Liutauras KTU gimnaziją baigė 2008 metais. Po dviejų metų Didžiojoje Britanijoje, „A-level“ mokykloje, šiandien jis – mūsų pirmasis Oksfordo universiteto studentas! Studijuos fiziką!
Kai vakar Liutauras atėjo su gėlėmis, dovanomis, aš sąžiningai sau pasakiau – labai miglotai prisimenu šį vyruką… Nebuvo jis nei žvaigždė, nei pirmūnas, nei aktyvistas… Bet dabar patekėjo jo žvaigždė!
Tai aš ir sakau moksleivių tėvams – tik jūs nepaskubėkite „nurašyti“ savo vaikų, tik jūs nebandykite jiems įteigti, kad žvaigždes nuo dangaus gali skinti tik kiti. Melas, kad KTUG direktorius domisi tik lyderiais gimnazijoje. Liutauras man yra tikra vertybė, nes jis įrodė – gali visi! Dabar atkakliai „kolekcionuoju“ būtent tokius sėkmės džentelmenus ir princeses. Kažin kaip tas doktorantas Kalifornijoje eksitonus nagrinėja?
Šiandien užsuko Marija, kuri jau gyveno ir Anglijoje, ir Rusijoje, ir Singapūre, o dabar išvyksta studijuoti į Kiniją. Nebijokite pasaulio, vaikai! Tėvai, paleiskite vaikus laisvai skristi…
Šiandien užsuko Grigalius, vienas iš brolių, studijuojančių Anglijoje (apie juos jau rašiau, Grigalius integralą nagrinėjo…). Aš jį „parodžiau“ naujokams pasakydamas, kad į mokslo viršūnes galima kopti ir pinigais grįstu keliu – kas čia blogo? Svarbu kopti, o ne diplomą nusipirkti!
Šiandien sutikau ir Pijų, šiemet baigusį gimnaziją, olimpiadų žvaigždę. Jis matematiką studijuos mūsų universitete. Bent metus… Keliai į mokslą įvairūs!
Atsakymai
Austė, 2010-09-02 17:48:08
Sveiki,
Mano klausimas yra daugiau tiesiog aktualus man, o ne temos komentaras. Visai Jūsų nepažįstu, tačiau dažnai skaitau šiuos užrašus. Na, ir galų gale atsirado toks dalykas, į kurį, gali būti, kad jūs turėsite kažkokį atsakymą. Tai toks pusiau buitinis, pusiau filosofinis klausimas. Ketinu padėti mokiniams mokytis matematiką ir visai netikėtai atsirado ketvirtos klasės mergaitė, kuri (ar tėvai) norėtų pagerinti matematikos žinias. Tai kaip reikia sudominti tokį dar visai mažą mokinį matematikos uždaviniais? Galbūt turite net kokių nors visai praktinių patarimų kaip knygos, uždavinynai ar pavieniai gražūs uždaviniai. 🙂
Burgis, 2010-09-02 20:40:02
Austei: atsakymas paprastas! Anksčiau aš pasirausdavau savo knygų lentynoje, dabar įlendu į internetą, pavyzdžiui, su užklausa „Math for kids“ arba „Funny math“, arba… Dažniausiai iš ten imu ne pačius dalykus, o idėjas… Tada „sumaišau“ su tuo, ką pats iš vaikystės prisimenu, ką mėgau – ir viskas!
zore, 2010-09-03 08:26:07
Ir aš ne į temą.
Bet su sveikinimais vardo dienos proga!
Turiu viršininką Bronislovą, bet jo sveikint nedrįstam…
Ką galvojat apie tokius sveikinimus darbovietėje?
Kokios tradicijos Jūsų gimnazijos kolektyve?
Burgis, 2010-09-03 08:40:59
zore: ne, vardadienio niekada nešvenčiu… Apskritai, jei iš naujo krikštytų, norėčiau būti Bronius, o ne Bronislovas, nes dažnai vadina Bronislavu. Mano žmonos mamai geriau – ji yra Bronė (nors pase parašyta Bronislava…).