Kaip rūdys suėda geležį, taip valdžia ir turtai suėda žmogaus širdį.
Šią šiurpinančią kinų išmintį įsidėmėjau jau vaikystėje. Tada aš norėjau būti bent šiek tiek turtingesnis, nei mes buvome. Lyg jūs nenorėjote! Ir bijojau… Nenorėjau prarasti širdies.
*
Dabar jau tikrai nesu vargšas. O širdis? Tikrai ne dėl turtėjimo ji daug kartų lopyta! Nuo darbų, nuo buvimo su gerais žmonėmis ta širdis tik gerėjo, gerėjo! Tai kas, kad pavargo. Dabar ji man labiau patinka nei vaikystėje, jaunystėje.
*
Tai gal valdžia ir turtai ne visada suėda žmogaus širdį? Aha, valdžia! Dar neišbandžiau valdžia. Vilniečiai, išrinkite mane į miesto tarybą, noriu išbandyti! Jei neišlaikysiu to bandymo, galėsite mane prakeikti, ir mano širdis mirs liūdna, liūdna…
*
Ne, aš išsaugosiu ir savo gerą širdį, ir savo blaivų protą! Žiniatinklio komentatoriai, mažai mane pažįstantys žmonės tuo netiki. Jiems atrodo, kad politinė partija yra labiau užkrečiama nei mirtina liga. Tai ko aš vertas, ko vertas mano gyvenimas, jei galiu užsikrėsti nevykusiomis idėjomis, principais, nuostatomis?! Kodėl jūs manote, kad aš pasikeisiu pagal tuos, su kuriais dabar einu, o ne jie pasikeis pagal mane? Tam ir einu, kad jauniems žmonėms parodyčiau kelią, kad pakeisčiau tai, ką reikia pakeisti.
*
Kodėl einu su šita partija, o ne su kita? Kritikai, sąžiningai sau atsakykite, su kuria partija einant jūs man pritartumėte? Taigi. Netiktų nė viena partija! Nes jums netinka politika, jūs tiesiog nekenčiate visų politikų… Bet juk dabar nebeliko valstybių be politikų! Reikia tai suprasti. Jūs tik paskaitykite žiniatinklyje, ką reiškia žodis „politika“! Tai darbas jums, piliečiams.
*
„Išgverusi gadynė! Ir, deja, aš gimęs tam, kad pataisyčiau ją…“, – suvokęs savojo laikmečio nedorumą ištaria Hamletas, tokiu būdu prisiimdamas ir atsakomybės naštą.
Taip www.bernardinai.lt svetainėje užpernai parašė poetė Elena Karnauskaitė, kurios puikų eilėraštį „Mylimam“ (Šiąnakt mano krūtys, du sulaukėję balandžiai… ) aš daugybę kartų esu deklamavęs klausytojams.
*
Kas pataisys, jei ne aš? Ir aš einu!
Atsakymai
Burgis, 2015-01-15 14:45:30
Tokia politika…
N.B., 2015-01-15 17:46:46
Sveiki, keletą dienų jau buvo aišku, kad esat būsimas politikas. Baltai pavydžiu-turit energijos. Beje ir miestas kitas,toli nuo namų…Bet, kas nors truputį Jus pažįsta ar nors keletą savybių panašus į Jus-tai visiškai nenustebinot… Tik vienas klausimas: iš kur gi tiek širdies energijos ? Šypsausi ir negaliu neleptelt posakio:”esat tikras šelmis gerb. B.Burgi!”:).Daugumą stebinat…, nes taip ramiai nemokėti gyventi-mažuma:). Kvirba ir dar viena mintis,kad šiuo žingsniu Jūsų istorija nepasibaigs, galimi ir kiti alternatyvūs ėjimai…
Kitaip Jūs negalit,… bet Jūs ir daug galit ir tai žinot.
Esu vilnietė pedagogė ir balsą nuo manęs jau turit. Sėkmės!
sonata, 2015-01-15 20:49:09
hmzzzz… kuri partija Jums tiktų? Mano įspūdis toks, kad daugiau liberalas nei konservatorius. Bet tai tik įspūdis. Bet kuriuo atveju, egoistiškai džiaugiuos, kad kandidatuojat Vilniuj, vienu stipriu konkurentu mažiau 🙂 Sėkmės Jums!
