Paguodos žodis teisėjai Birutei Drozdienei

Šiandien Jūs paskelbėte man nuosprendį, kurį aš galėjau jau gana tiksliai pasakyti po pirmųjų teismo posėdžių. Prisimenate tą trijų valandų be pertraukos posėdį? Kai aš paprašiau 8 minučių nubėgti iki automobilio atsinešti vaistų, Jūs pasakėte „ne“. Po to, pasimėgavusi ilga pauze, pasakėte:

„Gerai, padarysime pertrauką. Čia juk ne gestapas.“

Kai aš grįžau, posėdis … buvo pasibaigęs.

Ta patyčia padėjo tašką. Aš žinojau, kad mane nuteisite.

Tik kodėl šiandien, paskelbusi nuosprendį, Jūs nei iš šio, nei iš to pradėjote teisintis, kad kitaip negalėjote, pradėjote mane mokyti gimnazijos raštvedybos? Gerai, kad mano sūnus, advokatas partneris, plojimais nutraukė šį jūsų graudų pamokslavimą…

*

Aš žinau, kodėl Jūs po nuosprendžio bandėte įsikibti į uodegą arkliui, nuo kuriuo nukritote. Jūs – stiprus žmogus. Mudu su žmona žinojome, kad Jūs nepatvirtinsite bausmės, kurią pasiūlė prokuroras. Žinojome, kad ją šiek tiek padidinsite arba šiek tiek sumažinsite. Vien tam, kad parodytumėte – aš sprendžiu pati! Sumažinote… Turiu dėkoti?

*

Jūs – stiprus žmogus, bet vienišas. Jūs ėmėte teisinti ir pamokslauti, nes salėje buvo mano gvardija. Jūs jiems norėjote pasirodyti gera, bet … buvo per vėlu.

*

Aš likau pasibaisėjęs, kai išgirdau Jus skaitant melą ir šmeižtą, kurį prokuroras įrašė į kaltinamąjį aktą!

Neva pirmojo pokalbio metu aš gąsdinau Pauliną Adžgauskaitę, „… sakydamas jai: „nekelk jokių bangų ir jeigu bandysi savo įrodinėti…“

Primenu Jums, kad pirmojo pokalbio metu niekas neįrašinėjo, nebuvo jokių liudytojų, o aš teisme aiškinau, kad pokalbis buvo ramus ir draugiškas, nes neturėjau jokio motyvo gąsdinti Paulinos (juk viskas buvo taip aišku!), kad po pokalbio jau koridoriuje paspaudžiau jai ranką. Tai kaip Jūs drįsote į nuosprendį įrašyti tai, ką nusikaltėliai (skundikai) per prokurorą įdėjo į mano lūpas, nors aš to niekada nesakiau? Kaip Jūs drįsote nuosprendyje parašyti taip, lyg teisme tai buvo įrodyta?! Juk tai nusikaltimas, tiesa?

*

Realybės jausmą praradęs prokuroras Osvaldas Stadalius kaltinamajame akte parašė, kad, Paulinos motinos prašymu, aš priėmiau juos savo kabinete „… tęsdamas nusikalstamą veiką…“, o Jūs tą ir vėlesnius teiginius pakartojate nuosprendyje, nors teisme visiškai (visiškai!) nebuvo nagrinėta, kaip galima „tęsti“ tai, ko prieš tai nebuvo, ir kaip galima drausti direktoriui priimti tėvus jų prašymu. Maža to, Jūs pakartojate ir prokuroro man primetamą ekstrasenso galią, kad su tėvais aš kalbu „siekdamas sukelti baimę, stresą ir nerimą nepilnametei…“! Tai ar aš atsakingas už tai, kaip tėvai kalbės su dukra?!

*

Šį mano viešą laišką jums skaitys svetainės lankytojai, nenoriu, kad jis būtų ilgas, bet pakartosiu – aš suprantu, kodėl Jūs norėjote pasiguosti. Nelengva teisti valstybės vardu, kai valstybės piliečiai kaltinamąjį seniai išteisino, o kaltintojus pasmerkė. Suprantu, kodėl teisme nebuvo (visai nebuvo!) nagrinėjami prokuroro kaltinimai – žodis po žodžio! Jūs jau žinojote, kad viską perrašysite į nuosprendį kaip įrodytus dalykus.

