Olimpiada prasidėjo. Ne tik olimpiada…

Dabar mūsų šalies gynėjai užpuls mane kaip žvėrys… 🙂

*

Pažiūrėjote olimpiados atidarymą? Pažiūrėjote. Matėte, kaip „jau pačioje ceremonijos pradžioje neišsiskleidė olimpinis žiedas“? Matėte. Jūs tik matėte, o lrytas.lt jau ir parašė…

Nieko tokio. Ne viską reikia girti. Ir aš atidarymo ceremonijos rengėjams turėčiau pretenzijų. Bet čia nerašysiu. Bus, kas pasakys, parašys. Aš geriau paprašysiu

*

Kas buvo šaltasis karas? Kuo jis baigėsi? Ar jums neatrodo, kad prasideda naujas šaltasis karas? Kodėl pastaruoju metu taip paūmėjo mūsų žiniasklaidos atakos prieš Rusiją? Reikia kažkam įtikti? Bet juk lyg ir turėjome laisvą, nepriklausomą žiniasklaidą?

*

Po poros savaičių mudu eisime žiūrėti R. Tumino režisuotą Antono Čechovo spektaklį „Trys seserys“. Gal kas kiaušiniais apmėtys? Juk tai rusų autoriaus spektaklis!

Seminaruose mokytojams siūlau paklausyti P.Čaikovskio, V.Vysotskio, D.Chvorostovskio, N.Baskovo… Toks mano asociatyvinis mokymas. Dabar jau darosi nejauku – tuoj kas nors pasakys, kad tai „minkštoji diversija“…

*

Šiomis dienomis atrodo, kad kai kurie iš kailio neriasi, kad tik supeiktų Sočio olimpiadą. Kodėl ją reikia supeikti? Kam iš mūsų nuo to geriau?

*

Vargšai žmonės, kurie nesupranta, kad muzika, literatūra, menas, sportas yra tikri tik tada, kai yra nepriklausomi nuo politikos. Vargšė valstybė, kuri ginasi nuo P.Čaikovskio ar A.Čechovo… Visi garsiai lyg ir sutinka, kad ne visi rusų žmonės yra mums, lietuviams, priešiški, bet čia pat ima ir paniekina tai, kas visiems rusams brangu. Kas taip chamiškai gali elgtis? Tik tamsuoliai, pikti ir nelaimingi žmonės…

*

Aš nesu infekuotas rusicizmu per tuos penkerius metus, kuriuos praleidau Sibire. Atvirkščiai, esu „paskiepytas“ nuo rusofobijos.

*

Заметался пожар голубой,

Позабылись родимые дали.

В первый раз я запел про любовь,

В первый раз отрекаюсь скандалить.

Atsakymai

Burgis, 2014-02-07 21:59:22

Minus, minus, minus, plius… 🙂

Andrius, 2014-02-07 22:43:49

Sveiki,

manau, dvi klaidos komentare: ne mūsų žiniasklaida puola Rusiją, o Kremliaus žiniasklaida (tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje) jau seniai juodina Lietuvą.

Antra, pati mintis teisinga, kad sportas ir literatūra yra tikri, kai atsieti nuo politikos. Bet kaip tik Kremlius ir politizuoja olimpiadą…

Beje, jūs teisus sakydamas, kad rusai ir Rusijos kultūra nėra Lietuvos priešai. Bet valdžia yra aiškiai priešiška. Ir dažnai įsivelia painiavos. Dėl to aš, kad neįsiveltų painiava, visuomet, kai kalbu apie valdžią, o ne tautą, sakau „Kremlius“, o ne „Rusija“. Ir kai turiu galvoje valdžios atstovus ir pakalikus, sakau „maskoliai“ o ne „rusai“. Ir, atitinkamai, „maskolberniai“ – atstovams kitose šalyse. Manau, taip aiškiau 🙂

linkėjimai,

A.

Žydrūnas, 2014-02-07 23:09:21

100 balų įrašui. Aš pats kažką panašaus parašiau prieš tai.

Rusų tauta yra galinga tauta, ypač kas liečia mokslą. Eilėraštis nuostabus, vienas mano mylimiausių 🙂

Burgis, 2014-02-08 08:30:01

Andriui:

Vaikai barasi:

– Tu skaityti nemoki!

– O tavo nosis kreiva!

– O tavo tėvas keikiasi!

– O tavo batai suplyšę!…

***

Bet tai vaikai… O kai taip „barasi“ valstybės – gėda!

Koks ryšys tarp Kremliaus politikos ir neišsiskleidusio olimpinio žiedo?