Marius, 2015-01-15 22:07:27
Rudenį pražydusi obelis pasmerkta žūti. Todėl nėra abejonių, kad politikoje jus greitai sužydėsite, bet taip pat greitai atsidursite užsitęsusios žiemos gniaužtuose. Jus tapsite kažkokios partijos PUOŠMENA, kaip ta obelis pražydusi žiemos gniaužtuose. Kaip ir žmogus, valstybė gali būti senėjimo poliarizacijoje, kurioje ir yra Lietuva, kartu su visa Europos sąjunga. Pavyzdžiui, jei žmogus senėjimo poliarizacijoje tai jis pripažįsta tik tai kas sena ir įprasta, o nuo naujo pas jį stipri gynybinė reakcija. Senam žmogui labai svarbu gerbuvio garantijos, nes jis nebeturi jaunatviškos energijos, gyvybingumo. Senėjimo poliarizacijose esančio žmogaus prioritetai, vertybės skiriasi nuo esančio jaunystės poliarizacijoje. Lygiai taip pat valstybė, sistema gali būti senėjimo poliarizacijoje. Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad tie, kurie Tarybiniais laikais buvo pripažinti banditais, dabartinėje sistemoje tapo didvyriais, o didvyriai banditais ( partizanai – stribai). Tai priklauso nuo sistemos poliarizacijos. Nereikia senėjimo poliarizacijos suprasti, pagal pragyventų metų amžių, ne, jaunas pagal metus jau gali būti senėjimo poliarizacijoje pagal savo dvasią, mąstyseną, vertybes , prioritetus. O dabar įsivaizduokite, kad jus kupinas naujų idėjų atvažiuojate į senelių namus? Mano draugas Anglijoje turi statybų firmą, bet deficitas dabar yra kokybiški žmonės. Senelių, kurie reikalauja tik algos ir rėkia, kad už tiek nedirbs kaip vergas yra pilna, vežimais vežk tokių jaunų seneliukų ir bobulyčių. Tai jūsų ir laukia politikoje ši problema, kad jus esate pilnas idėjų, bet susidursite su seneliais ir bobutėmis savo dvasia. Jiems svarbiausia, gerbuvis, garantijos, savo reikšmingumo įrodinėjimas, išsaugoti tai kas užgyventa, sena ir įprasta, o nuo naujo stipri gynybinė reakcija. Lygtai Napoleonui priklauso posakis: svarbu įstoti į kovą, o paskui bus matyti. Bet man atrodo, kad šiandieninėje politikoje veikti gyvybinga tik apmastytai. Einat ant “ūra“, gali tapti tik politikos, esančios užsitęsusios žiemos poliarizacijoje puošmena, ar kažkokios partijos reklaminiu pumpuriuku.
Burgis, 2015-01-16 09:06:42
Mariui ir kt.:
Vertinant mano žingsnį į tarybą, reikia nepamiršti:
-
Man 60+ metų.
-
Aš nesiekiu jokio politinio posto.
-
Mano 40 metų švietime garantuoja, kad esu šio to išmokęs ir galiu tą patirtį panaudoti.
-
Senelis privalo pasirūpinti, kad jo anūkėliai gyventų kitokioje švietimo terpėje, kitokioje visuomenėje.
-
Aš prarasčiau bet kokią teisę kritikuoti politinę valdžią, jei pats nieko nedaryčiau, kad ji pasikeistų. Netekęs visų darbų, poveikį valdžiai efektyviai galiu daryti tik pats būdamas joje.
-
Turėdamas penkerių metų stažą Sibire ir 15 metų stažą komjaunime, esu atsparus bet kokių politinių virusų užkratui.
aina na, 2015-01-16 09:56:06
B.Burgis TS-LKD kandidatų sąraše į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą įrašytas septintuoju numeriu.
Pirmasis šiame sąraše – M.Majauskas. Antuoju numeriu įrašytas savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas, trečiuoju – buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas, ketvirtuoju – korupcijos skandale pagrindiniu liudytoju buvęs tarybos narys Vidas Urbonavičius, penktuoju – tarybos narė Paulė Kuzmickienė, šeštuoju – tarybos narys Gediminas Švilpa. Aštuntuoju numeriu eina Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys, devintuoju – sostinės savivaldybės tarybos narys Povilas Tamošauskas. Sąrašo dešimtuką baigia jaunasis konservatorius Adomas Bužinskas.
Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kitų metų kovo 1 dieną.
Violeta, 2015-01-16 12:05:28
Mariui:
įdomi Jūsų teorija apie poliarizacijos būvį.
