Pandemija. Meilė iš pirmo žvilgsnio

Ar jūs įsimylite iš pirmo žvilgsnio, ar man praeiti pro jus dar kartą?

*

Prasideda… Tik atodrėkis – jie jau poruojasi! Aš sakiau – pavasaris… Tai stabdyti, reguliuoti, drausti ar skatinti – štai klausimas koksai… Aštuoniolikmečiai ryžtingai pareiškia: „Mes mylime vienas kitą!“ Na, ką darysite? Ką sakysite? Tai laimė ar grėsmė? Tai pradžia be tęsinio, tai amžinosios laimės daigelis ar niūri prognozė?

*

Pagrindinė skyrybų priežastis – vedybos. Nustatyta, kad 100 proc. išsiskyrusiųjų buvo vedę!

*

Nori nudegti? Nori? Ne? Nori ramaus, drungno gyvenimo? Be aistrų, ašarų, be palaimos ir be išsiskyrimų?

Aš nežinau, ko tu nori, nes nežinau, ko tu vertas. Ateik, per porą valandų diagnozuosiu ir paskirsiu ateitį…

Atsakymai

NiekurNeiva, 2011-01-08 11:01:47

Atsakymas kaip ir pavadinime, jei darysime prielaidą, kad pandemija – tai 99% tikimybės sinonimas…

P.S. Antrasis kalambūras – tarsi iš olimpiadinio uždavinyno. Kartais užmirštama apibrėžimus pasitikrinti, kartais nebesugebame būti smagiai nusiteikusiems bent šeštadieniais…

Rasa, 2011-01-08 11:40:51

Nagi, ponas Burgi, ateinu čia jau N metų, tai daugiau negu pora valandų, diagnozuokit ir skirkit ateitį… 😛 Ar ateiti dar kartą?… 🙂

O dėl “stabdyti, reguliuoti, drausti ar skatinti …”- mhm, tarsi jie girdėtų ar klausytų… Būtų dar neįsimylėję, jei dar girdėtų ir klausytų 😀

Andrius Gustaitis, 2011-01-08 12:55:49

Laba diena gerb. B. Burgi,

Citata: “Pagrindinė skyrybų priežastis – vedybos. Nustatyta, kad 100 proc. išsiskyrusiųjų buvo vedę!”

Pastebėjimas teisingas, bet koks yra “problemos” sprendimas? Nevesti visai? Ar Nevesti, kai nesi tam pasiruošęs? – su šiuo sutinku.

Vedybos kur kas labiau įpareigoja, negu gyventi “susidėjus” ir keisti “partnerį” kaip žaisliuką, kada to užsimanai/pabosta… Gal problema nėra vedybos, o tai, kad žmonės yra įpratę keisti “partnerį”.

Manau, kad vedybos yra kur kas rimtesnis žingsnis. Kaip rašoma Biblijoje, pats santuokos įkūrėjas yra Dievas, atvedė Ievą Adomui jau kaip žmoną, (ne “sugyventinę”, arba kaip dabar populiaru “draugę”)

Pr. 2:24 rašoma:

“Todėl vyras paliks tėvą ir motiną, glausis prie žmonos, ir jie taps vienu kūnu.”

p.s. dabar pajuokausiu, prisimindamas senus gerus laikus: ar už tokį atsakymą parašytumėte bent 5 balus iš matematikos egzamino?

Burgis, 2011-01-08 13:36:59

NiekurNeiva: kuo užkliuvo tas internetinis pokštas? Aš tikrai patenkintas ir net laimingas!

Rasai: diagnozuoju Jums: jei norite draugauti, gyventi kartu, tuoktis – darykite tai! Geruoju tai nesibaigs, bet kito žmogaus gyvenime paliksite ryškų, įsimintiną ir prasmingą pėdsaką.

Andriui: 100 balų už mano mėgiamą Šventojo Rašto citatą! Tai ir yra atsakymas į mano klausimus – „… paliks tėvą ir motiną…“. Jei man tėvai būtų draudę tuoktis su ta, kurią myliu (ir tuo neabejoju – būtina sąlyga!), ar aš būčiau klausęs tėvų, ar širdies?

