Padėkite vaikui…

Projektas www.matematika.lt patraukia įvairių žmonių dėmesį. Jau atsakiau į kelis portalo lankytojų klausimus, bet šiandien vienam žmogui neatsakiau…

Paskaitykite susirašinėjimo „vieną pusę“:

*\* 1 **

Turių vieną klausimą, darau programą ir neberandu kaip lietuviškai vadinasi dideli skaičiai gal jūs galėsite padėti t.y. Decillion, Undecillion, Duodecillion, Tredecillion, Quattuordecillion, Quinquadecillion, Sedecillion, Septendecillion, Octodecillion, Novendecillion, Vigintillion, Unvigintillion, Duovigintillion, Tresvigintillion, Quattuorvigintillion, Quinquavigintillion, Sesvigintillion, Septemvigintillion, Octovigintillion, Novemvigintillion, Trigintillion, Untrigintillion, Duotrigintillion, Trestrigintillion, Quattuortrigintillion, Quinquatrigintillion, Sestrigintillion, Septentrigintillion, Octotrigintillion, Noventrigintillion, Quadragintillion.Didesnio nei nonilijonas žodynuose nebėra. Aišku reiktų ir dar didesnių skaičių, bet čia jau nedrįstu klausti, nebent yra kokia formulė jų sudarymui, nes viskas labai panašu kaip būtų paprasta skaičiuotė lotynų ar kokia čia kalba plius gale milijonas. Ačiū už pagalba. 🙂

*

*\* 2 **

*

Aš jais nesidomiu, tiesiog programuoju, darau programą kuri automatiškai parašytą skaičių konvertuoja į žodžius pvz 1215 į vienas tūkstantis du šimtai penkiolika. Programa padaryta, iki nonilijono, daugiau tikslių lietuviškų pavadinimų internetas neduoda, o panašios programos tiesa anglų kalba veikia bent iki googolo 10^100, tai mano tikslas bent jį ir pasiekti, daugelis žmonių nežino kas eina po milijardo, aišku to ir užtenka, bet jei žmogus domisi, prašau, bus programa kuri suskaičiuos automatiškai, belieka tik tuos skaičius išsiversti, tai čia iki 10^123 gautųsi.

*

*\* 2 **

*

Realiame gyvenime googolo tikrai niekam gal ir neprireikė, bet aš šito ir neklausiu, čia jau mano teisė ar mano programa skaičiuos iki 10^30 ar 10^100 ir ar ji bus naudinga ar ne parodys ateitis. Tas pats kas kam žvalgytis į kitas galaktikas jeigu mes su esamomis technologijomis net nepasieksime? Tas pats ir su skaičiais, nors gal tokie skaičiai ir nereikalingi, bet visa šita visuma skatina progresą. Buvo malonu pabendrauti, ačiū. Gero Jums savaitgalio.

*

***

*

Kažko nemato tėvai, mokytojai, draugai… O gal jis neturi draugų, tik pokemonų turi? O juk rašo jis labai neblogai, tiesa?

Atsakymai

petras, 2016-07-22 15:12:54

Humorauja žmogus gal.

Sokolovas, 2016-07-22 16:47:26

Kuo mažiau draugų, tuo gyvent geriau.

Puiku, kad vaikas domisi, kažką mėgina išrasti, o ne “ieško nuotykių su draugais”, kas gero neduoda, o blogo gali duoti. Šaunuolis vaikas!

Aš va irgi nuo ryto Žordano lemos specifinius atvejus nagrinėju, ir tai puikius laisvalaikio praturtinimas:)

qwerty, 2016-07-22 17:03:40

kas čia blogai?

Juozas P., 2016-07-22 18:12:49

Kas eina po milijardo? Gėda, nežinau.

Milijardas sekundžių- tai virš 32 metų.

Burgis, 2016-07-24 08:49:57

Nieko jūs nesupratote… O gal mažai kas perskaitė? Vasara… Ta tema tokia skaudi, kad aš būtinai dar parašysiu! Rudeniop, kai daugelius bus svarbesni tie vaikai, kurie ateina į mokyklas…

Paulius, 2016-07-28 03:11:00

Manau, esu vienas iš tų, “kurie nieko nesuprato”, bet įkišiu savo “trigrašį”:

  1. Vaikas šaunuolis. Dirba, kuria programą, ieško atsakymų ir nebijo klausti autoritetų. Tokiems tikrai ne pokemonai galvoje.

  2. Matematiniu požiūriu – diletantas, tačiau pats to neslepia ir tiesiog ieško priemonių užsibrėžtam tikslui pasiekti ir jo atkakliai siekia. Už tai 10 balų.

Be abejo, žiūrint iš matematinio taško galime kraipyti galvas ir dejuoti – vai vai, koks apleistas vaikas, nei tėvai, nei mokytojai jam nepasakė, kad jo darbas bergždžias, o jis nabagas – pats to niekaip nesuvokia. BET AR TAI PROBLEMA? Jis gi ne dabartinis premjeras, ir ne disertaciją rašo. Tuo metu, kai kiti realiai paskui pokemonus laksto, čia žmogus sėdi ir dirba. Per atostogas. Savo noru.

Manau, parašykite šia tema jau dabar, nelaukite rudens. Nes taip ir liksime nesupratę, kas čia blogai.

P.S. Delfyje straipsnis pavadinimu “Skelbia juodąjį sąrašą: specialybės, nepritraukusios nė vieno studento” puikiai atsako į klausimą, kodėl šių metų VBE lygis buvo toks apgailėtinas. Taip sakant, “nieko asmeniško, tik ‘planinė rinkos ekonomika’”. Kažkam juk nuoširdžiai skaudėjo galvą, iš kur reiks gauti studentų kai kurioms specialybėms, nes juk ilgamečiai dėstytojai gali likti be darbo. Ko gero, būtų galėję, būtų dar paprastesnes užduotis per VBE davę…

Burgis, 2016-07-28 10:40:19

Pauliui: Parašysiu. Jūs pavojingai klystate!