Vakar mus aplankė labai geras mūsų draugas iš Vilniaus.
Mudu turime panašios patirties, todėl įdomu pasikalbėti…
Tas draugas yra tikras savo profesijos meistras. Jis sukūrė tai, kas Lietuvai ne mažiau svarbu ir naudinga, kaip ir mano Gimnazija.
Bet štai surengtas konkursas, ir jį laimėjo partijos žmogus.
Aš galiu duoti galvą nukirsti, kad Lietuvai, valstybei žymiai naudingesnis būtų mūsų draugas savo sukurtos ir išpuoselėlos bendrovės vadovo poste, bet ne – partijai to posto reikia!
*
„Konkursas“ surengtas!
Tragikomedija, kaip greitai partijos, savus žmones į postus nukreipiantis valdžiažmogiai išmoko rengti konkursus, kuriuos laimi tie, kurie ir turi laimėti! Jūs tik pagalvokite, kokią dieviškąją teisę sau prisiskiria žmogeliai, rengiantys konkursus: tai jie, o ne toje srityje dirbantys žmonės, žino, ko reikia klausti, kaip reikia klausti; tai jie, iš bezdalų virves vejantys ir iš to mokslus darantys, žino ir moka, kaip rengti konkursus, o darbą išmanantys, valstybei dirbantys – nežino. Svarbiausia – konkursai yra tokia dūmų uždanga, kad iki šiol daugybė su jais nesusijusių žmonių nežino, kokia tai kvailystė. Svarbiausias konkurso tikslas – priverti paklusti, priversti nusižeminti ir priversti tarnauti taip, kaip ponas nori. Pretendento į pareigas išmintis, erudicija, patirtis, darbo išmanymas, dora ir sąžiningumas nieko nereiškia. Reiškia tik tai, kaip moki įtikti ponui.
*
Sunku dirbti valstybei, kai reikia dirbti partijai ir/ar ponui. Laimė, kokia laimė, kad manęs jau niekas nepažemins jokiu konkursu! O draugo – gaila. O valstybės – gaila. Švaisto valstybė savo turtus, švaisto…
Atsakymai
Burgis, 2015-02-22 10:32:22
Tik parodau…
Mindaugas, 2015-02-22 12:52:56
Visiškai sutinku, bėda ta, kad tik žmogus, kuriam negresia partijos palaikymas gali taip mąstyti ir garsiai tai pasakyti. Jei gerb. Burgis (ar nebūtinai jis) turėtų stiprų partijos palaikymą ir užnugarį, kalbėtų visiškai kitaip:-). Nenoriu įžeisti būtent gerb. Burgio asmeniškai, tiesiog tokia Lietuvos (ar kitos korumpuotos trečiosios pasaulio šalies) patirtis ir tradicija. Viskas priklauso nuo to, kurioj barikadų pusėj esate…
Burgis, 2015-02-22 12:56:41
Mindaugui: pabandykite atsakyti į klausimą, kodėl aš neturiu „stipraus partijos palaikymo ir užnugario“? Ir kodėl mūsų draugas neturi?
Tutis, 2015-02-22 13:21:25
Įdomu, kiek kartų pats B. Burgis yra laimėjęs konkursus docento pareigoms, kuriuose iš anksto būna išvardinti visi konkretaus žmogaus dėstomi dalykai ir kokios nors egzotinės tyrimų tematikos, kuriomis Lietuvoje domisi, kaip taisyklė, vienas žmogus?
Burgis, 2015-02-22 13:52:08
Tučiui: gal Jums bus įdomu sužinoti, kad docentų konkursuose dalyvavau tik tol, kol nieko nereikėjo suvaidinti, specialiai „prakišinėti“: surašydavau savo mokslinio darbo, tikro mokslinio darbo, straipsnius, leidinius, pranešimus konferencijose ir dėstomus dalykus. Nieko nedariau specialiai tam, kad laimėčiau konkursą!
*
Kai tik supratau, kad nebesu mokslininkas, – ir tapau nebe docentu… Ir nieko tokio! Alga sumažėjo maždaug perpus, bet pasitikėjimas savimi maždaug tiek pat padidėjo.
Jpn, 2015-02-22 19:27:38
Tikriausiai tik JAV gali būti,kai demokratas prezidentas Barackas Obama paliko gynybos sekretoriumi (“ministru”) respublikoną Robertą Gatesą iš ankstesnės respublikonų vyriausybės.
apropos, 2015-02-22 21:13:04
Gatesas nėra Respublikonų partijos narys, nors ir laiko save artimu Respublikonams. Panašiai kaip p. Burgis bandė dalyvauti rinkimuose Konservatorių sąraše, nebūdamas konservatorius. Nebent būtų melavęs.
Lietuviškas atitikmuo galėtų būti Energetikos ministras Rokas Masiulis, kuris žinomas kaip patikimas konservatorių žmogus, nors ir ne partijos narys. Ir kartu vienintelis nepartinis ministras lddpiškių vyriausybėj.
