Gražiai lyja. Jau nekaršta. Miega mano šeimyna… Tai ir parašinėsiu.
*
Svetainės lankytojas pasiūlė temą „Vartojimo skatinimas“. Iškart pagalvojau, kad tai tinka kaip potemė komentarui apie Palangą. Juk mes ten skatinome vartojimą, skatinome… Per savaitę išleidome tiek, kiek neišleidžiame per tris mėnesius. Bet juk vasara! Atostogos! Laikas, kai pinigai iš vienų žmonių kišenių turi persikelti į kitų žmonių kišenes. Kitaip mes nieko gero neturėsime kitai vasarai, neturėsime kuo pasimėgauti.
*
Mes pamėgome „Palangos vėtrą“: netoli jūros, prie pat parko, geras restoranas, patogūs kambariai, liftas, patogu pasistatyti automobilius… Kainuoja brangiai, bet mes nenorėtume, kad viešbutį ištiktų greta buvusios „Kupetos“ likimas, „Eglės“ likimas…
*
Nuostabu! Prie jūros tualetai žymiai geresni (prie tilto – tiesiog puikus!) nei būdavo ir nemokami! Neabejoju, kad jūra mažiau sūri… Kas už juos moka? Koks skirtumas! Svarbu, kad mes jau ne laukiniai. Žinoma, žmonės dar nepratę: tėvai vaikutį pavedėjo į mišką prie žaidimų aikštelės (Žvejų gatvėje), nors puikus tualetas – už keliolikos žingsnių. Nepasitiki, kad į jį galima įžengti? Netiki, kad jis nemokamai?
*
Puiki žaidimų aikštelė Žvejų gatvės pabaigoje! Nemokama! Automobilį pasistatai už 3 Lt/val. be jokios spūsties – vis dar kiti „lenda į krūmus“. Nedarykime to! Įsivaizduokime, kad atsilyginame labdara už geras iniciatyvas.
*
Parke groja pučiamųjų orkestras. Nemokamai! Labai dėkingi už šią tradiciją.
*
Aikštelės vaikams miesto centre – varganos… Kodėl? Juk 6 Lt už kelias minutes viename ar kitame atrakcione nėra mažai? Gal net perdaug, nes vaikučių eilės nesusidaro… O mieste šeimų su vaikais – daug! Paverskime Palangą šeimų kurortu!
*
Platus plačiausias paplūdimys! Kažin, keliems metams?
*
Geresni keturračiai pasivažinėjimui – tik Jūratės gatvėje. Bet ir tie, gražūs, galėtų būti daug lengvesni, lengviau minami. Gal man pačiam pagaminti seriją lengvų, spalvingų, patogių vežimėlių ir kitą vasarą pradėti nuomos verslą?
*
Dar kartą apie pramogas vaikučiams. „Baltoji varnelė“ prie žaidimų aikštelės rengia muzikinį atrakcionėlį. Puiku! Reikia daug tokių atrakcionėlių – pamokėlių. Beleko kurorte Turkijoje kas vakarą vaikams buvo rengiamos šokių-dainų-žaidimų valandos. Du trys studentai vedėjai – ir pavyks!
*
„Lietuvos ryto“ kavinėje yra triratukų, paspirtukų, kitokių žaisliukų, pripučiama šokdynė. Mums patiko ten būti!
***
Dar kartą apie vartojimo skatinimą, nors apie tai jau esu rašęs. Lipdukų knygelės yra lupikavimas, bet neskaityti knygų, nes brangios, yra negerai. Gerti rašalo tipo vyną, nes pigesnis, yra blogai. Nevalgyti restoranuose net atostogaujant yra savo gyvenimo siaurinimas. Reikia mokytis uždirbti ir mokytis išleisti. Vartojimo skatinimas yra ir veiklos skatinimas, savo gyvenimo „judinimas“. Žinoma, reikia saiko, reikia mokėti pasirinkti, reikia mokėti sustoti…
Atsakymai
Burgis, 2012-08-07 08:38:54
Įvertinkite…
Marius A., 2012-08-07 10:02:40
Visiems, važiuojantiems į Palangą (ypač su vaikais), sakau: nuvažiuokite dar 200 km iki Ventspilio. Bent vieną kartą 😉
Pamatysite, kaip turėtų atrodyti kurortinis miestas, nemokamos pramogos vaikams, puikus paplūdimys ir švaresnė jūra. Turizmo informacijos centre rasite netgi informacijos lietuvių kalba 😉
juokinga, 2012-08-07 12:17:31
Žmogus per dieną ištratina 2 savaičių uždarbį ir verkia, kad jam 6 Lt už vaikiškas karusėles per brangu.