Rasa, 2011-01-08 14:18:52

Burgiui: ačiū 😀 Bet… kaip čia išeina dabar? Man tai daryti ką noriu, bet geruoju tai vis tiek nesibaigs? 😀 Kodėl? 😛 O kas yra “geruoju”?

Burgis, 2011-01-08 17:21:34

Rasai: aš juk negaliu meluoti… Bet šiuo atveju ir visos teisybės nesakysiu… :-). Pakartosiu tik tiek – darykite, ką norėtumėte daryti, ir ne tik Jums, bet ir kitam žmogui tai bus į naudą!

Rasa, 2011-01-09 09:45:52

Burgiui: aišku 🙂 Ačiū 🙂 Tiesiog kaip runose- protingai ir… kaip nori, taip supranti 🙂

Vilius, 2011-01-09 14:37:24

Burgiui: ar draugę savo galima jums atvesti, kad pasakytum ko ji verta? nes aš per tris metus taip ir neišsiaiškinau ko ji nori

Burgis, 2011-01-09 14:52:07

Viliui: o, žinoma, drauges aš diagnozuoju tiksliausiai!

Tadas, 2011-01-09 23:13:04

Vesti galima ir reikia, bet apsidrausti visada protinga. Jeigu jusu potencialas inasui i “bendra” turta akivaizdziai didesnis, tai netgi butina. Siai dienai, berods, besiskiriantys sudaro puse besituokianciuju. Ne Veronikos laikai! Apsaugokit savo varga ir nervus, o tuo paciu, galbut ir santuoka.

Rasa, 2011-01-10 11:27:44

Tadui: jei viską iš anksto apskaičiuoji, apsidraudi ir “bendras” tau rašosi su kabutėmis, gal tada tokiems ir tuoktis nereikėtų. Kam tuoktis? Tuoktis reikėtų tada, kai esi pasiruošęs atiduoti, kai nėra žodžio “bendras” kai viskas tampa VIENAS. Kai nelieka žodžio “mano”, jis pakeičiamas “mūsų”.

Ir kaip apsidraudimas gali apsaugoti santuoką? “Aš turtingas, tai tu ubage niekur nepabėgsi, nes nepaliksi gero gyvenimo”, ar čia kaip? 🙂

Nepris, 2011-01-10 12:38:40

Rasa, žinai, kaip sako, apie ne vietoj padėtus daiktus ir pinigus: “Kam dorą žmogų iš kelio vest?..” 😉

O kai pinigų daugiau nei sočiai, tai pagunda gyvent laisvai ir nepriklausomai susidaro nemažai kam, dažnai ir be ypatingo reikalo.

petras, 2011-01-10 13:05:58

manau ženijamasi dėl trijų pagrindinių priežąsčių:

  1. didelė abipusė meilė, noras gyventi kartu ir būt vienu, kai sako rasa

  2. netikėtas nėštumas, todėl laikantis tradicijų ar bijant aplinkinių pasmerkimo ar dar kažko įtakojant

2.a papunktis, pvž dėl to, kad bijoma likt vienišam

  1. išskaičiavimai, dėl patogumo

dar galima mišrainė visų šitų trijų 🙂 atitinkamai ir skyrybų skaičius nuo to priklauso, bet išsiskirti gali ir patys didžiausi įsimylėjeliai.

Nepris, 2011-01-10 13:25:11

“Patys didžiausi įsimylėjėliai” skiriasi net dažniau nei žmonės, gyvenimo aplinkybių sublokšti ir vienas kitą deramai mylėti išmokę su laiku.

Kodėl taip yra? Todėl, kad tie liepsnojantys įsimylėjėliai dažnai galvoja, kad meilė yra būti draskomam aistrų ir geismų, ir tik per tokią prizmę apibrėžia laimę būti kartu. Tokie žmonės skuba begalviškai mėgautis tuo, kas yra visai dar ne meilė, o tik jos artėjimas… O ji vargšelė, nespėja net prisiartinti, kai jie jau būna vienas kitu pasisotinę ir vienas kitam įgrisę. Todėl kur net pradžioje nėra nei kiek poezijos, dramos, bent truputėlio kančios, ten nebus ir meilės.