Kremliaus politika šlykšti, visiškai šlykšti, kas to nemato? Bet ar dėl to mes turime puldinėti viską, kas rusiška?…

ak, 2014-02-08 09:54:31

Taigi, Kremliaus politikai šunsnukiai. Ypač tas lietuvių kilmės prezidentas Putinas. Matyt dėl to ir yra toks šunsnukis, kad jo gyslomis teka gerokas puslitris lietuviško kraujo. Bet ką čia aš? Juk mūsų politikai tobuli – neima kyšių, nemeluoja, nevagia, sąžiningai dirba tautos labui, tauta klesti ir labai myli savo valdžią pasitiki teisėsauga net aštuoni proc. gyventojų, seimų berods devyni ar dešimt ir t.t. Juks mes nuostabiai organizavome Lietuvos tūkstantmetį, be priekaištų uždarėme Ignalinos AE, pasistatėme puikų Nacionalinį stadioną, šauniai padirbėjo Leo LT. Tad tikrai galime džiūgauti, kad Sočio olimpiados atidaryme neužsižiebė vienas olimpinis žiedas – vis tik koks žioplys tas Putinas ir kaip toli jam iki LR politikų….

Vijolė, 2014-02-08 10:11:40

Būkime pakantūs .Negeras dalykas,kai toks gražus renginys taip menkinamas.Vien baleto artistų pasirodymas daug ką pasako.Džiūgauja, kad kažkas kažkur neišsiskleidė tik nebrendylos.

NiekurNeiva, 2014-02-08 11:15:49

Sochi 2014 – 20:14, “kirilica”, mergaite Liuba, «Сны о России», Imperatoriškasis baletas, prima D.Vishneva http://www.mariinsky.ru/en/company/ballet_mt_women/vishneva/ …, Anna Netrebko, Tatu ir t.t.

Neišsiskleidęs žiedas, pvz.

pic.twitter.com/Q0eVj2egvf

Bet per centrinius Rusijos TV kanalus, atrodo, žiedas išsiskleidė, pvz.

http://www.sports.ru/tribuna/blogs/sochi2014online/570106.html

Fantastinis atidarymas. Galima įžvelgti panašumų tiek į Pekino, tiek į Londono žaidynių atidarymus, galima ginčytis dėl protokolo pakeitimo (pvz., sportininkų paradas pradžioje), galima apkalbėti vyrus vėliavnešius ir moteris ugnianešes, … ale gražu yra gražu.

Bet pripažinkime, specializuoti sportiniai komentatoriai tokiems Renginiams yra didesnis liapsusas nei neišsiskleidęs žiedas (kad nesikankinti per reklamas, žiūrėjau per VIASAT sport).

Ir visiškai subjektyvu – vokiečiams nepasisekė su Popiežiumi, atrodo, tas pats ir su Olimpiniu Pirmininku…

xoxo, 2014-02-08 11:45:31

butent! sportas zavus tik tuomet, kai jis nepriklausomas nuo politikos. 🙂 tuomet Rusijai nevertejo rengti olimpiados.. bukim biedni, bet teisingi.

ak, 2014-02-08 12:12:27

Taip, aš irgi manau, kad visas olimpiadas gali rengti tik žydai. Na gal PAR negrai, bet ir jie jau politizuos. Žydai gi gyvena visose pasaulio šalyse, tad jiems į kvailius nusispjaut… O tarp tų vadinamųjų civilizuotų šalių raskite bent vieną kuri nesiektų politinių tikslų bet kur ir bet kada…

Tomas Juškevičius, 2014-02-08 13:12:13

Sveiki, direktoriau,

o kur Jūs matėte tuos Čaikovskio/Vysotskio/etc puolimus? Man regis, kalba visada eina tik apie Rusijos esamą vadovybę. Arba jų estrados juokdarius. Bet kur gi čia taip muzikos ir literatūros klasikus kas puolė?

Kadangi kaltinimas rimtas, būtų sąžininga nurodyti bent vieną rimtą šaltinį (t.y. ne konkretaus žmogaus pasisakymą, o dienraščio ar aukšto pareigūno).

Burgis, 2014-02-08 13:19:57

Tomui: o, kaip griežtai!… 🙂 Gerai, gerai…

Pirma, ši tema apie olimpines žaidynes, ir aš nurodžiau labai konkrečiai, gal net pernelyg konkrečiai.

Antra, dėl muzikos ir literatūros aš rašau kaip apie potencialią grėsmę, lyg ir aiškiai rašau…

Trečia, kokių pasaulinių autorių kūrinius studijuoja mūsų moksleiviai ir, tarkime, prancūzai? Pasidomėkite…

nuoba, 2014-02-08 18:40:54

Andriau ir Tomai, ar jūs nuo rusų „minkštosios diversijos“ pradedat nemėgti Lietuvos ir dievinti Putiną ir tik “antidiversinė” programa padės tapti Lietuvos patriotu?