*

Esu Jums dėkingas tik už vieną dalyką – Jūs neįrašėte mano pasikėsinimo nunuodyti gimnazistę savo kabinete. O juk ir prokuroras, ir Jūs teismo posėdyje tuo labai domėjotės…

*

Užjaučiu Jus dėl to, kad, gyvendama Kaune, Jūs nežinojote, jog čia ketvirtį amžiaus veikia kitokia mokykla, laisvų žmonių, o ne vergų mokykla. Ne, niekam niekada nepavyks įrodyti, kad aš dariau ką nors neteisėto! Juk aš – tik samdomas direktorius. Gimnazija turi steigėją (dabar KTU, anksčiau buvo KTU ir ŠMM), gimnazija turi valdybą, nuostatai (įstatai) ir taisyklės privaloma tvarka patvirtinti ten, kur ir turi būti patvirtinti. Nejaugi Jūs manote, kad per ketvirtį amžiaus švietimo ministrai (o jų buvo berods 10), KTU rektoriai (jų buvo berods 5) nebūtų „pastatę į vietą“ vieno direktoriaus? Nereikėjo Jums man aiškinti švietimo dalykų. Gal man nereikėjo čia Jums aiškinti teisės dalykų? Bet kad Jūs neklausote (nesiklausote) ir aukščiausios klasės teisės profesionalų. Todėl ir užjaučiu Jus…

*

O mano kraujo tyrimo rezultatai – visai neblogi!

Atsakymai

Jolita, 2015-08-21 14:37:59

Paskutis sakinys yra pats svarbiausias:) Sveikatos, Jūs vistiek laimėjote!

Mindaugas, 2015-08-21 14:44:53

(Pakartosiu čia, nes gerokai labiau tinka tematiškai).

Šis nuosprendis yra dabar jau liūdnai pagarsėjusios TEISĖJOS GĖDA ir tiek.

Visa kita šuniukų ant pavadėlio šutvė ir šiaip jau akivaizdžiai beviltiška, apie ją net nebeįdomu rašyti.

Bet va TEISĖJA juk turėjo progą nekrist veidu į balą. Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. TEISĖJA pasirinko.

Nuosprendis yra gerokai labiau apie pačią teisėją, nei apie Direktorių.

qwerty, 2015-08-21 14:48:13

Apeliacinis teismas turėtų nupūsti šį nuosprendį.

M11, 2015-08-21 14:53:35

Džiugu, kad kraujo tyrimai neblogi.

Edita, 2015-08-21 15:26:16

Nežinau, koks labiau tiktų žodis šioje situacijoje, nei „keista“. Keista, kad teismas nepasinaudojo proga pasakyti įžūliems tėvams ir dukrai, bei kitiems į juos panašiems, kad vaikus visų pirma turi auklėti tėvai ir šie akivaizdžiai tą sritį yra apleidę. Keista, kad girdėjo tris žodžius, negirdėdami tūkstančių kitų ir paties konteksto. Žiauriai keista. Gerai, kad yra aukštesni teismai, negali laimėti nesąmonė.

Justinas, 2015-08-21 15:34:22

Aš, asmeniškai, šiuo metu visą šią istoriją galiu įvardinti tik vienu žodžiu – absurdas…

Sveikatos, Direktoriau!

chemikas Rimas, 2015-08-21 15:48:17

Malonaus savaitgalio, geros sveikatos!

Raimonda, 2015-08-21 16:00:12

Po tokio teismo tokio sprendimo siūlau rugsėjo pirmą diena paminėti laisvės nuo taisyklių mokiniams diena- ir visiems užsirūkyti tiesiai po mokyklų direktorių langais. Joks direktorius neišdrįs išeiti į lauką pabarti, dar geriau, jokia Birutė nenuteis, atvirkščiai, pabars direktorių:)

Bet paskubėkite pasimėgauti, mokiniai, nes apeliacinis, jei bus, – tai jau ne toks geras, kaip Kauno “vienos teisėjos su stalu” sprendimas.

O jei atvirai, prieš tai, kol suėmė noras pašmaikštauti, rytas buvo liūdnas.

Praeivis, 2015-08-21 16:26:10

Anksčiau ta Birutė irgi stebino sprendimais:

http://www.alfa.lt/straipsnis/12857665/zmogu-persovusi-vyra-gelbejo-pati-teiseja

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seima-buvusio-kalinio-ikaite-56-41887

Dalius, 2015-08-21 17:50:19

Neįdomiausios šios svetainės temos yra apie šią bylą, o įdomiausios apie gyvenimo išmintį, patirtį, gamtą. Gerai, kad daugiau nebus čia rašliavų apie teismą, nes jis baigėsi.

Irena, 2015-08-21 21:43:51

P.Burgi, Jūs tik dar kartą patvirtinote, kad žmogų galima parklupdyti, bet nugalėti-ne.

Geros Jums sveikatos.

Mindaugas, 2015-08-22 09:54:04

Stiprybės ir sveikatos!

Aš esu įsitikinęs, kad aukštesnės instancijos teismas ištaisys šitą absurdą.

Janina, 2015-08-22 21:36:24

“Tai kas mūsų nenužudo, mus tik sustiprina.” F. Nyčė

Stiprybės! Sveikatos!