Apskritai konkursai ir rotacijos yra geras dalykas. Absurdiška yra kaip tik tokia situacija, kai žmogus už valdiškus pinigus “susikuria” sau postą ir tikisi iš jo būti išneštas tik kojom į priekį.
Chrestomatinis pavyzdys yra Pumputis MRU.
Išeitis paprasta. Susikurk sau privačią įmonę ir galėsi sėdėti kiek nori, nors ir mumufikuotas. O valdiškoj esi tiktai samdomas darbuotojas ir dirbi už algą. Kurios už buvusius nuopelnus nemoka.
Burgis, 2015-02-22 21:18:08
apropos: kažko nesupratote… Klausimas yra toks: kas gali būti samdomas darbuotojas ir kaip jis nusamdomas? Koks darbuotojas apsimoka valstybei, o ne vien partijai?
skaitovas, 2015-02-22 21:43:55
O išeitis?
Jūs rašote apie korupcinę konkursų praktiką, bet užkabinate apskritai visus konkursus. Tai jau reikalautų paaiškinti, kaip įmanoma išsiversti be konkurso (“Jūs tik pagalvokite, kokią dieviškąją teisę sau prisiskiria žmogeliai, rengiantys konkursus”). Jei yra kokie trys paslaugos teikėjai, siūlantys tai, ko kažkam reikia, kaip tada be konkurso?
Sakysite, specialistai nutars – kas, už kiek, per kiek laiko (“darbą išmanantys, valstybei dirbantys – nežino”). Man kažkaip atrodo, kad tas, kuris darbą išmano, tai tą darbą ir dirba, o ne atrinkinėja kitus. Net jei ir surasime specų, kurie užuot dirbę darbą, eitų niekingų bezdalų vyti, t.y. užsiiminėti konkursų organizavimais, tai kur garantija, kad ir tokie aukso grynuoliai nepasiduos kažkieno įtakai – pinigų, giminystės, draugystės ir t.t. ir pan.
Tad vėl klausimas – ką siūlote vietoje DABARTINIŲ konkursų?
apropos, 2015-02-22 22:00:10
p. Burgi, aš nesiginčiju su Jumis, kad partijos taikosi parūpinti savo žmonėms gerai apmokamus darbus, kurie netgi nebūtinai politiškai reikšmingi. Ir sutinku, kad konkursai tiktai gali būti formali priedanga saviems prastumti.
Bet kaip turi būti atrenkami valdiškų įstaigų vadovai tai aš nežinau. Geriausia būtų išsamūs kompetencijos testai ir egzaminai, anonimiški ir vertinami nepriklausomos komisijos. Bet kas tokius tokius testus ir reikalavimus kandidatams sugebėtų paruošti?
Tačiau privačios įmonės kažkaip sugeba atsirinkti vadovus iš išorės be jokių egzaminų. Gal ne visada pavyksta pačius geriausius, bet dar negirdėjau, kad kokio banko ar TEO vadovas būtų prastumtas partijos.
Iš kitos pusės, pasitaiko gi atvejų, kai partijoms nepavyksta prakišti savų. Prisiminkim neseną skandalą su Nora Ribokiene ir Černiausku. Partijų yra ne viena, todėl nebūtinai viskas praeina kaip sviestu patepta.
O įsivaizduokim, kad jūsų draugo atveju paskirtas iš tikro geresnis ir kompetentingesnis vadovas (gali gi taip būt?), bet kartu ir partijos žmogus. Nu ir ką, jūsų draugo nuomonė nuo to pasikeistų palyginus su dabartine?
apropos, 2015-02-22 22:05:17
Tiesa, dar įdomiau, kad kiek prisimenu tai ir ta pati Ribokienė, ir Černiauskas, ir atmestoji kandidatūra – visi tos pačios partijos šutvė. Čia tai jau komiška.
mama R, 2015-02-23 00:00:42
Praskridau ir aš konkurse.. prieš dvi dienas pakvietė vienas iš doresnių komisijos narys ir davė suprasti, kad viskas daroma, jog aš nelaimėčiau. Stipriai stumiama politiko pusseserė, kuri kaip sykis iš praeitos darbovietės atleista už pravaikštą, neturi jokios vadybinės kategorijos ir stažas toje srityje menkas.. “bet sudalyvaukite..”-padrąsino mane.. konkurso metu padaryti 2 organizaciniai pažeidimai ir to pasekoje išplaukė pussesere. Bet aš džiaugiuosi, kad viskas taip baigėsi. Daugiau nesiruošiu dalyvauti tokiuose parodijų šou. Turiu savo versliuką, į konkursą ėjau ne dėl darbo vietos, bet daugiau iš idėjos.
Bet jei darbdavys nėra suinteresuotas priimti kuo profesionalesnį darbuotoją, tai gerų rezultatų nebus. Kuomet politikai prastūminėja savus, apie profesionalius darbuotojus galvoja mažiausiai..
aina na, 2015-02-23 09:28:50
Ne už tokią LIETUVĄ vyrai mes kovojom ?
petras, 2015-02-23 12:41:01
Iš jūsų pasisakymo, tai labai abejoju ar apskritai jūs, ainana, kovojot kada nors už ką nors.