Kai sakoma, kad meilė trunka 2-3 metus, akivaizdu, kad kalba eina visai ne apie meilę, o apie geismą. Kai įsitvirtina buitis ir kasdienybė, aistros aprimsta, jei tarp žmonių neatsiranda kažko kokybiškai naujo, tada jie labai nuliūsta atradę, kad ne taip jau daug juos ir tesieja — bendra buitis ir kūniškas poreikis. Tvirtiems santykiams to negana.

Rasa, 2011-01-10 13:30:33

Neprisiui: sako tai visaip. Sako visi ir visko… 😀 Man labiau patinka, kai sako: “истина важиее общественных убеждений, и любой человек,

ощущающий потребность согласовывать свое знание с общественным одобрением, является человеком, недостойным истины.” 🙂

O kur santuokoj gali būti ne vietoj padėti pinigai ir daiktai? 😀 Turbūt žmonos piniginėj :))))))))) Taip… Neverta iš kelio mūsų vest 🙂

Be to, pasvarstant bendrai apie visa ko buvimą savo vietoje (kas čia per filosofijos man užplaukė 🙂 ir įvertinant tai, kad esu tik rasa (nežinau, mažai tai ar daug? turbūt tiesiog pakankamai :), ką tik gavau gražų palinkėjimą, kuo ir kur reikėtų man būti:

“Aukštyn aukštyn žalia žole nuo žemės-

Pušų viršūnių niekad nepraaugsi,

Tačiau šnibždėsi, vakarui sutemus,

Tu į tą pačią amžinybės ausį”

ir pridėjo: “plius mano petis, jei prireiktų…”

Miela, ar ne? 🙂

Rasa, 2011-01-10 13:36:08

Oi, čia aš apie pirmesnį Neprisiaus komentarą 🙂

Burgis, 2011-01-10 14:04:12

Mielieji, mylėkite iš visų jėgų – jokių popierių nereikės…

Tadas, 2011-01-11 00:53:48

Rasai:

Mokykloje buvau visiskai niekam tikes kuriniu, o ypatingai eilerasciu, interpretatorius. Taciau jums skirta poezija pabandysiu painterpretuot.

“plius mano petis, jei prireiktu…” – manau cia autorius turi omeny vietoj zodzio “petis” kita labai lietuviska zodi is 5 raidziu, kuris irgi baigiasi “s”.

Atleiskit uz sarkazma, bet, kol kazkas is tikruju dirba, kiti dirba popieriaus lapo ir piestuko riteriais.

Moterys(visos?) kaip sunys, myli tuos, kurie jas vedzioja, o ne tuos, kurie jas seria.

Rasa, 2011-01-11 07:40:37

Vau, kokių rankyčių puslapy atsirado! 🙂 Einu už Tadą padėsiu rankytę, jis mane prajuokino iš pat ankstyvo ryto 🙂

Tadui: gaila tave nuvilti, bet autorius turėjo galvoje tikrai petį 🙂 mat, supranti, jis paprasčiausiai neturi to, kas tau rašosi žodyje iš 5 raidžių, kuris baigiasi “s” :))))))))) Tiesiog tai draugė mane vakar gimtadienio proga pasveikino :))))))))) O Tadas besarmatis vėl pagalvojo,kad durnom bobom smegenis papudrini ir joms to pakanka… 😀

O dėl moterų… Na ne visos jos kalės, ne visos… Ir išvis baikit šuniukus įžeidinėt! Pav. mano šuo tai viską supranta, kai jam kalbi, jis taip protingai žiūri, myli besąlygiškai, ištikimas, nesiginčija ir nosytę pakraipo, kai aš jam kalbu- net neatsimenu, kada prieš savo akis vyrą, mokantį taip puikiai elgtis, mačiau 😀

Na, gerai, juokauju, daug vyrų irgi labai puikūs, mieli, rūpestingi ir visokie kitokie geri… Tegul sau gyvena laimingai ir susiranda moteris,kurių nenorėtų lyginti su šunimis 🙂 Ir tau, Tadai, linkiu susirasti tokią moterį, kurią galėtum mylėti ir kuri mylėtų tave 🙂

Ir, beje, moterys šiais laikais sugeba “pasišerti” pačios, tai pasiūlyt joms reikia širdį, ne pašarą 🙂