Pakomentuokite komentarą

Nieko nesupratau…

  1. JAV nesuteikė paskolų Hitleriui?

  2. Suteikė nežinodamos apie Hitlerio kėslus? Pavyzdžiui, sudoroti sovietų sąjungą?

  3. Komentatorius patikimai žino, kaip buvo iš tiesų?

  4. Moksleivis apskundė mokytoją?

  5. Mokytoja(s) yra neišmanėlis ar pateikė tai kaip versiją, gandą? Mokytojas(s) pagrindė tą versiją? Kuo?

  6. Moksleivis ta versija tiki ar netiki?

  7. Komentatorius pažįsta ir tą moksleivį ir tą mokytoją?

  8. Komentatorius ieškojo progos įgelti?

Atsakymai

Darth Vader, 2011-07-12 12:39:19

Mokytojas yra neišmanėlis ir absoliuti bukybė. Paskolas JAV davė visiems, nuo Belgijos iki Sovietų sąjungos. Įvairios užsienio kompanijos (Anglijos, JAV…) davė technologijas, tame tarpe ir karines, tiek Stalinui, tiek Hitleriui veikdamos iš savų, banalių ir gobšių kėslų. pačiam velniui, jei tas auksu mokėtų, būtų pardavę.

Bet čia jau kovianskų skustagalvių mąstysenos ypatumai. Juk Kaune nepasakysi, negavęs į snukį, kad yra Niurnbergo tribunolas. Tarptautinis toks, teisęs nacių karo nusikaltėlius. Ir štai tribunolas pripažino, kad hitlerinė Vokietija, ne Anglija, ne JAV ir net ne Olandija pradėjo karą. Kad hitlerinė Vokietija kalta dėl agresyvaus karo pradžios.

Intelekto nesužalotiems kovianskiems galėčiau priminti, kad JAV padėjo Prancūzijai ir Anglijai, vėliau ir SSRS kovoti su bendru priešu. Bet šito doro koviansko smegenų likučiai – neįsisamonins. Tai – abejojimas Šv. Hitlerio, kuris garbinamas ir Burgio gimnazijoje, autoritetu.

Žodžiu, mokytojas, kuris kaltę verčia ant JAV, yra arba Kremliaus “nacionalpatriotas” arba beprotis.

Burgis, 2011-07-12 12:45:10

Vaderi, jei būtum laisvėje, už frazę „… Šv. Hitlerio, kuris garbinamas ir Burgio gimnazijoje…“ jau būtum teisiamas. Bet su ligoniais mes nesibylinėjame.

Nepris, 2011-07-12 12:55:42

Tiesiog kažkieno istorinė sąmonė užstrigo penktos klasės vadovėlyje. Ir dar — gražus įrodymas, kad istoriją (bent jau “mokyklinę”) rašo nugalėtojai.

Galiu tik didžiuotis, kad pamokos KTUG yra laisvos nuo doktrinos. Tokia ir turi būti elitinė mokykla.

Indoctrination is often distinguished from education by the fact that the indoctrinated person is expected not to question or critically examine the doctrine they have learned.”

“While conventional education often aims to produce knowledgeable and skilled citizens, the elitist approach to education is geared towards producing leaders of some sort. It can be idealized as an education geared to producing an individual capable of thinking at a sophisticated intellectual level more advanced than the general population, consisting of diverse philosophical ideals and theories in order to rationalize the status quo.”

Aitvaras, 2011-07-12 13:00:11

Pasityčiojimas iš Valstijų. Nieko daugiau, nieko mažiau. Paprastas-formalus dvidešimt pirmo amžiaus smegenų plovimas, nes „tiesiog galima“. Kita vertus, JAV jau seniai nieko doro nėra likę. Nežinau, tiesiog nežinau…

Kiek suprantu, JAV suteikė paskolų Hitleriui, bet tai skatino JAV ekonomikos augimą, buvo didžioji depresija ir daug kito brūdo, kurio paprastas žmogus tiesiog negali suvokti. Mafija, ašis, korupcija, žymioji žydų bankininkų grupė, kurios vardą šiandien nevalia minėti, karteliai, karinė mokslinė ginkluotė, įzoliacija, „ištrynimas“ ir kita. Spėju, kad nežinote Nevados žymiosios „Area 51“? Na, tokių vietų buvo apie dvidešimt. Pradžioje. Eiti link branduolinių bei biologinių ginklų tiesiog nesiryžtu.

Niekas nežino, kaip buvo, nes kas žinojo, tas žuvo. Vienaip ar kitaip, jų nebėra – jie „ištrinti“. Tačiau būtent todėl, žinant jėgos mastus ir pajėgumus, visi, kas turi bent kiek padoresnį mąstymą, žino, kad tam tikri dalykai buvo. Juolab, šiandien Amerika gi demokratiška – nebežudo ir „nebetrina“ žmonių, na, gal ne tiek daug, kiek anksčiau. Todėl atsiranda ir vienas-kitas masonas, kuris prakalba, tiesa, ne detaliai, o abstrakčiai, kad tie, kurie žino, neabejotų.

