O rusams nerūpi…

Tai gali būti mano giminės herbas. Kol kas vaikai ir anūkėlės tik pramogauja, bet pasaulis toks, kad reikia pasirūpinti stabilumu, gilumu, prasmingumu…

***

Žydai mums nepatinka. Čigonai mums nepatinka. Afroamerikiečiai mums nepatinka. Lenkai mums nepatinka. Rusai mums nepatinka.. Va, va, mums labai nepatinka rusai! Jų daug, jie daug išgeria, jie visur jaučiasi kaip namie, jie gali mus sumindyti nė nepastebėję… Todėl mes niekada nepraleisime progos įgelti, kad jų rinkimai neteisingi, kad jų prezidentas tironas (ar dar koks? aš jau kažkaip atsilikau, nebežinau, kuo tas V. Putinas labiausiai mums užkliūva…).

*

Kentėme, kentėme vienų ideologinę apgultį, „teisingą“ auklėjimą, dabar kenčiame kitų. Kodėl mūsų politika, mūsų žiniasklaida taip „susisovietino“? Kada mes nustosime kandžioti kaimynus lygiai taip, kaip kadaise TSRS kandžiojo visą Vakarų pasaulį? Nejaugi ne gėda? Nejaugi negalime elgtis oriai, solidžiai?

*

V.Putino rinkimuose Rusija išsirinko V.Putiną. Daug pažeidimų? Melas! Žiniasklaida medžioja kiekvieną smulkmeną, bet grobis – menkas. Mes iš karto lendame su savo agresyvia nuomone, nors nei Saratove, nei Kazanėje ta mūsų nuomonė niekam nerūpi. Jei tai būtų ne agresyvi nuomonė, Rusijos šviesuoliai išgirstų, pagalvotų ir gal net pasikeistų ar ką nors pakeistų. Dabar gi, kaip mes keikiame ir peikiame visus aplink, kam gali rūpėti tas alasas?…

*

Aš nepritariu ir nepritarsiu kryptingam kokių nors žmonių, tautybių neigimui ir peikimui vien dėl mūsų kvailo įsitikinimo, kad taip reikia, kad tokia mūsų istorinė misija ir toks mūsų istorinis kerštas. Pasaulis pasikeitė. Matematika kitokia – žmonių, tautų ir valstybių sudėtis, dalyba ir daugyba.

*

Rusijos prezidentas V. Putinas nėra nei pats geriausias, nei pats blogiausias iš galimų. Mes galime jo ir negerbti, bet negerbti 67 proc. rinkėjų valios yra kvaila, arogantiška ir prasčiokiška.

Atsakymai

Burgis, 2012-03-05 14:49:20

Įvertinsite, kai galėsite…

Manfredas, 2012-03-05 15:33:27

Pasaulis pasikeitė.

Siūlau dar sykį užmest akį į “Zapad-09” ir “Ladoga” karinių pratybų scenarijus.

įdomu, 2012-03-05 16:09:57

Man irgi visada keistai žiūrisi tas dalykas jog aukštinama demokratija, bet tik ta demokratija kai demokratiškai išrenkamas ar nusprendžiamas dalykas X, bet jeigu išrenkamas arba nusprendžiamas dalykas Y – iškart užmirštama pagarba apsisprendimo laisvei. Tu turi teisę pasirinkti, tačiau pasirinkti būtent dalyką X o ne Y.

Beje, dar man visada keista kai sakoma kad mes nekenčiame ar nemėgstame rusų. Taip, koks ketvirtadalis rusų nemėgsta. O dar ketvirtadalis mėgsta. Užaugome su rusų kalba ir su rusais, ir tas artumas taip sau niekur nepranyksta.

Arvydas, 2012-03-05 16:15:48

Buvo Sovietų Sąjunga, dabar yra Europos Sąjunga. Anksčiau kelius iki fermų mums asfaltuodavo rusai, dabar europiečiai. Anksčiau mes buvome įsipareigoję rusams pagaminti kažkokį kiekį lietuviškų dešrų, dabar mes įsipareigojome dešras pirkti iš Europos. Anksčiau buvome okupuoti, bet galėjome tvarkytis patys. Žinoma, galutinis žodis priklausė rusams. Dabar esame laisvi, galime tvarkytis patys. Galutinis žodis priklauso Europai. Anksčiau mūsų specialistai važiuodavo dirbti į Maskvos ar Sankt Peterburgo mokslo centrus, dabar mūsų specialistai važiuoja dirbti į Londono statybų aikšteles.

Žinote, ogi, iš tiesų nepastebiu daug esminių skirtumų tarp buvusios Sąjungos ir esamos..

MariusM, 2012-03-05 16:19:10

Arvydai, yra esminis skirtumas- dabar gali visaip koneveikti rusus, o anksčiau niekaip… 😀

M11, 2012-03-05 16:26:22

Arvydai, tikiu, kad juokauji savo palyginimu 🙂

Skirtumas man – dabar gali dirbti ir užsidirbti, kiek esi vertas. Anksčiau galėjai nebent “išsinešti”, “susikombinuoti”, “išmelžti”..

