Padėkite man, padėkite!

  1. Kai tave paguldys ant operacinio stalo, paskutinė mintis, prieš „išjungiant“ tave narkozei, turi būti tokia: aš vargšas ligonis; bejėgis, nusilpęs; aš pasitikiu tuo, kuris yra sveikas, tvirtas, protingas, mokytas ir dabar su manimi padarys taip, kad geriau nepadarytų niekas; jis nepadarys nė mažiausios klaidelės; visi instrumentai tobuli, visi vaistai – naujausi; dabar jūs galite – padėkite man, o paskui aš būtinai padėsiu jums.

*

  1. Kai tvykstels žaibas tarp tavęs ir mylimo žmogaus, tave būtinai turi nusmelkti tokia mintis: tu mane myli; tu nepadarysi man nepataisomo blogio; padėk man atgauti save – mylintį tave; sutinku, kažką padariau, pasakiau negerai, bet aš nesu tavo priešas, padėk man tave tuo įtikinti.

*

  1. Kai tave, vaiką, paauglį, užgrius nesėkmės, privalai prisiminti: pasaulyje yra bent vienas žmogus, kuris tau padės; yra žmogus, kuris šiuo metu už tave yra tvirtesnis, sumanesnis, geresnis, įtakingesnis, turtingesnis ar kažkaip kitaip kitoks – galintis tau padėti; yra toks žmogus! (Šį kartą gal tai aš?…)

***

Bet tam, kad tiktų tos trys taisyklės, tu pats kasdien save turi šlifuoti iki tviskesio! Toks sutapimas: skaitau jau ketvirtąjį Harlan Coben detektyvą ir pats vėl patekau po internautų kruša… Detektyvuose aiškinama, kad ieškančius tiesos, norinčius nubausti savo skriaudėjus žmones visada pasitinka kontratakuojantys, kurių pagrindinė taktika – „atkasti“ visas teisingumo ieškotojų nuodėmes ir tuo pagrindu sutriuškinti savo oponentą. Dabar žiniatinklyje galite sužinoti viską, ką apie mane blogo galima „atkasti“. Nes visi pretendentai į pranašus, teisuolius (juk jūs neabejojate, kad aš toks, tiesa?) vienaip ar kitaip buvo pribaigti. Žmonės tik vaizduoja, kad gėrisi pranašesniais už save. Jie tokių nekenčia.

*

Tai man ir jums pamoka: reikia gyventi taip, kad galėtum pasinaudoti trimis taisyklėmis.

Atsakymai

Burgis, 2011-07-01 16:34:32

Reitinguokite mintį…

Mantas, 2011-07-01 16:57:19

Kaip matau nesusilaikote portalų komentaruose komentuoti anonimų komentarus. O be reikalo 🙂

laisvamanis, 2011-07-01 16:59:12

jei jau ketvirtą to paties autoriaus knygą skaitote, tai ten kažkas tokio turi būti. reiks paieškoti ir paskaityti.

gero savaitgalio

Burgis, 2011-07-01 20:31:04

Mantui: aš tik vieną kartelį neiškenčiau, atsiprašau… :-0 Tai kad nusišneka! Viena abiturientė graudžiai verkė dėl to lietuvių egzamino įverčio, nes jis juodu brūkšniu braukia per jos europines svajones..

laisvamaniui: taip, H.Coben – puikus laisvalaikio skaitalas, prilygsta Agatai Kristi.

Vilė, 2011-07-02 11:21:46

Burgiui: ačiū už primirštas taisykles (ypač stresinėse situacijose), ačiū už paviešintą Kristinos laišką. Šalia manęs taip pat verkianti abiturientė…Turiu jai padėti! Nėra jos mokykloje burgių:) O Jūs, Burgi, padedate man (pats to nežinodamas ir nepažindamas manęs:) Parašiau tam, kad žinotumėte, jog ne visi nekenčia pranašesnių už save, pasitaiko ir tokių, kurie iš jų mokosi ir semiasi išminties:)Niekas negali nubraukti žmogaus svajonių, išskyrus jį patį.

Burgis, 2011-07-02 14:36:24

Gerb. Vilei: ačiū už gerus žodžius! Žinoma, aš provokavau rašydamas, kad žmonės nekenčia pranašesnių. Tai netiesa! Teisingi žmonės gėrisi pranašesniais (pavyzdžiui, aš gėriuosi gerais finansininkais, architektais, kompiuterininkais, menininkais…), bet menkystos – nekenčia…

Algis, 2011-07-05 07:01:55

Nesutikimas su kito nuomonę,pažiūromis-ne neapykanta,gal savotiška diskusija.Pirmą taisyklę siūlyčiau papildyti pasitikėjimu ne vien tik mokslu ir žmogumi,bet ir tuo kas rašo mūsų gyvenimo knygą.Gal jums tai ir nepriimtina,bet man padėjo(asmeninė onkologinio ligonio patirtis).Gražios vasaros jums ir jūsų artimiesiems gražioje Lietuvoje!Ir geriau būtų,kad pirmos taisyklės nereiktų taikyti praktikoje…

Regina, 2011-07-05 21:16:47

1000 balų už mintį:

“Žmonės tik vaizduoja, kad gėrisi pranašesniais už save. Jie tokių nekenčia”

loreta, 2011-07-06 19:56:45

Reginai: o aš gėriuosi:) Antraip kuo gėrėtis? Aš nesukuriu tokių filmų, tokios muzikos ir viso kito gėrio, kuriuo žaviuosi ir džiaugiuosi, tai sukūrė pranašesni už mane ir aš jais gėriuosi. Man atrodo, elementaru…