna reikalingos paramos), tai yra mūsų šeimos sprendimas gyventi su tokiomis pajamomis, mes taip susidėliojome savo prioritetus.

O Burgis man patinka, gaila, kad pasitraukė, bet gal įneš naujų vėjų į švietimo sistemą iš kitų pozicijų.

O dėl R pasiekimų, tai kengūra yra nereikšmingas dalykas, reikšmingiau yra Kiseliovų respublikinė matematikos olimpiada 4,5 klasėms, tai R šiemet joje užėmė 4 vietą, gavo iš Kiseliovų net asmeninį diplomą ( nors už ketvirtas vietas jau nesveikina, bet matyt retas dalykas, kai antrokas užima tokią poziciją) 😀 Labiausiai gaila, kad Kiseliovai irgi pasitraukė iš veiklos ( nesutarimai su ŠU) , pradinukams daugiau nebus tokių olimpiadų, o tai R kaip motyvavo mokytis, kaip jis pats norėjo dalyvauti, išbandyti savo jėgas. Paaugs, bus kiti dalykai.

Dar kartą ačiū, smagu žinoti, kad yra kaimynai, kurie prisimena

Burgis, 2015-03-04 12:13:43

Briedžiui: parašykite man (voko ženklelis svetainės tituliniame puslapyje), kas tas vaikas, aš gal rasiu, kaip jį paremti…

Burgis, 2015-03-04 19:00:29

Jūs, gerieji žmonės, turite žinoti, kam padėjote:

***

Iš tiesų aš esu labai dėkinga už šitą suteiktą progą. Noriu pasakyti, jog šitas Jūsų padarytas darbas tikrai pakeis mano gyvenimą, nes iš tiesų nežinojau, kaip man pavyks išgyventi studijų metais, o studijuoti ir noriu, ir galiu. Mano gyvenime iš tiesų buvo daugiau blogo, negu gero. Mano globėja, kuri kaip sakiau stengiasi man padėti, iš tiesų yra alkoholikė ir aš jau dabar, trečioje gimnazijos klasėje, gyvenu savarankišką gyvenimą, auklėdama ne tik pati save, bet ir ją. Mano tikroji mama manęs ne tik atsisakė, tačiau ji stengėsi mane, tada dar kūdikį, nužudyti. Kažkokių antgamtiškų jėgų dėka aš išgyvenau. Nuo mažens mačiau smurtą šeimoje, muštynes, girtavimus. Namų darbus dariau prie žvakės šviesos, miegojau su drabužiais, kad reikalui esant galėčiau pabėgti. Po globėjo, kurį drąsiai galiu vadinti tėvu, nužudymo neatsigavau dar ir dabar. Mokykloje nuo mažens esu geriausia mokinė klasėje ir daug kas čia galvoja, jog esu viską turinti, sėkminga, laiminga. Tačiau tik patys artimiausi ir keli mokyklos darbuotojai žino tiesą, kadangi kelis kartus vos neatsidūriau vaikų namuose. Kaip jau sakiau anksčiau, esu tikrai dėkinga, jog būtent mane pasirinkote šiai stipendijai, ir galiu Jus užtikrinti, jog aš panaudosiu tuos pinigus būtent tam, kam jie ir yra skirti. Noriu dar kartą pasakyti patį nuoširdžiausią, žemaitišką AČIŪ!

Karolis, 2015-03-05 07:51:37

Jei gyventum Norvegijoj, tokių bėdų nebūtum turėjus.

petras, 2015-03-05 08:26:13

Jei 1000 km skersmens kometa atsitrenktų į žemę, tai neikas nebeturėtų problemų 😉

Karolis, 2015-03-05 08:30:32

petrui: 100 balų! Ačiū Jums!

Andrius, 2015-03-05 21:38:44

Petrui:

“Gyvieji žino, kad turės mirti, o mirusieji nebežino nieko” todėl ir nebebūtų problemų, po kometos…

B. Burgiui:

Jūs tikrai žinote iš kur ši citata, todėl šaltinio nepateikiau 😉

Burgis, 2015-03-05 21:56:07

Andriui:

Biblijoje rašoma: „Gyvieji žino, kad turės mirti, o mirusieji nebežino nieko“ (Mokytojo 9:5; Psalmyno 146:4).

*

Bet aš to nežinojau…

Internetas viską žino!

O aš nesidomiu mirusiaisiais… 🙂

Andrius, 2015-03-05 22:16:03

B. Burgiui:

“O aš nesidomiu mirusiaisiais… :-)”

Na… Biblijoje, Psalmyno 115:17 rašoma: „Ne mirusieji šlovina Viešpatį, ne tie, kurie nužengia į tylos buveinę.“

Būtent todėl ir prieš tai buvusi citata yra skirta gyviesiems, ne mirusiesiems!

p.s. Aš neteigiau, kad Jūs žinote šią rašto vietą, aš teigiau, kad žinote jos šaltinį 😉

Burgis, 2015-03-06 07:12:20

Andriui: biblija aš domiuosi tik kaip žmonių kūriniu žmonėms…