Moksleivis apskundė mokytoją. Aha. Taip ir buvo. O gal pastarasis stebėjosi tik dar vienu dvidešimt pirmo amžiaus švietimo kuriozu. Kitas, pavyzdžiui, toks kuriozas būtų religija, politika bei bendra „klasių“ sistema mokykloje. Prie to, etika, pastarosios pamokos ir bendras etiketo nebūvimas tuo pačiu metu.

Mokytojas yra valstybės tarnautojas. Mano nuomone, tai daugiau-ar-mažiau išplautos smegenys, skirtos tarnauti, o ne mokyti. Labai kvailai parašiau, bet tikiuosi įžvelgsite prasmę, kad ir pernelyg menką. Mokytojas negali žinoti to, kas yra paslaptis, nes, na, tai yra paslaptis, o spekuliacijoms nėra vietos šiame nuostabiame pasaulyje.

Moksleivis, kaip ir bet koks sąžinės nepraradęs žmogus nori tikėti, bet tuo pačiu metu abejoja savimi, loginiais sprendimas ir visa kita, kas dora ir gražu šiame gyvenime.

Profesorius ieško progos paįvairinti savo kasdienybę.

Beje, gal esate girdėjęs apie JAV planus sunaikinti sovietų sąjungą? Tai būtų galutinis atsakymas, kodėl jie pripažino mūsų nepriklausomybę tik po metų juodo darbo pentagone.

Va va. Pasirodo, kad JAV nesukėlė antro pasaulinio karo.

Prie to, kai kuriuos xHTML žymos deprekuotos.

Nepris, 2011-07-12 13:07:07

Vaderio komentarą aukščiau siūlyčiau pašalint. Ligonius tam ir laiko už grotų, kad nespjaudytų savo tulžim ant niekuo dėtų žmonių.

Burgis, 2011-07-12 13:36:48

Ačiū, Nepri, bet tegu čia būna ir Vaderis – mes turime matyti, kaip gimsta pagieža, melas, niekšybės…

petras, 2011-07-12 15:18:51

neįmanoma komentuot komentaro nežinant konteksto.

petras, 2011-07-12 16:10:57

ir kur dingo tema apie sportą ir žmones ? sujudino nesantaiką tarp žmonių ?:D

juokinga, 2011-07-12 20:07:51

stebėti kaip Darth Vader nuolat kartojasi su tais “skustagalviais kovenskais” kalbėdamas apie netik apie svetainės autorių, kuris nėra kaunietis, bet ir šiaip apie betką. Turbūt kamuoja visokie kompleksai ir praeities nuoskaudos… Ir nors Hitlerio veiklos nepateisina, bet kauno gyventojais, manau, atsikratytų su malonumu.

Marius, 2011-07-12 20:36:16

Petrai, žvilgtelėkite nuoroda kairėje – “sandėliukas”.

mcnamara, 2011-07-13 00:22:29

jei gimnazijoje mokoma tokių dalykų, kurie panašūs į KGB skleistas teorijas apie blogus imperialistus – tai absoliuti gėda.

Persona Grata, 2011-07-13 12:20:46

mcnamarai: “panašūs į KGB skleistas teorijas apie blogus imperialistus”. Diskredituoti idėją vien dėl jos šaltinio yra grubi loginė klaida. Diskredituoti idėją, kuri PANAŠI į anksčiau minėtą idėją yra kažkas iš nesuvokiamai siauros mąstysenos karalystės. Absoliuti gėda būtų, jei gimnazija nesiektų mokyti aukštesnio kokybinio mąstymo. Beje dažniausiai tik tai istorija ir pajėgi suteikti.

petras, 2011-07-13 13:08:24

bet iš kitos pusės, akivaizdu, kad imperialistas “geras” būti negali 🙂

Andriusb, 2011-07-13 14:28:41

Man besimokant prisimenu vieną istorikės frazę: Jeigu egzamino klausime yra žodžiai “jūsų nuomonė” žinokit, niekam nerūpi kokia jūsų nuomonė! Kalbeti apie istoriją mokykloje kaip ir nėra ką, mokytis kazkieno interpretacijas mintinai ne mokslas. Kita bėda, kad istorija bandoma matyti juodai baltą, o ji ne tokia. Bendrai paėmus vien tai, kad kalbejimas apie istorija gali baigtis baudžiamuoju persekiojimu sukelia daug minčių…

marius, 2011-07-13 22:37:12

amerika yra viena didžiausių pasaulio nelaimių kėlėjų. tai kas, kad dažnai dengiasi valstybių ar tautų gelbėjimu. jei nepastebėjot, ji niekad neateina į pagalbą tikrai laiku, tik kada jai pačiai kažkas atsitinka ar tiesiog sulaukus tinkamo momento abejoms nesuotariančioms pusėms pakankamai nusilpus. mokytojas nėra kvailys.

giedrius_m, 2011-07-14 14:16:40

Visos žmonių grupės turi asmeniškų, žemų ( o gal žemiškų?) interesų. Ar imsime valstybes, ar imsime atskirus žmones, ar jų grupes. Tas pats O. Bin Ladenas buvo finansuotas JAV Rusijos okupacijos afganistane metu. Eilė šalių nieko nedarė, kai Hitleris užpuolė Lenkiją. Visur yra interesas, visi bando išlošti. Vienintelis skirtumas – kartais trumpalaikius interesus gali užgožti ilgalaikiai interesai ir atvirkščiai.