Pakviesime senjorus padirbėti?

Aš sudaryčiau geriausių matematikos temų „kokteilį“ ir elegantiškai jį pateikčiau klausytojams.

Arba pasirinkčiau mėgstamiausią matematikos temą ir kuo išradingiau ją išdėstyčiau.

*

Taip daryčiau, jei po kelerių metų, kai jau nebedirbsiu, kas nors rugsėjo mėnesį mane pakviestų vienai paskaitai į universitetą. O jei pakviestų į mokyklą? Sutikčiau? Atsisakyčiau? Dar nežinau…

*

Prasidėjus semestrams ar trimestrams, galima vieną kitą pamoką, vieną kitą paskaitą padaryti netradicinę. Kai kurie pensininkai yra ištroškę veiklos, dėmesio. Jie labai stropiai, labai ilgai ruoštųsi tai pamokai, tai paskaitai. Konkretaus darbo pasiūlymas yra žymiai geriau nei kvietimai į visokius minėjimus, jubiliejus. Nesutinkate?

*

Universitetui ar mokyklai jokio nuostolio nebūtų, tikrai! Gal tas senjoras ir neišdėstytų visko taip gerai, kaip jaunieji, bet klausytojai pamatytų, išgirstų kitokį variantą. Senovinį… Manau, kad ta pamoka ar paskaita įsimintų ilgam.

*

Kodėl abejoju, ar eičiau į mokyklą? Dabar man atrodo, kad man būtų skaudu suprasti, kad jau pasenau, kad jau nebedirbu, kad čia – tik „paguodos plaukimas“… Bet gal tada atrodys kitaip?

Kita vertus, daug nebedirbančių žmonių nebeturi sveikatos net vienai pamokai, paskaitai. Pasiūlymas padirbėti juos skaudžiai paveiktų, nuliūdintų. Gal jie net nedrįstų atsisakyti ir ateitų „kaulais pasiremdami“ (vienos pensininkės posakis). Reikia atsargiai…

*

Kol kas nieko nekviesime, bet gal kas nors pasisiūlys?

Atsakymai

Burgis, 2012-08-29 18:41:33

Įvertinkite…

sonata, 2012-08-29 20:25:18

Mano mokymosi laikais buvo tokia mokymo forma kaip “fakultatyvas” – lankomumas neprivalomas, pažymių nerašo, atsiskaityt nereikia, eidavom šiaip, paplepėt su mokytojais. Tik tie, kas nori – norinčių būdavo apie pusę klasės. Kodėl eidavom? Įdomu būdavo paklausyt pensininkės biologijos mokytojos, kurios iniciatyva surinktas pupelių veislių rinkinys laimėjo prizą Liaudies ūkio pasiekimų parodoje. Įdomu būdavo, kaip dalyką dėsto anglų kalbos mokytoja, kuriai pagal tvarkaraštį priklausė dėstyt tik vyresnėliams. Įdomu būdavo paklausyt nepolitizuotos Lietuvos istorijos – ko ne Bumblausko “Būtovės slepiniai”. Gal nebedirbantys, bet karts nuo karto pasiilgstntys mokyklos mokytojai galėtų taip save realizuot? Pagalvoju apie dabartinę biurokratiją… brrr… gal ir neįmanoma, bet jei labai norisi abipusiai. Vėl gi – ar būtų klausytojų, kai informacijos srautas šiais laikais net per odos poras skverbiasi… Nežinau. Gal reiktų apklaust gimnazistus?

jurgis, 2012-08-29 23:16:32

Sonata, man priminei tokį šposą, kad žodis mokykla, graikų kalba reiškė “laisvalaikį”, kas gan atitiktų tavo pasakojimą 🙂

http://en.wikipedia.org/wiki/School#Etymology

sonata, 2012-08-31 20:50:44

Mielas Jurgi, fakultatyvai būdavo po visų privalomų dalykų. Atsiprašau, jei netiksliai išsireiškiau. Bet ir į tuos neprivalomus ateidavo entuziastai mokyti ir pasimokyti.