Panevėžio pamokyti nepavyks?

Turėjau tokį planą: balandžio 28 dieną, kai KTU gimnazija vėl sulauks „Mokslo lyderių turnyro“ ir „Mažųjų mokslo lyderių turnyro“ (MLT ir MMLT) dalyvių, surengti „išvažiuojamąją akciją“ Panevėžyje. Ten yra KTU institutas, kurio vadovas maloniai sutiko priimti MMLT (gal ir MLT) dalyvius panevėžiečius. Mes būtume nusiuntę rengėjų desantą su tais pačiais testais, kurie tą dieną bus pateikti Kaune.

*

Kam to reikia? Man smalsu, kokio dydžio kurmiai gyvena Panevėžyje. Jūs čia skaitėte, kad kauniečiai moksleiviai yra matę 30 kilogramų svorio kurmių… Man smalsu, kuo skirtųsi Kauno MMLT ir Panevėžio MMLT dalyvių rezultatai. Man norėtųsi, kad Panevėžio moksleivių tėvai irgi sužinotų apie dramatiškus vaikų išprusimo kontrastus, apie mokyklinių ir mūsų įverčių skirtumus. Man įdomu, kiek koreliuoja tie skirtumai su Panevėžyje parduodamų beisbolo lazdų ir kamuoliukų skaičiaus skirtumu (apie tai buvo rašyta šioje svetainėje… :-)).

*

Bet panašu, kad desanto į Panevėžį nebus… Mums kaip nors reikėtų Panevėžyje paskelbti apie planuojamą renginį. Kreipiausi į vietinių leidinių „Sekundė“ ir „Panevėžio balsas“ redakcijas. Pasiunčiau jiems (diskretiškai – iš pradžių vedžiau derybas su vienu leidiniu, joms nutrūkus – su kitu) straipsnelį, pažadėjau parašyti dar vieną po renginio. Su nuotraukomis. Su rezultatų analize.

*

– Ne! – pasakė leidiniai. – Mokėk pinigus, reklamą išspausdinsime. Čia komercinis renginys.

– Koks komercinis?! – bandžiau sugraudinti. – Gal ateis tik keli moksleiviai? Mes rizikuojame savo prestižu, savo lėšomis. Gimnazija tam pinigų neturi ir neturės, bet aš sutinku iš savo šeimos biudžeto užmokėti už nedidelę reklamą šalia straipsnelio.

– Ne! – užsispyrė leidiniai.

– Tai ir gyvenkite tamsūs! – užsispyriau aš.

*

Kodėl jums tai rašau? Ne todėl, kad supykau, kad nepavyko užsidirbti. Man nemalonu jausti, kad gerokai palengvėjo, kai akcija nepavyko. Kodėl nemalonu? Kadaise mėgau važinėti į Panevėžį – tiesus, geras kelias, nedidelis, jaukus miestas. Visada mėgau naujoves, iššūkius, todėl nemalonu jausti, kad jau lyg ir norėčiau viso to atsisakyti…

*

Kitas dalykas – prisiminimai apie tai, kaip daugiau nei dešimtmetį dirbau žurnalo redaktoriumi. Na, mes spausdindavome tai, kas būdavo pusiau reklama, pusiau informacija. Spausdindavome! Nes sunku rasti ribą tarp vieno ir kito. Nes leidėjai negali rūpintis vien savo pinigais, jie dar turi rūpintis ir skaitytojų poreikiais. Ir ne tik  poreikiu skaityti tą leidinį. Yra toks poreikis, kad visuomenė būtų šviesesnė, geresnė.

*

Kai neįsileidžia pro duris, mes lipame pro langus. Bet gal jau ne šį pavasarį… Ir gal ne į Panevėžį…

Atsakymai

Burgis, 2012-04-12 08:50:56

Įvertinkite mano požiūrį…

Arvydas, 2012-04-12 09:24:37

Eee, aš visai nenorėjau kaip nors įžeisti Panevėžio miesto ir jo gyventojų, papasakodamas tą anekdotą apie lazdas ir kamuoliukus.. Šį Lietuvos miestą pasirinkau tik todėl, kad skaitytojų akyse Panevėžys turi lietuviškos Čikagos reputacija ir dėl to, pasakojant anekdotą, lengviau pasiekti reikiamą efektą. O apie panevėžiečius galvoju taip pat, kaip ir apie bet kurio kito Lietuvos miesto gyventojus – visokių yra, visokių ir reikia.

Tikiuosi, kad neužgavau nė vieno žmogaus jausmų.

M11, 2012-04-12 09:27:21

Arvydai, dabar jau tikrai užgavote jausmus – suabejojote panevėžiečių humoro jausmu 🙂

D., 2012-04-12 10:30:37

Aš tai manau jog nereikia skelbimų laikraščiuose, o pakaktų išsiuntinėti mokykloms el. laiškus su renginio skelbimu. Netikiu jog mokyklos sąmoningai slėptų šią informaciją nuo moksleivių 🙂

dArt, 2012-04-12 10:34:22

Nepavyko į du – galima pabandyti į 3-ą. Jei pridėsit nuorodą į šitą straipsnį tikrai turėtu įdėti.

panskliautas.lt (Panevėžio rytas)

Galima ir į internetinius pabandyti.

aina.lt ir tas patas panskliautas.lt

Gal ir Panevėžio savivaldybės svetainė panevezys.lt galėtų kur nors įdėti, o gal net pareklamuo tiesiogiai mokykloms.

panevezys.lt Yra net kategorija prie renginių Edukacinės programos. Gal ir ne visai tiktų be panašu.

