Pamokslas sau ir kitiems

Ar jūs matote, kad sausio jau nebėra? Ką tik, ką tik sutikome 2010-uosius, o dvyliktosios dalies jų jau nebėra… Tai bent pirmąją antrojo mėnesio dieną pasikartokime kelis svarbius dalykus (svarbiausius – meilę ir darbą – palikime kitam mėnesiui). Pamokslą iliustruoju Luko nuotraukomis tik todėl, kad tekstas su paveikslėliais įtaigesnis, įsimintinesnis – prisimenate vaikystės knygeles?

  1. Neprarask pažinimo džiaugsmo. Vakar išsprendžiau pusę uždavinio, šiandien gal baigsiu – kam to reikia? Tik kad neprarasčiau pažinimo džiaugsmo, daugiau niekam. Lukas rytinius laikraščius skaito garsiai, o mūsų pedagogai negali tinkamai išlaikyti net vieno savo savaitraščio (“Dialogo”)… Lukui dar įdomūs muziejai, man – jau ne. Pasenau… Bet mes abu vis dar dažnai žiūrime pro “langą į ateitį” – kiekvienas pro savo.

  1. Eik tikėjimo keliu. Nesakau – religinio. Kiekvienas turime savo tikėjimo kelią. Žinių pasaulis netvirtas, miglotas. Kilus pavojui paklysti, sunerimti – prisimink savo tikėjimą, savo tvirtą kelio pagrindą.

  1. Žinok geriausią vietą pasaulyje. Aš savosios neišduosiu, o Lukas jos neslepia. Suaugę turi būti atsargūs, kad į jų geriausią vietą neįsirangytų barakuda, gyvatė, šakalas… Laimė, suaugusieji gali ilgiau nei vaikai išbūti ne geriausioje vietoje – juos šildo prisiminimai apie tą geriausią vietą. Vaikai, paaugliai turi dažniau sugrįžti į geriausią vietą pasaulyje – jie turi pajusti saugumą, meilę ir globą.

  1. Pažink draugus. Vaikučiams gerai – jiems ir žaislinis meškiukas – draugas. Darželyje (nuotrauka ne iš darželio – iš Luko tėvelio darbovietės) daug didesnių už Luką vaikų, bet jie neskriaudžia mažylio. Suaugusieji turi būti atsargūs: aplinkiniai gali apsimesti draugais, o paskui skaudžiai kirsti… Draugų nereikia daug, be reikalo graužiatės, kad su jumis mažai kas draugauja. Priminsiu, jau rašiau R. Gamzatovo žodžius: “Ereliai skraido po vieną. tik žvirbliai buriasi į pulkus.”

Svarbiausia: nebijok gyventi, nors laikas taip greitai lekia…

Atsakymai

Jolanta, 2010-02-01 16:32:25

aš dar pridėčiau: juokimės. Kaip vaikai.

susimąstes, 2010-02-02 11:25:17

Beskaitydamas prisiminiau labai gražia dainą…

http://www.youtube.com/watch?v=jyBws71TCuw gal ir ne į tema, bet viesvien…

Regina, 2010-02-06 17:11:24

Panašu į R.Fulghum “Visa, ko man reikia, aš išmokau vaikų darželyje”.