Man tai atrodo, kad tiek „minkštoji diversija“, tiek “antidiversinė” programa yra panašaus lygio (nepasakyčiau, kad labai aukšto) ir įtakoja tik jų kūrėjus.

deividas, 2014-02-08 19:06:51

graudu man ir tiek…

kiek vyksta manipuliaciju su viesaja nuomone media pagalba…

demokratija dabar virto preke

informaciniai karai..va kas dabar vyksta…

D., 2014-02-08 20:15:35

Metų pradžioje prezidentė apdovanojo “nusipelniusius” žurnalistus. Man pasidarė įdomu kuo jie dirbdami savo darbą taip nusipelnė valstybei? Kiek yra prezidentės apdovanotų kiemsargių, vairuotojų, kasininkių ir t.t.?

loreta, 2014-02-08 20:47:25

D.: na, tie Jūsų išvardytieji nėra ketvirtoji valdžia skant:)

D., 2014-02-08 20:57:19

loreta: o kelintoji valdžia yra rinkėjai? 🙂

Tomas Juškevičius, 2014-02-09 14:46:04

nuoba: kad galima būtų kalbėti apie lygi (aukštas jis ar ne), pirma reik prisistatyti diskusijoje. O anoniminiai tie postringavimai tai tikrai nėra tas LYGIS.

nuoba, 2014-02-10 21:47:14

Tomai, man tai nuomonė svarbiau už asmenį. Vienok galiu šiek tiek prisistatyti.

Vardas – Eugenijus. Vidutinių protinių gabumų, vidutinio išsilavinimo. Profesinėje srityje pasiekimai gal kiek aukštesni už vidutinius, bet tai susiję su įdedamu darbu, užsispyrimu, patirtimi. Tačiau tuo visai nesididžiuoju, nes darbas vienaip ar kitaip susijęs su vartojimu, kas mano vertybių skalėje nėra vertybė. Silpnesnis jaučiuosi humanitarinėse, meninėse srityse. Taikomuose techniniuose klausimuose kiek stipresnis. Amžius gerokai lenkia vidurkį.

Žodžiu esu statistinis lietuvis, kurį politikai turėtų įtikinti savo veiklos tikslingumu (kokia jų misija?) ir taip formuoti vidutinybių nuomonę reikiama kryptimi. O gaunasi priešingai.

Tomas Juškevičius, 2014-02-11 21:11:09

Ačiū, kad prisistatėte. Tai išties retai įvyksta. Tuosyk galima ir pakalbėti apie komentarą Jūsų.

“Man tai atrodo, kad tiek „minkštoji diversija“, tiek „antidiversinė“ programa yra panašaus lygio (nepasakyčiau, kad labai aukšto) ir įtakoja tik jų kūrėjus.”

Ar tikrai tuo tikite? Kam kažkas darytų tas akcijas/reklamas/kampanijas jei jos neveiktų? Ir taip ilgai? Ne tokia naivi ir kvaila ten publika sėdi, saugumiečiai visgi.

O ta “antidiversija”, kaip pavadinot, man regis, yra tiesiog sveika reakcija į tą purvo srautą keliaujantį pas mus. Galų gale, bet koks pasipriešinimo variantas mums negali iš esmės pakenkti. Blogiausia, ką galime padaryti, tai bandyti vis ieškoti kažkokių “santykių perkrovimų”, kurie, kaip rodo tiek sena, tiek nesena istorija, niekada su Rusija neveikia.

ak, 2014-02-12 10:47:36

Tomai, o juk tą purvą ant Sočio olimpiados pila LR korespondentai. Saugumiečiai? Beje, kodėl nieko nerašoma apie LR sportininkus, kurie toje olimpiadoje dalyvauja? Apie varžybas, apie čempionus? Įdomu…

nuoba, 2014-02-12 22:59:48

Tomai, manęs tai tokia veikla netenkina.

Saugumiečius dar galima suprasti – jiems reikia įsisavinti biudžetą, užsidėti pliusiuką. Bet konservatoriams tai prašosi nustatoma minties paralyžiaus diagnozė – XX a. antros pusės lygyje.

Iš prezidentės irgi daugiau tikėjausi

Tomas Juškevičius, 2014-02-13 04:58:34

Sakydamas saugumiečiai turėjau omeny Rusijos dabartinius valdžios vyrus, turbūt neteisingai mane supratote.