Pagaliau prisipažino!

Žadėjau nė neskaityti to interviu su F. Englertu, kurį paskelbė lrytas.lt – mane jau nervina paistalai apie bozonus… Bet gerai, kad perskaičiau! Vienas sakinys viską paaiškina. Iš pradžių – kelios citatos:

***

Nors belgų fizikas François Englertas kartu su kolega pirmieji aprašė nematomą, materiją lemiančią dalelę, vienas svarbiausių XXI a. mokslinių atradimų pavadintas kito mokslininko – Peterio Higgso vardu.

***

81 metų gimtadienį fizikas F. Englertas pasitinka savo kabinete Briuselio laisvajame universitete.

***

Dažnai mes, mokslininkai, kalbame apie pasaulio sukūrimo momentą ir tikra tiesa, kad mokslo progresas mums leidžia grįžti laiku į praeitį ir geriau suvokti didįjį sprogimą. Gerai suprantame, kas vyko kelios minutės ir net kelios sekundės po jo. Bet mes visiškai nežinome, kas buvo prieš visatos susikūrimą. (Paryškinta B.B.)

***

Yra fizikų, kurie mano, kad pasaulį galima suprasti ir dvasiškai, per savo jausmus ir tikėjimą, ir moksliškai, per objektyvius dalykus.

Bet man labai sunku įsivaizduoti, kad kas nors, ką mes vadiname Dievu, turi su tuo ką nors bendra. Aš nesu tikintis, bet tai kiekvieno asmeninis reikalas.

*****

Tai va: mes visiškai nežinome, kas buvo prieš visatos susikūrimą! Kokia erdvė filosofams, teologams ir mokslininkams! Dabar vėl galima tampyti antklodę kiekvienam į savo pusę. Turėsiu laiko – ir aš paskelbsiu jums savo teoriją… Tie trys vyrukai šiemet tikriausiai gaus Nobelio premiją. Laimė, kad tik už tai, kad savaip paaiškino, kas buvo PO sprogimo, bet ne PRIEŠ! O tai aš jau buvau išsigandęs, kad paaiškins viską apie visatą, paaiškins viską apie laiką, erdvę, prasmę, tikslą… To, Žemės vabalėliai, dar teks palaukti. Neribotą laiką.

Atsakymai

Burgis, 2013-06-23 11:35:41

Įverčiams…

Regina D., 2013-06-24 12:52:02

Atsiprašau – visai ne ta tema, bet, kai svarbu, gal atleisite…

Kaip vertinate tokį dešimtokams per PUPP duotą nagrinėti tekstą (apie gaidžio kiaušinius):

http://www.egzaminai.lt/failai/3610_2013_Lt_G_PUPP.Test.pdf

Atsiprašau, kad neįdedu teksto, nes nukopijuoti neleidžia egzaminai.lt tinklalapis.

Burgis, 2013-06-24 13:36:29

Reginai D.: aš norėčiau iš arti pamatyti tuos, kurie sukuria tokias užduotis… Norėčiau pakalbėti su jais – ne šio pasaulio žmonėmis. Kažkas kažkur komentuodamas teisingai parašė – jie niekada nėra matę gyvo moksleivio.

***

Aš komentuočiau garsiai, iš tribūnų. Aš keikčiau ir keikčiausi. Bet negaliu… Pagrindinis argumentas, kurį bematant jie tėkštų į akis, yra žinomas – tu esi ne profesionalas! Ką tu išmanai apie kalbą, apie literatūrą?!

*

Tiesa tokia – išmanau tik tiek, kad kalbu lietuviškai, rašau lietuviškai, skaitau lietuvių kalba išleistas lietuvių ir nelietuvių knygas. Tiesa tokia, kad beveik su visais susikalbu – žodžiu ir raštu. Bet PUPP, abitūros egzaminai – ne tokiems…. Egzaminai susikalbantiems su profesionalais. Tebus jie triskart prakeikti, tie profesionalai, kalbos žudikai!

chemikas Rimas, 2013-06-24 13:51:06

Bravo

Regina D., 2013-06-24 13:54:17

Burgiui: AČIŪ. Nes pradėjau manyti, kad man jau nenormalių užduočių fobija ir jos visur vaidenasi… Mane “pritrenkė” parinkto teksto tema – apie blogus giminių santykius, apie sarkazmą su kuriuo klausiama apie kažkokio giminaičio paleistų vidurių reikalus… Ar čia tai, ką vaikai turėtų įsiminti (o įsimins!) apie Vaižgantą? Beje, Vaižgantas jiems dar neprograminis, tad PUPP užduotis – pirmoji pažintis…

chemikas Rimas, 2013-06-24 13:56:22

įdomu, kiek buvo atsakymų, kad dėkojo už gaidžio kiaušinius?

chemikas Rimas, 2013-06-24 13:57:37

gerbiama Regina D., man pavyko kopijuoti šį tekstą.

Stud.ktu.lt, 2013-06-24 22:53:33

Kalbant apie visatą ir panašius dalykus, man kyla ir klausimas kad ir apie šias dienas: Kaip suvokti visatą, begalybę, erdvę, neturinčią pabaigos? Niekaip, niekaip nesuvokiu. Įdomu, ar tai įmanoma išvis (suvokti)?

Burgis, 2013-06-25 08:17:52

Stud.ktu.lt: tai va, aš ir manau, kad mums neleista suvokti. Tiesiog mes ne taip klausiame, o paklausti taip, kaip reikia, mums neleista, bet aš nežinau kodėl…

buves Jūsų studentas, 2013-06-26 16:54:57

O gi todėl gerb. Burgi, kad laikas yra nepažinus …