Arvydas, 2012-03-05 16:42:52

M11, Jūs galite nė neabejoti, aš – tik už laisvą bei nepriklausomą Lietuvą. Kalbant apie ES, aš didelio entuziazmo nejaučiu. Esu realistas ir žinau, kad pinigų bei paramų niekas šiaip sau nedalina. ES žiūri didžiųjų valstybių interesų ir veiks taip, kad būtų patenkinti jų lūkesčiai bei poreikiai. Žinote, čia kaip ir posakyje – kas pinigus moka, tas ir muziką užsako 😉

Kęstutis, 2012-03-05 19:39:57

Pusei Maskvos jau rūpi. Gal tik dėl to:

http://www.lancelot-video.com/, o gal ir dar dėl ko nors. Čečėnijoje rūpi tik vienam procentui. Įdomu, kaip jis pats jaučiasi, matyt maskviečiai atsparesni tiems muzikos užsakovams.

Kęstutis, 2012-03-05 19:41:03

Pusei Maskvos jau rūpi. Gal tik dėl to:

http://www.lancelot-video.com/, o gal ir dar dėl ko nors. Čečėnijoje rūpi tik vienam procentui. Įdomu, kaip jis pats jaučiasi, matydamas, kad maskviečiai atsparesni tiems muzikos užsakovams.

Dominykas, 2012-03-06 05:12:10

O 99.76% iš virš 99% balsavusių čečėnų nuomonę irgi reikėtų labai gerbti? Dar tebetikite tokiomis pasakomis?

Rusijos šviesuoliams mūsų girdėt nebūtina. Jie ir taip viską patys mato. Tik kai pradeda ką daryti, kažkur dingsta, ar kokią ten polonio dozę netyčiom prarija. Gerbiate tokią tvarką?

Beje, rusai man LABAI PATINKA. Dėl to ir rūpi.

petras, 2012-03-06 09:27:47

būtent. reik atskirt valstybę nuo tautos. valdžią nuo žmonių. rusai geri žmonės. tik va jiem su valdžia visada kažkaip ne į gerą 🙂 gal patiklūs per daug. o gal tiesiog jų toks mentalitetas ir nieko čia nepadarysi. o kad pyktis ar pykt nereikia tai ir taip aišku. (gaila, kad yra daug pagiežingų žmonių ir žurnalistų, kurie labai pastebimi).

o ir dėl kandidatų į prezidento postą. kažkaip susimąsčiau, tai tas putinas ko gero dar neblogiausias prezidentas būtų mūsų šalies atžvilgiu.

petras, 2012-03-06 09:39:58

ir dar viena pastabėlė. bet čia jau blogį įžvelgiu. nes tarkim žmonės geri. bet dabartinė valdžia (putinas) jau daug metų valdžioj ir pradeda žmonėm formuot nuomonę. jei žmogus patiklus nesusimąstantis neturi gero išsilavinimo pripratęs visada tikėt ką sako valdžia. jis gali būt labai pavojingas. juk rusijoj nuomonė formuojama per mas mediją kuri priklauso valdžiai. va šitas dalykas nėra gerai. nes tada paprastus žmones (gerus žmones) gali bet kada įtikint, kad pvz. pabaltijo šalys yra priešas ir panašiai.

juk vokiečiai irgi geri žmonės, bet hitleris iš jų padarė robotukus. (apie daugumą kalbu).

jav irgi man panašiai kaip ir rusija atrodo. lygiai taip pat plauna smegenis žmonėms, o poto netrukdomi kariauja kur tik nori.

o kadangi lietuviai tiesiogiai yra nukentėję nuo ssrs (dabartinė rusija perėmė ssrs) tai gal dėl to taip jautriai ir reaguoja į visus įvykius ir iš to atsiranda tie rusų nemėgimai ir panašiai. bet žinoma, kad reiktų su tuo susitaikyt ir gyvent toliau. ir naujoms kartoms rusas jau nebėra toks blogis kaip senesniems žmonėms. tačiau tai labai gera dirva žurnalistams.

sonata, 2012-03-06 20:26:26

Petrai, o pas mus visuomenės nuomonė formuojama per mas mediją, kuri priklauso pinigams:) Kaži, kas blogiau?

Tomas, 2012-03-10 10:53:23

Nesutinku su Jūsų nuomone. Jei galėtumėte skirti laiko, labai rekomenduoju, pavyzdžiui, paskaityti Pulitzerio premijos laureato Davido Remnicko straipsnį apie šiandienę “demokratiją” Rusijoje – http://www.newyorker.com/reporting/2011/12/19/111219fa_fact_remnick?currentPage=1 . O JAV ir Rusijos sugretinimai, man visad atrodo šiek tiek populistiškai juokingi. JAV kiekvienas individas gali tapti tuo kuo užsitarnavo būti, Rusijoje – jei sugebėjo kažką pavogti. O banditinis sovietinis vagių aparatas toliau užgrobės valdo ištekliais labai turtingą valstybę, ir neleidžia visuomenei vystytis. Putinas valdo šalį nuo tada, kai perėmė valdžią iš Jelcino. Tad jei dar tikite, kad ketverių metų “pertraukėlės” farsas yra demokratija – prasikrapštykite akis. O kalbant apie žurnalistų darbą – jie ir turi būti šališki, kai ginamos pamatinės demokratinės pilietinės visuomenės vertybės, kitaip galime ir vėl tikėtis vieną dieną sulaukti naujo GLAVLITo.