Nutylėjimai? Melas!

Baigiu perskaityti knygą apie Jurijų Gagariną. Žinojau, kad anais laikais nuo mūsų buvo daug kas slepiama, bet nesitikėjau, kad tiek daug! Nenoriu pasakoti, jūs norėsite patys perskaityti…

*

Žinoma, kai sužinai, kad tiek daug buvo slepiama, pateikiama iškraipytai, nutylima, pagrįstai pradedi abejoti ir knygos autorių tiesa. Kitaip sakant, autoriai patys įperša nuomonę, kad niekuo negalima pasitikėti…

*

O dabar? Ar mes vis dar turime būti naivūs ir tikėti, kad dabar visi aukščiausios valdžios atstovai, mokslininkai, žurnalistai pateikia mums visą tiesą? Kodėl turėtų?! Skaitydamas knygą dar kartą supranti, kad „tiesa“ visada buvo ir bus tokia, kokia palanki ją pasakojantiems. (Čia pagalvokite ir apie šias eilutes rašantįjį. Ar aš visada jums parašau visą tiesą apie save? Norėtumėte! Bet patikinu jus – tai, ką parašau, yra tiesa. Nutylėjimai – mano pasirinkimas.)

*

O dabar pagalvokime: ar mums, man būtų buvę geriau, jei tada, 1961-1965 metais, būtume viską žinoję apie J. Gagariną? Mums būtų buvę geriau, bet tai valstybei, kurioje gyvenome – blogiau! Žymiai blogiau. Kodėl? Todėl, kad amerikiečiai buvo to „nesakymo žaidimo“ partneriai. Jie slėpė ir melavo nė kiek ne mažiau nei rusai. Todėl, kad abiejose šalyse būtų kilusios nesibaigiančios diskusijos dėl kosmosui skiriamų pinigų, dėl moralės rizikuojant kosmonautų (astronautų) gyvybėmis.

*

Ir vis tik – kažkas labai negero yra tada, kai valstybėje susikuria dvi valstybės – viešoji ir slaptoji. Kai man, tau akivaizdžiai leidžiama suprasti – mes tau to nesakysime, ano nesakysime, nes tu – plebėjus, o mes – išrinktieji (paskirtieji, pasirinktieji, pateptieji ir „pateptieji“…).

*

Žinokitės… Paskaitykite apie J. Gagariną, jo aplinką ir suprasite – apkarsta slaptosios valstybės žmonių gyvenimas, oi apkarsta!

Atsakymai

Burgis, 2012-08-19 11:05:06

Įvertinkite…

Vladas, 2012-08-19 16:23:58

Kartais net ir labai norėdami pasakyti ar parašyti visą tiesą, to negalime padaryti, nes mus paveda mūsų akys ir aplinkos suvokimo iškraipymai. Plačiau apie savo “pagrybavimus” esu parašęs rašinėlį. Gal nebus labai nekuklu jei įdėsiu nuorodą:

http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/pasaulio-suvokimo-paradoksai

Lukas A., 2012-08-19 22:23:52

O kaip vadinasi ši knyga apie Gagariną?

Burgis, 2012-08-20 22:00:29

Lukui A.: Jamie Doran, Piers Bizony „Žvaigždžių žmogus“.