Man atrodo reiktų įvertinti objektyvų ir nenuneigiamą faktą, kad žmogus – kaip būtybė – neįsipaišo į kokį nors socialinį modelį vienareikšmiškai ir nenuneigiamai, nes yra gyva būtybė, ir todėl jai nesvetimas ekspromtas, force majore, kraštutiniu atveju – įsijungiantis jame išgyvenimo instinktas.
Tagi, kartais žmogus pats save gali nustebinti.
skaitovas, 2015-01-16 14:48:44
Šiaip, pamąstymai….
Šiuo metu Vilniaus m. taryboje TSKD yra bene 10. Taigi, teoriškai (jei nenureitinguos) B.Burgis gal ir patektų. Kodėl gal? Ši partija labai „apsidirbo“ su savo kandidato į merus istorija. Tad kai kurie principingi žmonės – rinkėjai gali jai padėti ir nesurinkti tarybos narių dešimtuko, net septyneto. Tam prisidės tiek padidėjęs liberalų populiarumas ir didesnė “anti” balsų poliarizacija lenkų elektorate. Antra, labai jau aišku, kad B.Burgio atsiradimas šiame sąraše – rinkodarinis elementas. Burgis – „ant bangos“ žiniasklaidoje ir su tam tikra nuskriaustojo aureole. Įdomu, kiek tai iš tikro padės pritraukti balsų? Įdomu, kiek B.Burgis turi populiarumo Vilniuje? Bus įdomu paanalizuoti statistiką.
Bet kuriuo, nors ir nebalsuosiu už Jus, nes turiu savo remiamą partiją, bet linkiu sėkmės!
Burgis, 2015-01-16 15:55:26
skaitovui: oho, kokia išsami analizė! Jūs nustebsite sužinoję, kad man visai nesvarbu – išrinks ar neišrinks. Vis tiek aš dar dirbsiu švietimui! O į rinkimus einu tik tam, kad turėčiau dar vieną kitą progą pasakyti, kaip matau, ką švietime reikia padaryti. Dvi progas jau turėjau!
Marius, 2015-01-16 16:07:30
Burgiui,
Jus rašote:,,Kodėl jūs manote, kad aš pasikeisiu pagal tuos, su kuriais dabar einu, o ne jie pasikeis pagal mane?“
Mokyklose yra pedagogų, kurie kelia balsą ant vaikų, bet jeigu suoluose sėdėtų ne vaikai, o suaugusieji tai abejoju ar nors 5 minutes kas nors ištvertų, pasiustų tą mokytoją ant trijų raidžių. Yra Lietuvių liaudies patarlė: lenk medį kol jaunas! Taigi, politika ne vaikų darželis ir ne mokykla, joje seni ąžuolai ir daug apkerpėjusių. Ir jūsų 40 metų patirtis švietime iš vienos pusės privalumas, o iš kitos, naujoje terpėje jūsų patirtis gali tapti netinkamu instrumentu. Todėl patirtis ir privalumas ir didžiausias kliuvinys.
Kas liečia valdžią ir jos kritikavimą tai lygtai Tolstojus yra rašęs, kad kokie rinkėjai tokia ir valdžia. Todėl valdžia, nei bloga, nei gera, bet jautri konkrečioms vertybėms. Pagrindinė vertybė tai hierarchija! Instinktu tarnaujama hierarchijai, o jus B. Burgi manote, kad jautrūs hierarchijai staiga ims ir taps jautresni jūsų protingoms idėjoms, nei hierarchijai. Pamastykit, ką reiškia jautrumas hierarchijai – pamastykit! Šūdas visos jūsų idėjos toje terpėje kur dominuoja jautrumas hierarchijai! Tos jūsų idėjos gali būti labai protingos, išmintingos, naudingos, nors ir pačios pačiausios, bet ne jūs sprendžiate ar joms būti įgyvendintoms. Bet jus eikit, nes jus ir negalite neiti, neturite kito pasirinkimo, ne taip lengva surasti kur save kišti. Bet jeigu jūs manote, kad su kuriais dabar einate pasikeis pagal jus tai teks greitai atvėsti kaip briedžiui atsitrenkusiam su ragais į monolitinę sieną. Ūra į politika!
(Не пуха не пера!” – к черту.)
Marius, 2015-01-16 17:23:09
Violetai,
Koks žmogaus protas tai yra to proto savybės, lygiai toks sociumas. Pavyzdžiui, visas mūsų sociumas yra sukurptas pagal linijinio, hierarchinio proto savybes. Tai kaip gali žmogus neįsipaišyti pats į savo protą? Nebent jis išeitų iš proto, gal įsimylėtų ir t.t.