Burgis, 2012-04-12 10:37:00

D.: mes esame bandę… Kai kurios mokyklos tokią informaciją nuo moksleivių slepia dėl tik joms žinomų priežasčių, bet dauguma tiesiog nekreipia dėmesio, niekur niekam nepaskelbia – kam tas papildomas darbas?

Įdomu tai, kad įvairiose mokyklose labai skirtingi žmonės skirsto korespondenciją ir priima sprendimus dėl laiškų svarbos – nuo raštvedžių iki direktorių.

D., 2012-04-12 10:46:15

o, kažin koks procentas mokinių ar jų tėvų skaito rajoninę spaudą? Visgi šiais laikais spauda jau daugiau prabangos prekė.

sms, 2012-04-12 10:57:07

Na, jūs savo pamokėlių ir turnyrų nerengiate nemokamai. Nesuprantu, kodėl reikia pykt. O jei nesusirinktų… tai ką padarysi, biznis kartais nepavyksta.

Burgis, 2012-04-12 11:11:02

sms: taigi aš nepykstu, aš mokau ir mokausi… O Jūs galvojate kaip ir visi: biznis, biznis… Man jau seniai nerūpi biznis, aš jau turtingas! Man rūpi veikla, nauda žmonėms, įvairovė, intriga…

Apskritai, jei dar kam nors neaišku, paaiškinu: švietime verslo nepadarysi! Švietimas dabar – nepaklausi prekė.

D., 2012-04-12 11:34:22

Burgiui: švietimu gal ir nepadarysi didelio biznio, bet su švietimo įstaigomis kai kas darosi. Pvz.: gal esat girdėję tokią MTP programą, tai ten už tokias sumas prastuminėjo prekes, o rinktis iš kitur nebuvo galima. Arba jei kokia įmonė kas mėnesį skambinėja siūlydama savo el. dienyną, vadinasi jei tai apsimoka 🙂

MariusM, 2012-04-12 11:52:39

D, tai ir su laikraščiais tas pat- vietoj to, kad užsiimtų švietimu, informacijos, žinių skleidimu, jie prioritetus skiria komercijai…

Vladas, 2012-04-12 13:07:49

Burgiui:

Jei jums nepasirodys “per žemas lygis” kitais metais MMLT renkite Jonavoje. Nemokamus straipsnius ir reklamą laikraštyje “Alio Jonava” garantuoju.

Opa. Taigi renginiui reikia ne tik reklamos. Bet jei būtų susidomėjimas galiu išsiaiškinti galimybes vesti renginį vienoje ar kitoje mokykloje.

Manau mano elekrtoninį paštą matote.

sonata, 2012-04-12 13:59:14

Gal reikėjo kreiptis į Savivaldybės švietimo skyrių, kad paviešintų informaciją – prieš rinkimus visi labai geranoriški:) Kita vertus, kad pareklamuoti naują NEMOKAMĄ VIEŠĄJĄ paslaugą, vienam leidiniui sumokėjau kelis savo nuosavus tūkstančius. Bet… duodami gauname. Beje, nėra ten jau ta Šiaurės Lietuva tokia be informacijos sklaidos- kas ieško, tas randa – juk mokosi biržietis KTUG , MMLT dalyvavo pakruojiškė. Nedideli atsumai toj mūsų šalelėj:)

Burgis, 2012-04-12 16:07:43

Vladui: ačiū! Jei ne pavasarį, tai rudenį tikrai padarysime.

Ačiū ir kitiems, parašiusiems patarimų! Mes ką nors sugalvosime…

Burgis, 2012-04-12 16:11:15

„Panevėžio gatvėse – įtemptos šešiolikmečio vairuotojo gaudynės“ (lrytas.lt)

Arvydas, 2012-04-12 18:54:28

Ar žinojote, kad šiltą vasaros naktį išėjus iš diskotekos Panevėžyje ir ilgai žiūrint į žvaigždes, iš nosies nustoja bėgti kraujas?

algis, 2012-04-14 17:56:20

Kiek kainuoja isspausdinti tus skelbimus ?

redakcija, 2012-04-14 18:27:20

Dar bandykite visagali FB.

Taip pat, yra http://www.girnos.lt, kurias neseniai pradejome leisti. Galime mes nemokamai pareklamuoti.

Mes uz iniciatyva Panevezyje.

VšĮ “Ekologinis augimas”

Burgis, 2012-04-18 13:13:51

Ačiū visiems už patarimus ir pagalbą, bet veiksmus atidedame rudeniui. Vis tiek padarysime! Kartu su jumis.