Iš viso reikia labai mylėti Lubį, kad skatintum vartojimą tokiu runkelišku būdu. Tikrai reikia didelio mokslo, kad taip pasirinktum.
petras, 2012-08-07 13:39:42
tai jei nėra žmonių, nėra eilių prie vaikiškų karuselių, tai akivaizdu, kad blogas kainos/kokybės santykis 😛
o šiaip vartojimo skatinimas gal ir neblogai. juk didžioji dauguma žmonių pinigus uždirba aptarnavimo sferoj. jeigu žmonės pinigų neleis ne pirmo būtinumo prekėm ir paslaugom, tai liks visa galybė alkanų burnų. o tada jau rimti neramumai 🙂
Burgis, 2012-08-07 16:46:21
O, aš galvojau, kad „juokinga“ į izoliatorių uždarė ilgam, o, žiūrėk, gana greitai paleido…
Saulius, 2012-08-08 09:28:43
Geriau skatinti ne vartojimą, o kūrybą. Vartoti gali ir karvės, kaip kad aname pavyzdyje, kurti – tik žmogus.
petras, 2012-08-08 13:18:49
Geriau tai geriau, bet tūkstančius kartų sudėtingiau 🙂
Burgis, 2012-08-08 20:07:49
Vilniaus „Ozo“ centre nuo apsaugininkų bėgo mažmožį pavogęs žmogus ir žuvo… (lrytas.lt). Tai priminė man dar vieną epizodą iš Palangos. Buvome pasipiktinę, kad daug poilsiautojų važinėja gatvėmis viršydami greitį, o kai kurie mėgaujasi savo kledarų baisiu burzgimu naktį. O policijos – nė ženklo…
*
Vieną pavakarę mudu vaikštinėjome po miestą, tikėdamiesi sutikti patrulių arba rasti policijos būstinę. Sutikome du patrulius. Ėmiau vykdyti savo pilietinę pareigą – aiškinti padėtį.
*
Vienas vyrukas arogantiškai paaiškino, kad aš painioju priežiūros tarnybų pavadinimus. Neiškentęs paklausiau, ar jis žino, kas ta KTU gimnazija.
– Žinau! – netikėtai pasakė jis.
– Kur ji yra?
– Studentų gatvėje.
*
Netekau žado… Bet tada paaiškėjo, kad jiedu komandiruoti iš Kauno. Tolesnėje diskusijoje jie nustebino dar kartą:
– Greitai važiuojančių motociklininkų stabdyti negalima. Stabdomi jie gali susižeisti…
Marius A., 2012-08-09 10:12:15
Juokingas juokinga komentaras 😉
Polinkis “daryti tvarką” slopsta, kai matai, kad į tavo pastabas (pageidavimus, kritiką, pastebėjimus – daug sinonimų, galima vadinti įvairiai, bet tai tik atspalviai) yra nereaguojama, arba atsakoma taip, kad supranti, kad pastabas išsakei veltui. Esu tai patyręs ne kartą, dalis patirties, beje, buvo ir Studentų gatvėje. Po to toje pačioje sferoje stengiesi “tvarkos nedaryti”, nes nesmagu stengtis, kai rezultato sėkmė nulinė ar artėja į nulį.
O dėl “Ozo” – mažai informacijos. Tačiau iš tiek, kiek skelbta – kyla klausimas – ar apsauginiai neturi vykdyti savo pareigos vytis nusikaltimu (nusižengimu) įtariamą pilietį? Juk tai jų tiesioginis darbas, jų pareiga!
Mano supratimu – ir policija privalo tramdyti motociklininkus, net jei jie gali ir susižeisti – nes priešingu atveju tikėtina žala bus didesnė, kai bus sužaloti praeiviai…
Žinoma, visur priemonės privalo būti adekvačios…